Çok çaresizim ailem çok üzüyor

beren777

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2022
4
1
39
Merhaba nereden başlayacağımı bilemiyorum. Ben 92 doğumlu ailesine bağlı ve bundan zarar gören biriyim. Daha önce kına gecesi günü hayırlı işim bozuldu. Annem dünürü ile sürekli kavgaları azarlamaları vs bizde çok yıpranmıştık bir şekilde bitti. Bir kaç kere deneme olsada ikimizde istemedik bir daha. Annem beni çok seviyor ama çok zarar veriyor ne yapacağımı bilemiyorum. Şuan çok sevdiğim nişanlım var düğünüme çok çok az bir süre kaldı evimiz dizildi herşeyimiz hazır. Ama sorun şu lki ailem bunlarada değer vermiyor. Ne nişanlıma ne ailesine bir kere değer vermedi. Karşı tarafa çok mahcup oluyorum. Nikahıma geldiler cenazeye gelmiş gibi tebrik bile etmediler. Çeyiz günü annem ablam kavga çıkardı neredeyse ikinci kere işim bozuluyordu. Hiç mutlu değiller anlamıyorum insan bir kere gülmez mi. Bende evi terkettim evimiz dayalı döşeli herşey hazır burada kalıyorum bir hafta sonra düğünüm var ailem ret etti beni. Ama çok bunalımdayım annemi çok özlüyorum ama bana çok acımasız. Gözlerim dolarak yazıyorum. Ben herşey güzel olsun mutlu olsun istemiştim hayatımı ailemi mutlu etmeye adamıştım

Karşı taraf o kadar iyi ki hani kendini dinine adamış herşeye olumlu mutlu insanlar vardır ya öyleler. Anneme dünürü deli divane oldukça annem ezmeye kalktı. Ben neden bu kadar hassasım çok büyük haksızlık yapıldı bana arayıp soran bile yok nerdesin diye beni sildiler direk. Ama çok özlüyorum annemi özellikle ona bişe olur bu halde küsken diye kendini bitiriyorum. Saçlarım avuç avuç dökülüyor neden sert yapıda biri değilim kendime çok kızıyorum

Neden bu kadar tepkili? Evlenmenizi mı istemiyor hiç?

Hep böyleydi evet annem çok zor bir insan. Evlenmemi istiyordur büyük ihtimalle ama kıskanıyor . Başlarda iyi başlıyoruz sonraları düşman oluyor karşı tarafa. Çeyiz günü babam annem ve ablam çok kötü davrandı karşı tarafa. Nişanlım ağladı annesi sinir krizi geçirdi resmen. Ve ben evi terkettim 5 gündür kimse neredesin diye bile aramıyor tanıdıklarıma haber yolluyorlar o bizim için bitti diye. Nişanlımada çok yansıtıyorum günlerdir yüzümüz gülmedi. Benim sürekli moralim bozuk olunca onunda oluyor. Biz daha düğün olmadan epeyce yıprandık durduk yere hemde ortada hiçbirşey yokken ben neden bu kadar hassasım neden .

Maalesef bazı kadınlar kendi hayatlarında olan eksikliklerin acısını evlatlarından çıkartıyor. Eğer anneniz ile mesafeli olmayı veya ipleri kopartmayı göze alamıyorsanız evlenmeyin, bu forum kv problemleri ile dolu. Evlilikte sadece biz kadınlar değil erkeklerde kv sahibi oluyorlar. Eğer ailenize annenize bu kadar düşkünseniz ve anneniz böyle saygısızlıklar yapıyorsa ileride eşinizin ve ailesinin başını yakmayın. Ben evlenince eşimle aile olucam gerisi beni bağlamaz diye düşünebilirseniz evlenin.

Ben anlayamadım bir türlü konuyu. Yani durduk yere insan karşı tarafa sinir krizi geçirtecek kadar ne yaşamış olabilir ki. Ya durduk yere değil ya da annenizin psikolojik sıkıntıları var. Eğer ikincisinden eminseniz o zaman uzak duracaksınız en azından bir süre. Böyle ömür geçmez.

Anne neden öyle davranıyor sebep ne?
Vardır mutlaka söylüyordur. Damatlari mi beğenmiyor, ailelerini mi, damadın işi mi yok mesela madde mi kullaniyor vs vs

Böyle aile için uzuldugune değmez. Tabi koca adayın buna değerse. Ailen mutsuzlukla beslenen insanlar kralla da evlensen boş.hayatina odaklan.

31 yasinda iki cocuk annesiyim yani sizdeki bu anne bagimliligini asla anlayamam sizde benim gibi yuvanizi kurmus olabilirdiniz aileniz sorunlu sizde onlari silip atin nisanlinizi ve onun ailesini uzmeye bunaltmaya hakkiniz yok siz belliki ne sınır cizebiliyorsunuz nede birery olarak hareket edebiliyorsnuz ailenizi bosverin madem iyi insanlar evliliginize odaklanin yaninizdaki adami biktirmayin. Anneniz anne olsa kizinin iyiligini dusunurdu

Acilen profesyonel yardım alın. Bu olayı destekle atlatın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…