Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

tatlım ben de ilk önce aynı senin gibi düşünmüştüm ama sonra detaylı düşününce aslında alınan kilonun toplu olarak düşülmesiyle kimseye haksızlık yapılmış olunmuyor..
sadece kilo alan kişi korkunç bir yüzleşmeyle karşı karşıya kalıyor..
hem aldığı o kadar kiloyu görüyor hem takım arkadaşlarına karşı kendini kötü hissediyor..
zaten kilo almış istediğini giyemiyor aynalardan kaçıyor bir de manevi olarak kötü oluyor..
çift taraflı baskı yani..dolayısı ile kilo vermek için öncelikle takıma karşı, manevi baskısına karşı kendini sorumlu hissediyor ve güzel kilolar vermek için her yeni haftaya daha bir sıkı asılıyor
diğer arkadaşlara ise haksızlık neden olsun ki..
onlar zaten kilo vermişler..istedikleri rakama; belki bir belki birkaç basamak daha yaklaşmışlar..
giremedikleri kıyafeti daha rahat giyebilmişler.. aynalara dost olmuşlar..
kilo alan arkadaş aldığı kilosuyla bütün bunlara engel olabilmişmi??? tabiki hayır
paylaştığımız dertlerimiz, sıkıntılarımız,mutluluğumuz, sevincimiz gibi kilo alma sıkıntısını da paylaşıyoruz..

aslında tam tersi alınan kilo haftalara bölünürse kilo alan kişiye haksızlık olur..sağlam motivasyon temelini atamaz...
amacımız tuğlaları sağlam yerleştirmek dimi zaten..arada boşluk olduğu zaman istediğimiz yüksekliğe ulaşamaz çabuk yıkılırız..bir seferlik duraksama için toplu olarak yıkılmayı göze alamayız öyle dimii şeker
herbirimiz takımın motivasyon tuğlalarıyız..takım çalışmalarında istek de isteksizlik de bulaşıcı bir hastalık gibidir..

kişiler takımları - takımlar kişileri oluşturuyor, şekillendiriyor..

işte bu yüzden

birimiz hepimiz hepimiz birimiziz..

ÖNERİ :

Geri dönmek üzere yarışmadan ayrılan arkadaşlarımız kilo alarak döndüklerinde; aldıkları kilo, yarışmadan ayrı kaldıkları etap sayısına bölünsün.

ÖNERİ SAHİBİ : URUZ / 8. Takım Kaptanı

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım
2. Takım => HAYIR
3. Takım
4. Takım
5. Takım
6. Takım
7. Takım
8. Takım => EVET
9. Takım
13. Takım
14. Takım

Yukarıdaki öneriyi takım arkadaşlarının oyuna sunup, çoğunluğun kararını alan takım kaptanı / yardımcısı takım kararlarını EVET / HAYIR şeklinde, paylaşım alanına iletecektir.

Önerinin geçerlilik tarihi 26 Mart 2011 Cumartesi günüdür.

Mevcut takım sayımız 11 dir. 6 Evet/Hayır oyu, önerinin karara bağlanması için yeterlidir.

Merhaba 9. takım kaptanıyım..
Bende EVET diyorum.. verdiği kilo bölünüyorsa aldığı kiloda bölünmeli...

ÖNERİ :

Geri dönmek üzere yarışmadan ayrılan arkadaşlarımız kilo alarak döndüklerinde; aldıkları kilo, yarışmadan ayrı kaldıkları etap sayısına bölünsün.

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım
2. Takım => HAYIR
3. Takım
4. Takım
5. Takım
6. Takım
7. Takım
8. Takım => EVET
9. Takım => EVET
13. Takım
14. Takım

Yukarıdaki öneriyi takım arkadaşlarının oyuna sunup, çoğunluğun kararını alan takım kaptanı / yardımcısı takım kararlarını EVET / HAYIR şeklinde, paylaşım alanına iletecektir.

Mevcut takım sayımız 11 dir. 6 Evet/Hayır oyu, önerinin karara bağlanması için yeterlidir.

püsküüt üm kusuruma bakma silmişim yanlıslıkla katremin kilosunu

evet canım 197. etap ayrılıs kilosu

katrem (75.9/)

oylamaya sunulan konuyuda bende önce takımıma sormak istiyorum 4. takımın kararını o sekilde belirteceğim.. :112:

ÖNERİ :

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım
2. Takım => HAYIR
3. Takım => HAYIR
4. Takım
5. Takım
6. Takım
7. Takım
8. Takım => EVET
9. Takım => EVET
13. Takım
14. Takım

benim fikrim bir takım üyelerinin hepsinden sorumludur kilo alıp da dönen kişi de o takımın sorumluluğundadır kilo verip de döndüğünde de bölünmemeli aynı şekilde oyum hayır (3. takım)

zevcancim tesekür ederiz canim,bencede böyle birseyin üyelerin oyuna sunulmasi gerekiyo...

zevcancim tesekür ederiz canim,bencede böyle birseyin üyelerin oyuna sunulmasi gerekiyo...

