Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

öncekinde 3,5 kilo eklediğin gibi şimdi de 1,7 çıkarabilirsin. Zaten mesajımda da çıkart yazdım. Ama sonradan koskoca püsküüte emir vermiş gibi oldum diye mesajıma inisiyatif kısmını ekledim çıkartabilirsin

Evet Püsküüt'çüm maalesef öyle bir durum oldu. Ben baktım takımlarına ama ortada liste yoktu. Benimde zamanı yoktu. Zamanım olsa listeyi bi şekilde ayarlamaya çalışırdım ama malum minik bebişim izin vermedi. Bu hafta listeleri ben hazırlayayım. Başka gönüllü çıkmazsa eğer.

eger isin varsa bende hazirlayabilirim,aksama tabi.simdi yemek saati oldugundan..

hakkaten enteresan bir durum..

ama ne demişler; GÜLME KOMŞUNA GELİR BAŞINA..heleki önümüzdeki hafta liste hazırlama sırası 9. takımdaysa:18:

malesef gelemedim çok özür dilerim acil bi toplantım çıktı eve de 11 de geldim.
çok üzgünüm.

malesef gelemedim çok özür dilerim acil bi toplantım çıktı eve de 11 de geldim.
çok üzgünüm.
Görünen köy kılavuz istemez derler ama ben yine de senin nezdinde genel fikrimi yazayım..
Adına "takım" dediğimiz birliğin işlerliği de olmalı. Bu nedenle de kişiye/kaptana dayalı takım yapısından çıkmak lazım.
Kaptanın dışındak üyeler de listenin nasıl yapıldığını bilmeli, karar defterindeki kurallardan haberdar olmalı ve paylaşım alanını takip etmeli.

İnsanız, plan yapıyor olsak da hayatı kurgulama şansımız yok. Kurguladığımız sanrısını bir kenara bırakırsak tabi..
Ani bir gelişme yaptığını sandığımız planların hepsini yok edebiliyor..
İşte bu nedenle de takım birliğinin işlerliği olması, son anda çıkan ve çıkabilecek olasılığı olan aksiliklerin bütün yarışmaya yansımasını önleyecektir.
Keşke bu uygulabilse..

Ben kaptan olsaydım eğer; bunu sağlayabilmek için her hafta liste hazırlama işini ve paylaşım alanını takip etme işini sırayla (aynı bizim karar defterinde sıraladığımız gibi) takım üyelerine verirdim. Bir nevi görev çizelgesi oluştururdum.
Diyelim ki bu hafta sıra Ayşede. Ayşenin görevi paylaşım alanını okumak ve ilgili mesajların linkini takıma taşımak. Cuma günü geldiğinde de listeyi hazırlamak ki listeyi hazırlarken ister istemez ekstrem durumlar olacak ve bu durumlar da Ayşenin karar defterini okumasını sağlayacaktır.

Dedim ya.. ben kaptan olsaydım.. :126:

Bana çok güzel bir fikir verdin Püsküüt' çüm teşekkürler

316. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU
KAYNAK: http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...elerinin-paylasim-alani-876.html#post31063717
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum.

GENEL
292. etapta izne ayrılanlar bu etapta diskalifiye olmuştur. İşlem her etap güncellenecektir..
Üyeleriniz izinden döndüğünde veya yeni üye aldığınızda lütfen öncelikle Diskalifiye Listesi topiğini kontrol etmeyi alışkanlık haline getiriniz.

2. TAKIM
bahiresemanur adlı üyeniz 315.etapta izne ayrılmıştı. Bu etapta dönmüş görünüyor.
Kural gereği izin süresi bir hafta olamaz.
Lütfen hatayı düzeltiniz ve eğer sözkonusu farklılık genel sıralamaya etki ediyorsa, yeni sıralama listesini hazırlayınız.

3. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 3. takıma isabet etti.
Sizin bildirim yaptığınız takım ortalaması 0,97% iken, sonuç ben hesapladığımda 1% çıkıyor. Şöyle ki;

3.TAKIM
hm22 ( 66,2 / 65 / 1,2 / 1,81% )
SERATES ( 79,5 / 79 / 0,5 / 0,63% )
thebeauty ( 60,2 / 60,1 / 0,1 / 0,17% )
Yagmur199 ( 57,8 / 57 / 0,8 / 1,38% )
Yeliz209 ( 58,6 / 58 / 0,6 / 1,02% )

3.TAKIM ORTALAMASI 1,00%
Lütfen hatayı düzeltiniz ve eğer sözkonusu farklılık genel sıralamaya etki ediyorsa, yeni sıralama listesini hazırlayınız.

