Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Ben de takımları aktifleştirmek konusnda, cuma günleri hesaplama konusundan elimden geleni seve seve yaparım...
Benim aklıma yattı, çok güzel bir çözüm gibi görünüyor
Umarım Püsküüt ve diğer hanımlar da böyle düşünür :)

Son düzenleme:
4. takım olarak bizde bu konuda elimizden geleni yaparız..

sonucda takımlar dolu be katılmak isteyen üye cok fazla..

şu anda takımımda 10kişiyiz 1 üyemiz bu hafta dönücek ve dönmek isteyen 3 üye daha var..

yeni takımların acılması herkes için ii olacak die düşünüyorum..

Herkese iyi akşamlar hanımlar,

Bazı konularda birkaç önerim olacak.
Bu konularda görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Son zamanlarda yarışmaya katılmak isteyen yeni üye sayısı arttı ama buna rağmen düzenli ve adil bir dağılım yapamıyoruz. Yeni takımların açılması gündemde, bu fikri ben de desteklyorum ama yarışmaya katılmak isteyen yeni üyeleri takımlara yerleştirme konusunda bir düzen benimsenmezse takımların üye sayısındaki farklılığın devam edeceğini düşünüyorum.

İlk önerim, yarışmaya katılmak isteyenleri, takımların üye durumuna bakarak yönlendirecek birilerinin olması. Bence bu görevi 3-4 kişi aynı anda götürebilir. Birileri online olamadığında diğerleri bu işle ilgilenir. Bu kişiler hangi takımda kaç üye olduğundan, kimlerin izne ayrıldığından, kimlerin mezun olduğundan vs haberdar olarak takımlardaki boşlukları en adil şekilde doldurmaya çalışacak.

İkinci önerim ise takımlardaki üyelerin birbiriyle kaynaşmasını sağlayacak ortak bir başlığın açılması.
Şu an zaten bu başlık var ama daha çok takım kaptanlarının bilgi alışverişinde bulunduğu bir yer görüntüsü çiziyor.

Takımlardaki üye eşitsizliğini bilmediğim için takıma birkaç yeni üye davet etmiştim.
Henüz deneme aşamasındalar, listeye alınmadılar.
8. takımın sayfasına gelip de takıma katılmak isteyen bazı arkadaşlara yeni takımların açılıp açılmayacağı konusunda henüz bir karara varılmadığını ama o zamana kadar, karar netleşene kadar bizim sayfada bilgi alışverişinde bulunabileceklerini söyledim. Öyle istekliler ki hayır diyemiyorum. Umarım yanlış yapmamışımdır...

Umarım tüm takımlar arasında eşitliği sağlayacak adil bir çözüm buluruz hanımlar.
Görüşlerinizi merakle bekliyorum.
Benimle aynı ya da aksi görüşte olsanız da lütfen bildirin, herkesin görüşünü öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:

Püsküüt bahsettiğin takımlar bir daha açılmamak üzere kapanmışsa 15. , 16. vs adıyla yeni takımlar açılamaz mı?
Öncelikle bu mesaja yanıt vereyim..
Diyet grupları başlığında bölüm ile ilgili yapılmış bir genel açıklama var.. ve içeriğinde herhangi bir yeni oluşuma gidilemeyeceği ve yeni bir başlık açılamayacağı belirtiliyor.

Yarışma kuralları aslında 12 Takım ve her takımın 12 kişi olması yer alıyor. Ancak uzun zamandır 12 takımı tutturamadığımız için sizin de bildiğiniz gibi üye sayısında daha gevşek davranmaya başladık.
Ben kallisteye özel mesaj açıp, kapalı olan takımların kapılarını açmasını rica edeceğim. Gönüllü olan arkadaşlar, sizler de kalan işi halledebilirsiniz diye düşünüyorum.. Kilidi açılan takımlara üye davet etmek, onlar yarışma kurallarını anlayana, özellikle de liste hazırlama işini oturtana kadar yardımcı olmak..vs.

Yardım teklifinde bulunan ve öneri sunan arkadaşlara tekrar teşekkürler.. a.s.

Diğer işleyişle ilgili önerilere gelince, yeni başlık açma ile ilgili genel kuralı zaten aktardım.. Kalanlar ise ortam ruhunu aktive edecek öneriler..

