Fikrinize cok ihtiyacim var

Halanızdan Allah razı olsun onun yaptığını herkes yapmaz. Artık ilk etapta kiraya çıkacaklar hem babanızın da geliri iyiymiş. Sonrası Allah kerim inşallah ileride ev sahibi de olurlar. Anlıyorum kiralık eve binlerce lira vermek istemiyor babanız ev sahibi olmak istiyorlar ancak faziler yüksek evler fiyatları uçmuş:KK43:(

Kizmadim ki. Muhtemelen uslup yanlistir. Deprem bolgesinde bulundunuz mu bilmiyorum ama kiraya cikacak ev bile yok. Olanlar cok yuksek rakamlar istedigi icin o parayla kredi cekip ev sahibi olunuyor. Hasarli olmalari da tedirgin ediyor cunku deprem olmaya devam ediyor hala. Daha gecen gun 5.5 yuzunden sokaga dokulduler korkuyla. Ancak mecbur kalirsak zaten bu olacak
Ay aklım çıktı o depremde. Sizinkiler hangi şehirde? 😐

Ne yazik ki zaten kirada oturuyorlardi ama vakif konutu oldugundan cok cuzi bir miktar oduyorlardi. Kendilerinden sonra cocuklarina devredebiliyorlardi vs. Suan bunlarin da hepsi gitti
e keske piyasanin cok cok altinda oturduklari donemde bir ev parasi ayirsalardi kenarda. irakta cok kazandigini yazmissiniz savaştan once. evet giderayak zarar etmis ama hic mi kazandigiyla bir şeyler almadilar? hadi ev yok altin birikimi, bankada dolar falan da mi yok?
eger cevap hayirsa anne babanin 30 sene alamadigi evi (ki eskiden ev almak daha kolaydi) senin alip onlara hibe etmen cok da mantıklı bir karar olmaz.
ailene tabii ki ev al diyenler neyin kafasında anlamadim. bu forumda esiyle birlikte calisip hala ev alamamış tonla kadin var.ev almak kolay mi o kadar?

e keske piyasanin cok cok altinda oturduklari donemde bir ev parasi ayirsalardi kenarda. irakta cok kazandigini yazmissiniz savaştan once. evet giderayak zarar etmis ama hic mi kazandigiyla bir şeyler almadilar? hadi ev yok altin birikimi, bankada dolar falan da mi yok?
eger cevap hayirsa anne babanin 30 sene alamadigi evi (ki eskiden ev almak daha kolaydi) senin alip onlara hibe etmen cok da mantıklı bir karar olmaz.
ailene tabii ki ev al diyenler neyin kafasında anlamadim. bu forumda esiyle birlikte calisip hala ev alamamış tonla kadin var.ev almak kolay mi o kadar?
Simdi burada uzun uzun ayrintilari aciklayamam cunku dile kolay 15 yil gecti. Bizimkiler vakif evinde olduklari icin cok cuzi bir kiraya guzel bir evde oturuyorlardi. Ev sahibi derdi yok, kira artisi belli, hicbir sikintilari yoktu ve araba yukselttiler hep yatirim için. Depremde o da hasar aldi tum emekleri gitti

Halanızdan Allah razı olsun onun yaptığını herkes yapmaz. Artık ilk etapta kiraya çıkacaklar hem babanızın da geliri iyiymiş. Sonrası Allah kerim inşallah ileride ev sahibi de olurlar. Anlıyorum kiralık eve binlerce lira vermek istemiyor babanız ev sahibi olmak istiyorlar ancak faziler yüksek evler fiyatları uçmuş:KK43:(
Evet gercekten onun sayesinde en azindan baslarini sokacak bir evleri var. Muhtemelen dediginiz gibi kiraya baska yere cikacaklar

Ev yok, esya yok. Sifirlar. Sadece esyalari almak ve kiraya gecmek bile o kadar cok para ki. Acimasizsiniz cidden. Cozum yolu ariyorum mecburen
Bacım sana çözüm yolu sunmuş işte kiraya çıksınlar ailen kaç kişi tek anne baba mı var kardeş de var mı bekar mı yarın bigün evlenirse kredi ödemeleri aksar mı temiz bi yerde kiraya çıksınlar eşyaya da yardımcı olun huzurla otursunlar dört dörtlk ev kurmayıversinler beyaz eşya bi koltuk takımı bi dolap bi baza halı perde bu yani kendin dedin düğün bile yapmadk biriktiriyorz diye sen kendine acımasızsn aslında biz sana değil kendinden esirgediğin şeylere bak kimbilir biriktirmek için nelerden vazgeçiyon kocan dese ki ilerde kendimize çekmemiz gerekecekse napalm kaldı ki o kadar yüksek miktarı hangi banka sana verecek kendin dedin kazanmıyorm para diye valla ben memurm gitsem bir bankaya bir milyon istesem beni güvenlikle dışarı atarlar eskisi gibi yüklü vermiyorlar ve iki katı ödemesi var çıksınlar kiraya arada da kiralarını verirsn için rahat eder bak altı şubat depreminde kendi evim vardı ailem oturuyordu ben kiradaydım yıkıldı şimdi yerine yapılacak ben oturacam onlar kiraya geçti on kardeşiz emeğimi hangisine bırakaym sence hangisi kıymet bilecek üstelik tüm kira taşınma vs beş kuruş dokunmadan anne babama verdm arada kiralarını da veriyorm hepimizin yapacaklarının da bi limiti var aşarsan sen mağdur olursn

