Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

selam 3. takımdan tgull arkadaşımız benim kilomu geçen haftaki gibi paylaşmış onu düzelttim yine de birinci olmuşuz ve sonuç listelerimiz hazır umarım hata yapmamışımdır dereceye giren takımlaarı vee bireeysel derece yapan arkadaşlarımızı tebrik ederim:KK71:

püsküütün dikkatine
3.takım kaptan yardımcısı artık tgulldür

Dereceye giren takımları ve üyeleri çok tebrik ederim :KK9::KK16:

selam 3. takımdan tgull arkadaşımız benim kilomu geçen haftaki gibi paylaşmış onu düzelttim yine de birinci olmuşuz ve sonuç listelerimiz hazır umarım hata yapmamışımdır dereceye giren takımlaarı vee bireeysel derece yapan arkadaşlarımızı tebrik ederim:KK71:

püsküütün dikkatine

ellerine sağlık canım..
1. liğinizi kutlarım.

dereceten giren tüm takım ve arkadaslara tebrikler :KK9::KK9:

canım kilo verilince bölünüyor fakat alınıca bölünmüyormuş galiba kardeş takımdada böyle bişey olmuştu bölünmemişti yanlışmı biliyorum acaba ??

Takyonum karar defterinde yazan kuralı aynen kopyalıyorum.

A // Yarışmacı KıLO ALARAK döndü:

Bu durumda yarışmacının dönüş yaptığı etabın başlangıç kilosu, ayrıldığı etabın bitiş kilosu olacaktır. Yani yarışırken bildirdiği son kilosu, daha sonra döndüğündeki kilo olarak kabul edilecektir. Bu kuralın sebebi, ara verme döneminde alınması muhtemel olan kiloların sorumluluğunu yarışmacıya kazandırmaktır.

Eğer üye, herhangi bir nedenle yarışmadan ayrıldıysa ve durumu "geri dönmek üzere ayrıldı" ibaresiyle belirtilmediyse, bu durumda da aynı kurallar geçerllidir.

Yani yarışmaya kilo alarak geri dönen üyenin, dönüş yaptığı etabın başlangıç kilosu, arşivimizde kayıtlı son kilosu olacaktır. Amaç aradan geçen süre zarfında aldığı kilonun sorumluluğunu, takımıyla paylaşma gereğidir.

Bu kuralın tek istisnası, üyemizin kilo almasının zorunlu/istemsiz koşullarda olmasıdır. Bu koşullar da sadece ve sadece iki tanedir:
a) Hamilelik nedeniyle kilo almak
b) Hastalık / tedavi nedeniyle kilo almak

B // Yarışmacı KıLO VEREREK döndü:

Bu durumda yarışmacının, yarışmaya ara verdiği dönemde verdiği TOPLAM kilo, ara vermiş olduğu HAFTA SAYISI na bölünerek, ort. haftalık verdiği kilo bulunur.
Dönüş etabının ilk kilosu yine A maddedindeki gibi ayrılış kilosudur.
Son kilo döbnüş yaptığı kilodur.
Ama aradaki fark "ort. haftalık verdiği" kilodur.

Örnek:

Yarışmacı 155. etapta ayrıldı. Kilosu 75.
160. etapta 5 kilo vermiş olarak döndü. Kilosu 70

Verdiği Toplam Kilo = 75-70: 5
Ara verdiği Toplam Süre : 160.etap - 155. etap: 5 etap
Haftalık verdiği Kilo : 5 kilo / 5 etap : 1 kilo/etap

Bildirim Şekli: *****DıKKAT*****
geri dönen üyemiz ( 75,0 / 70,0 / 1,0 / 1,33% )

***3. TAKIM 198. ETAP***
hatice_84 ( 55 / 55 / 0 / 0% )
samanyolu ( 66 / 65.8 /0.2 / 0.3%)
pinup ( 62.2/62.2 /0 /0 %)
vafers (60.5 / 60 /0.5 / 0.83%)
tgull ( 64.2 /62.6 /1.6 / 2.49 % )
ali_ye ( 65.7 /65.0 / 0.7 /1.07 %)
esraersoy(74.3 / 72.8 / 1.5 / 2.02%)
lifegoeson ( 52.2 / 52.2 / 0 / 0% )
06an (60.9 / 60.1 / 0.8 / 1.31%)
banucan1975 ( 89.3 / 88.5 / 0.8 / 0.9%)

