Çok üzgünüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu mesajinizdan sonra size yazan arkadaslarin usluplarini sert bulabilirsiniz ama ustune dusunun. Inanin disaridan gorunen kisim cok uzucu. ne yazikki bende esinizi aileniz olarak goremediginizi düşünüyorum. Ailenin disinda kalmis. Bu arada o kadar kotu bir babada degil bence. Ne kadarlik hamilesiniz bilmiyorum ama benim 7.aya kadar karnım yoktu. Esim "hamile oldugunu unutuyorum" demisti bana. Dogduktan sonra cok fazla ilgilendi bebekle ama hamileyken algilayamiyorlar sanırım
Düşüneceğim teşekkür ederim, sağlıkla büyütün bebeğinizi 🙏 benim henüz çok yeni 3 haftalık

Ailem yoktu onu kovduğumda. Zaten telefonda git dedim, zile bastı gelme hayır dedim. Eşim neden iç güveysi anlaşılmış onu anlayamadım. Herkesin herkesten öğreneceği şey olur. Ben hediyeleşmeyi bilmezdim mesela, eski sevgilimden öğrendim bunu. Eşim de bazı şeyleri yönlendirmeyle fark etti, öğrendi; ben de aynı şekilde. Çok yapıcı konuşuyorsunuz, çok teşekkür ederim. Evet öfkeyle fark etmiyor olabilirim, daha dikkatli davranacağım eşime. İyi ki yazdım buraya gerçekten çok rahatladım. Annesiyle de konuşmayacağım, deprem günü depremle alakası olmayan bir şehirde olmasına rağmen aradım annesini. Canı sıkılmıştır Yalnız kadın diye. Babam hep ablama benziyorsun kardeşin say bizi dedi annesine. Annesinin Allah korusun sağlık sorunu olsa ilk giden benim ailem olurdu. Neden yaranamadık anlayamadım. Gerçekten hiç hak etmedik. Daha da ailemi de götürmem, kendim de gitmem. Eşimle de aramı bozmam bu konu için. Annesi kendisi kaybetti. Çok anlayışlısınız 🙏💐

Nasil anlatsam, uslubunuzdan geçen bir his var kimisi icguveysi demis kimisi baska sekilde adlandirmis, banada ailenin icine girememis gibi geldi. Yönlendirme yapilmasi, yeniden birseyler ogretmeden ziyade sanki altinda eziliyormus gibi geliyor okuyunca. Saglik sorunlarindan oturu sinirleriniz yipranmis olabilir. Cok sinirlendiginizde konusmaktan kaçının bence. Sinirliyim sonra konusalim diyin.
Kayinvalideniz oglunun kiz tarafıyla daha iyi anlastigini görünce kiskanmis olabilir. Onuda oyle kabul edin, degismez, duzelmez. Cok ciddiye almayin, bir sıkıntısı var demekki.

Her yazdığınız ayrı bir saçmalık burada denilenleri hiç dinlemiyorsunuz. Ben hakkıyım diyip duruyorsunuz. Haklı falan değilsiniz hem de hiçbir konuda . Bu adam sana yakında postayı koyar. Şuraya yazıyorum bu adam sana ve ailene katlanamayıp boşanacak üstüne kurtuldum diye şükür namazı kılıcak.
Annemin üslubu ters olabilir ama hasta olduğunda kendi annesinden çok ilgileniyor. Babam öz babası gibi davranıyor, eşim hep söyler bunu. Ailemi tanımadan böyle söylemeniz hoş değil bence. Ailem vicdanlı, merhametli bir ailedir. Sahipsiz hayvanları zorda bırakmayan, Afrika’daki çocukları düşünen bir babam var benim. Haksızlık etmişsiniz. Ben de eşimin hep yanındayım, annesi sen yapamazsın edemezsin der her konuda eşime. Ben derim canım yaparsın neden yapamayasın diye. Her derdini dinler, onunla dertlenirim. Depremden sonra en çok eşimin enkaz altında olduğunu düşününce ağlamıştım. Kendisi de biliyor onu ne kadar sevdiğimi. Bu yüzden hırçınlaşıyorum ben zaten. Onu çok seviyorum, annem bile olsa onu üzene resti çekebiliyorum. O çekemiyor hırsım bundan benim