Bacım sana çözüm yolu sunmuş işte kiraya çıksınlar ailen kaç kişi tek anne baba mı var kardeş de var mı bekar mı yarın bigün evlenirse kredi ödemeleri aksar mı temiz bi yerde kiraya çıksınlar eşyaya da yardımcı olun huzurla otursunlar dört dörtlk ev kurmayıversinler beyaz eşya bi koltuk takımı bi dolap bi baza halı perde bu yani kendin dedin düğün bile yapmadk biriktiriyorz diye sen kendine acımasızsn aslında biz sana değil kendinden esirgediğin şeylere bak kimbilir biriktirmek için nelerden vazgeçiyon kocan dese ki ilerde kendimize çekmemiz gerekecekse napalm kaldı ki o kadar yüksek miktarı hangi banka sana verecek kendin dedin kazanmıyorm para diye valla ben memurm gitsem bir bankaya bir milyon istesem beni güvenlikle dışarı atarlar eskisi gibi yüklü vermiyorlar ve iki katı ödemesi var çıksınlar kiraya arada da kiralarını verirsn için rahat eder bak altı şubat depreminde kendi evim vardı ailem oturuyordu ben kiradaydım yıkıldı şimdi yerine yapılacak ben oturacam onlar kiraya geçti on kardeşiz emeğimi hangisine bırakaym sence hangisi kıymet bilecek üstelik tüm kira taşınma vs beş kuruş dokunmadan anne babama verdm arada kiralarını da veriyorm hepimizin yapacaklarının da bi limiti var aşarsan sen mağdur olursn
Hatay cok kotu durumda kiraya cikacak ev yok olanlarin cogu hasarli insanlarin ölüm korkusu var o yuzden ilk secenek bu degil. Ama yapacak bir sey yok zaten gerekirse hasarli eve cikacaklar ben sadece bunun olmamasi icin ne yapabilirim ona kafa yoruyorum. Onlar da bilir yoksa kiraya cikmayi

Aileniz depremzede, tüm Türkiye seferber oldu zamanında tanımadığı insanlar için, tabii ki yardım etmelisiniz.

Ama aileniz bu durumu suistimal ederse eşinizle aranız bozulur.

Evet gercekten onun sayesinde en azindan baslarini sokacak bir evleri var. Muhtemelen dediginiz gibi kiraya baska yere cikacaklar
Siz iyi niyetle bir şeyler yapmak istiyorsunuz ama mantıklı düşünün 1 milyon kredinin ödemesi bile 30-40bin kaldıki bu fiyata ev yok. 1 ay bile ödeyemezseler ne olacak? Eğer bu miktarda kredi ödeyebilcek durumları varsa kiraya hayli hayli çıkarlar. 2-3milyon kredi çıkması çok zor çıksada bu aylık ödemeyi çarpın. Babanız ayda 30-50bin kredi ödeyecek kadar iyi kazanıyorsa ayrı eve kiraya çıksın. İlk etapta ev kurarken 2.el eşya bakabilirsiniz eşya almalarına yardım edin. Yani bana çok mantıksız geldi kredi çekeyim ev alayım demeniz. (Zenginseniz orası ayrı)

Hatay cok kotu durumda kiraya cikacak ev yok olanlarin cogu hasarli insanlarin ölüm korkusu var o yuzden ilk secenek bu degil. Ama yapacak bir sey yok zaten gerekirse hasarli eve cikacaklar ben sadece bunun olmamasi icin ne yapabilirim ona kafa yoruyorum. Onlar da bilir yoksa kiraya cikmayi
Sen veya başka kardeşin akraban varsa güvenli tek kalmayacakları şehirde çıksınlar ben elazığdaym dört yılda altı deprem yaşadk yerle bir olduk aileme tokilerden kiralık buldm kendim yerleştirdm yani sıkma bu kadar kendini malesef unutmaki ölüm var dört milyon çektin Allah korusun baban öldü acını bile yaşayamazsn karşında borç ne olacak gözleriyle bakan eşin ve ailesi olur yine aldığn evi satıp borcu kapatırsn o daha ağır gelir ki o da ev senin üstüne olursa olmazsa gitki kardeşlerle uğraş hayatın alt üst olur

Zor durumda kalınmış
Belki canlarını zor kurtarmışlar koca depremde
Şu yasınıza kadar da sizi getırmısler
Telefonun ucunda aglayan bır anne
Elinden geleni yapan bir baba
Ve gozunu para bürümüş bir hala.

