Çok özledim seni, nerdesin... :(

ela_ela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
254
1
Bugün 23 Ağustos.. Takvimlerden silip atmak istediğim kara gün.. Bundan tam 10 yıl önce bugün ablamı toprağa verdik.. Aradan 10 yıl geçmesine rağmen hala acını içimde taşıyorum ablacım.. Alışamadım yokluğuna bir türlü.. Seni öyle özlüyorum ki.. Çok ani oldu gidişin.. O çok istediğin tıp fakültesini kazanmıştın, sağlıklıydın, 3. sınıftaydın ve harika bir doktor olucaktın.. Bense hukuk fakültesini kazanmak için deli gibi ders çalışıyordum, sınavı kazanacağıma sana söz vermiştim.. Herşey yolundaydı, bir an önce okulunu bitirip insanlara faydalı olmak istiyordun.. Sonra ne mi oldu? Bir gece aniden baş ağrın tutmuştu, sabah hastaneye gittik birlikte ve beyninde tümör olduğunu öğrendik, en kısa sürede ameliyat olman gerekiyordu.. Allahım benim güzeller güzeli ablamın beyninde ur vardı, ama o daha çok gençti.. İlk duyduğumda şok olmuştum, inanmak istemedim bir süre.. Ama gerçekti, iki gün içinde hemen ameliyata aldılar seni, 10 günlük derin komanın ardından uyanamadın ve hayallerinle veda ettin bize.. O çok sevdiğin mesleğini yapamadan, gelinliğini giyemeden, 21 yaşında hayatının baharında gittin.. Arkandan çok ağladık geri gelmen için, ama boşunaydı... Biliyor musun ablacım sana söz verdiğim gibi hukuk fakültesini kazandım ve avukat oldum.. Ama sen bunu duyamadın, sevincimi paylaşamadın Ama biliyorum ki bunu hissediyorsundur hatta belki beni izliyorsundur bir yerlerden.. Evet bugün ölüm yıldönümün.. Her sene olduğu gibi bu senede çok sevdiğin kır çiçekleriyle sana gelmek isterdim ama ne yazık ki Ankara'dan ve senden kilometrelerce uzaktayım.. Gelemeyeceğim bu sene mezarına zeytin gözlüm ( annem seni böyle severdi hep).. Ama sana en derin sevgilerimi, özlemlerimi ve dualarımı gönderiyorum.. Rahat uyu bitanem.. Rahat uyu.... (

Ne diyeceğimi bilemiyorum ki gözlerim akıp gitti sadece okudum okudum okudum....senağlama

Allah mekanını cennet eylesin.

Sizin hukuk fakültesini kazandığınızı mutlaka biliyordur:teselli:senağlama

Tıkandığım..Tek kelime bile edemediğim bir an bu....Hiçbirşey yazamıyorum..Hiçbirşey diyemiyorum..senağlama

Tüylerim diken diken oldu okurken. senağlama

Düşündüğünüz her an,sizin yanınızdadır ve avukat kardeşiyle gurur duyuyordur ablanız. :teselli:

Allah'ım mekanını cennet eylesin,toprağı bol olsun. :a015:

ağlayarak okudum inansenağlama
o yanındadır hep görüyodur seni
ve onun hayallerini gerçekleştirdiğin için gurur duyuyodur seninle senağlama
mekanı cennet olsun

Güzel Allahım mekanını cennet etsin, sizlere de sabırlar versin.
ölümü hepimiz tadacagiz elbet
ama böyle genç yaştaki ani ölümler daha çok yaralıyor insani...:çok üzgünüm:

Annemi aradım az önce, ikimizde konuşamadık dakikalarca.. Çünkü biliyorduk ki konuşmaya başladığımız an bunu yapamayıp ağlayacaktık.. Evet sonra iki kelime çıktı annemin dudaklarından, sonrası hıçkırıklar..... Nerdesin be ablacım, küçük kuzun seni çok özledi.. (

ben de sevmem ağustos ayını
19 yıldır hem de
1 inde başlar huzursuzluğum.15 i olduğunda içim yangın yerine döner
sonra da durulurum. yine o bitmeyen sızı kalır
başın sağolsun...

Sevdiklerimizle vakit geçirelim fırsat buldukça, onlara sıkıca sarılalım ve hiç kırmayalım olur mu.. Çünkü hayat o kadar kısa ve ölüm o kadar yakın ki.. Onları ne zaman kaybedeceğimizi hiç bilmiyoruz.. Kaybettikten sonra da geri getiremiyoruz.. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın ama eninde sonunda hepimiz yakınlarımızın ölümüne tanıklık edeceğiz yada etmişizdir.. Önce ablama, sonra da hayatını kaybeden herkese Allahtan rahmet diliyorum.. Umarım mekanları cennet olur.. Bu acı günümde iki satır yazılarıyla da olsa bana destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum..

Allahım insana önce evlat acısı sonrada kardeş acısı yaşatmasa keşke, kimse yaşamasa...:çok üzgünüm:

kisa bir zaman önce dedemi kaybettim bende ve neler hissetigini cok iyi anliyorum...
ablana allahtan rahmet diliyorum...
mekani cennet olsun...
hayatin en büyük gercegi ölüm...
ani dolu dolu yasamak cok önemli, hicbir seyi yarina ertelememeli...

Eminim ablacigin ilk diplomani aldigin an tam yaninda seni alkisliyordur aferim benim kizkardesime diyip gurur duymustur kaldiki senin gibi vefali bir kardesle herzaman gurur duyulur Allah ablacigin yattikca sana ve ailene uzun omurler verir unutma birgun bu yalan dunyadan gercek dunyaya gidicez tum kaybettiklerimiz bizi karsilayacak bende erkek kardesimi kara kirpikli uzum gozlumu kaybettim ama birgun bulusucaz hic ayrilmayacagiz o gune kadarda bu dunyada gercekten iyi temiz kalpli bir insan olmanin sirrina ermeliyiz umarim cok basarili olursun her basarindada ablan tam yanibasindan sana gulumsuyor olur bu kadar sevilip ozlendigi icin senin ablan cok ozel bir ablaymis nur olsun yattigi yerler .........sevgilerimle

sözün bittiği yerdeyim ölüm acısını bende yaşadım allah bir daha yaşatmasın
çok üzüldüm canım benim allah başka yokluk vermesin hukuk fakültesini
kazandığını biliyordur ablan emin ol rahat uyuyordur o

ağlamaktan yazamıyorum ki...
üzüntünüzüpaylaşmak istiyorum...
başınız sağolsun...mekanı cennet olsun...
böyle bir acının tesellisi olur mu,bilmiyorum ama Rabbim size dayanma gücü versin...
Allaha emanet olun...

allah kımseye boyle acılar yasıtmasın sevdıklerımızı aılemızı bıze bagıslasın basın sağ olsun cok acı bır durum ınan okurken kalbımın ıcı sızladı allah sızlere sabır versın

ALLAH rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.
inasan bu gibi durumlarda ne diyeceğini bilemiyor canım ya.
çok haklısın işte birbirimizin ve sevdiklerimizin degerini kaybetmeden önce anlamamız lazım ama insanoğlu işte malesef kaybedince anlıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…