Maaile canları sıkıldıkça kakaklamışlar işte adamı.Annesinede arada gidip aba altından sopa göstermişler.
Sadece işine gelen insana cevap veriyor,ne yaparsa yapsın kocişiyle yormayın hiç kendinizi

Bence iç güveysi değil. Biz geçici süreliğine buradayız. Hem kendi evlatları gibi görüp faydasına yönlendirme yapmaları neden iç güveysi olsun ki. Keşke annesi böyle boş muhabbetlerle uğraşacağına, bana kızım bak şu eğitim, şu durum senin faydana olur buna yönel deseydi. Gerçekten çok isterdim bunu
Annesi boş muhabbetlerle uğraşıyor demişsiniz ama siz bu kadını evlenmeden önce tanımıyormuydunuz?Kayınvalide bile demiyorsunuz kadına.Kadının eğitimini,hayat görüşünü evlenmeden önce biliyordunuz.Annesi prof mu?nasıl desin şuna yönel?Kendi halinde bir kadındır.

Ama bana yansıtıyor durumu. Bana atarlanıyor, çekip gidiyor. Gittiğinden beri açmıyor telefonu, mesajlara dönmüyor. Hiç düşünmüyor bu kadın zaten şuan sağlık problemleriyle uğraşıyor, üstüne ben üzmeyeyim demiyor 🙁
Anneniz üslubunu takınsın.
Nasıl ki siz kvden şikayetçisiniz eşiniz de sizin annenizin bozuk üslubunu çekmek zorunda değil

Buz gibi ailecisiniz. Eşinizi o ailenin içinde bile düşünmemişsiniz, dilinize vuruyor saklayamıyorsunuz. Biz yaptık biz ettik biz biz biz. Biz'in içinde eşiniz yok. Yaşadığınız durum geçici değil, evler ayrılacak ama ailenizin nefesi o evin içinde gezecek. Sizin erkek versiyonunuz için boşa bu adamı ailesi ile yaşasın diyoruz.

Annemin üslubu ters olabilir ama hasta olduğunda kendi annesinden çok ilgileniyor. Babam öz babası gibi davranıyor, eşim hep söyler bunu. Ailemi tanımadan böyle söylemeniz hoş değil bence. Ailem vicdanlı, merhametli bir ailedir. Sahipsiz hayvanları zorda bırakmayan, Afrika’daki çocukları düşünen bir babam var benim. Haksızlık etmişsiniz. Ben de eşimin hep yanındayım, annesi sen yapamazsın edemezsin der her konuda eşime. Ben derim canım yaparsın neden yapamayasın diye. Her derdini dinler, onunla dertlenirim. Depremden sonra en çok eşimin enkaz altında olduğunu düşününce ağlamıştım. Kendisi de biliyor onu ne kadar sevdiğimi. Bu yüzden hırçınlaşıyorum ben zaten. Onu çok seviyorum, annem bile olsa onu üzene resti çekebiliyorum. O çekemiyor hırsım bundan benim
Eski konunuzda annenizi gayet iyi anlatmışsınız. Kusura bakmayın adam rencide ediliyor laf işitip duruyor. Oda nasıl çekiyorsa ayrı bir saçmalık. Anneniz çok düşünüyormuşmuş benim annemde eşimi oğlu gibi sever kardeşlerimden ayırmaz annenizin yaptığı davranışların bak zerresini demez. Hoş ben dedirtmemde gayet sevgi dolu ilişkileri dozunda ama sizin ki açık söyleyeyim adam bir süre sonra çekmez. Açık net diyorum bu evlilik böyle devam ederse biter

