Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175

Geçmiş olsun dejavu.Geçen gün aklımdaydın uğramıyor artık diye.Seni gördüğüme sevindim.

Ya ben yapana kadar benim aklımdaki pilav kesin yapılacak bu gidişle , tembel aus

Hangi pilavmış o.

Ben mutfakta bir tarif denerken mutfak savaş alanına döner.Yaparken toplayanlardan değilim pek.Ama piştikten sonra mutfağı toplamaktan da büyük zevk alırım.Sen yemek yaparken anneni mutfağa sokma bence.Sürpriz de hoşuna gider belki:)

Cıks demem

Ama ilk gün nevresteye söz verdim , kalkıp mutfağa varırsam yapacağım . Malzemelerim var da bir badem eksik , al sana bööyüüük bir ipucu

Perde pilavı yapacaksın dimi.Tamam buradan söyle kimse yapmasın işte.

Hadi ya bak bundan haberim yoktu, TV`de bile söylemisler ben de yeni bir teori buldum saniyorum. Evet ben de sehriyeli daha cok seviyorum, hatta haftada bir kere sehriye corbasi icerim yani, o kadar diyeyim. Masallah valla , o zaman anneni iyi gözlemlemissin. Benim 15 yasina kadar o sansim olmadi, annem mutfaga sokmazdi beni, klasik cümle: "gelme, git ders calis." Sonra 16 yasinda annem calismaya baslayinca, is basa düstü. :) Anneme soruyordum, o anlatiyordu telefonda, sonra gidip pisiriyordum. Annem simdi beni arayip tarif aliyor. :) Bir de bizim evde klasik yemeklerden sasilmazdi, ben tariflerle oynamayi cok seviyorum. Annem "aaaa ne degisik" diyor her seferinde.

Canim taze fasülye cekti simdi var ya kis günü :) Ben de kavurarak yapiyorum. Alüminyumdu benim tencerem düsün. :) Nasil tutuyor dibine tarif bile edemem. Gecen sene aldim seramik tencere, cok rahat ettim. Darisi basina diyorum!

Benim kızım da çok dağıtır mutfağı Ama yine de hevesi kırılmasın diye sesimi çıkartmıyorum
kızın kaç yaşındaa ben 22 yaşındayım

annem herşeyde öyle ama en basitinden bulaşıkları makineye dizmemi bile beğenmez onun istediği şekilde dizicekmişim
bende kendi evimde mufağımda yapacağımın hayallerini kuruyorum işte anneme diyorum seni de ben evimin mutfagına sokmıycam benım ıstedıgım şekilde yap diycem ahahah

Perde pilavı yapacaksın dimi.Tamam buradan söyle kimse yapmasın işte.
Adra açık etmiş bile

15 yaşın da canım

Hahahah Adra ben de öyleyim!!!! Tezgah da genis olunca, bir orada calisiyorum, bir burada derkennnnnnnnnn
Ama yemek piserken bir yandan temizlemesi insana büyük bir huzur veriyor, aile saadetini hissediyorum iliklerimde.
Yalniz bu yarismaya katilirken, ya da esimle yarisirken, tertemiz calisiyorum, esimin agzi acikta kaliyor. Istesen yapabiliyorsun yani diyor.
O da tam tersine her seferinde sirayla calisir, daldan dala atlamaz, mutfak da savas alanina dönmez.

Hep aynı bu anneler.Ben de balkona beyazları asarken atletlerin ön yüzleri öne bakacakmış.Niye derim millet senin giydiğin atletin dantelini görmek zorunda mı?Yok illa öyle olacakmış.Asla fikri değişmez:)

Hep aynı bu anneler.Ben de balkona beyazları asarken atletlerin ön yüzleri öne bakacakmış.Niye derim millet senin giydiğin atletin dantelini görmek zorunda mı?Yok illa öyle olacakmış.Asla fikri değişmez:)

çamaşır konusuna hiç bulaşmıyorum zaten mağaza tipi katlar herşeyi tek tek önüne çevirerek bir de zor zor bu işler evet asla fikir değişmez

Canım öyle deme yaBenim kızım haddinden fazla meraklı mutfağa, ona kalsa pastacı olacakmış

hiii ben o yaşlarda hiç merakım hevesim yoktu 20 den sonra merakım arttı o da sevgilimin yavaş yavaş öğrenmeye başlasan iyi olucak her gün makarna da yiyilmez hani demesinden sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…