3.TAKIM TOPLAM KİLO (650.3 / 644.2 / 6.1 / 0.94%)

Arkadaşlar öncelikle tüm takımlardan özür dilerim ben 3. takım kaptanıyım cuma günü gündüz çalıştığım için giremedim yardıımcı arkadaşımız da molalarda girdiği için listemizde bazı hatalar olmuş Listemizin son hali yukarıdaki gibidir Bu hafta sonuç listelerini ben hazırladım bireysel ve takım derecelerinde herhangi bir değişiklik olmuyor

sonuç listelerinde de bizim takımı değiştirip yeniden paylaşayım tekrar özür dilerim yapılan yanlışlıktan dolayı :KK17:

Takyonum karar defterinde yazan kuralı aynen kopyalıyorum.

canım alıntıda da belirtildiği gibi kilo verilince ayrı kaldığı haftalara bölünüyor
ama kilo aldığı zaman bölmeden yazılıyor takım listesine..

püsküütün dikkatine

ellerine sağlık canım:KK71:
dereceye giren takımları ve arkadaşları tebrik ediyorum :KK16:

En Büyük TÜRKİYECUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASI 198. ETAP SONUC LİSTELERİEn Büyük TÜRKİYE
11 MART-18 MART

TAKIM DERECELERİ

BİRİNCİ .................3. TAKIM :KK19::KK19::KK19::nazar:

İKİNCİ ....................9. TAKIM :KK19::KK19:

ÜÇÜNCÜ .................7. TAKIM :KK19:

BİREYSEL DERECELER:nazar:

BİRİNCİ 2. takımdan.............akrep33.................2.57%:nazar:
İKİNCİ 3. takımdan...........tgull..................2.49%:nazar:
ÜÇÜNCÜ 7. takımdan............ganfed .................2.42% :nazar:

:nazar::KK19::KK62::KK62::KK62::KK66::KK66::KK66::KK66: ohh yandann :KK64::KK64: hanimiş kilo verme bayrakları:92: :92::92::92::92::92::92::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::KK74::124::124::124::122::119::119:

Son düzenleme:
Evet Akrebim, önce tereddüt ettim ve karar defterine bakmaya karar verdim.
Orada bu maddeleri görünce cevabımı almış oldum :)

canım alıntıda da belirtildiği gibi kilo verilince ayrı kaldığı haftalara bölünüyor
ama kilo aldığı zaman bölmeden yazılıyor takım listesine..

İyi akşamlar hanımlar,

Son durumda bir takımda en fazla kaç üye bulunabiliyor?
Buna bir standart getirdik mi yoksa hala esneklik söz konusu mu? :)
Karar defterindeki kurallarımız geçerlidir. Takım sayısı 12 ve üye sayısı 12 olmak üzere karar alındı.
Şu anda 11 takım olduğumuz için, toplamda bir takımlık yani 12 kişilik ilave kontenjan kullanabiliriz. Bu da yaklaşık olarak takım başına +1 kişi demektir..

Hanımlar yeni üye alımı konusunda değil, zaten 8. takım olarak boş kontenjanımız yok şu an.
Ama geri dönmek isteyenler, kaldığı yerden yarışa devam etmek isteyenler olursa ne yapacağız?
"Geri dönmek üzere ayrıldı" kuralımız tatil döneminde kullanmak için başlamışken artık amacından çok sapmış durumda. Bir haftalık gidiş gelişler için bile bu ibareyi sıklıkla görüyorum.
Kaptanlar, takımlarının mevcut üye sayısını (12) hesaplarken, geri dönmek üzere ayrılan üyelerini de göz önünde bulundurarak hesaplamalıdırlar.
Diyelim ki şu anda 4 üyeniz geri dönmek üzere ayrıldı.
12-4: 8
Bu durumda 8 kişi yarışabilirsiniz.
Geri dönmek üzere ayrılan yarışmacılarınızın kontenjanını, sanki varlarmış gibi değerlendirmek durumundasınız.
Detaylar sizin bileceğiniz iş.. Diyelim ki uzun bir dönem için gitti.. Bu tip durumlarda yerine birini alabilirsiniz.
Zaten kalıcı olan çekirdek kadromuz belli..
diğerleri geliyor.. gidiyor.. :KK51:

