Çocuklu yakın arkadaştan çocuk baskısı

Cancancan333

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2022
41
1
Hanımlar merhaba 27 yaşlarımın sonlarına doğru gelmekteyim evliliğimizde 1 buçuk yılı bitirdik 2 ye doğru yol alıyoruz . Bir arkadaşım var aynı okulda çalıştık. Beni eşimle tanışmama vesile olan kişi oydu sağolsun eşlerimiz aynı mesleği yapıyor biz de aynı okuldan olunca güzel bi 4 lü olduk. Yaklaşık 3 4 yıldır da tanışıklığımız arkadaşlığımız devam ediyor. Ben onun memleketinde görev yapıyorum onun ailesini bilirim kınasında sözünde nişanında düğününde bebeğinin cinsiyet partisinde 1. Yaş gününde hediyelerimle birlikte bulundum. Benim memleket uzak diye o benim düğüne gelmedi o zaman da doğurmasına az vardı o yüzden sorun etmedim. Tatlı tabak takımıyla ziyaretimi yaptı o kadar. SORUN şu ki bu arkadaşım evlenir evlenmez 3 ay içinde hamile kaldı şu an bebek 1 yaşında. Bebeği olunca bi süre pek görüşemedik bebek 5. Aya girince sık görüşmeye başladık. O zamandan bu zamana kadar bana sürekli baskı yapıyor arkadaşlar . Gerek çocuk güzelleşmesiyle gerek sen niye yapmıyorsun sorularıyla gerek laf sokmalarla gerek eksik hissettirmelerle buluştukça bunlara maruz kaldım. Gurbet eldeyim pek çevrem yok diye sustum sürekli alttan aldım. Çocukla ilgili söylediği bazı şeyler;
1- bilseydim evlenir evlenmez hamile kalırdım
2- çocuk çok güzel sen de yap aranızı düzeltir sana bağlanır ( kendisinin evde huzuru yok bu arada)
3- eşin çocuk konusunu açıyor mu?
4 - seneye seninkini de severiz
5-çocuk konusunda bilgi almak istersen ben burdayım
6- bak büyüyüp gidiyor rahatlıyorum büyüdükce
( daha yürüsün o zaman gör diyemedim)
Ve sayamadığım onca şey …..

Bu arada geçen yıl plansız gebeliğim oldu ve düşük yaptım. Bunların üzerine söylüyor bunları…

Ben şu an çocuk düşünmüyorum bi kaç yılı var dedikçe zorbalıyor beni ve gerçekten bi sürü sebebini de saydım kendisi çalışmıyor asıl mesleği öğretmenlik değil. Benim mesleğim öğretmenlik çalışan kadınım seneye tayinimizin çıkma mevzusu var . Tsyinimiz çıksın yerleşelim arabamızı alalım ondan sonra düşünüyoruz diyorum ama bilerek zorbalıyor artık burama kadar geldi . Geçen annesi gile gittik birlikte annesi de tembel kalma kızım ha olmuyorsa tedavi ol vs. Dedi o kadar uyuz oldum ki misafirlikteyim deyip sustum. Ama aşırı hadsizce ve terbiyesizce davrandılar ben böyle bir arkadaşa nasıl davranayım? Ailesiyle zaten aynı ortama gelmeyi düşünmüyorum ama arkadaşıma nasıl davranayım ne diyeyim. ? Sanki ben çocuk diye ölüyorum da olmuyor gibi davranıyor. Kendisi de o gün aslında istemediğini plansız olduğunu çok sıkılıp bunaldığını annesiyle konuşurken itiraf etti..

Arkadaşınızla aranıza mesafe koyabilir; ailesiyle de kendisiyle de görüşmeyi kesebilirsiniz.

Bu kadar zorbalığa nasıl tahammül edip sustunuz? Taş olsa çatlar. Aşırı derecede sinir oldum. Başkalarının evliliklerinden çocuğundan kimene canım. Bu ne had bilmezlik. Ben olsam o kişiyle açıkça konuşur arkadaşlığımıda bitirdim. Zaten böyle boş boş konuşan kişilerle arkadaşlığınız bir zahmet bitsin.
Bir de evliliğiniz de sorun mu var arkadaşınız size çocuk yap sana bağlanır demiş?
Öyleyse asla yapmayın. Zira sorun olan evlilikleri düzeltmek uğruna yapılan bebeklere yazık. Erkekler düzelmez böyle.

