Çok takipçili giyim sayfası dolandırıcılığı

Bizimde butiğimiz var. Marka ismi verilsin istemezdim. Ama bu markadan daha çok dolandırıcılık. Geri iade alıyoruz biz. Çünkü insanlar üstünde beğenmeyebiliyor.

Ben de zamanında çok takipçisi olan bir mobilya mağazasından bir şey alarak dolandirildim.Böyle sayfalar takipçisi çok olan sayfaları hackleyip,dolandırıcılık yapıyorlarmış.Savciliga şikayetçi olmaya gittiğimde öğrendim.Bana böyle sayfaların kaç defa isim degistirdigine bakın demişti oradaki polis memuru.Hesabin ismi 7 defa değiştirilmişti yani afişe olduğu vakit sürekli ismini değiştirmiş.(Nereden bakildigini unuttum.)Bir de ücreti bir Ibana gondererek mi ödediniz?Buna da çok dikkat edin.Dolandiricilarin çoğu Ibana para atmanızı istiyor.İban sahibinin ismini genelde öğrencilerden seçip,ona para yattığında hesaplarından cekiyorlarmis.Yani IBAN sahibi ile dolandıran kişinin de doğrudan aralarında bir alâka olmuyormuş.İban isminden direkt dolandırıcıya ulaşmak zor oluyormuş.Genelde bu tiplerin de (dolandırıcılar ) telefon numaralari yabancı uyruklu insanların üzerine oluyormuş.Yani onları da aracı olarak kullaniyorlarmis.Dolandiricinin direkt ismine ulaşıp,o ismi şikayet etmek imkansız hâle geliyormus.

Adres yok nasıl şikayet edeceğim peki?

Online alisveris bagimlisiyim.Kalem kitaptan kiyafete,markete kadar her seyi netten alirim. Ama hepsiburada trendyol yada markalarin resmi sitesi haric asla islem yapmam.Instagrama guvenmeyin diye basbas bagiriliyor kusura bakmayin ben sizi hatali buldum.

İnternetten yazdım emniyete, hemen aradılar siber suçlarla mücadele birimine şikayet edin, sonuç alamazsınız paranız büyük ihtimalle gelmez ama sizin gibi her dolandırılan şikayet ederse bir yerde ağa takılır peşine düşeriz demişti memur. 5 bin de ben dolandırıldım. Hayatta yapmazdım nasıl oldu anlamadım oldu bi kere :) canınızı sıkmayın siber suçlarla mücadele birimine gidin dekontların yazışmaların çıktısını alın.

Vergi numaradı ve adresi yok. 340 bin takipçisi var ona kandım. Savcılığa şikayet etsem acaba geri dönüşü olur mu?
Bot takıpçi olayı var ya malum.
6 binlik bi elbiseyi keşke daha güvenli alışveriş sitelerinden alsaydınız,tüketici hekem heyetiyle görüşün belki yardımcı olurlar

Temmuzda yaşanmıştı bu olay,aynı gün şikayetimizi yaptık,delillerle.Memur bey bu işler çok yavaş ilerler dedi.İlerleme kaydedildiğinde mutlaka bilgilendirilirsiniz dedi.Ne arayan var ne de soran.
Yani bu normal bir şey gibi kabullencez, kimsede ceza almayacak mı? Ben cimere şikayet ettim.

Bu çok takipçili hesapları güzel rakamlara satıyorlar.Bizimde sosyal medya hesabımız var ama takipcimiz az olmasına ragmen yorum fazla gelir.Yorum sayısı cok önemli bir anlık tutulmayla almıssınız yazık olmus üzüldüm.En azından cevrenizdekilere söyleyin instadan storylerde bu sayfanın sizi nasıl magdur ettiklerini acıklayan paylasım yapsınlar ki etkilesim olsun.Takipcisi fazla olan kisiler paylasır yayılım cok olursa bi ihtimal dönüs olur belki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…