Sizde Esınızden cekınedurun
Peki soruyorum bugun degılse ne zaman? Bu Suan sızın sınavınız
Adamlar keyfi bir eve gecmıyorlar
Adamlar evimizi buyutelım dedık
Merkeze gecelim dedik
Lüks ev istedik dıye ev almıyorlar evsiz kaldılar. Araba degıl keyfi bısey degıl.

Size mırın kırın edecek kocayı dusunmeden boşayın
Her zaman önce eş gelır ama suan durum oyle bır durum mu?

Birde benim anlamadığım kadın kredi çekicek ailesi ödeyecek ayda 40-50bin ödeyebilen insanlar nasıl kirada zorlanabilir ki? Bu para ödenmezde konu sahibi nasıl ödeyecek.

Zor durumda kalınmış

Merkeze gecelim dedik
Lüks ev istedik dıye ev almıyorlar evsiz kaldılar. Araba degıl keyfi bısey degıl.

Burada kim aileme 4milyon kredi çekecem dese herkes aynı şeyi yazardı bence. Az buz değil o parayı ödeyemezseler ne olucak ayda 200-300bin kazanıyolarsa bi şey diyemem ama benim arkadaşım ayda 40bin ödüyor ucu ucuna ve 1milyon çekti

Beni de dusunduren kisim bu aslinda. Eger onlar odeyemezse karsilayacak gucumuz ne yazik ki yok

Ve asıl sorun o. Aileniz elinde olmayan durumlardan ötürü ödeyemezse siz altindan kalkamazsiniz ve kendi geleceginiz zedelenir. Bir evlat olarak duygularinizi cok iyi anliyorum, ama mantikli baksak kredi isine girmeyin derim.

Zor durumda kalınmış

Merkeze gecelim dedik

Her zaman önce eş gelır ama suan durum oyle bır durum

Zor durumda kalınmış

Merkeze gecelim dedik

Gerçekci mi baksak ne dersnz konu sahibinin babası daha önce ticaret yapmş zeki bi adam batma çıkma herşeyi biliyor kaldıki kiraya çıkacak gücü yoksa krediyi nasıl ödeyecek kaldıki bi süre ödedi sonra ömrü yetmedi veya bi kardeş bi akraba balta koydu ödeme o kadar yetiştrdn kendi ödesn banane beni evlendir bana onu bunu yap dese kadının kardeşi var mı onu bile bilmiyoruz anne belliki bişey bekler gibi aramş ağlamş annesine desin çıkın kiraya yetmedik yerde biz burdayz daha doğru değil mi empati kuralm kocamızın ailesi aynı şeyi yaşasa milyon çekip verelm faiziyle katlansın ama bişey olsa ödeyemezseler napalım diyip ödeyelm çocuğmz aç kalsın gerekirse evde huzur kalmasın karşı çıkacak olsak bizi net boşasınlar öyle şey mi olur ya belli yaşa gelmiş insanlar temiz sağlam yerde çıksnlar kiraya uygun eşya alınsın budur yani ki zaten baba da kabul etmez krediyi ödeyemeyeceğini bilir

Simdi burada uzun uzun ayrintilari aciklayamam cunku dile kolay 15 yil gecti. Bizimkiler vakif evinde olduklari icin cok cuzi bir kiraya guzel bir evde oturuyorlardi. Ev sahibi derdi yok, kira artisi belli, hicbir sikintilari yoktu ve araba yukselttiler hep yatirim için. Depremde o da hasar aldi tum emekleri gitti
e güzel bir araclari varsa onu kasko sigortasından ödeme aldilar mi? hani elde tutulur bir rakamsa belki odeme kolayligi olur onu pesinattan sayarsaniz.

bu arada konuda hala icin yazılanlara gicik oldum. böyle insanlar yüzünden iyilik yapmaktan nefret eder oldum. subattan bu agustosa oldu 18 ay
kadin size en zor aninizda kapisini acmis. ama hayatinizi yeniden yoluna koyunca cikmanizi isteyince bir anda en kötü olmuş (siz dememissiniz de yorumlarda vicdansız diyenler var)
olmasi gereken durumunuz toparlaninca bir sekilde o evden ayrilmaniz zaten. kim niye evini hibe etsin? siz bugun yarin degil 6 ay sonraya da bir cikis tarihi verseniz yine uygun olur kadina
o da evde yillarca kalmalarindan korktugu icin bu hallerdedir muhteneln.
bence anne babaniz verdigi cüzi kirayi yukseltsin. seneye agustos olmadan da cikma taahhudu versin. en azindan halanin psikolojik baskilari biter. siz de zaman icinde bir yol bulursunuz

Şunu da anlamıyorm sağlam ev yok sağlam kiralık yokda sağlam satılık mı var ülkenin yarısı aynı şeyi yaşadı herkes yeni ev mi aldı ülke ömrüne göre iki yaşlı insana neden dünya risk alınarak ev alınsın ki kredi ödenecek mi ev babanın üstüne olsa kardeşler pay isteyecek mi bi ton tantana ne gerek var

X