Çocuk sahibi olmayı istememek

ay ne kıskancam beee, sen kıskanıyo musun yoksa? akannehir :))) hepsi şapşal gibi olmuşlar yazıktır günahtır. çocuğu okula bırak yok bakıcıyı bekle filan fişman. nelerini kıskanayım ki. kaydirigubbakcemile3 anlaıyorlardı tahammül edemedim, oturup konuşamam ben uzun uzun öyle zaten.

ay ne kıskancam beee, sen kıskanıyo musun yoksa? akannehir :))) hepsi şapşal gibi olmuşlar yazıktır günahtır. çocuğu okula bırak yok bakıcıyı bekle filan fişman. nelerini kıskanayım ki. kaydirigubbakcemile3 anlaıyorlardı tahammül edemedim, oturup konuşamam ben uzun uzun öyle zaten.

şaka yaptım canımcım aynen senin gibi hissediyorum

:)güzel ilerliyor konu,ama başka sohbet edemıyoruz sanırım,geçn uyraı yazmıştıya bırı,sadece bu konu için konuşcaz,arkadaşın dediği gibi

ayy bızımkı 15 aylık babasını tanıyor

ayy bızım 5 aylık ek gıdalara geçtik

ayy bızımkı altını ıslatıyo,bezlemıcem

ayy bızımkı sütten kesıcem

:)kesın üyeliğimi silcekler ha:)

:)güzel ilerliyor konu,ama başka sohbet edemıyoruz sanırım,geçn uyraı yazmıştıya bırı,sadece bu konu için konuşcaz,arkadaşın dediği gibi

benim o arkadaş canımcım
amannnn silsinler telefonlarımız var
bu arada en güzel kokulu bebek kakası konusu varsa oraya sızalım derim ben

benim o arkadaş canımcım

çok iyiydi bu :roflol:

burada sizleri de bulduktan sonra daha bir güç geldi sanırım artık çevremde de sorulara başladığımız yazmıştım sanırım. şu ana kadar aldığım cevaplara baktığımda başı çekenler:
1- çocuksuz olur mu?!
2- yaşlanınca yalnız kalmak istemiyorum!

cevapları başı çekiyor.

1- olur, olur, bal gibi olur kaydirigubbakcemile2
2- çocuğa böyle bir görev yükleme, bu kadar beklentiyle ileride hayal kırıklığına uğrama, hayırsız evlat denen bir tabiri sadece ben mi duydum kafamçokkarıştı ... uzayan giden cevaplarım ve içim huzurla dolu ben zemuszemus

sen soruları yaz bıde en güzel cevabı bulalım:)oylayalım falan,ona göre cevaplarız diğerlerının sorularını:)

benim o arkadaş canımcım

Bana haftalar once kotu icerikten size saygisizlik yapildigi fikirlerinizi yazip nasil elestiri aldiginizi dile getirmistiniz. Saygi beklerken ayni saygiyi sizlerinde gostermesini beklerim. Nasil ki sizin konunuz size ozel ise diger konuda diger insanlara ozel.

Ilk cumlemde yazdigim gibi saygi beklerken saygisizlik hos degil. O donem saygisizlik yapanlar nasil ceza aldi ise ayni sistem sizlere de uygulandi. Darilmaca gucenmece yok.

kazen haklısın,saygı beklerken,saygı gösterceksın,ama sıze ben şikayette bulunmaıştım,ben rahastız değildim,arkadaşlarım rahatsız oldu,onlar dile getirdi,ve uyarı verdiğiniz yorumda hiçbir şahıs yok farkındasınız,aslında uyarı hak etmedım,kımsenın kıişisel hak ve hürriyetıne,şahsına en ufak bır şey yok,bir üyenın bahsıde geçmiyor,yanı bu kadar özgür olmıcaksak neden bu sıte var,neden bu forumu açtık,kötü hakaret içern cümlede yok,ve siz geçmişte,çocuk sahıbı olmayı ıstemediğimizi belirtdiğimizde bizzat şahsımıza hakaret içeren,rumuza direk saldırgan ve aşağılayıcı üyelerınızı uyarmadınız kii ben rahatsız olmadım,ama benım hiç kimseyi hedef almayan sözlerımı uyardınız,yanı üyeliğimi silerler dediğim için hatrım kalmasın dıyemı bu uyarı,pes yanı kazen hanım

Son düzenleme:
Bana haftalar once kotu icerikten size saygisizlik yapildigi fikirlerinizi yazip nasil elestiri aldiginizi dile getirmistiniz. Saygi beklerken ayni saygiyi sizlerinde gostermesini beklerim. Nasil ki sizin konunuz size ozel ise diger konuda diger insanlara ozel.

