Çocuk sahibi olmayı istememek

Merhaba kizlar, özledim sizi vallahi.
Konumuza dönersek, inanin bende elismirenin dedigi gibi sizlerle bu güzel sohbetlerden sonra daha bir emin, evet istemedik diyorum.
Bunu söylerken bile keyif aliyorum.
Banada birisi, evet sen gercekten cok mutlusun böyle dedi, demekki yansiyormus disariya. Buda beni ayrica mutlu ediyor.
Paylasmak, dertlesmek, anlasilmak ne güzelmis
:13:

Kesinlikle! :KK16:

kızlarr bu konuya yazdıklarım yüzünden ceza aldım hiçbirinizin sesi soluğu çıkmadı valla. :)) yönetimi de fena eleştirdim demokrasi yok diye, umarım bi gün beni atmazlar forumdan. :KK43:(

Sen ondan mı yoktun? E boşuna demiyoruz görmezden gelelim milleti, polemiğe girmeyelim diye, en iyi yöntem cevap vermemek oluyor bu konularda, her an başımıza gelebilir o yüzden göze filtre, kulaklara tıpaaa :KK36: biz bize sohbet en iyisi (biz bize'yi emu'nun az önce diğer topicteki mesajından çaldım :KK17:)

evet o yüzden yoktuum. işte geldim burdayım ben çocuk istememe konusunda ustayım. :KK70: yakında açılmam gerekecek çocuk istemiyorum diye benimkinee. çok korkuyorum çok.

Son düzenleme:
Kesinlikle! :KK16:
Sen ondan mı yoktun? E boşuna demiyoruz görmezden gelelim milleti, polemiğe girmeyelim diye, en iyi yöntem cevap vermemek oluyor bu konularda, her an başımıza gelebilir o yüzden göze filtre, kulaklara tıpaaa :KK36: biz bize sohbet en iyisi (biz bize'yi emu'nun az önce diğer topicteki mesajından çaldım :KK17:)

Şu malum şahıs başka bi topicte olivciğime laf söylemiş kendi çapında :) Baktım ve güldüm artık öğrendik işimize gelmeyenleri görmemeyi.Sağlam sağlam yola devam ediyoruz
Çalabilirsin savaşçım ne beğenirsek çalarız serbest bizde herşey :)

Fiyonk üzüldüm ya.
eMu inan okumadim ve hicde önemli degil, keyfimize bakalim, hayat cocuksuz öyle güzelki, sinirlenemiyorum bile. :KK16:
Kizlar avatarim nasil?

Son düzenleme:
Fiyonk üzüldüm ya, neden öyle olsunki? Allah Allah sen birsey yapmadinki.
eMu inan okumadim ve hicde önemli degil, keyfimize bakalim, hayat cocuksuz öyle güzelki, sinirlenemiyorum bile.
Savascim

Okumaman en güzeli ben okudum bir değeri yok .aynen yola devam

Cok komik olmus eMu sen alinti yaparken ben düzenliyordum tekrar o arada savascimdan yine öteki tarafin adresini isteyecektim.
Kizlar Allah rizasi icin son kez özelime adresimizi yazinda öteki tarafda bende geyiklere katilayim.

Fiyonk üzüldüm ya.
eMu inan okumadim ve hicde önemli degil, keyfimize bakalim, hayat cocuksuz öyle güzelki, sinirlenemiyorum bile. :KK16:
Kizlar avatarim nasil?

sağol olivia, keyfimize bakalım tabi. çocuk istiyorum derse beni yine bir ufak depresyon bekliyor da gerçi... hatta şimdiden cevabı duyar gibiyim. "çocuk hayatın neşesidir, rengidir." vs...

Son düzenleme:
Zor bir durum fiyonk ya. Inan bu konuda yardim edemeyecegim, savascimda aynen senin konumunda galiba, bakalim o sana ne tavsiyede bulunacak.
Benim sans eseri tencere kapagini buldu misali oldu, ikimizde cok rahatimiza düskünüz. Acaba sen bundan sonra rahatina düskün erkeklere bak, yada seninkini öyle ikna et. Aslinda iknada olmaz, buda bizim felsefemiz degil, icinden gelecek karsi tarafinda. Zor vallahi...

hmm... ikna etme konusunda çok tembelimdir. olmuyorsa olmuyor tamam derim sonra zülürüm ama yine de iknaya uğraşmam. evet savaşçı bakmalı falıma. :)

ohh topic coşmuş, sondan başlayarak yazıyorummm;

oliviam allahtan durumum fiyonk gibi değil 4,5 sene konuştuk anlaştık biz çocuksuzluk konusunda, çoook şükür! darısı fiyonk'un başına :KK16:

fiyooooonkcumm ustasın tabi bu işteee, bittim reklam sloganına :KK1:
korkunun ecele faydası yok demişler :18: zamanı geldiğini düşünüyorsan konuş, rahatla, ama hazırlıklı ol her cevaba ve neden çocuk istediğini sor derim adama, yani bir çok kadın gibi e normali böyle diye mi düşünüyor, gerçekten içten mi istiyor ya da bu konuyu bi düşünmesi mi lazım :KK28:

ah emucum sağlık topiğinde ben de gördüm, görmezden geldim, gelelim :13:

oliiiiiviiiaaaa artık abonelik ekle yahu, yok biz yollarız sana ama muhabbetlerden uzak kalıyosun olmaz ki :KK24:

ohh topic coşmuş, sondan başlayarak yazıyorummm;

ah emucum sağlık topiğinde ben de gördüm, görmezden geldim, gelelim :13:

oliiiiiviiiaaaa artık abonelik ekle yahu, yok biz yollarız sana ama muhabbetlerden uzak kalıyosun olmaz ki :KK24:

sen de mi gördün... evet gördüm görmez oldum :13:
aynen geyikler güzeldi ama hala savaş el öpme parasını vermedi :KK70:
olivia sen ver bari :KK70:

hmm... ikna etme konusunda çok tembelimdir. olmuyorsa olmuyor tamam derim sonra zülürüm ama yine de iknaya uğraşmam. evet savaşçı bakmalı falıma. :)

olivia'nın da dediği gibi zaten içten gelmeli bu karar fiyonkçum. diğer türlü her an fikri değişebilir ve ömür boyu öyle bir sorumluluğu alamazdım ben zaten yani erkeğin içinde kalan baba olma isteği. bunun ilişkiye de zarar verebileceğini düşünüyorum. sağlık nedeniyle karar alınmış olsa durum farklı olurdu erkek için de kadın için de ama bu şekilde bir karara ikna etme yıllar sonra bile insanı mutsuz edecek şeylere sebep olur bence.

benim durumum da belli değil henüz, fiyonk gibi değil deme şimdiden savaşçııı:)) korkuyom zatii. zamanı gelmedi aslında çook erken hatta.yalnız en ufak ilerlemede aklıma hemen bu konu geliyor. kalbim çarpmaya başladı, ya çarpıntılarım artar da sonra adam çocukkkk da çocukkk derse? naparım o zaman kalbimi kundak yapıp ona mı veririm? böhü böhüüü.

neden çocuk istiyorsun diye düşünmesini sağlıycam tamam, eğer istiyorsa, güzel fikir. düşünmüş olması lazım 35 yaşına kadar gerçi. :))

Allah'ım sen beni kurtar hayırlısıyla!!

olivia'nın da dediği gibi zaten içten gelmeli bu karar fiyonkçum. diğer türlü her an fikri değişebilir ve ömür boyu öyle bir sorumluluğu alamazdım ben zaten yani erkeğin içinde kalan baba olma isteği. bunun ilişkiye de zarar verebileceğini düşünüyorum. sağlık nedeniyle karar alınmış olsa durum farklı olurdu erkek için de kadın için de ama bu şekilde bir karara ikna etme yıllar sonra bile insanı mutsuz edecek şeylere sebep olur bence.

evlilikten bahsederken evlenmeyelim böyle daha iyi bile dedim korkudan. baktı kaldı öyle. ilk kez evlenesi gelmiş adamı bile vazgeçiricem. bilmiyor ki neden öyle diyorum... aklımda hep bu konu var. kendimi sıkmaktan yoruldum daha en başta.

benim durumum da belli değil henüz, fiyonk gibi değil deme şimdiden savaşçııı:)) korkuyom zatii. zamanı gelmedi aslında çook erken hatta.yalnız en ufak ilerlemede aklıma hemen bu konu geliyor. kalbim çarpmaya başladı, ya çarpıntılarım artar da sonra adam çocukkkk da çocukkk derse? naparım o zaman kalbimi kundak yapıp ona mı veririm? böhü böhüüü.

neden çocuk istiyorsun diye düşünmesini sağlıycam tamam, eğer istiyorsa, güzel fikir. düşünmüş olması lazım 35 yaşına kadar gerçi. :))

Allah'ım sen beni kurtar hayırlısıyla!!

kızıcam bak ama diğerleri yeterince yanlış anlıyor, bizler bari doğru anlayalım lafları :KK22: :KK9: ben ondan mı dedim durum aynı değil diye, sonuçta siz daha lafını bile etmediniz onun gerginliği var üstünde benim 5 sene önce yaşadıklarım yani!
bu arada yaşı 35 evet bunu bekleriz tabii düşünmüş olmasını ancak erkeklerin çoğunda gördüğüm bi' durum var: zamanı gelmeden hiçbir şeye kafa yormuyorlar bizim gibi. çoğu yani! e evleneceği kız olmadığı için daha önce hayatında bunu da düşünmemiş olabilir yani :KK34:

evlilikten bahsederken evlenmeyelim böyle daha iyi bile dedim korkudan. baktı kaldı öyle. ilk kez evlenesi gelmiş adamı bile vazgeçiricem. bilmiyor ki neden öyle diyorum... aklımda hep bu konu var. kendimi sıkmaktan yoruldum daha en başta.

işte ben sana nedenini sor, düşünmesini sağla derken böyle höt höt konuşma diye demek istemiştim, valla ben ettim sen etme fiyonkçum, gerçi ben ettim ama adam sabırlı çıktı valla :KK9: şimdi o sabırlarının acısını çıkarıyor kesin :KK9:

ben o 5-6 ayı nasıl geçirmiştim? aynen senin şu anda yaşadığın gibi, en sonunda :nazar: biralı bi akşamımızda açtımmmdı :KK53: konuyu. inşallah her şey istediğin gibi gelişir, sadece sakin ol ve hemen ipleri koparma, karşındakine de kısa da olsa zaman tanı bu konuyu düşünmesi için e mi :KK34:

X