Nasil anlatsam, uslubunuzdan geçen bir his var kimisi icguveysi demis kimisi baska sekilde adlandirmis, banada ailenin icine girememis gibi geldi. Yönlendirme yapilmasi, yeniden birseyler ogretmeden ziyade sanki altinda eziliyormus gibi geliyor okuyunca. Saglik sorunlarindan oturu sinirleriniz yipranmis olabilir. Cok sinirlendiginizde konusmaktan kaçının bence. Sinirliyim sonra konusalim diyin.
Kayinvalideniz oglunun kiz tarafıyla daha iyi anlastigini görünce kiskanmis olabilir. Onuda oyle kabul edin, degismez, duzelmez. Cok ciddiye almayin, bir sıkıntısı var demekki.
Çok güzel anlatmışsınız, çok teşekkür ederim. Üslubumu törpülemeye çalışacağım, sinirliyken de ortam değişmeye çalışıyorum bazen ama bugün yapamadım. Evet eşim benim ailemle daha iyi anlaşıyor burada daha rahat. Babamla vakit geçirmeyi de seviyor. Annesiyle sıkıldığını kendisi söylüyor zaten. Ben bu kadar tepki alacağımı hiç düşünmemiştim. Bilmeyen de eşime eziyet ediyor, işkence ediyoruz sanacak. Babam her gün çocukmuşuz gibi sürprizle geliyor, annemin yanında ufak bir münakaşa olsa hep eşimi kayırıyor. Üslubuma tekrar bakacağım, niyetim kötü değil. Eşimi ezmek şöyle dursun, asla ezilsin istemem. Benim için çok kıymetli biri. Yorumları da mutlaka dikkate alacağım 🙏

Buz gibi ailecisiniz. Eşinizi o ailenin içinde bile düşünmemişsiniz, dilinize vuruyor saklayamıyorsunuz. Biz yaptık biz ettik biz biz biz. Biz'in içinde eşiniz yok. Yaşadığınız durum geçici değil, evler ayrılacak ama ailenizin nefesi o evin içinde gezecek. Sizin erkek versiyonunuz için boşa bu adamı ailesi ile yaşasın diyoruz.
Aile aile aile dediği de kendi anne babası konu sahibinin.Asıl aile kocası ve kendisi.Dediğiniz gibi ana kuzusu kocaların başka versiyonu.

Annemin üslubu ters olabilir ama hasta olduğunda kendi annesinden çok ilgileniyor.

Sahipsiz hayvanları zorda bırakmayan, Afrika’daki çocukları düşünen bir babam var benim.
Artık aranız düzeldiğine göre gidip eğitime ve merhamet gösterilerine devam mı etseniz? Sahipsiz kalmasın zavallı. Kovuldu döndü falan. Kimsesizlerin kimsesi mükemmel ailenizle yara sarın.

