Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175
Et suyu , tavuk suyu ...Tablet , bulyon , sıvısı katısı ... kullanmayın bence .

Eylülcüm , al bir tavuk bütün koy tencereye haşla . İçerisini sebze doğrayarak lezzetlendirebilirsin , tane karabiber , maydanoz sapı vs ile ama tüm bunlar zor ise sadece haşla tavuğu ve onun suyunu kullan ama hazır kullanma

Selamlar bu arada herkese

kolay gelsin..güzel olacaktır eminim..

ben de yapmadım daha pilav..nasıl yapsam diye düşünüyorum daha.

inşallah güzel olucak teşekkür ederim

hımm ben karar verdim pilavıma yapması kaldı sadece

Nerelerdesin canım, özlettin kendini

Evet en güzeli bu Aus.Tavuğu yıkayıp atın suyun içine alın size tavuk suyu.Hem bereketli oluyor.pilavını yapın,çorbasını yapın.

haklısın ama annem beni mutfağa pek fazla sokmuyor bişey bilmiyorum o yüzden dün de yarışmaya katılıcam dedim yapamazsın beceremezsin diyo hainn o yüzden tavuk suyu yada et suyu yapacak kadar uğraşmama izin vermez kesin bende pilavıma koymak için yapmam gerek o yüzden hazır alsam olur mu diye sordum

Sen de öyle canım.Haaa normal pilav yapacaksan hiç durma ekle.
Normal pilav, pirinçle yapıcam yani

Selam canım

Nerelerdesin canım, özlettin kendini

Evet biraz öyle olmuşş. Yaa son zamanlarda iyi hissetmiyordum kendimi rahatsızdım her gün başım ağrıyordu öyle böyle değil yani. Tansiyonu düşüyordu biraz aç kalsam başıma sancılar giriyordu çok girip yazamadım iş yerinde akşamı zor ettim ama yeme düzenimi toparlayınca şimdi daha iyi hissetmeye başladım. Sağol canım benimm gelirim fırsat buldukça tabii.

Ah bu anneler.Tabi kızım yaparsın becerirsin dese hevesini köreltmez.Ben olsam annemin evde olmadığı bir zaman o tavuğu alır,haşlar bir de suyuna pilav yapardım.

Evet en güzeli bu Aus.Tavuğu yıkayıp atın suyun içine alın size tavuk suyu.Hem bereketli oluyor.pilavını yapın,çorbasını yapın.

Tabii yahu koca tencere bereket mübarek

Benim o gün klasiktir , hemen tavuk suyuna bir çorba yaparım , tavuğu didikler , suyuna yaptığım pilava da katarım .Kalanına da bir kavanoza koyar , 2 gün içinde yaptığım diğer yemeklerde çorba da yine kullanırım

Aaaa benim bildiğim anneler itikler durur kızlarını mutfağa girsin diye , senin ki sokmaya bile korkuyorsa

Bekliyoruz merakla pilavını o zaman

Normal pilav, pirinçle yapıcam yani

Selam canım

Selamlar vuslatcım , sende katılıyorsun ?

Ya ben yapana kadar benim aklımdaki pilav kesin yapılacak bu gidişle , tembel aus

Çok geçmiş olsun canım Biz de de çocukların hastalıkları defalaca tazelendi, ev bir ara hastane koğuşu gibi olmuştu
Bekliyoruz canım

hımm evet banada öyle geldi suyu daha pratik ve lezzetli olabilir giibi :26::26: şimdi mutfakta yeniyim ya tavuk yada et suyu yapabilecek becerim yok şunlardan alıvereyim gitsin diyorum daa

Bulyon da bunlar da ayni tadi verir. Ama cok kullanmamaya calis normal hayatinda. Cünkü faydali olmadiklari üzerine arastirmalar var.

Ah bu anneler.Tabi kızım yaparsın becerirsin dese hevesini köreltmez.Ben olsam annemin evde olmadığı bir zaman o tavuğu alır,haşlar bir de suyuna pilav yapardım.
hevesimi kırıyo evet
evet zaten annem ne zaman evden gitse mutlaka bişey yaparım

ay yok benım annem mutfak dağılıyo diye yaptırmıyo hiç bişey , sonra da millete kızlarınızı küçük yaşta mutfağa sokun ben sokmadm hata ettim bilmiyo falan diyo

Bulyon da bunlar da ayni tadi verir. Ama cok kullanmamaya calis normal hayatinda. Cünkü faydali olmadiklari üzerine arastirmalar var.

ay evet yaa çok katkı maddesi varmış içinde mecbur kalmadıkça kullanmamak gerek evet

Net karar veremedim henüz canım, düşünme aşamasındayım
Ama %99.9 bir ihtimal katılabilirim

Tuzak bir cümle.Bilemedim şimdi.
Öye mi oldu

Benim kızım da çok dağıtır mutfağı Ama yine de hevesi kırılmasın diye sesimi çıkartmıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…