Bu öneriler bugüne kadar yaptığımız gibi diğer takım kaptanlarınca değerlendirilir, oylamaya sunulur. Alınan karara göre de uygulamaya geçilir.

Harika, çok teşekkürler

Püsküüt, senin ve Kalliste'nin sayesinde 9. takım tekrar açıldı.
Bu, yarışmayı daha güzel bir hale getirecek.
Her ikinize de teşekkürler

bahsettiğin konulardan ilki olan üyelerin dağıtımı ile ilgili konuda seninle hemfikirim. şöyle ki ben bakıyorum, bazı takımlar oldukça kalabalık bazıları ise oldukça az bir sayı ile gidiyor. öyle bir durumda kendi takımımdan ziyade sayıca az olan takıma birini yönlendirmeyi mantıklı buluyorum. kendi kardeş takımımıza yönlendiriyorum, sıkıntı olmuyor. hatta takımda o an biri yoksa kuralları falan da açıklayıp yeni arkadaşın kararsız bir şekilde kalmasını önlemeye çalışıyorum. yalnız kardeş takım harici bir takımdan nasıl tepki alacağımı kestiremediğim için yönlendiremiyorum. burda diğer takım kaptanlarımız da bu konudaki görüşlerini belirtirlerse sadece kendi kendi takımımıza değil, üye sayısı az olan takıma yeni arkadaşlarımızı yönlendirebiliriz.

üyelerin kaynaşması için yeni başlık mümkün değil, denmiş. paylaşım alanında kaynaşabiliriz o zaman

9. takım kaynaşmamız için iyi bir ortam olacak gibi görünüyor

kızlar bence üye yönlerdirme işini şu sekilde ayarlaya biliriz mesela hafta bası takım kaptanı paylasıma benim şu kadar üye almam gerek die belirtir eğer o takımdan birisi yoksa üye katılmak istediğinde diğer takımlar yönlendirir bu sekilde bi ayarlama olabilir ..
ama takım kaptanından bi istek gelmeden baska takıma yönlendirme yapamayız..

bence öyle yapılsın derim ben pazartesi üye ihtiyacı olan takım paylasıma bildirsin bu sekilde eşit bir dağılım yapmıs oluruz..

Hızırdan hızlı kallisim ellerine sağlık..

Ya zaten şu anda 10 takım var..

Sen 9. takımı da açtığına göre ettik 11..

Gidişat iyi olursa geriye kalır sadece bir takım kontenjanı..

bu da güzel fikir bence. pazartesi günü bildirilirse cumaya kadar paylaşım durumuna göre yeni üyeler listeye alnır ve ertesi hafta üye sayıları yeniden güncellenir. bence uygulanabilir bir yöntem bu. hem böylece kimi takım 11 kişi, kimisi de 5-6 kişide takılıp kalmaz.

Bence bu da olabilir :)
Maksat takımlar arasında eşit ve adil bir dağılım yapabilmek.
Bu konuda yardımcı olabilecek her yöntem iyidir bence

kızlar konuyla 4, 8 ve 13. takım mı ilgili sadece diğer takım kaptanlarımız da olur derse bu yöntemi uygulayabiliriz. böylece eşit sayılı bir yarışma imkanı yakalmış oluruz. diğer takımların başlığına gidip davet mi yapalım

bu şekilde karmaşıklıklar olabilir bence ilk başta denildiği gibi 2 yada 3 kişi görevlendirilir takım kaptanları o kişilere mesaj yazar şu kadar üyeye ihtiyacımız var diye bu şekilde o görevlilerde başvuruda bulunanları en çok ihtiyacı olan takımlara yönlendirebilir böyle daha seri olur düşüncesindeyim

[video=youtube;Rq6Nsu9B7Yk]http://www.youtube.com/watch?v=Rq6Nsu9B7Yk[/video]

güzelim var zaten katılmak isteyenler için bir topik..
bizlerde ordan yönlendiriyoruz ihtiyaç zamanı.
bence gerenk yok şeker:97:

güzelim var zaten katılmak isteyenler için bir topik..
bizlerde ordan yönlendiriyoruz ihtiyaç zamanı.
bence gerenk yok şeker:97:

akrep ablacım bizim dediğimiz takımlar arası üye dağılımını eşitlemek içindi..
kimi takımda az kimi takımda fazla çünkü bu durum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…