Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175
Katıl yahu kolay zaten.Belki çeki alırsın.:KK23:

%1 ihtimal belki:KK14: Neyse çok uğraştıcı değil en azından diğer katıldıklarıma göre:KK9:
Zaten eğlence maksatlı katılırım katılsam da, hem de tariflerden faydalanlar oluyor bu da çok güzel bir şey:KK16:

%1 ihtimal belki:KK14: Neyse çok uğraştıcı değil en azından diğer katıldıklarıma göre:KK9:
Zaten eğlence maksatlı katılırım katılsam da, hem de tariflerden faydalanlar oluyor bu da çok güzel bir şey:KK16:

Vuslat demin katıl demiştim ya.:KK53:Hiç zahmet etme ya sen dinlen boşver.:KK60:

:KK53::KK52::KK52:

Hanımlar katılın nasip kiminse o alır:KK52::KK52:

Canım bundan sonraki kategoriyi bilmiyorum bu bittikten sonra belirleniyor:KK34:

hii peki o zaman kızma abloşş :KK16::KK16:

peki ne sorucam hani şu et suyu , tavuk suyu varya bu şekilde olanlar bulyon değil : et suyu tavuk suyu yerine bundan kullansak aynı tadı verir mi :KK17::KK12::KK12:

$06052116_large.jpg $06052162_large.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

hii peki o zaman kızma abloşş :KK16::KK16:

peki ne sorucam hani şu et suyu , tavuk suyu varya bu şekilde olanlar bulyon değil : et suyu tavuk suyu yerine bundan kullansak aynı tadı verir mi :KK17::KK12::KK12:

Eki Görüntüle 933438 Eki Görüntüle 933439

Yok tatlım kızmıyorum istediğini sorabilirsin:KK34:
Canım bu tarz ürünleri hiç kullanmıyorum inan hiç fikrim yok:44::26:Ama tablettense suyu daha iyi olabilir:44:

eylül cok egleniyor olacak ki su an, bir sonraki kategoriyi düsünmeye baslamis. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
aslinda ben de merak ediyorum bir sonraki kategoriyi, neyse sabirli olacagiz. :21:

Yarışma bağımlılık yapıyor.Beğeniler,güzel sohbetler,kurulan yeni dostluklar :KK69:Bu kategoriye katılacak sonraki kategorilerde burdan çıkamıyacak:KK52:Şimdiden soruyor ne olacak diye:KK9:

Yok tatlım kızmıyorum istediğini sorabilirsin:KK34:
Canım bu tarz ürünleri hiç kullanmıyorum inan hiç fikrim yok:44::26:Ama tablettense suyu daha iyi olabilir:44:

hımm evet banada öyle geldi suyu daha pratik ve lezzetli olabilir giibi :26::26: şimdi mutfakta yeniyim ya tavuk yada et suyu yapabilecek becerim yok şunlardan alıvereyim gitsin diyorum daa :KK9::KK9::KK9::KK51:

eylül cok egleniyor olacak ki su an, bir sonraki kategoriyi düsünmeye baslamis. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
aslinda ben de merak ediyorum bir sonraki kategoriyi, neyse sabirli olacagiz. :21:

ahahah evet çok zevkliymiş :KK9::KK9: ben daha önce tarifleri beğenip geçiyordum bilseydim önceden katılırdım :2::2::KK9:

hımm evet banada öyle geldi suyu daha pratik ve lezzetli olabilir giibi :26::26: şimdi mutfakta yeniyim ya tavuk yada et suyu yapabilecek becerim yok şunlardan alıvereyim gitsin diyorum daa :KK9::KK9::KK9::KK51:
Haklısın canım:KK34:Bence suyunu dene:KK31::KK56:
Öyle canım, biz gır gır yapıyoruz:KK9:Kimin kısmetiyse o alır:KK34:
Maksat eğlence, heyecan:KK52::KK52:

Evet canım hayırlısı olsun:KK16:

Ben de deneyecegim vakit bulabilirsem, tavuklusu da kulaga hos geliyor. :)

Aynen sehriye benim icin de kurtarici gibidir. Sehriye kattigim hicbir pilav lapa olmuyor, bilmiyorum ben mi sehriyeye bagliyorum ama öyle. :)

Fakat en iyisi seramik tencere. En azindan pilav icin kesinlikle seramik tencerenin cok faydasini gördügümü söyleyebilirim. Dibine tutmuyor, cidden cok feci bir sekilde unutmaniz lazim ki dibine tutsun. Bir de kisik ateste pisiriyorum ben. En son kagit havlu da zaten pilavi iyice güzellestiriyor dediginiz gibi, sonrasi da miss... :KK56::KK56::KK56: Umarim en kisa zamanda edinme sansiniz olur. Yikamasi da cok kolay oluyor.

şehriye ille tutturmak kolay evet sen ona bağlamıyorsun yani tvde de söylemişlerdi. Ben sade pilavı da tane tane yaparım ama şehriyeli daha çok seviyorum. Yani hani pilav yapan her yemeği yapar zordur filan derler benim ilk yemeğim taze fasulye sonra pilavdı hep anneme bakardım ama nasıl yapıyor diye ilk seferden güzel olmuştu sonra üstüme kaldı annem bana yaptırır oldu hatta bir kere annemin arkadaşı gelmişti ben yaptım anneme eline sağlık senin pilavına bayılıyorum demişti annemde seda yaptı deyince şok olmuştu 17 yaşındaydım. Çok yemek yapmazdım ama bilirdim nasıl yapılacağını pilav, kızartma, fasulye hep bendeydi. Seramik alıcam kesinlikle. Bir de kavurarak yapıyorum pirinç şeffaflaşana kadar kavururum teflon tencerede ne kadar karıştırırsan karıştır az karıştırma hemen yapışıyor bunda görmüştüm süper kavruluyor herşey için kullanmak lazım dediğin gibi temizliği de çok kolay.

ahaha onu da düşündüm ama annem beceremezsin rezil olursun dedi :KK19::KK43:
:KK1:

bende çok heyecanlıyım bugün malzemelerimi alacağım da :KK76::KK76::KK16::KK16:

kolay gelsin..güzel olacaktır eminim..

ben de yapmadım daha pilav..nasıl yapsam diye düşünüyorum daha.

X