5. TAKIM
5.Takım üyelerinden Gamze_M mezun oldu.
Başarı hikayesini paylaşmasını rica ediyoruz. Eğer bu konuyla ilgili açmış olduğu bir başlık varsa linkini paylaşması bizler için bilgilendirici olacaktır.
Karnesi:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-39.html#post31069075

6. TAKIM
6.Takım üyelerinden fulias mezun oldu. Bu ikinci mezuniyeti olduğu için karne alamıyor.
Kendisini hedefine bir kez daha ulaştığı için tebrik ediyor, bir daha kilo almamasını temenni ediyorum.

8. TAKIM
316. etap bildirimini yapmadığınız için etap dışı kaldınız.
Bu nedenle 317.etapta kilo farklarını ikiye bölmeniz gerekmektedir, bilginize.

10. TAKIM
315. etap bildiriminize dayanarak; sura260511 adlı üyenin kilosunda tartı değişimi kaynaklı azalış, yarışma giriş kilosuna yansıtılmıştır. Böylece başlangıç kilosu 91,5 kilodan 89,8 kiloya indirilmiştir. Bilginize.

ETAP BİRİNCİSİ
Yarışmamız 316. Etap birincisi 13. Takımdan.LAydLiNe arkadaşımızdır. Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını paylaşmasını rica ediyoruz.

PERFORMANS UYGULAMASI
313. ve 316. etap aralığında ortalaması %0,30 un altında olan takımlar:

1. Takım Ortalaması : 0,23% (314.Etap) + -0,02% (316.Etap) = SARI KART
2. Takım Ortalaması : -0,34% (313.Etap) + 0,13% (316.Etap) = SARI KART
5. Takım Ortalaması : 0,17% (314.Etap)
6. Takım Ortalaması : -0,06% (313.Etap) - SİLİNDİ (315. Etapta 1. oldu)
8. Takım Ortalaması : 0,04% (314.Etap)
9. Takım Ortalaması : 0,22% (314.Etap) + 0,29% (315.Etap) = SARI KART
10. Takım Ortalaması : 0,10% (313.Etap) - SİLİNDİ (314. Etapta 3. oldu)
13. Takım Ortalaması : 0,25% (314.Etap) + 0,02% (315.Etap) = SARI KART - SİLİNDİ (316. Etapta 1. oldu)

CEZA PUANI
Her etap bitimini takiben yayımladığım raporda yer alan takımların, gerekli hallerde vermeleri gereken cevaplarını en geç Perşembe gününe kadar paylaşım alanmızda yayımlamaları şarttır.
Verilmeyen her cevap tarafımca 1 ceza puanı olarak kaydedilecek ve toplam 3 ceza puanına ulaşan takım kırmızı kart alacaktır..
Kırmızı kart alan takımların bugün ve gelecekteki üyeleri karne alamayacak ve aylık olarak hazırladığım bireysel sıralama listesinde yer alamayacaklardır..
Şu ana kadar ceza puanı alan takımlar:
4. Takım : 1 Ceza Puanı (287. etap değerlendirme raporu)
6. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)
8. Takım : 1 Ceza Puanı (306. etap değerlendirme raporu)

BİLGİ:
Etap değerlendirme raporu; takımların Karar Defteri'nde yazılı olan kararlara uyumunun denetlenmesidir. İlgili kararlar yarışmanın başlangıcından bu yana sisteme dahil olmuş yaklaşık 1.300 kişinin oybirliği ile alınmış kararlardır. Kararları değiştirebilir, yeni kararlar önerebilir ve oylamaya sunabilirsiniz.
Oylama hakkının istisnaları; ceza puanı uygulamasının yanısıra, benim gönüllü olarak hazırladığım aylık sıralama listesi ve mezuniyet karnesi koşullarıdır.

Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorum ama bi yerden başlamalıyım ki başarı öykümü sizlerle paylaşabileyim. O zaman en baştan anlatmalı bütün hikayeyi.