Hasretim'e katılıyorum, ben de bu konuda aynı şekilde düşünüyorum.
8. takım kaptanı olarak öneri sahibi benim ama takım genelinde bir sonuca varmış değiliz.
8. takım şu an için evet ya da hayır demedi, oylama sonucunda takım olarak fikrimizi belirteceğiz.

ÖNERİ :

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım
2. Takım => HAYIR
3. Takım => HAYIR
4. Takım
5. Takım
6. Takım
7. Takım
8. Takım
9. Takım => EVET
13. Takım
14. Takım

1 cı takım evet dıyoooo

4. takım

11 üye

7 hayır

3 evet

1 boş(gelmedi)

kararımız HAYIR...

kişisel fikrimi belirtiyorum bence kilo alıp dönen nasıl ceza seklinde bölünmüyorsa ki takımıda bu sorumluluğu üstlenip birlik olduğunu kabul ediyorsa kilo verip dönende ödüllendirilmeli ve bölünmemeli birinde ceza oluyorsa birindede ödül olmalı ayrı kalmıs tek basına kilo vermiş bu ödülü hak etmiştir bence..

ÖNERİ :

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım => EVET
2. Takım => HAYIR
3. Takım => HAYIR
4. Takım => HAYIR
5. Takım
6. Takım
7. Takım
8. Takım
9. Takım => EVET
13. Takım
14. Takım

tatlım tabiki ödüllendirilsin ama takım içinde ödüllendirilsin zira dönen kişi ayrı kaldığı haftalar içinde vermiş kilosunu bizlerse bir haftada verilen kiloyla değerlendirme yapıyoruz..
geri dönen arkadaşın kilosu bölünmezse yarışmada bulunan diğer tüm arkadaşlara haksızlık olur şeker..
zaten kilo vermiş olması enbüyük ödüldür onun için..

Son düzenleme:
5. takım olarak bizimde kararımız EVET tir bizcede verilen kiloları gibi alınan kilolarda bölünmeli aslında şahsa iyi bir ceza oluyordu bu şekilde ama takımdada o kadar düşüş yaşanıyor ve diğer üyelere haksızlık oluyor...

7. takım olarak çoğunuk kararımız evet tir... bilginizeeeeeee

ÖNERİ :

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım => EVET
2. Takım => HAYIR
3. Takım => HAYIR
4. Takım => HAYIR
5. Takım => EVET
6. Takım =>
7. Takım => EVET
8. Takım =>
9. Takım => EVET
13. Takım =>
14. Takım =>

Çoğunluk kararıyla 8. takım evet diyor.

ÖNERİ :

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım => EVET
2. Takım => HAYIR
3. Takım => HAYIR
4. Takım => HAYIR
5. Takım => EVET
6. Takım =>
7. Takım => EVET
8. Takım => EVET
9. Takım => EVET
13. Takım =>
14. Takım =>

fırsat bulmuşken haftanın 1. cisi olarak sorumluluğumu yerine getirmek istiyorum

kilo vermede başarımı

kalkarkalkmaz
sıcaksu+ limon veya elma sirkesi+bal

ara

sabah kahvaltı-kral

ara

öğle yemeği-memur

ara

akşam yemeği-fakir

düzeninde beslenmeme borçluyum..ek olarak da kendime ait kurallarım var (daha önce burda paylaşmıştım)..

.ayrıca aylık hedef belirliyorum ve o hedefe kitleniyorum
.abur cubur hazır market ürünleri yerine kekimi pastamı meyve suyumu evde hazırlıyorum
.şekeri bıraktım..aralarda tatlı felan yiyorum ama içeceklere şeker atmıyorum..
tatlı da önceki gibi canım çekmiyor zaten..çok nadiren yediğim oluyor o da bir kaç çatalı geçmiyor..
.günlük sporumu ve yürüyüşümü mutlaka yapıyorum..
.olumlu düşünüyorum..
.erken kalkıp erken yatıyorum..mesela bu hafta sabah kalk saatim 4:00 - 6:00 arasıydı..
.sadece cumadan cumaya tartılıyorum..aralarda tartılmam motivasyonumu etkiliyor,kilo almama bile neden olabiliyor.(aklıma geldi ekledim hemen:))

şimdilik bu kadar..o kadar yoğunumm ki şu yazıyı 2 saatten fazla bir süredir yazıyorum inanın..
özetlemeye çalıştım..umarım yardımcı olmuşumdur..
2. takıma yeşil çay içmeye her zaman davetlisiniz

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…