Ilk cumlemde yazdigim gibi saygi beklerken saygisizlik hos degil. O donem saygisizlik yapanlar nasil ceza aldi ise ayni sistem sizlere de uygulandi. Darilmaca gucenmece yok.

kazen bey, bir sorum olacak. başta hani üyelik silinirse silinsin dediği için arkadaşlar mı saygısızlıktan bahsettiniz dedim ama sonra kırmızıyla işaretlediğim cümleden dolayı demiş olabileceğinizi düşündüm.

sonuçta bu topicte bu fikirdeki bizler paylaşımda bulunurken, gelip kendi fikirlerini dayatmaya çalışan, zaten bıkmış olduğumuz ezberci arkadaşlar vardı. burada bu fikirde bizler, yıllardır çektiğimiz, bunaldığımız insanlar, sözler hakkında espri yapamayacak mıyız? yani orada bilmem ne topiğine sızalım derken kimsenin bir topiğe sızdığı yoktu sonuçta, gülüp geçtiğimiz bir mesajdı kendi adıma, yazan ve okuyanların öyle düşündüğünü sanıyorum. o zaman tek tek bütün çocuk konulu topicleri tarayıp başka fikre karşı gelen her yorumu uyaracak mıyız, anlayamadım ?

ha siz gerçekten sızılacak sanıp da baştan uyardınızsa polemik çıkmasın diye sonrasında aynı duruma düşülecekse diye orasını da bilemem tabii. mesajı yazan arkadaşlar hakkına konuşmak haddime değil dediğim gibi, ama o cümle bir espriydi diye düşünüyorum.

kazen haklısın,saygı beklerken,saygı gösterceksın,ama sıze ben şikayette bulunmaıştım,ben rahastız değildim,arkadaşlarım rahatsız oldu,onlar dile getirdi,ve uyarı verdiğiniz yorumda hiçbir şahıs yok farkındasınız,aslında uyarı hak etmedım,kımsenın kıişisel hak ve hürriyetıne,şahsına en ufak bır şey yok,bir üyenın bahsıde geçmiyor,yanı bu kadar özgür olmıcaksak neden bu sıte var,neden bu forumu açtık,kötü hakaret içern cümlede yok,ve siz geçmişte,çocuk sahıbı olmayı ıstemediğimizi belirtdiğimizde bizzat şahsımıza hakaret içeren,rumuza direk saldırgan ve aşağılayıcı üyelerınızı uyarmadınız kii ben rahatsız olmadım,ama benım hiç kimseyi hedef almayan sözlerımı uyardınız,yanı üyeliğimi silerler dediğim için hatrım kalmasın dıyemı bu uyarı,pes yanı kazen hanım

vereliniortak

not: endulus34, kazen bir bey, sitenin kurucusu, ben de ilkin bilmiyordum, sonradan öğrenmiştim, belirteyim dedim.

Merhaba,
Farkindaysaniz siz banlanmadiniz sadece insanlari kiskirtan mesajinizdan dolayi sadece uyari aldiniz. Bir diger konu o donem burada saygisizlik yapanlar uyari dan ote ciddi cezalar aldilar(almadiklarini nereden cikardiniz anlayamadim).

Ozgurluk ile baskalarini kiskirtmayi bir tutmamanizi rica edecegim.

Kazen Bey

......

sonuçta bu topicte bu fikirdeki bizler paylaşımda bulunurken, gelip kendi fikirlerini dayatmaya çalışan, zaten bıkmış olduğumuz ezberci arkadaşlar vardı. burada bu fikirde bizler, yıllardır çektiğimiz, bunaldığımız insanlar, sözler hakkında espri yapamayacak mıyız? .................

ha siz gerçekten sızılacak sanıp da baştan uyardınızsa polemik çıkmasın diye sonrasında aynı duruma düşülecekse diye orasını da bilemem tabii. mesajı yazan arkadaşlar hakkına konuşmak haddime değil dediğim gibi, ama o cümle bir espriydi diye düşünüyorum.

