Çok üzülüyorum. Elimden de bir şey gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annenizi cok hatalı buldum. Babaniz bulunmaz hint kumaşimiymıs zaten bir faydasi yok kabul etmis geri sizin başınıza bela etmiş. kac yasindalar anneniz babaniz? Size guvenirlerse tabiki calismazlar. bence vermeyin kari koca çalismak zorunda kalsınlar. yani 65 yas ustu degilseler gayette calisabilirler mesela anneniz cocuk bakabilir babaniz insaat islerine girebilir.

bir yerden bir gelir olmayınca ailenizde sizin gibi çözüm bulma derdine düşecekler merak etmeyin. biraz uzaktan izleyin. kaç aşındasınız tek kardeş misiniz ki tüm yük sizde

Ayrı evdeyim. O parayı dişe verirsem de bşr daha biriktiremem

Bence annenizin dişini yaptırın , sonuçta diş bu, insanın yediği yemeği etkiler çok temel bir sağlık sorunu.Ancak annenizle de konuşun tüm birikmişinizin bu olduğunu hiç paranızın kalmadığını başka yardımda bulunamayacağınızı usulünce söyleyin.Babanızı çalışması için zorlasın.Sonrasında da biriktirdiğiniz tüm parayı yok sayın başka hiç bir şey için para vermeyin. En azından ben bu şekilde yapardım.

Annenizin bunu hakedip haketmedigini en iyi siz bilirsiniz ama eskiden implant mi vardi zaten dis çekildikten 3 mu 6 ay sonra yapılıyor ben kendim cektirdikten cok sene sonra yaptirdim. Porselen de yaptırabilir sonucta eskiden implant yoktu. Ayrica porselenide cok cüzi bir rakama devlet yapiyor

Ayri evdeyseniz yardim etmeyin o zaman bence. Ama diş yaa, sıkıntılı bir sey, bilemedim simdi @sevdayadahil

Sahsen dis sagligi önemli oldugu icin anneme yardim ederdim. Ama baba dediginiz kisiye kurus vermem. Anneniz bosanamam demis zamaninda. Benim merak ettigim: babaniz baska kadinla beraber yasarken anneniz ne yapiyordu? Yani gecimini nasil sagliyordu?

Babanız lafa gelince ben bu ailenin reisiyim pozları keser Allah bilir.
O zaman bir zahmet "reis" olsunda eşinin dişlerini yaptırsın.
Adam olsun da bir işte çalışsın.
İnsan zavallı olmayı nasıl kabul eder nasıl onun parasına çökmeyi planlar aklım almıyor.
Artık maddi manevi sizi sömürmelerine izin vermeyin

Sizi böyle bi babaya maruz bırakan ve üstüne laf işittiğiniz annenize nice zorlukla biriktirdiğiniz parayı gömmeyin, o biriken bir daha birikmiyor ki kıymet bilen isnanlar değiller , benim de ağzımda kaç tane boşluk var öyle yaşıyorum diş diş diye ölmüyorum sabredebilir devlet hastanesine gidebilir

Biraz ağır olacak bunun için özür dilerim ama annenizin tavrını Kırmızı Oda'daki Kumru'nun annesinden ayırt edemedim şu an..
Yapın ya da yapmayın cihetine karışmak istemiyorum ama yaparsanız da size dua etmeyecekler ve üzmeye devam edecekler gibi..

Biz çalısıyorduk. Çocukken günlük işlerde yA da mevsimlik işlerde çalıştık

Aynen öyle diyor. Onun lafından kimse dışarı çıkamaz

Teşekkür ederim. Zaten versem biriktirebilecek durumda da değilim

Evlenseniz dahi anne babanızdan elinizi çekemeyeckmişsiniz gibi geliyor. İletiş eni size sorun olur düşüncesindeyseniz ufak ufak uzaklaşın.Herkesin imtihanı farklı Allah yardımcınız olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…