Hayatım boyunca hiç bir zaman kilo problemim olmamıştı. Ta ki evlenene kadar. Evlendikten bir süre sonra daha düzenli bir hayata sahip olmanın verdiği sebeple yavaş yavaş kilo almaya başladım. Ardından hamile kaldım ve 82 kiloyla doğum yaptım. Doğumdan sonra 74 kiloyu gördüm ama uzun bir süre o kiloda takıldım kaldım. O zamanlar yine çok kilolu görmüyordum kendimi nedense. Gerçi boyum 172 cm olduğu için etrafımdaki herkes kilonu göstermiyorsun fikrindeydi. Beni de rahatsız etmiyordu kilom. Arkasında çok büyü ailevi sorunlar yaşadım ve eşimden ayrıldım. Çok kısa bir zaman sonra sanırım mutsuzluktan hiç bir çaba sarf etmeden 69 kiloya indim. Yine bir süre sonra yeniden aşık oldum ve yeniden evlendim. Anladım ki mutluluk bana yaramıyor. Aynı şekilde eşimle birlikte kilo almaya başladık. Bi süre sonra bu beni rahatsız etmeye başladı. Çünkü tartıda hayatımda ilk defa 84 kiloyu gördüm. Hemen arkasından çalıştığım hastanenin diyetisyenine gitmeye karar verdim. Onun bana tavsiye ettiği listeyle bir ay gibi bir sürede 4 kilo kaybettim. Kontrole gittiğimde sanırım yeterli motivasyonu veremedi bana ki bir hafta sonra sıkılıp bıraktım diyeti. Tabii ki diyeti bırakınca arkasından verdiğim o 4 kilo hooopp yeniden geldi yapıştı eteklerime Sonrasında talihsiz bir kaza sonucu ayağım kırıldı ve bir ay alçıda kaldı. Bir ay boyunca hareket etmeden bir yerde yatıp yemek yemek kulağa hoş geliyor ama tartıya çıktığımda gözüme hiç hoş gelmedi. Tartı tam tamına 85,5 kiloyu gösteriyordu.

Bu görüntüyü görünce aynada, birden beynime kan sıçradı. Ne yapıyorum ben kendi kendime dedim. Biran önce kurtulmalıyım ben bu eteğime yapışan fazlalıklardan. İşe başlarken kendime yeni kıyafetler almak zorunda kaldım o derece. Bu arada diyete başlamadan yaklaşık 5-6 ay önce sigarayı bırakmıştım. Düşündüm ki ben öyle pis bir alışkanlıktan kurtuldum, neden bu kiloları vermeyeyim ki. Onu başardıysam, bunu da başarırım. İnternette araştırma yaparken birden kadınlar kulübü diyet başarı hikayelerine takıldım kaldım. Yaklaşık bir üç gün her boş vaktimde açıp açıp orda ki resimlere baktım. Onlar başarıyorsa bende başarırım, ne eksiğim var onlardan dedim ve üye oldum. Cuma yarışmalarını takip etmeye başladım ve nihayet cesaretimi toplayıp yazdım katılmak isteyenler sayfasına. Çok geçmeden 13. takımın cici kaptanı eski_bir_masal, sevgili Hilal'cim çağırdı beni canım takımıma Ne olduysa onların sayesinde oldu. İçimdeki cevher açığa çıktı. Sırf onlara karşı sorumluluğumdan, menü yazarken yüzümün kızarmaması için birçok alışkanlığımdan vazgeçtim. Sadece sağlıklı beslenmeye odaklandım çünkü diyet lafını duyunca benim beynimde ters etki yapıyor. Acaip bir yeme isteği oluşuyor. Anlayacağınız yememem gereken yiyecekleri yemeyerek, vaktinde ve düzenli beslenerek yaklaşık 6 ay gibi kısa bir sürede 85,5 kilodan 61,8 kiloya indim ve mezun oldum Mezun olduğum hafta tesadüfen hamile olduğumu öğrendim. Birden bire yine alt üst oldum çünkü o kadar kilodan sonra yine kilo almak insanın dengesini ister istemez bozuyor. Allahtan büyük bir sorun yaşamadan kendimi alıştırdım yeniden kilo alma mevzusuna. Allaha şükür ki şuan 3 aylık dünyalar tatlısı bir prensese sahibim. Doğuma gittiğimde 83 kiloydum. Doğumdan sonra 69,5 kiloyu gördüm ama sütüm yetmiyor diye ne bulduysam yedim. En son ben 73,7 kiloyken bebişim emmeyi bıraktı. Çok istediğim halde emmedi minişim. Bende emzirme işi biter bitmez soluğu yine kürkçü dükkanında aldım. Anladım ki burda bulduğum motivasyonu bana kimse veremiyor. İddia ediyorum ki milyonlarca lira verseniz burdaki motivasyonu başka hiç bir yerde bulamazsınız. En azından benim için öyle. Uzun lafın kısası, sadece abur cuburu (cips, kola, hamburger, pizza, çikolata vb) keserek, vaktinde (en geç saat 19:00) ve sağlıklı beslenerek bir hafta içinde 2,8 kilodan kurtuldum. Başka hiç bir özel sebebi yok. İstersem başaramayacağım hiç bir şeyin olmadığını öğrendim. Çevremdeki birçok insana örnek oldum. Bu da bana büyük bir mutluluk verdi. Mutluyken de zayıf olmanın tadı paha biçilemez

