Coronavirüs Türkiyede

Ablacım hadi sen hamilesin, bulaşsa karnındaki bebeğin etkilenmesinden korkarsın ki bu da çok doğal, önlem alman lazım zaten de şimdi benim koşa koşa markete gidip koli koli çamaşır suyu, kolonya, makarna, çuvalıyla un, yağ, şeker almam tuhaf olur:)))

Ben eşimi bile haşladım:))) bir ara insanlar ölüyor yayılma hızı yüksek bir salgın vs dedi, dün akşamda açıklama gelince şimdi herkes stok yapar deyip şakayla bizde mi evi doldursak deyince içimdeki panteri tetikledi,dedim adam sus yoksa seni kapının önüne koyacağım, azrail misin felaket tellalı mısın, bir sus yeter daral geldi dedim sustu çok şükür, hayır yani bir şey olacağı da yok, adam işini evden götüren, kalabalıkla teması olmayan bir adam, he gerçi ben her gün bir sürü insanla aynı ortama girerim bir şey olmaz, bizimki pencere açık kalsa hasta olur o da ayrı mevzu:))) aylardır corona aşağı corona yukarı :)))

Kızlar kızım yarım gün anaokuluna gidiyor bi kac gün göndermeyi düşünmüyorum
Alerjik bir bünyesi var ilk senemizdi bu zamana kadar hep griple geçirdik

Kuru gıda rafı boş, kolonya ve dezenfektan yok.
Eczanelerde sadece sprey boy kalmış, eldiven rafları boş.
Çocuk maması bulunamıyor, patates soğanlar bayağı az kapanın elinde kalıyor.

valla o dezenfektan seylerine falan bakmadim ben kuruyemis almak icin gittim sirf meraktan dolastim kuru gidalar yoktu. isin kotusu kuruyemis de yoktu insan kendini karantinaya alirken niye kuruyemis depolar b*kunu cikardik.

Dimi ya. Benim evimde suan bir suru yiyecegim bitti alisverise stokculuk yapmaya degil bitenleri almaya cikcaktik bulamazsak ne olcak

Allahtan kaynanam devamli kitlik cikcak gibi yaşayan bir insan onun kenarda köşede mutlaka zulasi vardir.

yaa abla çok hoşsun, cımbızın var ama çok tatlısın

Abla valla benim en büyük korkum 44 katlı bir plaza da çalışıyorum.. bu plaza da 260 tane ofis, ve 30 tane mağaza var ..
Ve sürekli yurt dışına çıkıp gelen insanların olduğu bir yer .. tek olay bu aslında.

Ben bir avm içindeki marketten alışveriş yaptım, salgınla alakalı değil
Doluydu gayet, arkadaşım eve giderken alırım deyip 4 markete giremedi hem yoğunluk hem de ürün kalmaması sebebiyle.

Herkes işinden erken çıkmış, çocuklar okullardan erken alınıyor, market yağmalanıyor, sığınaklara girip orda yaşasalar bari bu tantanaya
Yayılma olasılığı sıfır kalır.

valla o dezenfektan seylerine falan bakmadim ben kuruyemis almak icin gittim sirf meraktan dolastim kuru gidalar yoktu. isin kotusu kuruyemis de yoktu insan kendini karantinaya alirken niye kuruyemis depolar b*kunu cikardik.
Karantinadayken cerez keyfi yapmasin mi millet aaa

Şaka gibi, nette Meksika mı yoksa İspanya mı hatırlamıyorum, bir ülkede kadınlar tuvalet kağıdı kavgası yapıyordu bu salgın yüzünden, bizde de temizlik ürünleri kavgası çıkacak tövbe tövbe:)))

az once ankarada bir markette ozellikle makarna raflari bombostu. market yagmalanmis demeyeyim ama kuru gidalar yoktu bombos.

Trendyol'un yaptığı fırsatçılığa bakın hele hele. Şikayet edebileceğimiz bir yer yok mu bunu? Bir de utanmadan 45 liradan düştü yazmışlar.

Haberleri izleyip çay eşliğinde çitleyecekler herhalde.
Mutfakta daima eldiven kullanırım, temizlikte de öyle. O bitmişti onun için baktım eldivene, 1 paket zor buldum doktor eldiveni falan yok zaten.
Sprey dezenfektan aldım, evde büyük boy var, içine dökerim fısfıs diye amaç bu
Çünkü küçük boy, seyahat boy boş kutu ürünler yok, çocuklar sık hasta olduğundan kullandığım bir ürün.
Başka bir mağazada alışveriş yaparken kasada kavga çıktı, çocuklarımıza yetişeceğiz çabuk çabuk diye, giyim de stokluyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…