İyi akşamlar hanımlar. Uzun süredir bdvyi okurum, konu açmak bugüne nasipmiş. Konuya doğrudan gireyim.
Üniversite yıllarından beri hemen her tatilde veya izinde annemlere koşar gelirim. Onlarla harcadığım vakitten çalmamak için dışarıya bile çıkmam. Yine de yaranamam. Uyumayı seven bir insanım, izinde veya tatilde öğleye dek uyurum. Annem emekli, babam çalışıyor hâlâ. Babam çok uyuduğum ve geç uyandığım için laf söyler bazen şakayla karışık ‘erken kalkıp babana kahvaltı hazırlamıyorsun hiç’ gibi. Tüm gün annemle, akşam babamla vakit geçirdiğim için geceleri yalnız kalıyorum ve biraz kafa dinleyip geç yatıyorum. Sabah da haliyle geç uyanıyorum.
Annem kendimi bildim bileli ben geleceğim diye hazırlık yapmaz. Bazı anneler sarma, börek falan yapar, biz de hiç öyle bir şey olmadı. Aksine geldiğimde bazen temizliği de ben yaparım. Annem ev işi yapmayı pek sevmez. Şimdi evliyim, eşimle izin zamanında yine annemlere geliyoruz. Annem öncesinde ev temizliği gibi bir şey yapmıyor. Özel masalar da hazırlanmıyor, böyle bir beklentim yok ama bulaşık çıkıyor diye laf ediyor. Halbuki bulaşığı makineye eşimle ben atıyoruz zaten, her gün makine çalışması rahatsız ediyor galiba annemi. Eşimin yanında utanıyorum annem bulaşık çıkıyor diye laf edince.
Eşimin annesi hamarat bir kadın, gidince bana da bir şey yaptırmaz. Her şeyi kendisi yapar, yemekleri de çeşit çeşit çok lezzetli olur. Annemlerde benle eşim yapıyoruz yemekleri bazen. Bazen de anne yemeği yemek istiyorum, çok şey mi istiyorum? Annemin el lezzetini özlüyorum ama annem yemek yaptığında sinirleniyor, en ufak bir şeye kızıyor. Şuan eşim annesinin yanında, ben kendi annemlerleyim. Yalnız kaldığımızda eşime karşı dolduruyor istemeden de olsa annem. Eşimin annesinin maddi durumu pek iyi değil, mal varlıkları yok. Bazen bundan bahsediyor annem, sanki mal varlıkları varmış da benden kaçırıyorlarmış gibi konuşuyor. Yapı itibari ile çabuk alevlenen birisiyim, eşime karşı tepkisel davranıp olay çıkarıyorum sonrasında. Sormak istediğim her anne böyle mi? Annem beni sevmiyor mu sizce? Bazen gelmeyeyim o zaman diyorum ama onda da içim rahat etmiyor, ben tek çocuğum. Annem şeker hastası, ya vefat ederse çok pişman olurum gelmediğime diye düşünüyorum ve her tatilde geliyorum. Siz olsanız ne yapardınız?
Eski konunuz. Eşinizin annesinin sizi nasil güzel agirladigini , eşinizin annesinin mal varlığının olmadığını , annenizin sizi nasıl bu konuda doldurduğunu yazmışsınız. Aileniz çok baskın bir aile. Eşinizin annesi de dış kapının mandalı gibi kaldığı için huysuzlanmaya başlamış.

Anneniz eşinizi belliki kucumsuyor ve eziyor. Ne yazikki sizde de var bu durum. Yazık adama ve annesine . Çocuğundan başka tutunacak dalı olmayan kadına kötülük ediyorsunuz . Vah ki ne vah... Umarım yanlıştan dönersiniz bir an evvel

Eşim bence daha baba olabileceğinin bile farkında değil. Ben de öfke problemi var bunu biliyorum, affedemiyorum annesini ve eşimi. Bunun öncesi de var. Bir iyi oluyoruz annesiyle bir kötü. Benim de dengem şaştı. Ben vicdansız birisi değilim, yaşlı ve yalnız bir kadına kapımı kapatmak istemiyorum ama cahilliklerine, sözlerine tahammül edemiyorum. Bile bile aramızı açıyor, bu nedenle bana artık kötü niyetli geliyor. Eşimin de annesinin kötü niyetinin farkında olmaması beni sinir ediyor. Akşam çarpıntım oldu, bugünkü sinir durumlarımdan. Halbuki güzel güzel yaşamak varken. Eşimin annesi çok uyanık bir kadın. Bunca zaman saf sandık ama değil bence. Her şeyi biliyor, düşünüp söylüyor. Eşimin anne evi klimalı, başta voonka üşür gelmesin istersen demiş. Ben de gidip döndüm, kalmadım. Sonra da neden gelmiyoruz diye tartıştı. Dengesiz bir aklı var ve bizim de dengemizi bozdu. Tabi eşim kabahatli bu konuda, annesiyle benim aramda denge sağlaması gerekirdi. Ben eşime çok anlayışlı davranıyorum. Ailem de sahip çıkıyor. Eşim kimsesiz büyümüş, annesi dışında akraba vs yok. Eşime mesleki anlamda yol gösterdik, parasal anlamda da ben yürütmesem hiçbir şey sahibi olamaz. Bazı arkadaşlarım kızmış bana ama eşim hamilelik sebebiyle vazgeçmiyor değil benden. Ona ne kadar emek verdiğimizin farkında. Annesinin benim oğlum yapamaz lafları sebebiyle eşim birçok konuda beceri eksikliğine sahipti. Yeni yeni aşıyor bunu. Bu da bizim sayemzide. Böyle konuşmak istemiyorum ama biz ona piyangodan çıkmış bir aileyiz. Annesine kalsa kendini geliştiremezdi. Ben eşimin kıymetini biliyorum, annem zaman zaman bilmese bile babam biliyor. O da bizim kıymetimizi bilsin, annesi de bilsin istiyorum. Annesi düğüne elini bile sürmedi. Düğün bizim şehrimizde oldu, annesi kendi memleketinde yapmak istemedi. Misafir gibi geldi, gitti. Ben zaten zorlayacak bir talepte bulunmadım takı vs gibi. Çok kalabalık ve güzel bir organizasyon oldu. Gelenler hep mutlu ayrıldı. Annesi buna rağmen düğün güzel değildi dedi sonrasında bize. Babamlar umursamadı ama ben bozuldum lafına. Eşim altın alırken annesine bana yardım edersin anne olur mu demiş. Annesi yine gelmediniz muhabbetinde benden para falan beklemeyin demiş. Benim annem çok ters biridir ama asla bana para bekleme, zorda kalırsan kal demez. Beni özleminden ölür ama gelmiyorsun diye aile huzurumu bozmaz. Arkadaşlarımın anlamadığı nokta burası. Aslında göründüğü gibi değil, iyiniyeti suistimal edilen biziz. Ay çok yazmışım kusura bakmayın, çok dolmuşum
konu sahibi umarım evliliginizin yıllar içinde güncellemesini yaparsınız bayağı merak ediyorum açıkçası.
eşinize çok ama çok üzüldüm.