Uzun lafın kısası başta Püsküüt olmak üzere, 13. takım üyeleri ve bu yarışmada emeği geçen herkesin benim başarım büyük katkısı var. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle birlikteyim. Ayrıca ben yokken yerime takımı idare edip, takımımıza sahip çıkan limonlubrokoli ve burcugncy sonsuz teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar....

Cuma Zayıflama Yarışmasında bulunan herkesin benzer bir hikayesi var aslında..Kilo problemi yaşıyordum ve artık buna bir dur deme zamanı gelmişti diye düşünürken, nette bu konuları araştırmaya devam ediyorken k.k ile tanıştım. (iyiki tanıştım)

Kilo problemi bir anda oluşan bir şey değil arkadaşlar, bir anda oluşmadığı gibi bir anda da erimek, kilolardan kurtulmak mümkün değil ne yazık ki..Hayatta her şeye harcadığımız emek ve uğraşıyı kendimiz için harcamayı öğrenmek zaman alabiliyor bazen..

23 Hafta da mezun olmuş gibi görünsem de aslında haftalar hatta yıllara yayılan bir uğraşım var...Sizlere kısaca özet geçmek istiyorum...

Bazen yaşımız küçük olsa bile yaşadıklarımız bizi aşabiliyor, yada kişinin yaşanınanları kaldırabilme gücü değişebiliyor..18 yaşında hayatı tanımak için ilk adımı attım ve evlendim Evlendiğimizin ilk aylarında 99 depremiyle bir sarsıldık, hatta yıkıldık diyelim (SAKARYA'lıyım) Hayat mücadelesi buna eklendi ve üstüne birde bebeğimiz olmadı..(hala yok) Tabiki bu olanların olması tıpkı alınan kilolar gibi birden yaşanıp bitmedi..Tedavi süresince bir çok ilaçlar, tıbbi müdahaleler ve herşeyden önemlisi de sınırsız ve acının en son evresinde yaşadığım bebek hasreti..Bebeğime olan özlem..Şimdi diyeceksiniz ne alaka? Çok alakalı, bütün bunları yaşarken kendimi unutmuşum arkadaşlar..Hemde öyle böyle unutma değil...38 beden giyen ben (62 kiloda) 50 bedene çıktım ve tam 25 yaşındaydım

Ne acı ve ne kötü..Kendime nasıl bir kötülük yapmışım ben..Bebeğime kavuşamadım ama kendimi bulmaya karar verdim..Böylelikle kilo verme maceram tam 90 kilo sınırına dayanınca başlamış oldu..Eşim evlendiğimizin ilk yılları beni yemek yerken izliyor ve yemek masasına geri oturuyordu, nasıl iştahlı ve istekli yiyiyorsam artık, tekrar acıkıyordu Ben se rahat yemek yiyebilmek için üstümü değişiyor, çorabım varsa çıkarıyor hatta yemek arası hemen doyuyorum diye su içmiyordum (eyvahlar olsun, ne kötü)

Bundan tam 5 yıl önce yaklaşık 26 yaşımdayken diyetle tanıştım..Hayatımda hiç diyet yapmamış ve kilo problemi yaşamamıştım..yaklaşık olarak 30 kilo verdim gibi görünsede gerçek şudur arkadaşlar..önce 82 kiloya düştüm ardından 1 ay bile geçmeden 84 oldum, sonra 75 e kadar indim hoooppp akabinde 82 yi gördüm..Derken 72 oldum ama çok kalamadım 76 yı gördüm..Bu dönemleri böyle geçirirken diyet hakkında ne çok bilgilendiğimi ve herşeyi bilerek yaptığımı anlayınca kendime daha da sinir oldum..Tabi bu yıllarda yine doktorlarla görüşmeler, eylem ve işlemler sürüyor, Yaşıyorsak umut hep vardır arkadaşlar..

20 ocak gibi kk ya rastladım, 21 ocak gibi üye oldum ve bana o kadar iyi geldi ki kk ilaç gibi, dost gibi, psikolog gibi..Yalnızlığıma çok harika bir arkadaş gelmişti kk ve iyiki geldim buraya..Çok geçmeden 5. takımla tanıştım Sevgili kaptanımız Juju (candır) ve sevgili arkadaşlarımız (hepsi o kadar harika insanlar ki) beni hemen aralarına aldılar..Çok sevdimmm hemde çokkk ve derken kilo verme maceram 5. takımda;72,0 olarak başladı...

