Çok çaresizim ailem çok üzüyor

Anneniz anne olsa sizin mutluluğunuzu isterdi. Siz de onları silin. Nişanlınız ve ailesi iyiyse insanları da germeyin üzmeyin boş yere. Evlenin mutlu olun, aileniz belli ki toksik insanlar. Bir de şunu anlamadım eve maaşınızı falan mı veriyorsunuz da bu kadar evlenmenize karşılar? Direkt paranızı yedikleri izlenimi oluştu bende

Karşı taraf o kadar iyi ki hani kendini dinine adamış herşeye olumlu mutlu insanlar vardır ya öyleler. Anneme dünürü deli divane oldukça annem ezmeye kalktı. Ben neden bu kadar hassasım çok büyük haksızlık yapıldı bana arayıp soran bile yok nerdesin diye beni sildiler direk. Ama çok özlüyorum annemi özellikle ona bişe olur bu halde küsken diye kendini bitiriyorum. Saçlarım avuç avuç dökülüyor neden sert yapıda biri değilim kendime çok kızıyorum 😭

Koşullu seviliyorsunuz. İyi bir kız olduğunuz sürece onların kızısınız. İstemedikleri tek hareketi yaptığınızda sizi sildiler.
Siz çok büyük bir adım atmışsınız.
Sakın buradan dönmeyin. Dönerseniz bir daha yapamazsınız.
Bağımsızlaşabilmenizin evliliğinizi yürütebilmenizin başka yolu yok. Bırakın reddetsinler sizi.
Psikoterapi almanızı öneririm. Biraz farkındalığınız gelişsin.
Maalesef herkes ailesi tarafından şanslı doğamıyor.
Eşinizle çok mutlu olursunuz umarım

Hep böyleydi evet annem çok zor bir insan. Evlenmemi istiyordur büyük ihtimalle ama kıskanıyor . Başlarda iyi başlıyoruz sonraları düşman oluyor karşı tarafa. Çeyiz günü babam annem ve ablam çok kötü davrandı karşı tarafa. Nişanlım ağladı annesi sinir krizi geçirdi resmen. Ve ben evi terkettim 5 gündür kimse neredesin diye bile aramıyor tanıdıklarıma haber yolluyorlar o bizim için bitti diye. Nişanlımada çok yansıtıyorum günlerdir yüzümüz gülmedi. Benim sürekli moralim bozuk olunca onunda oluyor. Biz daha düğün olmadan epeyce yıprandık durduk yere hemde ortada hiçbirşey yokken 😭 ben neden bu kadar hassasım neden .
Kesinlikle terapi gormeli ve ailenizden beklediginiz sevgi bagimliligini kesmelisiniz. Onlardan sevgi beklememelisiniz. belli ki bu yasiniza kadar alamamissiniz, bundan sonra da onlar degismeyecekler. Degismesini saglayabileceginiz tek kisi kendinizsiniz. O nedenle degisin ve ailenizden sevgi ve sevkat ve destek gorme ihtiyaciniza ket vurun.

Bazen akil yasi bakis acisi degismez. Bu burada acilan tum konularda dikkatimi ceken birsey, muhtemelen kiskaniyor denildiyse..

Ne olursa olsun evladın kiminle evlenirse evlensin reddetmezsin yahu. Yani yorumunu yaparsın istemediğini söylersin en fazla. Ama iyisiyle kötüsüyle evlat.

Anneniz her iki hayirli isinizde ne gibi olaylar cikardi? Kinada nasil bir olay?
Ceyizde nasil bir olay?
Ne oldu da kvdeniz sinir krizi gecirdi? Yazabilirseniz ona gore yorum yapalim

Ay yazık gerçekten insan ailesini seçemiyor ne yazıkki. Sen kurduğun hayata odaklan aileni çok karıştırmamak gerekiyor belliki.
Yine de git bi konuş 1 hafta kalmış kuşluk yapmasınlar düğüne gelsinler sonra olabildiğince mesafeli olmazsan kurduğun yuva dağılır gibi duruyor.

X