Çok arada kaldım. Ailemden çevremden kiminle konuşsam sevgilimle evlenmeme karşı çıkıyor. Yardım edin??

rosalia1537

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2024
21
5
23
3 yıldır süregelen bir ilişkim var ve aileler tanıştı. Sevgilimin ailesi çarşaflı. Ailem çok karşı. Biz göçmeniz. Haremlik selamlık yaşamlarından dolayı ailem çok tedirgin istemiyorlar. Seviyorum ama herkesin olumsuz konuşması beni çok kötü etkiliyor. Ben açık bir insanım yaşantım açık. Yapamayacağımı söylüyorlar. Ailelerin evlendiğini söylüyorlar. Lütfen bir akıl verin. İnanılmaz arada kaldım. Pişman olmaktan çok korkuyorum. Ona varmazsamda pişman olmaktan çok korkuyorum. Ne yapmalıyım?
Onu bırakırsam yarın bir gün karşıma onun kadar seveceğim iyi bir insan çıkmamasındanda korkuyorum. İşi gücü de iyi. Çok arada kaldım sürekli ağlıyorum ama kimsenin içine sinmiyor. Çocuğu seviyorum ama ailesi içime sinmiyor napmam lazım? Yardım edin…

Şu şekilde söyleyim her şey sevgilinizde biter eğer o sizin açık olmanıza karışmıyorsa ve ailesini de karıştırmazsa ne mutlu. Ama ailesini işin içine sokarsa çok zorlanırsınız çok. Benim arkadaşım da sizin gibi bir aileye gelin oldu. Bir sene zor dişini sıkabildi ve boşandı. Çok iyi düşünmeniz lazım evlilik bu oyuncak değil ve hayatınızın geri kalan kısmını o adamla geçireceksiniz. Sizin için hayırlısı neyse o olsun

Ona varmazsan mı? öyle bir kültürün içinde büyümüş birisi sizden de bir süre sonra ayak uydurmanızı bekler. Ailesi de keza öyle. Siz de onlarda kendi ailenizi ararsınız. Çevreniz haklı.

şu an belki sizin giyim kuşamınıza karışmıyor olabilir ama evlenince müdahale edecek olması çok büyük ihtimal, birbirinize tamamen zıtsınız

varmak mı? benim esimin annesi de öyle, diğer aile üyeleri rahat ama kv biraz muhafazakar. bir kez onda kalırken boynum açık diye “bu evde erkekler var üstüne bir sey al” dedi diye bir daha evinde kalmadım. sizin esiniz de o görüsteyse zor olur. benim esim öyle bir görüste değil çok sükür ve rahatsız oluyorsan kalma bir daha orda dedi. yani bence sorun. nişanımda bile “kapansa olur mu? komşular açık kız aldı demesin” muhabbeti olmuştu. yok yani olmaz yaaa.

Benim bir tanıdığım da kendisi göçmen eşinin ailesi epey kapalıydı, aynı şekilde ailesi istemedi. Kavga küslük vs derken illa evlendi, şimdi evli ve üç çocuklu, başını da kapattı, işinden de istifa etti çocuklara bakıyor. Kapanması kötü anlamında demiyorum, kendi olduğu gibi var olamadı onu diyorum.

İki aile arasında bu kadar büyük uçurum bence de yanlış. Ya eninde sonunda kendin olmaktan feragat edeceksin onlara uyacaksın, ya kendini olduğun gibi kabul ettirebilmek için devamlı savaş halinde olacaksın. Ya da dayanamayıp boşanacaksın. Üçü de bence güzel senaryolar değil.

Normal Türk aile yapısında muhafazakar bir aile olsa tamam dicem de, haremlik selamlık yaşıyorlar diyosun. Daha nişanda düğünde başlarlar sana kendi isteklerini dayatmaya, hayat boyu da her giydiğin, gezdiğin tozduğun olay olur.

Başka adam mı yok, başkasını sevemem gibi geliyor diye düşünme, üstünden zaman geçip başkasıyla tanışınca o kişi hiç var olmamış gibi olur inan ki.

İşi gücü ne ki?

Şuan süreci askıya aldık. Ama bilmiyorum. İlla dediğiniz gibi olur mu ki

Beni tanıyan herkes yapamazsın diyor. Ama pişman olmaktan çok korkuyorum. Çünkü ya yapabilirsem? Ya gerçekten çok büyük sorun olmazsa diyorum. Çünkü birbirimizi seviyoruz ve haliyle evlenmek istiyoruz. Uzakta oturacağız. Bilmiyorum aklım soru işaretleriyle dolu

Yani ben dindar Bi ailenin ıcıne gırılmesınden neden bu kadar korkuldugunu anlamıyorum anlamakta ıstemıyorum, evren bana bunu cevaplasın ıstemem de.

