Daha önce boşandığım için ailesi beni kabul etmiyor?

Aslında işte tamda bahsettiğiniz sebeplerden söyleyeceksiniz ki adamın iyi niyetli mi yoksa sadece başka istekleri için mi sizle olduğu ortaya çıkacak.Boşanmış olduğunuzu öğrendikten sonra sizin isteklerinizin karşısına başka isteklerle çıkarsa hemen yolverirsiniz.Boşa zaman kaybetmemiş olursunuz .
Kesinlikle haklısınız boşandıktan sonra kimseyle görüşmediğim için bunun doğru olup olmadığını kavrayamadım..

2 ayda mı bunlar yaşandı? Çocuğu olan bir kadının bir erkeğin cinsiyet fark etmez bu kadar kısa sürede birini tanıdığını sanıp, ailevi meselelere dalması hiç doğru değil. 2 ayda ne ara sevdin tanıdın bunlar oldu. Hayal aleminde mi yaşıyorsunuz? Gerçek hayat böyle değil.
İnanın şu soruy okusam bende böyle düşürdüm ama yaşanamdan bilinmiyor ben eski eşime 4 yılda ancak bağlandım ama bu kişi de böyle olmasına anlam veremedim

Çocuğunuz olmasa boşandığınızı söylememenizi bir süre anlarım.
Ama çocuk varken bunu karşı taraftan saklamak bana doğru gelmedi.
En başından söylemeliydiniz bir evladınızın olduğunu ki ya devam ederdi karşı taraf ya da kestirip atardı.
Artık olan olmuş eğer istemiyorlarsa da yapacak bir şey yok.
Şuan en başından söyledim sonra beni istemediler gibi bir durum oluşmamış..

Boşanalı 2.5 yıl oluyor sosyal medya.
birbirimize bağlandık hayatımda ilk defa birini sevdiğimi değer verdiğimi hissettim hemde karşılık beklemeden sanki ruhumun diğer yanı gibiydi.
Tahmin etmiştim. Sosyal medyada iki ayda ruhunuzun diğer yanını nasıl gördünüz adamda yahu askerler gelene geçene yürüyor zaten, siz de onlardan birisiniz muhtemelen.

İnanın şu soruy okusam bende böyle düşürdüm ama yaşanamdan bilinmiyor ben eski eşime 4 yılda ancak bağlandım ama bu kişi de böyle olmasına anlam veremedim

İyi de adam öğrenci farkında mısın? Mesleği işi geliri yok??? Bir düzeni yok. Sen nasıl bununla internetten tanıştın güvendin buluştun ay birde olayı ailesine kadar taşıdınız? İmkansız bu.

İyi de adam öğrenci farkında mısın? Mesleği işi geliri yok??? Bir düzeni yok. Sen nasıl bununla internetten tanıştın güvendin buluştun ay birde olayı ailesine kadar taşıdınız? İmkansız bu.
Bu yaşa kadar bir baltaya sap olamamış, askerliği zorlamış en son. Çok var böyle tip. Ben konuyu ailesine taşımadığını düşünüyorum. Bahane olarak onları öne sürmüş, kadın daha az kırılsın diye.

Ben konuyu ailesine açtığını hiç ama hiç sanmıyorum. Kim 2 aylık ilişkiyi ailesine çat diye anlatır, kendisi düşündü düşündü vazgeçti. Ayrıca adam haklı, zamanında söylemeyerek 2 ayını aldınız adamın. Bir daha biriyle tanıştığınızda mutlaka hemen söyleyin ve çocuğunuz varken daha dikkatli olun.

Tahmin etmiştim. Sosyal medyada iki ayda ruhunuzun diğer yanını nasıl gördünüz adamda yahu askerler gelene geçene yürüyor zaten, siz de onlardan birisiniz muhtemelen

Boşanalı 2.5 yıl oluyor sosyal medya.
Yüzyüze de gelmediniz daha değil mi?
Muhtemelen öyle.
Neyine güvenip başlandınız ki, daha öğrenci kendisi.
Daha önce evlilik yapmış olmaniz ve daha da önemlisi çocuğunuzun olması saklanacak bir şey değil.
Konuştuğunuz kişi ailesine bahsetmemistir bile, siz de böyle yıkılıp kalmayın.
Çocuğunuz var, ne olduğunu bildiğiniz, sosyal ortamlarda, belki birilerinin araci olmasıyla karsiniza çıkacak birilerine şans verin. Sosyal medyadan ne olduğu belirsiz insanlara anlam yüklemeyin bu kadar.

