Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175
Evet biraz öyle olmuşş. Yaa son zamanlarda iyi hissetmiyordum kendimi rahatsızdım her gün başım ağrıyordu öyle böyle değil yani. Tansiyonu düşüyordu biraz aç kalsam başıma sancılar giriyordu çok girip yazamadım iş yerinde akşamı zor ettim ama yeme düzenimi toparlayınca şimdi daha iyi hissetmeye başladım. Sağol canım benimm gelirim fırsat buldukça tabii. :KK34:

Geçmiş olsun dejavu.Geçen gün aklımdaydın uğramıyor artık diye.Seni gördüğüme sevindim.:KK16:

Ya ben yapana kadar benim aklımdaki pilav kesin yapılacak bu gidişle , tembel aus :KK1:

Hangi pilavmış o.:KK53:

hevesimi kırıyo evet :63:
evet zaten annem ne zaman evden gitse mutlaka bişey yaparım :KK60:

ay yok benım annem mutfak dağılıyo diye yaptırmıyo hiç bişey , sonra da millete kızlarınızı küçük yaşta mutfağa sokun ben sokmadm hata ettim bilmiyo falan diyo :KK19::KK19::KK60:

Ben mutfakta bir tarif denerken mutfak savaş alanına döner.Yaparken toplayanlardan değilim pek.Ama piştikten sonra mutfağı toplamaktan da büyük zevk alırım.Sen yemek yaparken anneni mutfağa sokma bence.Sürpriz de hoşuna gider belki:)

Cıks demem :KK23:

Ama ilk gün nevresteye söz verdim , kalkıp mutfağa varırsam yapacağım . Malzemelerim var da bir badem eksik , al sana bööyüüük bir ipucu :KK14:

Perde pilavı yapacaksın dimi.:KK52:Tamam buradan söyle kimse yapmasın işte.:KK34:

şehriye ille tutturmak kolay evet sen ona bağlamıyorsun yani tvde de söylemişlerdi. Ben sade pilavı da tane tane yaparım ama şehriyeli daha çok seviyorum. Yani hani pilav yapan her yemeği yapar zordur filan derler benim ilk yemeğim taze fasulye sonra pilavdı hep anneme bakardım ama nasıl yapıyor diye ilk seferden güzel olmuştu sonra üstüme kaldı annem bana yaptırır oldu hatta bir kere annemin arkadaşı gelmişti ben yaptım anneme eline sağlık senin pilavına bayılıyorum demişti annemde seda yaptı deyince şok olmuştu 17 yaşındaydım. Çok yemek yapmazdım ama bilirdim nasıl yapılacağını pilav, kızartma, fasulye hep bendeydi. Seramik alıcam kesinlikle. Bir de kavurarak yapıyorum pirinç şeffaflaşana kadar kavururum teflon tencerede ne kadar karıştırırsan karıştır az karıştırma hemen yapışıyor bunda görmüştüm süper kavruluyor herşey için kullanmak lazım dediğin gibi temizliği de çok kolay.

Hadi ya bak bundan haberim yoktu, TV`de bile söylemisler ben de yeni bir teori buldum saniyorum. :KK16::KK16::KK16: Evet ben de sehriyeli daha cok seviyorum, hatta haftada bir kere sehriye corbasi icerim yani, o kadar diyeyim. :KK16::KK16::KK16::KK16: Masallah valla :nazar::nazar:, o zaman anneni iyi gözlemlemissin. :KK16: Benim 15 yasina kadar o sansim olmadi, annem mutfaga sokmazdi beni, klasik cümle: "gelme, git ders calis." Sonra 16 yasinda annem calismaya baslayinca, is basa düstü. :) Anneme soruyordum, o anlatiyordu telefonda, sonra gidip pisiriyordum. :KK64::KK64::KK64: Annem simdi beni arayip tarif aliyor. :) Bir de bizim evde klasik yemeklerden sasilmazdi, ben tariflerle oynamayi cok seviyorum. :KK1: Annem "aaaa ne degisik" diyor her seferinde. :KK52:

Canim taze fasülye cekti simdi var ya kis günü :) Ben de kavurarak yapiyorum. Alüminyumdu benim tencerem düsün. :) Nasil tutuyor dibine tarif bile edemem. :KK1::KK1::KK1: Gecen sene aldim seramik tencere, cok rahat ettim. Darisi basina diyorum! :KK16:

Benim kızım da çok dağıtır mutfağı:KK30: Ama yine de hevesi kırılmasın diye sesimi çıkartmıyorum:KK31:
kızın kaç yaşındaa ben 22 yaşındayım :KK17::KK1::KK1:
Geçmiş olsun dejavu.Geçen gün aklımdaydın uğramıyor artık diye.Seni gördüğüme sevindim.:KK16:

Ben mutfakta bir tarif denerken mutfak savaş alanına döner.Yaparken toplayanlardan değilim pek.Ama piştikten sonra mutfağı toplamaktan da büyük zevk alırım.Sen yemek yaparken anneni mutfağa sokma bence.Sürpriz de hoşuna gider belki:)

annem herşeyde öyle ama en basitinden bulaşıkları makineye dizmemi bile beğenmez onun istediği şekilde dizicekmişim :KK52:
bende kendi evimde mufağımda yapacağımın hayallerini kuruyorum işte :KK16::KK16: anneme diyorum seni de ben evimin mutfagına sokmıycam benım ıstedıgım şekilde yap diycem ahahah :KK60:

Perde pilavı yapacaksın dimi.:KK52:Tamam buradan söyle kimse yapmasın işte.:KK34:
Adra açık etmiş bile:KK9:

annem herşeyde öyle ama en basitinden bulaşıkları makineye dizmemi bile beğenmez onun istediği şekilde dizicekmişim :KK52:
bende kendi evimde mufağımda yapacağımın hayallerini kuruyorum işte :KK16::KK16: anneme diyorum seni de ben evimin mutfagına sokmıycam benım ıstedıgım şekilde yap diycem ahahah :KK60:

15 yaşın da canım:KK34:

Hahahah Adra ben de öyleyim!!!! Tezgah da genis olunca, bir orada calisiyorum, bir burada derkennnnnnnnnn :KK16::KK16::KK16::KK16:
Ama yemek piserken bir yandan temizlemesi insana büyük bir huzur veriyor, aile saadetini hissediyorum iliklerimde. :KK52::KK52:
Yalniz bu yarismaya katilirken, ya da esimle yarisirken, tertemiz calisiyorum, esimin agzi acikta kaliyor. Istesen yapabiliyorsun yani diyor. :KK60::KK60:
O da tam tersine her seferinde sirayla calisir, daldan dala atlamaz, mutfak da savas alanina dönmez. :KK34:

Hep aynı bu anneler.Ben de balkona beyazları asarken atletlerin ön yüzleri öne bakacakmış.Niye derim millet senin giydiğin atletin dantelini görmek zorunda mı?:KK53:Yok illa öyle olacakmış.:KK52:Asla fikri değişmez:)

Hep aynı bu anneler.Ben de balkona beyazları asarken atletlerin ön yüzleri öne bakacakmış.Niye derim millet senin giydiğin atletin dantelini görmek zorunda mı?:KK53:Yok illa öyle olacakmış.:KK52:Asla fikri değişmez:)

:KK52: çamaşır konusuna hiç bulaşmıyorum zaten mağaza tipi katlar herşeyi tek tek önüne çevirerek bir de :KK30::KK30: zor zor bu işler :KK1: evet asla fikir değişmez :KK1::KK1::KK14:

Canım öyle deme ya:KK19:Benim kızım haddinden fazla meraklı mutfağa, ona kalsa pastacı olacakmış:KK9:

hiii :KK19::KK19: ben o yaşlarda hiç merakım hevesim yoktu 20 den sonra merakım arttı o da sevgilimin yavaş yavaş öğrenmeye başlasan iyi olucak her gün makarna da yiyilmez hani demesinden sonra :KK60::KK60:

X