Çok takipçili giyim sayfası dolandırıcılığı

Yani bu olay ilk defa yaşanmıyor ki artık sizde de kabahat var diyeceğim kusura bakmayın o kadar bilindik yer var güvenli yer var Instagram’da Adı sanı kim olduğu belli olmayan bir yerden alışveriş neden yapıyorsunuz? Bir de şikayet var sonradan değil önceden bakmanız gerekiyor madem böyle ortaya para saçacaksınız.
Tüketici hakem Heyeti’ne şikayet oluşturun. Ben olsam savcılığa da şikayet ederim
Tüketici hakem heyetine benzer bir firmaya şikayet etmiştim. Ticari ünvanı yok, adresi yok, fatura yollanmadı bir şirket değil anlayacağınız. Tüketici hakem heyeti karşı tarafı tanımlayan somut bir bilgi yok diye başvuruyu reddetti. Halbuki İnternet sitesini başvuruya eklemiştim. Bu durumda da benzer karar çıkar diye düşünüyorum.

Bu açığı bilerek ona göre davranıyor dolandırıcılar. Herkese ders olsun ticaret ünvanı olmayan hiçbir yerden alışveriş yapmayın.

Ekleme: bazı üyeler adres yerine kargonun geldiği adresi yaz demişler. Onu da yaptım. Fatura yerine dekontu sun demişler onu da yaptım ama yine de başvuru reddedildi. Uyanık bunlar her şeyi kılıfına uyduruyor.

Arkadaşlar selam,

Ben geçen hafta çok kişi takipçili bir instagram sayfasının sitesinden kuzenimin nişanı için bir elbise aldım. Elbisenin görsel ile alakası yoktu. Ürün iadesi yokmuş. Elbise çok kötü. 6k civarında. Değişim için mail attım dönmediler. Whatsaptan cevap yok. İnstagramdan da yok. Yorum yaptım sayfalarına beni engellediler. Ne adres var ne telefon numarı. Şikayet var sitesine baktım herkes şikayet etmiş. Param çöp oldu. Bu durumda ne yapabilirim.

Canım aşırı derece de sıkıldı.
Öncelikle geçmiş olsun.
Tamam artık anlıyorum, instangramda bir satış portalı oldu ama diğer portallar kadar güvenli değil bunu bile isteye o yola girmeliyiz. İkinciside böyle durumlarda "önce" şikayetvara bakılıp sonra alışveriş yapılabilir. Yani alışveriş sonrası şikayete bakmanın anlamı yok kiii.

X