Ailesiyle tanışmadım kendisi önceden konuşturmak istemişti ama ben kabul etmemiştim. Aynı şehirde yaşıyoruz uzak mesafe değildi ama kendisi buralı değil ailesi başka şehirde şuan kendisinde ailesinin yanında bayram dolayısıyla

Yüzyüze de gelmediniz daha değil mi?
Muhtemelen öyle.
Neyine güvenip başlandınız ki, daha öğrenci kendisi.
Daha önce evlilik yapmış olm ve daha da önemlisi çocuğunuzun olması saklanacak bir şey değil.
Konuştuğunuz kişi ailesine bahsetmemistir bile, siz de böyle yıkılıp kalmayın.
Çocuğunuz var, ne olduğun bildiğiniz, sosyal ortamlarda, belki birilerinin araci olmasıyla karsiniza çıkacak birilerine şans verin. Sosyal medyadan ne olduğu belirsiz insanlara anlam yüklemeyin bu kadar.
Aynı şehirde yaşıyoruz yüzyüze görüştük baya zaman geçirdik ailesine söylediğini pek düşünmesem de doğru da olabilir bilmiyorum anlam yüklemek şuan saçma geliyordu ama duygularımı atamıyorum

Merhaba hanımlar, başlıktan da anlaşılacağı üzere daha önce evlenip ayrıldım. 27 yaşındayım bir kızım var 6 yaşında. Önceki evliliğimde gerçekten aldatılma, değersizlik, fiziksel ve psikolojik şiddet yüzünden çok acı çektim. Boşanmayı bir türlü yapamıyordum ailem hoş karşılamadığı için ve cesaretim olmadığı için ama en son cesaret edip boşandım sonunda. Kimseyi de hayatımda istemiyordum yalnız kalmak ve hayallerim için çalışmak üzere kendimi odaklamıştım. Nasıl oldu bilmiyorum ama 2 ay önce biriyle tanıştım kendisi de 27 yaşında jandarma olacak okuyor şuan. Başta güvenemediğim için farklı düşünmesin diye tanımadan söylemek istemedim boşandığımı ve kızım olduğunu. Daha sonraları ise birbirimize bağlandık hayatımda ilk defa birini sevdiğimi değer verdiğimi hissettim hemde karşılık beklemeden sanki ruhumun diğer yanı gibiydi. Bu yalnız kaldığım için değildi çok tanışmak isteyen olmuştu ama ben reddettim kibar bir şekilde. Ve aynı şekilde oda bana karşı öyleydi. Herşey seviyeli güzel bir şekilde ilerliyordu ama ben bu durumu ondan daha fazla saklamak istemedim ve bir cesaretle söyledim. Sonra da ayrılmak istediğimi söyledim biliyordum çünkü kabul etmeyecek. Boşandığımı duyunca baya şaşırdı beklemiyordu çocuğum olduğu duyunca daha kötü oldu. Beni hayal kırıklığına uğrattın keşke başta söyleseydin dedi benim seninle hayallerim vardı sen bilmesen de ben seni çok sevdim şuan ayrılmak kolay da ben seni nasıl unutucam dedi. Ben ayrılmayı istedim ben hemen karar vermek istemiyorum bu durumu düşünücem ve ailemin de kararı önemli dedi 2 gün sonra aradı ve olmuyor olmadı dedi ailesi kabul etmemiş keşke benim elimde olsaydı dedi sen tam benim hayallerimdeki kadındın seni gerçekten çok sevdim senin için herşeyi yapardım ama ailemi ezip geçemem burda senin hatan baştan söylememekti keşke söyleseydin şuan ikimizde acı çekmezdik dedi. Böylece vedalaştık dün gece ama nasıl desem kendimi çok kötü hissettim ben böyle bir duruma düşmeyi beklemiyordum gerçekten ben ona ait herşeyi sildim o ise numaramı silmemiş. Yine döner mi bilmiyorum nasıl davranmam gerektiğini de ilk kez böyle bir durum yaşıyorum ve bu duyguyla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? 😔
Evlenip ayrıldığını belki ilk birkaç buluşmada söylememene hak verilebilir. Ama bana kalırsa 1 ay geçmeden söylemen gerekirdi. Veya 2-3 buluşmadan sonra söylemeliydin. Bunu deme konusunda biraz geç kalmışsın.

