Çok üzülüyorum. Elimden de bir şey gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annenizi cok hatalı buldum. Babaniz bulunmaz hint kumaşimiymıs zaten bir faydasi yok kabul etmis geri sizin başınıza bela etmiş. kac yasindalar anneniz babaniz? Size guvenirlerse tabiki calismazlar. bence vermeyin kari koca çalismak zorunda kalsınlar. yani 65 yas ustu degilseler gayette calisabilirler mesela anneniz cocuk bakabilir babaniz insaat islerine girebilir.

Merhaba arkadaşlar. 7 yıldır çalışıyorum. Bu 7 yılda aileme maddi olarak yardım ettim. Kredi çektim yeri geldi. Babam çalışmıyordu iş beğenmediği için. O süreçte de hep yanlarında oldum. Babam zamanında bizi bırakıp giden, başka kadınla evlenen sonra da geri dönen bir adam. Biz ne kadar karşı çıksak da annem benim gidecek yerim yok o yüzden ayrılmam demişti. Yani 7 yıldır ne bir birikim yapabildim, ne de ailemin beli doğruldu. Cünkü babamın borçları hiç bitmedi. Nereye gitti nereye harcadı bilmiyorum. Ayrıca da işitmediğim laflar kalmıyordu yeri geliyordu annemden yeri geliyordu babamdan. Bu para mevzusu yüzünden. Neyse 7 yıldan sonra en son kendime bir şeyler yapmam lazım dedim. Kredi çekip araba aldım. Eğer bunu yapmamış olsaydım sömürülmeye devam edecektim. Elimde Kuruş kalmıyordu.
Şimdi kredi borcum var. Aileme yardımcı olamıyorum. Şimdi bir gelirleri de yok. Babam da çalışmıyor. Aslında asıl mesele annemin suan dişleri konusunda sıkıntı yaşaması. Doktor iki dişini cekecekmis. İmplant icin zaten parası yok. Ve ben kendimi çok kötü hissediyorum. Yardımcı olamıyorum diye. Birikmiş biraz param var. Sizce dişlerini yaptırayım mı. ( o para da ilerde evlenirsem çeyiz icin lazım olur diye. Cünkü bana zamanında annem sana bir şey yapamayız, kendin yaparsın çeyizini demişti.) sizce ne yapayım. Çok üzülüyorum 🥲 sonradan vicdan azabı çekmekten çok korkuyorum
bir yerden bir gelir olmayınca ailenizde sizin gibi çözüm bulma derdine düşecekler merak etmeyin. biraz uzaktan izleyin. kaç aşındasınız tek kardeş misiniz ki tüm yük sizde

Son olarak annemin dislerini yaptirirdim, sonra hayatima bakmayi tercih ederdim galiba.
İkisiyle de bu son diye bi konuşma yapardim.
Baba kendine begenmedigi is bulsun, millet fellik fellik eleman ariyor. Anne de babayla ne yaparsa yapsin.
Dişten sonra kendinize biriktirmeye devam.
Bi süre sonra da ayri eve çıkış 👌🏻
Ayrı evdeyim. O parayı dişe verirsem de bşr daha biriktiremem

Bence annenizin dişini yaptırın , sonuçta diş bu, insanın yediği yemeği etkiler çok temel bir sağlık sorunu.Ancak annenizle de konuşun tüm birikmişinizin bu olduğunu hiç paranızın kalmadığını başka yardımda bulunamayacağınızı usulünce söyleyin.Babanızı çalışması için zorlasın.Sonrasında da biriktirdiğiniz tüm parayı yok sayın başka hiç bir şey için para vermeyin. En azından ben bu şekilde yapardım.

Annenizin bunu hakedip haketmedigini en iyi siz bilirsiniz ama eskiden implant mi vardi zaten dis çekildikten 3 mu 6 ay sonra yapılıyor ben kendim cektirdikten cok sene sonra yaptirdim. Porselen de yaptırabilir sonucta eskiden implant yoktu. Ayrica porselenide cok cüzi bir rakama devlet yapiyor

Sahsen dis sagligi önemli oldugu icin anneme yardim ederdim. Ama baba dediginiz kisiye kurus vermem. Anneniz bosanamam demis zamaninda. Benim merak ettigim: babaniz baska kadinla beraber yasarken anneniz ne yapiyordu? Yani gecimini nasil sagliyordu?

Babanız lafa gelince ben bu ailenin reisiyim pozları keser Allah bilir.
O zaman bir zahmet "reis" olsunda eşinin dişlerini yaptırsın.
Adam olsun da bir işte çalışsın.
İnsan zavallı olmayı nasıl kabul eder nasıl onun parasına çökmeyi planlar aklım almıyor.
Artık maddi manevi sizi sömürmelerine izin vermeyin

Sizi böyle bi babaya maruz bırakan ve üstüne laf işittiğiniz annenize nice zorlukla biriktirdiğiniz parayı gömmeyin, o biriken bir daha birikmiyor ki kıymet bilen isnanlar değiller , benim de ağzımda kaç tane boşluk var öyle yaşıyorum diş diş diye ölmüyorum sabredebilir devlet hastanesine gidebilir

Biraz ağır olacak bunun için özür dilerim ama annenizin tavrını Kırmızı Oda'daki Kumru'nun annesinden ayırt edemedim şu an..
Yapın ya da yapmayın cihetine karışmak istemiyorum ama yaparsanız da size dua etmeyecekler ve üzmeye devam edecekler gibi..

Sahsen dis sagligi önemli oldugu icin anneme yardim ederdim. Ama baba dediginiz kisiye kurus vermem. Anneniz bosanamam demis zamaninda. Benim merak ettigim: babaniz baska kadinla beraber yasarken anneniz ne yapiyordu? Yani gecimini nasil sagliyordu?
Biz çalısıyorduk. Çocukken günlük işlerde yA da mevsimlik işlerde çalıştık

Babanız lafa gelince ben bu ailenin reisiyim pozları keser Allah bilir.
O zaman bir zahmet "reis" olsunda eşinin dişlerini yaptırsın.
Adam olsun da bir işte çalışsın.
İnsan zavallı olmayı nasıl kabul eder nasıl onun parasına çökmeyi planlar aklım almıyor.
Artık maddi manevi sizi sömürmelerine izin vermeyin
Aynen öyle diyor. Onun lafından kimse dışarı çıkamaz

Sizi böyle bi babaya maruz bırakan ve üstüne laf işittiğiniz annenize nice zorlukla biriktirdiğiniz parayı gömmeyin, o biriken bir daha birikmiyor ki kıymet bilen isnanlar değiller , benim de ağzımda kaç tane boşluk var öyle yaşıyorum diş diş diye ölmüyorum sabredebilir devlet hastanesine gidebilir
Teşekkür ederim. Zaten versem biriktirebilecek durumda da değilim

Evlenseniz dahi anne babanızdan elinizi çekemeyeckmişsiniz gibi geliyor. İletiş eni size sorun olur düşüncesindeyseniz ufak ufak uzaklaşın.Herkesin imtihanı farklı Allah yardımcınız olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X