Konu sahibi işinize gelene cevap veriyorsunuz.Şunu söylemeden geçemeyeceğim üslubunuz da bir sorun var.Bunu burada tek hisseden de ben değilim.Konuşurken kendi ailenizi övüp,eşinizi ve kayınvalidenizi yeriyorsunuz.Ve bunun farkında bile değilsiniz.Ne bu bilemiyorum?Kibir belki de.

Her yazdığınız ayrı bir saçmalık burada denilenleri hiç dinlemiyorsunuz. Ben haklıyım diyip duruyorsunuz. Haklı falan değilsiniz hem de hiçbir konuda . Bu adam sana yakında postayı koyar. Şuraya yazıyorum bu adam sana ve ailene katlanamayıp boşanacak üstüne kurtuldum diye şükür namazı kılıcak.
ben başka şeyler olacağını düşünüyorum ama konu sahibi hamile cidden üzmek istemediğim için yazmıyorum
bu ölçüde ezilen erkeklerin ne yaptığını herkes biliyor konu sahibi farkında değil ama eşini bayağı bayağı küçük görüyor, yazık.

ben başka şeyler olacağını düşünüyorum ama konu sahibi hamile cidden üzmek istemediğim için yazmıyorum
bu ölçüde ezilen erkeklerin ne yaptığını herkes biliyor konu sahibi farkında değil ama eşini bayağı bayağı küçük görüyor, yazık.
Üzülmek yersiz kendi düşen ağlamaz

Eski konunuz. Eşinizin annesinin sizi nasil güzel agirladigini , eşinizin annesinin mal varlığının olmadığını , annenizin sizi nasıl bu konuda doldurduğunu yazmışsınız. Aileniz çok baskın bir aile. Eşinizin annesi de dış kapının mandalı gibi kaldığı için huysuzlanmaya başlamış.

Anneniz eşinizi belliki kucumsuyor ve eziyor. Ne yazikki sizde de var bu durum. Yazık adama ve annesine . Çocuğundan başka tutunacak dalı olmayan kadına kötülük ediyorsunuz . Vah ki ne vah... Umarım yanlıştan dönersiniz bir an evvel
Ay bu annenin yanında mı rahat ediyor konu sahibi şimdi? İsabet etmiş aramasın kadını, aranıp soruldukça umut olacak, her defasında duvar yiyip durmasın kadıncağız. Kopulmuş bi kere tam kopulsun bari. Tertemiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X