Anlatımından ve başlıktan onun ailesi bu işe mâni olmuş gibi görünüyor. Ama adam da çok istekli değilmiş. Yani aşkından ölüyor olsa aileyi falan dinlemezdi muhtemelen. Hem senin evlenip ayrılmandan çok çocuğunun olmasına canı sıkılmış. Muhtemelen ailesi sizi onaylasa bile çocuğunun olması er veya geç aranızda problem olurdu.

Bir de 6 yaşında kız çocuğun varmış. Hem çocuğun yaşından hem de cinsiyetinden dolayı adamla çocuğun anlaşması, kaynaşması zor olabilirdi. Sen çocuğuna kızsan kızın senin kızmanı unutur gider ama yabancı birinin ona kızmasını unutmayabilir.

İki taraf çocuksuz bir şekilde evlenirken bile o evliliği oturtması çok zor olabiliyor. Kaldı ki adam, yeni evliliğe mi alışsın yoksa 6 yaşında çocukla hayata mı alışsın? Adam evlendiği an baba olacak. Kolay bir şey değil.

Ayrıca sadece 2 aylık sürede sanki 2 yıllık bir ilişkiniz varmış gibi fazla kaptırmışsınız kendinizi.

İnsanlık iyi bir yere gitmiyorken 8 haftada tanıdığınız bir insanı kız çocuğunuz varken nasıl boyle kapılıp gidiyorsunuz?
Ne zaman ayrıldınız bilmiyorum ama genelde döngüyü kırmak da zor oluyor. Söylemek istediğim şey şu; benzer adamları bulmaya devam edersiniz genellikle. O yüzden 2 defa 3 defa boşanan kadinlar oluyor aynı nedenlerle.
Çok hızlı kapılmış gibi geldiniz bana. 8 hafta flört suresi bence ilişki için çok erken. Üstelik çocuğunuz da kız. Anlıyorsunuz değil mi? Çok tehlikeli.
Çok çok ince düşünerek gerçekten bilinen birisiyle evlenmeye calisin oyle sosyal medya olmaz asla ya da o yavru 18 yaşına gelip yuvadan ucana kadar bekleyeceksiniz. Kusura bakmayın sağlıklı kararlar vermek zorundasınız.

Aynı şehirde yaşıyoruz yüzyüze görüştük baya zaman geçirdik ailesine söylediğini pek düşünmesem de doğru da olabilir bilmiyorum anlam yüklemek şuan saçma geliyordu ama duygularımı atamıyorum
İlişkiniz kısa ama evlilik ve çocuğu 2. bulusmadan sonra falan söylemeniz gerekirdi. Bundan sonrası için aklınızda olsun. Kendinizi karşınızdakinin yerine koyarsanız gayet güven kırıcı bir şey.

Ayrıca böyle sonradan asker olmaya çalışanlar içinde çok iyi şeyler düşünmüyorum 🙃 sizden başka görüştüğü kişiler bile olabilir. Siz kendinizi çok kaptırmışsınız, biraz daha sağlıklı hareket etmeniz lazım.

Bence ailesini bahane etmiş, onlara söylememiştir bile. İki aylık konuşmanın nesini söylesin ki. Kendisi istemiyor aslında. Ki haklı da. Adamdan boşanmış ve çocuğunuz olduğunu saklamışsınız bu bana pek iyi niyetli bir hareket gibi gelmedi. Benim hakkımda yanlış düşünmesin diye demişsiniz ama neyi yanlış düşünecekti tam olarak, sizin gerçeğiniz bu.
Yanlış anlamayın bu durumda bir sıkıntı yok, ama adam çöpsüz üzüm, daha çalışmaya hayatına bile atılmamış, böyle bir yükün altına girmek istememesi normal. Bir de onu kandırdığınız gerçeği var.
İki ay bir insanın size bağlanması için yeterli bir süre değil, size aşkından yanıp bitmiyor da, mantığı ile hareket etmiş ve bitirmiş. Boşuna beklemeyin geri gelmez.

X