püsküütün dikkatine
Listeyi düzelttim:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...smasi-nedir-karar-defteri-3.html#post18252476

198. Etapla İlgili Olarak:

Dereceleri paylaşan arkadaşlara tebrikler.. :nazar::KK71:

hatice_84 ellerine sağlık.. :KK71:

4. Takım
Geri dönmek üzere ayrılan bir arkadaşımız olduğunda ilgili etabın listesine son kilosunu bilgi amaçlı, yani toplama etki etmeyecek şekilde parantez içinde belirtiyoruz.
İlgili belirme yapılmamış.
Bu durumda katremin son kilosunu, 197. etabın kilosu olarak yani 75.9 kabul ediyorum.

5. Takım
Mezununuz esw nin karnesi ilişikte:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-29.html#post18252513
Tebrikler.. :KK19:

7. Takım
doga3 baskül değiştirmiş.
197. etap bitiş kilosu: 91
198. etap başlangıç kilosu: 94.4
Bu durumda baskül değişikliğindenn kaynaklanan 3.4 kiloluk artış olmuş.
Verdiği kiloyu güncellemek adına yarışmaya başlangıç kilosuna da aynı artışı ekliyorum.
Yarışmaya başlangıç kilosu (eski): 95
Yarışmaya başlangıç kilosu (güncel): 98.4

9. Takım
Hoş geldiniz.. :KK71:
Yeni takım hayırlı olsun. :nazar:
Sağlıklı ve keyifli zayıflamalar dilerim.

Püsküüt 9. takım yeni açıldı ve bir kardeş takımı yok.
9. takımla da kardeş olabilir miyiz 8. takım olarak?

uruzcum Karar Defteri topiğimizde yazışmıyoruz.. O nedenle mesajına buradan cevap veriyorum:

yeter ki siz gönüllü olun.. Neden olmasın tatlım? :KK34:

Düzelteyim mi listeyi?

Püsküüt her şeyi açık seçik izah ettiğin için teşekkür ederim, zahmet verdim sana :KK16:

Önceleri aklıma takılan şeyleri buradan cevap arıyordum ama şimdi işin kolayını ve doğru yolunu buldum, hemen karar defterine bakıyorum. Eğer son durumda özel bir değişiklik yapılmadıysa tüm kurallar var orada :)

" Geri dönmek üzere ayrıldı " şeklindeki açıklamayı internete belli bir süre girmesi mümkün olmayan ya da yine belli bir süre düzenli paylaşımda - kilo bildiriminde bulunmayacaklar için de kullanıyorum ben. Çünkü böyle üyeler için ne yapılabilir bilemiyorum, zaten düzenli katılımları ve bildirimleri olmadığı için kilo verme serüveninin dışında oluyor ve genelde takımın moral-motivasyonunun düşmesine sebep oluyorlar. Ayrıca ayrıldıklarını belirtmezsek kilo bildiriminde bulunmayacakları için diskalifiye edilmeleri de söz konusu olabiliyor.

Yine son durumda bir takımda maksimum 13 üye olabiliyor anladığım kadarıyla, bu da her takım için yeterli bir kontenjan gerçekten.

Yeni açılan takımımız, 9. takım, hiçbir takımla kardeş değil.
8. takım olarak 6. takımla kardeşiz ama mümkünse 9. takımla da kardeş olmak isteriz.

Bazı arkadaşların mesaj yazdığını görünce yazılıyor zannettim.

