Çocuk sahibi olmayı istememek

:KK9: ay artık gülüyorum çünkü resmen abone oldular bana her hafta biri çıkıyor neredeyse bu konuda at gözlüklerini çıkaramamışlar...
"olur mu öyle şey" demiyorlar mı bir de, hey güzel allah'ım sen bana sabır ver diyorum sadece, onların aynı kesin ve net konuşması gibi cevap veriyorum bazen, bazen de :KK53: :KK53::KK53::KK53: şeklinde bakıyorum korkup susuyorlar:KK60: ay şubat da böyle mi geçecek, dönem dönem değişiyor bu tipler etrafta:KK1:

gülümse boşver, içinden gül geç arkadaşım:KK1: tabi alttada kalma sözlerinin, zamanla bakıcaklar hiçbirşey değişmiyor öyle yada böyle kabullenip susacaklar, o zaman sen bana dediydin dersin bak:KK54:

Ben hiç umursamıyorum zaten bu tavırları, bi de çocuk doğurup sürekli hayatının kısıtlandığından yakınan, ama söz dönüp dolaşıp benim çocuk yapmama gelince bana deliymişim gibi bakan "çocuk evin neşesidir" "çocuksuz hayat anlamsızdır" gibi kendi kafalarında yarattıkları doğrularını bana empoze etmeye çalışanlara sadece gülüyorum :KK9:
çünkü benim hayatım çocuksuz da anlamlı, evim de gayet neşeli, onlar çocuksuz bir hiç olabilirler ama ben değilim :KK52:
eşim de baştan beri çocuk istemeynlerden bu konuda çok şanslıyım sanırım

doğru söylüyorsun sana katılıyorum arkadaşım, mutluluk hep sizinle olsun:KK16:

:KK9: ay artık gülüyorum çünkü resmen abone oldular bana her hafta biri çıkıyor neredeyse bu konuda at gözlüklerini çıkaramamışlar...
"olur mu öyle şey" demiyorlar mı bir de, hey güzel allah'ım sen bana sabır ver diyorum sadece, onların aynı kesin ve net konuşması gibi cevap veriyorum bazen, bazen de :KK53: :KK53::KK53::KK53: şeklinde bakıyorum korkup susuyorlar:KK60: ay şubat da böyle mi geçecek, dönem dönem değişiyor bu tipler etrafta:KK1:

ben de takığım bu "olur mu öyle şey" "aaaaaaaa ilerde çok pişman olursun"culara, bi de "çocukken başına bişey mi geldi?" "kesin olmuyordur da sen istemiyorum diyorsundur" diyenler var ki onlara gülemiyorum bile sadece acıyorum,
hayatta doğurmaktan başka hiçbir meziyeti olmayan tiplerin, yargılarını umursayacak değiliz ya..

Ben hiç umursamıyorum zaten bu tavırları, bi de çocuk doğurup sürekli hayatının kısıtlandığından yakınan, ama söz dönüp dolaşıp benim çocuk yapmama gelince bana deliymişim gibi bakan "çocuk evin neşesidir" "çocuksuz hayat anlamsızdır" gibi kendi kafalarında yarattıkları doğrularını bana empoze etmeye çalışanlara sadece gülüyorum :KK9:
çünkü benim hayatım çocuksuz da anlamlı, evim de gayet neşeli, onlar çocuksuz bir hiç olabilirler ama ben değilim :KK52:
eşim de baştan beri çocuk istemeynlerden bu konuda çok şanslıyım sanırım
farklı düşünen insanlar çok fazla yok etrafımızda bütün insanların yüzleri farklı yaratılmıştır farklı düşünenlerde olacaktır kimse kimsenin kopyası olamaz aynı olmak görünürde rahat olsada ileride anlaşılıyor ki ben istediğim bu değildi deniliyor

gülümse boşver, içinden gül geç arkadaşım:KK1: tabi alttada kalma sözlerinin, zamanla bakıcaklar hiçbirşey değişmiyor öyle yada böyle kabullenip susacaklar, o zaman sen bana dediydin dersin bak:KK54:

dediğim gibi dönem dönem etrafta seçme tipler çoğalıyor:KK9: ben 10 yıldır bu fikirdeyim aşağı yukarı, allahın sevgili kuluymuşum sevdiğim adam da bu fikirde çıktı, 6 yıldır ikili olarak bu fikirdeyiz, işin komik yanı sizler evlisiniz, biz evlenmeden çocuk muhabbetine giriyor millet:KK53:

ben de takığım bu "olur mu öyle şey" "aaaaaaaa ilerde çok pişman olursun"culara, bi de "çocukken başına bişey mi geldi?" "kesin olmuyordur da sen istemiyorum diyorsundur" diyenler var ki onlara gülemiyorum bile sadece acıyorum,
hayatta doğurmaktan başka hiçbir meziyeti olmayan tiplerin, yargılarını umursayacak değiliz ya..

benim de en acıdığım sözlerden, çünkü iş yerimde benden yaşça büyük meslektaşımın çocuğu olmuyor ve insanlar aa kaç yıllık evlisiniz, neden olmadı mı çocuk vb konuşuyorlar kadıncağız ne diyeceğini şaşırıyor ben konuyu dağıtıyorum oradaysam ya da bilen arkadaşlar, o isegözleriyle sağ ol diyor bizlere bu boşboğazlara karşı destek olduğumuz için.:KK24:

dediğim gibi dönem dönem etrafta seçme tipler çoğalıyor:KK9: ben 10 yıldır bu fikirdeyim aşağı yukarı, allahın sevgili kuluymuşum sevdiğim adam da bu fikirde çıktı, 6 yıldır ikili olarak bu fikirdeyiz, işin komik yanı sizler evlisiniz, biz evlenmeden çocuk muhabbetine giriyor millet:KK53:

absürtlüğe bak, farkına varamamış yozlaşmış beyinler, insan şöyle bi düşününce gülmekten katılır be:KK60::KK60::KK60:

Selam dostlar dün akşam ailecek tv izlerken kapı çaldı karşı müstakil evde yine babaoğul kavga etmişler (eşimin akrabaları) onları ayırmaya ortalığı sakinleştirmeye gitti yine baba oğlunu aşağılamış oğlu üni. Bitirdi 3 yıl işsiz baba oğlunun kafasına tabureyi atmış oğluda kapıya tekme atınca kapı babanın kafasına düşmüş ikisi kan içindeymiş keşke hep çocuk kalsalar büyünce dertleride büyüyor

kızlar ben de bir anne hem de evliliğinin beşinci yılında anne olmuş bir kadın olarak fikirlerimi beyan etmek istiyorum.ben hiçbir zaman aman allahım çocuğum olsun çocuk yapmalıyım diyen bir kadın olmadım.asla anaç bir kadın da değilim.o meşhur biyolojik saatim de hiç çalmadı :82:
eşimin çok yoğun istemeleri sonucu anne olmuş bir kadınım.bana kalsa değil beş sene yüz yirmibeş sene çocuk sahibi olmazdım.mizaç olarak bu bana göre değil-miş- ha yanlış anlaşılmasın.çocuğumu tabiki çok seviyorum,iyiki doğmuş diyorum.ama bir evlilikde çocuk olmaması bence çok büyük bir eksiklik değil.hele ki karı koca birbirinize yetiyorsanız ve kendinizde anne baba olma potansiyelini görmüyorsanız çevre vs.tıkayın kulaklarınızı.onlar hep konuşur boşverin.anne olmak zor,yorucu,yıpratıcı,çok ama çok özveri istiyor.bunun içinde çok hazır olmanız,kendinizi hazır hissetmeniz,anneliğe motive olmanız şart.yoksa depresyona girmek kaçınılmaz.tüm kadınlar anaç olacak diye bir kural yok.ben hala önce kendi rahatımı ve kendimi düşünüyorum.ve bu da ayıp değil,çocuğumu sevmediğim anlamına da gelmez.sadece çok anaç bir kadın değilim,bundan kaynaklı bence.ama bana göre benim gibi biyolojik saati hiç çalmayan kadınlar,anaçlık tarafı daha az olan kadınlar,rahatını seven kadınlar eğer eşleri de aynı kanaatte iseler çocuksuz da çok güzel bir hayat geçirebilirler.benim amcamla yengem çocuk sahibi olmadan ve birbirlerinin gözünün içine bakarak son derece mutlu kırk seneyi aşkın bir evlilik sürdürüp herkese de örnek oldular.:nazar:

Son düzenleme:
rica ederim arkadaşım,
çocuk bir evliliğin olmazsa olmazı ya da mecbiriyeti asla değildir,her kadın da bir zaman geldiğinde çocuk doğurmak için ölüp bitecek diye bir kural yoktur.allah herkesi farklı farklı yaratmıştır değil mi?
ben de biyolojik saati hiç çalmamış bir kadın olarak bu başlıkda yazışan arkadaşlarımın duygu ve düşüncelerini o kadar iyi anlıyorum ki.ve çevredeki o kendini bilmez,şu dünyada tek tip hayatlar olduğunu düşünen gevezelere kulak tıkanması gerekliliğini de tekrar tekrar vurguluyorum.hayata bir kez geliniyor ve bu hayatı nasıl istersek öyle yaşamak da en büyük hakkımız.bunun için de kimseye hesap vermek durumunda değiliz:KK71:

kızlar bende çocuk istemeyen biri olarak tam 7 yıl çocuk yapmadım. ve şimdi 3 aylık bir oğlum var.
çocuk gerçekten maddi ve manevi sorumluluk istiyor.
evet manevi olarak tamam ama işin maddi yönüne gelince bu konu bizi çok zorluyor.
annem 7 yıldır başımın etini yedi çocuk evin bereketidir diye. sizin çocuğunuz yok o yüzden işiniz ters gidiyor dedi. tamam artık yapalım çocuk bakalım ne olacak dedik. değişen bir şey yok. dahada göçtük maddi olarak.
ama tek bir gerçek var sevgisi çok başka bir duygu. iyiki doğurmuşum diyorum. bunca yıl çocuk istemeyen ben düşüncem değişti. sevmeye doyamıyorum. ama tek korkum ona yetmek ve iyi yetiştirebilmek!
bende eşimle bir ömür boyu mutlu yaşayabileceğimi düşündüm bunca zaman. evet bugüne kadar hep mutluyduk ama oğlum doğunca onun sevgisi ile daha da mutlu olduk.
tabiki başkasının söylemesiyle çocuk yapmak olmaz.
kendini hazır hissetmek gerekir. bu yüzden evlendiğin günden itibaren çocuk ne zaman? diye soranlar gıcık oluyorum.

Belayin avatari hicde celismiyor canim.
Neticede hepimizde burda cocuklari severiz.:KK16:
teşekkür ederim canım,yolda görsek çoğumuz mıncıklamadan geçmeyiz bebekleri ya da avatarımdaki fotoyu bugün arkadaşım gönderince çok hoşuma gitti ve çok güldüm bu resme ama bu üç çocuğum olmasını istediğim anlamına tabi ki gelmiyor:KK45:

uuuyyyyy öyle tatlilarki cocuklar, ben onlari severken dislerimi SIKarim hep.
Simdi ben cocuk istemiyorum diye nasil sevmemki onlari. Bunlar ikiside farkli seyler.
Ama kendim hic dogurmayi düsünmedim, hep baskalarininkini sevdim, ne güzel iste hazir yapmislar bizede sevmek, cimcimlemek, gidiklamak, mucuk mucuk öpmek düser. Fenami?

Arkadaşlar merhaba,nasılsınız,neler yapmaktasınız...Bu topiğe bir daha yazmayacaktım ama sizin muhabbetinizi görünce dayanamadım..Hayatınız yolundadır inşallah?

Arkadaşlar merhaba,nasılsınız,neler yapmaktasınız...Bu topiğe bir daha yazmayacaktım ama sizin muhabbetinizi görünce dayanamadım..Hayatınız yolundadır inşallah?
slm boşver gitsin ben emu için üzüldüm burda olman gerek fikrin zikrin bu yönde bizler iyiyiz

X