Ben kk da kilo vermedim sadece arkadaşlar, kilo verilirken tekrar almamayı da öğrendim, kilo verilirken aç kalmamayı da öğrendim, kilo verilirken ben SAĞLIKLI BESLENMEYİ öğrendim, iyiki öğrenmişim ve hayatım boyunca hiç 60 kilo olamamıştım ben

Başlangıç Kilosu (294. Etap) ( 72,0 )
Bitiş Kilosu (316. Etap) ( 59,9 )
Verilen Toplam Kilo ( 12,1 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 16,81% )
Toplam Süre ( 23 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,73% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 526 )

Sevgili Gamze_M, 25 Ocak 2013 (294. Etap) ve 72 kiloyla başladığı Cuma zayıflama Yarışması'ndan 5 Temmuz 2013 (316. Etap) tarihinde toplam 12,1 kilo vererek başarıyla mezun olmuştur. (Püsküüt'ün yorumu)

Özet karnem de bu

Çok iyi biliyorum ki; kimse tek başına başarılı olamaz..Bana yardımcı olanlara sonsuz minnet duyuyorum..Ben hayatta çaresiz olmayı öğrenmiştim malesef ama BAŞARILI olmayı da öğrenebilirdim..Sandığımdan daha fazlası vardı bende GÜÇLÜYDÜM..Her şey seninle başlar! Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın dedim ve BAŞARDIM ..Harika bir söz vardır arkadaşlar;

Hayatta ya tozu dumana katarsın,

Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

Hayatında her ne yapıyorsan şikayet etmeden, söylenmeden yapacaksın. Eğer hoşuna gitmiyorsa neden bunu yaşadığını kendine sormalısın. Değiştirmenin yoluna bakacaksın....

Öncelikle Sevgili Püsküüt ne iyi yapmışsında bu yarışmalara ruhunu katıp bizlere sunmuşsun, Kocaman teşekkürler, Sevgili Jujumm ve sevgili 5. takım arkadaşlarım (kardeş olduk biz) İyiki beni aranıza kabul ettiniz ve o güzel kocaman yüreğinizdeki sevgiyi bana ikram ettiniz, Kucak dolusu teşekkürler..Sevgili mezuntaş arkadaşım chentiq (10. takım kaptaniyesi) çaktırmadım ama seni örnek aldım yolunda ilerledim, sanada ayrıca TEŞEKKÜRLER..Canım arkadaşım SEVDA iyiki varsın sen ve hep olucağın için çok mutluyum, seni seviyorum kiiii

Teşekkürün en harikası BANA Kendime her şeyi (küçük yada büyük) dert etmede epey bir ustalaştığım anda Kendimi buluşuma Şükürler olsun, bu konuda kendime edindiğim en büyük rehber (söz olarak) Mevlana'nın bir sözüdür..

Kötü bir döneme girdiğinde ve herşey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde SAKIN PES ETME, çünkü işte orası gidişatın değişeceği yer ve zamandır.

TEŞEKKÜRLER KK veeeeeeeeeeeee OOOOO ARTIIIIKKKK BİİİİİRRRRR MEZUNNNNNNNNNN

.

Gamzecim, güzel gözlü melek arkadaşım. mezuniyetini tebrik ediyorum.. Şu saatte beni psikopata bağladın. De get...

Kişilerin ortalamasını doğru hesapladığım halde, takımın hesağlaması yanlış olmuş, dereceleri etkilemediğinden dolayo problem olmuyor sanırım , kusura bakmayın.

Tebrik ederim arkadaşım, tanışmıyoruz ama yazdıklarını okurken gözyaşlarımı tutamadım. Hepimizin kendimize pay çıkaracağımız duygular dökülmüş satırlarına, tekrar tebrikler ve mutluluklarla geçireceğin bir ömür diliyorum.

Okurken cok eskileri yasattin bana.acilar oyle tanidik geldiki anlatamam.tedavilerdeki her Gun belki bu kez hamileyim demeler. Sonucsuz dr. Gorusmelerinde gozyasiyla yuz yikarken ki keskeler...vs....suan 3 cocugun var ama acidi Canim seni okurken.icim yazdi senin icin yaniyor diye. Sen hayati tozu dumana katanlardasin Buna eminim.inanki bundan sonraki dualarimdasin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…