Özür dilerim, bilmiyordum :KK59:

Evet, kardeş takım olmayı çok isteriz.
Şimdiden teşekkürler, zahmet verdim :KK16:

uruzcum Karar Defteri topiğimizde yazışmıyoruz.. O nedenle mesajına buradan cevap veriyorum:

yeter ki siz gönüllü olun.. Neden olmasın tatlım? :KK34:

Düzelteyim mi listeyi?

Uzun bir mesaj yazdım diye bu konuyu da içine karıştırmak istedim.
Ancak sanırım toparlamam gerkeen bi'şeyler var..

Diyoruz ya.. Karar defteri.. kurallar.. vs..

Kurallarımızın TAMAMI takımların onayına sunularak alınmıştır.

Ancak o günlerde yani bundan yaklaşık 4 sene önce başlayan bu yarışmada, tahmin edersiniz çoğu arkadaşımız artık yarışmacımız değil..

Dolayısı ile sözkonusu kararları alan kişilerin bir çoğu bugün burada değil..

Arkadaşlarımızın çoğu yeni ve haklı olarak karmaşa yaşayabiliyorlar.

Son zamanlarda geri dönen yarışmacının kilosu üzerinde konuşmalar dönüyor.. Hissediyorum ki; her ne kadar kurallara riayet etmek adına uyumlu davranılıyor olsa da, içten içe mantığınız kabul etmiyor..
Bunu sezdiğim için de konuyu toparlamak istiyorum.

1- Geri dönen yarışmacı kilo verdiğinde neden ayrı kaldığı haftaya bölüyoruz?
Sebep çok net. Diğer yarışmacılara haksızlık olmaması için.
Çünkü verdiği toplam kiloyu bölmeden yansıttığımızda, "eğer bu arkadaşımız yarışmadan ayrı kaldığı dönemi disiplin içinde geçirdiyse" muhtemelen dönüş etabında arkadaşımız ilk 3 e girecektir.
Peki, o hafta kilo veren diğer arkadaşlarımızın kabahati ne?

.. iyi de kilo vermiş mis gibi. Nerede bunun ödülü? diyorsanız..

e en büyük ödülü almış zaten.. Kilo vermiş daha ne olsun..

2- Geri dönen yarışması kilo aldı. Neden onu haftaya bölmüyoruz da tek kalemde geçiyoruz?
Bu da bir yerde disiplin sağlama yöntemi.
Bir yarışmada olmanın, bir takımda bir başkasının yerini işgal etmiş olmanın karşılığındaki yükümlülük..

evet işin çıkabilir.. kafana göre bir sürü yarışmada olmayabilirsin.

Ama bu senin takımına karşı (en başta da kendine) olan sorumluluğunu etkileyemez.

Yarışmada olmadığın süre içerisinde kilo almayaya, en azından "az" almaya dikkat etmelisin..

etmedin.. Kilo aldın.. O zaman bununla yüzleşmelisin.

Sanırım toparladım konuyu.. Her zaman hatırlatıyorum.. Bütün kararlar oybirliği ile alındı, oybirliği ile de değiştirilebilir..

Hasret kaldığım demokrasiyi , en azından burada sürdürmek istiyorum.. :KK34:

Aslında alınan-verilen kiloyu bölme ya da bölmeme noktasında can alıcı noktanın üyelerin/takımların moral-motivasyonu olduğunu düşünüyrum ben de.
1. örnekte çok güzel bir yaklaşım var; yarışmadan uzun süre uzak kalan ama kilo vererek yarışmaya geri dönen üyenin kilosu, o hafta içinde çaba sarf edip kilo veren ve aslında birinciliği hak eden ama geri dönen üye sebebiyle hak ettiği yeri elde edemeyen bir üyenin durumu düşünülerek değerlendiriliyor.
Ben aynı yaklaşımın 2. örnekte de olmasının gerekliliğine inanıyorum.
Biz x takım olarak bu hafta çabaladık, birbirimiz en iyi şekilde motive ettik vs ama daha önce yarışmadan ayrılan ama geri dönmek isteyen bir üye takıma/ bize karşı sorumluluğunu yerine getirmedi diye o haftaki tüm emeklerimiz boşa gidecek.
Bu durumda da bir takım içindeki pek çok üyenin motivasyonunun düşmesi söz konusu.
Bir süre sonra takım içinde aile ortamı oluyor ve her üyenin kişisel problemleriyle dahi ilgilenerek moral-motivasyonunu yüksek tutmaya çalışıyoruz.
Sonra sorumluğunu bilmesi gereken ama bilmeyen biri nedeniyle takımın bütün moralinin alt üst edilmesi bana haksızlık gibi geliyor.
Ben olaya tamamen bu açıdan bakarak değerlendirdim, amacım kurallara karşı gelmek değil ama diğer takım kaptanlarının da rızası olursa, takım kaptanları ve takımların kemikleşmiş üye kadrosunun da fikrinin alınacağı/ oyuna başvuralacağı bir nabız yoklaması iyi olabilir bence.