Es ailesi size kapan da kapan diyecekse
Esınız arkadas ortamında kadınlar ayrı erkekler ayrı oturtacaksa gezip tozamıcak bagnaz bagnaz evde hapis kalacak tatile gıdılemeyecekse ayrılmak mantıklı, herkes haklı.

Bu sevgilinize çok bağlı bir durum. Eşimin ailesi çok muhafazakar tüm akrabaları arasında tek açık insan benim hatta açık olduğum için tanışmak istememişlerdi bile. Şuan evliyim hamileyim eşimin ailesinin yanında giyimime dikkat ediyorum ama bunu en başta annesi de bana söyledi biz ferace giyiyoruz çevremiz giyiminden dolayı x e bak gelinine bak derse üzülürüm vs diye anlattı iyi niyetli bir kadın şuan beni seviyor hala zıt olduğumuz anlaşamadığımız konular var ama her şey yolunda. Farklı şehirde olduğumuz icin oraya gittiğimde biraz daha kapalı giyinmek beni zorlamıyor. Yani kısaca sevgilinize bağlı olan durumlar. Biz farklı düşündüğümüzde bile eşim gelip şakayla karışık karımın üstüne gitmeyin der Hatta bence o da biraz abartıyor ve iletişimimiz bu yüzden ailesiyle başlarda çok zorlandı. Birde en zor kısım nişan düğün kına vs olayları oraları başarıyla atlatmanız lazım bizim için çok büyük bir sınav gibiydi iki ailenin ortasını bulacağım diye 10 yıl yaşlandım

Aslında çok basit genelde dindar olmayan ya da inanmayan insanlar inanan kişinin davranışlarından rahatsız olmaz namaz kılmasından oruç tutmasından vs ama inançlı bir insan inanmayan kişiden rahatsız olur bu durumda o ortama girince kendinizi kötü hissedersiniz. Mesela benim ailem akşamları birer bira çıkarıp içer teyzelerim vs akrabalarım da dahil ama eşimin ailesinden biri olduğunda bu davranışı yapamıyorlar çünkü karşı taraf rahatsız oluyor ama bizimkiler namaz kilinmasindan rahatsız olmuyor ya da giyim konusunda ailem kapali olmalarindan rahatsız olmuyor ama karşı taraf benim ailemin giyiminden rahatsız oluyor. Bu genel olarak öyle inançlı bir insan çevresinde inancına ters olan şeylerden rahatsız oluyor ve kabul etmek istemiyor. Belki ortalama inanan ve ortalama yaşayan insanlar için çok sorun olmuyor ama uçlarda olan insanlar için mesafe arttıkça sorunlar artıyor. Özellikle evlilik durumlarında gelinlik seçiminden çocuğun yetişmesine kadar büyük düşünce farklılıkları ortaya çıkıyor

Olmaz ayrılın

Yahu carsaflilarin oldugu ailede buyumus adamla beraber olup basini mi yakacaksin be guzelim Ailen ve cevren hakli.
Niye ne olmuş çarşaflıların olduğu ailede büyümüşse? O zaman onların da “açıkların olduğu ailede büyümüş biriyle evlenip başını mı yakacaksın” demesi lazım!

İnsanlara herkese hoşgörüyle yaklaşalım bizi giydikeri alakadar etmez.

Konu sahibi kültür olarak zorlanabilirsiniz ama sevgiliniz nasıl? Açık birini sevmişse demek ki çok da yakın değil o tarafa. Alkol vs alıyor mu? Nasıl biri? Soruların cevabı önemli

Doga?

Ben tercih etmezdim. Hicbir ask kendini fiziksel ya da psikolojik olarak kisitlamana degmez. Onlarin taninda sort giyemeyeceksin mesela, neden? Neden gardrobuna bakarken onlara gore secim yapacaksin ki?

Önceki açtıgınız sorudan hatırladım. Zor be ablacım cidden zor bir durum ben mesala şort giymeyi seven birisiyim. KV giderken elbette giymiyorum şort ama beni defalarca öyle gördüler. Onlar mesala öyle asırı muhafazakar değiller ama senin yerine kendimi koydum . Yapamazdım büyük olasılıkla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…