Az once de yazdim diretme yapmaya kalkanlar ciddi cezalar yediler. Buradan bir kisinin kotu icerikten bana bildirmesi sonucunda.

Espiri konusuna gelince sizin icin komik olan o anlar (kakasi, disi, yuruyusu) diger insanlar icin ozel anlar. Nasil onlar sizi anlayamiyorsa bu durumlarda sizde birsey ifade etmiyor. Onlarda rahatsizliklarini dile getirip sikayette bulundular. Bize uygulamadiginiz yaptirim hani neden simdi uygulanmiyor diye...

Durum budur.... 3-4 sayfa geriye gidip yazilanlari okursaniz bana hak vereceginizi umuyorum.

Öncelikle Bey olduğunuzu hissettim,ama burda sadece kadınların olduğunu düşündüğümde yanlış birşey yazmak istemedım,Kazen hanım dıye hitap ettim,bilmediğim için kusura bakmayın

Çok haklısınız özgürülük tabiki başkalrını kışkıtrma değil,ama bunlar izafi kavramlar,ve bu yazdığımın kışkırtmak olduğu sizin şahsınızın zannı,herkes aynı pencereden bakmıyor hayata,Sizin zannınız bana uyarı olarak dönüyor,Herkes okuduğundan farklı anlam çıkarıyor,ısrarla yazdıklarımın asla ama asla kışkırtmak olmadığının arkasındayım,Sizin bakış açısınızdan öle duruyor anlaşılan..

Konuyu uzatmak istemiyorum ama sizin mesajinizdan alinti yapip altina dalalim ucalim kopalim gibi mesaj gelmis. Benim bakis acim size gore hatali ama bakin arkadasiniz da bu ironiyi nasil algilamis. Demek ki sadece yanlis anlayan ben degilim.

benim o arkadaş canımcım

Az once de yazdim diretme yapmaya kalkanlar ciddi cezalar yediler. Buradan bir kisinin kotu icerikten bana bildirmesi sonucunda.

Espiri konusuna gelince sizin icin komik olan o anlar (kakasi, disi, yuruyusu) diger insanlar icin ozel anlar. Nasil onlar sizi anlayamiyorsa bu durumlarda sizde birsey ifade etmiyor. Onlarda rahatsizliklarini dile getirip sikayette bulundular. Bize uygulamadiginiz yaptirim hani neden simdi uygulanmiyor diye...
Durum budur.... 3-4 sayfa geriye gidip yazilanlari okursaniz bana hak vereceginizi umuyorum.

tekrar sorma ihtiyacı hissettim, şimdi bizim bu topicte, çocuk sahibi olmayı düşünmeyenler olarak kendi aramızda konuşurken "bizim için espri olan ifadeleri" kullanmamızla; bu topicte aynı fikri paylaşanlara laf söylemek, kendi doğrularını dayatmak amacıyla, saygıyı aşan yorumlardan bulunmak aynı mı oluyor?

bir diğer deyişle:
ben şimdi gitsem çocuk topiclerinde, burada aynı fikirde olduğum insanlarla paylaştığım fikirlerimi, gidip dayatmaya kalksam, assam kessem kelimelerimle??? aynı mı ikisi yani?

alıntı yaptığınız, ya da 3-4 sayfa önceki mesajlardan bağımsız bu sorum, yıukarıda kırmızyla belirttiğim yerler yüzünden soruyorum.

tekrar sorma ihtiyacı hissettim, şimdi bizim bu topicte, çocuk sahibi olmayı düşünmeyenler olarak kendi aramızda konuşurken "bizim için espri olan ifadeleri" kullanmamızla; bu topicte aynı fikri paylaşanlara laf söylemek, kendi doğrularını dayatmak amacıyla, saygıyı aşan yorumlardan bulunmak aynı mı oluyor?

bir diğer deyişle:
ben şimdi gitsem çocuk topiclerinde, burada aynı fikirde olduğum insanlarla paylaştığım fikirlerimi, gidip dayatmaya kalksam, assam kessem kelimelerimle??? aynı mı ikisi yani?

alıntı yaptığınız, ya da 3-4 sayfa önceki mesajlardan bağımsız bu sorum, yıukarıda kırmızyla belirttiğim yerler yüzünden soruyorum.

Bahsettiginizi yapan kisiler banlandi burada ironi yaptigini ifade eden arkadasiniz ise sadece uyari aldi. Demek ki ikisinin de statusu ayni degil...

X