Tabii ki bu sadece bir öneri.
Hepimiz her şeyin daha iyi olması için uğraşıyoruz sadece :KK16:

Aslında alınan-verilen kiloyu bölme ya da bölmeme noktasında can alıcı noktanın üyelerin/takımların moral-motivasyonu olduğunu düşünüyrum ben de.
1. örnekte çok güzel bir yaklaşım var; yarışmadan uzun süre uzak kalan ama kilo vererek yarışmaya geri dönen üyenin kilosu, o hafta içinde çaba sarf edip kilo veren ve aslında birinciliği hak eden ama geri dönen üye sebebiyle hak ettiği yeri elde edemeyen bir üyenin durumu düşünülerek değerlendiriliyor.
Ben aynı yaklaşımın 2. örnekte de olmasının gerekliliğine inanıyorum.
Biz x takım olarak bu hafta çabaladık, birbirimiz en iyi şekilde motive ettik vs ama daha önce yarışmadan ayrılan ama geri dönmek isteyen bir üye takıma/ bize karşı sorumluluğunu yerine getirmedi diye o haftaki tüm emeklerimiz boşa gidecek.
Bu durumda da bir takım içindeki pek çok üyenin motivasyonunun düşmesi söz konusu.
Bir süre sonra takım içinde aile ortamı oluyor ve her üyenin kişisel problemleriyle dahi ilgilenerek moral-motivasyonunu yüksek tutmaya çalışıyoruz.
Sonra sorumluğunu bilmesi gereken ama bilmeyen biri nedeniyle takımın bütün moralinin alt üst edilmesi bana haksızlık gibi geliyor.
Ben olaya tamamen bu açıdan bakarak değerlendirdim, amacım kurallara karşı gelmek değil ama diğer takım kaptanlarının da rızası olursa, takım kaptanları ve takımların kemikleşmiş üye kadrosunun da fikrinin alınacağı/ oyuna başvuralacağı bir nabız yoklaması iyi olabilir bence.

Tabii ki bu sadece bir öneri.
Hepimiz her şeyin daha iyi olması için uğraşıyoruz sadece :KK16:

Bakış açısını, kişisel olarak mantıklı ve insani buluyorum.
Öneriyi oylamaya sunmak için mesaj hazırlıyorum hemen.. :KK71:

Son düzenleme:
ÖNERİ :

Geri dönmek üzere yarışmadan ayrılan arkadaşlarımız kilo alarak döndüklerinde; aldıkları kilo, yarışmadan ayrı kaldıkları etap sayısına bölünsün.

ÖNERİ SAHİBİ : URUZ / 8. Takım Kaptanı

ÖNERİ OYLARI :
1. Takım
2. Takım
3. Takım
4. Takım
5. Takım
6. Takım
7. Takım
8. Takım => EVET
9. Takım
13. Takım
14. Takım

Yukarıdaki öneriyi takım arkadaşlarının oyuna sunup, çoğunluğun kararını alan takım kaptanı / yardımcısı takım kararlarını EVET / HAYIR şeklinde, paylaşım alanına iletecektir.

Önerinin geçerlilik tarihi 26 Mart 2011 Cumartesi günüdür.

Mevcut takım sayımız 11 dir. 6 Evet/Hayır oyu, önerinin karara bağlanması için yeterlidir.

X