Coronavirüs Türkiyede

Sınav keyfi değil
Tatil için de demiyorum biliyorum ki sonra yol elektrik olarak dönecek
Eğer ben üniversiteleri az bucuk tanıyorsam

Geçen haberlerde göstermişti. Mutasyona uğradığı için artık insandan hayvanada bulaşıyormuş

Who nun son açıklamalara göre şu anda hayvanlara geçip, onlardan da insanlara atlamiyormus. Cinde öyle bir haber çıktığı icin wuhanda bir sürü ev hayvanı sokağa atıp terkedildi. Şu anda büyük ihtimal ile açlıktan ölecekler. Bazıları hayvanları kurtarmaya çalışıyor ama bu durumda imkanlar kısıtlı tabi. Haber de geçen köpek de hafif pozitif tets sonucu çıkmış (sahibi hastaymış, ama köpekte hastalik belirtisi yokmuş. Ama karantinaya alındı)

Dezanfektani ne kadar yapmışlar normal fiyatını bilmiyorum.

Sormayın yaaa sormayinnnnn şehitler yüzden fazlaydı değil mi ? Tabura saldirilmisti, Hatay'da hastahane kapatılmıştı??? Ne oldu olayın iç yüzü çıkınca? Konvoya saldırı oldu!

Bizim ülke cidden başka bir noktada, milleti paranoya yapmak için bildiriyorlar.

İran'da gençler ölüyor diyen olmuş kardeşim İran kaç hafta kabul etmedi, adamların meclisine bulaştı hala ABD bin oyunu dedi, gidip türbeleri yaladilar tuttular hiç mi görmediniz???

Cevabınız için teşekkür ederim. Biz el dezenfektanları aldık peki bunlar işe yarıyor mu , yoksa sadece iç rahatlatma amaçlı mı ?

Maskeleri buyuk ihtimal karaborsacilar aldi. Alip stokladilar fahis fiyatlara satacaklar cakallar. Ben daha maske takan vatandas gormedim.

Karma aşısı oluyor ama bu coronaya etkili mi bilmiyorum
Kediler için ayrıca bir corona aşısı duymadım hiç veterinerimizde söylemedi öyle bir şey
Bildiğim kadarıyla kedilerde olan korona ile bu aynı değil zaten cnm benimde kedim var bende bazen tedirgin oluyorum ama şimdilik bilinen bir tane vaka var panik yapmaya gerek yok diye düşünüyorum

bu saygısızlık nedir? normal konuşmayı başaramıyor musunuz?
dediğim gibi "terbiyesizliğiniz" olduğu için muhatabım değilsiniz.

Arkadaşlar sadece hijyene dikkat etmek gerek dezenfektan mı bulamadınız evimizde kolonyalar var aynı işlevi yerine getiriyorlar. Maske zaten işe yaramıyormuş bizim ülkemizde asya ülkelerinde ki gibi maske kullanma kafası yok nasıl kullancağını bilen az kesim var. Aksine daha çok sağlıksız olucak. Yorumlarda önceden vardı sakladılar falan yazıları okudum hayretle şehit sayısına kadar girilmiş. Lütfen bilgi kirliliğine inanmayın yahu aklınız alıyor mu 100 200 olan şehit sayısı 36 söylenebilir mi bunların aileleri bir şey demez mi komşuları akrabaları lütfen devlet şehit sayısını asla örtmez algı yapılıyor ve siz bunlara düşüyorsunuz. Benim akrabalarım çoğu askeriyede çalışıyor polis olanlar da var küfür ediyorlar böyle yalanları duyunca. Virüs de zaten yoktu olsa açıklanırdı İran bu hatayı yaptı diye bizim ülkemiz niye yapsın bakın bizim insanlarımız ülkemizi her şeyde bi gömme peşinde arkadaş sen gömersen yerersen ohoo dışardakiler neler yapmaz. Hem niye söylemesin Avrupa da en iyi ülkelerde bu virüs yayılmış bize de gelicekti geldiğinde bu kimsenin hatası olmazdı ki önlem alırsın tedbir alırsın. Bakın İtalya norveç gibi ülkelerde oldu bu durum demek ki gerçekten çok iyiyiz bakın o insanların övdüğü Avrupa da sağlık sistemi yok yok bizde ki gidip hastaneye gidip görünemiyorsunuz bizde ki devlet hastaneleri bile Avrupa nın genelinde yok ABD de 950 bin hastalar için yatak var sadece düşünün

Cevabınız için teşekkür ederim. Biz el dezenfektanları aldık peki bunlar işe yarıyor mu , yoksa sadece iç rahatlatma amaçlı mı ?
Elleri temiz tutar en iyi sekilde . Ama virus havadan yayiliyor yani koruma saglama orani cok yuksek degil .
Hic olmamasindan iyi tabiki.

Bizim milletimiz acıdan kaosdan besleniyor
İnsanların babası kardeşi eşi evladı orada bütün gece binlerce haber paylaştılar
Kaynak desen tırt
O insanlar mahvoldu haber alana kadar
Bu olaydada ya panik atağı olan var
Psikolojik rahatsızlığı olan bir sürü insan var
Bi olaydanda faydalanmayın
Gerekli önlemleri alın tamam işte
Ne halt etmeye insanları galeyana getiriyorsunuz dimi
Sağduyulu olmak bu kadar mı zor

Senin yüzünden konu kapanacak
Sussan mı artık acaba ?

Bildiğim kadarıyla kedilerde olan korona ile bu aynı değil zaten cnm benimde kedim var bende bazen tedirgin oluyorum ama şimdilik bilinen bir tane vaka var panik yapmaya gerek yok diye düşünüyorum

Hiç panikli pipirikli bir insan değilim ama konu kedim olunca içim titriyor, kendime engel olamıyorum, eşime de kendime de kızımızı öpmeyi yasakladım şimdilik, el yıkamadan dokunmakta yok Allah'a emanet kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…