Öncelikle Rabbim hayırlı zamanda sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin. Arkadaşım dediğin bence arkadaşın olmayan , kanından canından olmayan bir kişiyi bu kadar art niyetli iken hayatından çıkartmak bence psikolojin için büyük bir yatırım olacaktır. Sonuçta olmayabilir olsana istemeyebilirsin ne ayıp ya. Hiç takma kafaya yol ver gitsin. Böyleleri hiç bitmez çocuk yapsan kardeşi yokmu derler. Ben sana şunu yazıyım bir kaç yıl önce omirilik ameliyatı oldum . 2.ameliyattan çıktım 1 saat olmuş agrim var ağlıyorum. Yanımda yatan hastanın kaynanası gelinin kulağına eğilip bu gelinin artık cocuğuda olmaz dedi . Bitmez

Evet gerçekten ben de buna hayret ediyorum. Kendi yorumumda da bahsettim, en ufak konuları dahi arabeskleştirme sevdamız var bizim. Sana ne deyip geçin işte
Tamamen iletişim becerisi noksanlığı, başka bir şey değil. Ülkenin %95’i iletişemiyor. Karşılıklı saçma sapan alınmalar, tripler, küsmeler, arkadan konuşmalar gırla. Yüzyüze gelince dillerini yutuyor insanlar.

Bu sizin samimi arkadaşınız ya da dostunuz değil. Olamaz. Kendinde olan üzerinden prim yapan,aslında mutsuz olmasına rağmen Instagram yüzü gibi sırf size nispet olsun canınız yansın diye çocuğuyla mutluluk pozu kesen biri.
Benim 22 yıllık iki dostum var. Üçümüz de evliyiz. İkisi de anne. Ben 1 senedir evliyim. Çocuğum olsun istiyorum ama nasip olmadı. Ama benim candan öte arkadaşlarım ağızlarını açıp da bir gün konu dahi etmediler. Aksine ağızları açılınca hep dua ediyorlar.
Şu cümlenizi kabul etmiyorum. Siz de kabul etmeyin. " Ben çocuk olsun diye ölüyorum da sanki olmuyor gibi davranıyor".
Siz çocuk olsun diye ölebilirsiniz. Sonuçta evlisiniz. Bu onu hiç ama hiç ilgilendirmez. Ölebilirim de ağlayabilirim de ona hesap mı vereceksiniz.
Ben olsam bir daha ağzını açarsa ağzının payını uzun bir paragraf konuşma ile veririm. Şutlarım. İncelediği yerden kopsun.

Arkadaşınız çok hadsiz!Buldumcuk olmuş.Arkadaşımla aramızda geçen ,güldüğümüz,esprili ama altında da gerçek bir durum yatan bir konuşma geçmişti çocukla ilgili.2 erkek evladı olan arkadaşım,neden çocuk düşünmüyorsunuz,bence olsun dedi
devamında da bak halimize ,biz böyleyken sen fit, güzel ve mutlu kalamazsin demiştiEvet gülmüştüm yani.

Senin rahat olmanı kıskanıyor. Çünkü çocuk aşırı zor bir şey. 30 yaşından önce yapma sakın. Keyfine bak istediğin saatte uyu, istediğin saatte uyan, istediğini ye iç ve gez. Seni aşırı kıskanıyor. Çünkü bende çocuksuz olanları kıskanıyorum :))

Görüşmeyin. Böyle bir arkadaşlık olmasa da olur.

SANA NE diyeceksiniz. Güzelce düşünmediğinizi falan söylemişsiniz zaten. Sanki mecbursunuz o istiyor diye çocuk yapmaya belki de kendisi çok zorlanıyor diye siz de zor durumda kalın mı istiyor bilemedim her şeyi beklerim
Ama sizi bu kadar strese sokan birine hâlâ had bildirmemenize şaşıyorum gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…