Çocuk sahibi olmayı istememek

Bu konu artık inaktif oldu sanırım
böylece biz de aynı düşüncede olduğumuz arkadaşlarımızı
kaybettik
olacağı buydu sağolun

hoşgeldin canım,bende senın gibi bir ben olduğumu düşündüğüm için bu konuyu açtım,öpüldün.konuşmak istersen özelden yaz..
bu konu coktandir yazan yok ama bende tam kendimi bulduğum bir topuk olmuş o kadar beni anlatiyordu ki bu messjlarctazmadsn edemedim . 8 yıllık evliyim ama çocuk isteği yok hiç bir zamanda olmadı YaDim 39 ce su an onyle bir baskı icindeyimki nerdeyse olmeknistiyorum benim zaten çocuğum olmadı annemin ve çevre baskısıyla iki tup iki adil ama denedim her seferinde tutmasa diye dua ettim ben tek çocuk büyüdüm annem babam 3 yaşındayken ayrılmışlar baba sevgisi hiç tatmafim yoktu hiç görüşme aramadı . annem kendini çalışmaya verdi mecburen oda sevgi vermefi sürekli azar hakaret aşağılama ama herşeyimi alırdı hasta olsam üzerine titredi yanlı coknagresif ve sınırlı bir an neydi hala da öyle kac yadindayimncocuk gibi azarlar eşimin ya nin sokak ortası demez .bu yaşta ben anneme akıl veririm surekli ebeveyn sanki benim çünkü milletlere anlasamaz hep kavga eder.çocukluğum çok mutsuz geçtikçe acılarla bundan midir bilmemiçinde çocuk sevgisi hiç olmadı isteği hiç.fakat su anda annemin ve arkadaşların bana yakalanınca çok pişmiş olacağımı söylemedi beni düşündürüyor ve bunalıma sokuyor acaba diyorum bide millette istemiyorum de bilmiyor seni çok acayip karşılıyor ya ben zaten iki kere tup bebek denedim onu yapmak öyle zor ki elim ayağım titriyor hatırladıkça o yaşadıklarımı çok stresli zaten eşim de istekli değil hiç olmazsa olamazsın tek başıma le etmekten istemediğim bir seye bıktım.sorunlarda çöktü evlilikte esim çocukla asla ilgilenmez ben annem gibi tek başıma kalmak büyütme istemiyorum.sizi görünce çok sevindim cunku herkes beni çok yargılıyor yapılıyor laf sokuyor .intihar bu aklımdan geçiyor bazen çocuk istemeyi çok istiyorum ama yok tik yok benim arkadaşların herkesin oldu çok seviyor onlar ama bende yok his ben o çocuğa iyi bir yaşam veremedik sonra neden cocuk yapayim oda benim gibi sevgisuzmu büyüsünün ne hakkim var benim gibi biri daha dünyaya gelsin .

bu konu coktandir yazan yok ama bende tam kendimi bulduğum bir topuk olmuş o kadar beni anlatiyordu ki bu messjlarctazmadsn edemedim . 8 yıllık evliyim ama çocuk isteği yok hiç bir zamanda olmadı YaDim 39 ce su an onyle bir baskı icindeyimki nerdeyse olmeknistiyorum benim zaten çocuğum olmadı annemin ve çevre baskısıyla iki tup iki adil ama denedim her seferinde tutmasa diye dua ettim ben tek çocuk büyüdüm annem babam 3 yaşındayken ayrılmışlar baba sevgisi hiç tatmafim yoktu hiç görüşme aramadı . annem kendini çalışmaya verdi mecburen oda sevgi vermefi sürekli azar hakaret aşağılama ama herşeyimi alırdı hasta olsam üzerine titredi yanlı coknagresif ve sınırlı bir an neydi hala da öyle kac yadindayimncocuk gibi azarlar eşimin ya nin sokak ortası demez .bu yaşta ben anneme akıl veririm surekli ebeveyn sanki benim çünkü milletlere anlasamaz hep kavga eder.çocukluğum çok mutsuz geçtikçe acılarla bundan midir bilmemiçinde çocuk sevgisi hiç olmadı isteği hiç.fakat su anda annemin ve arkadaşların bana yakalanınca çok pişmiş olacağımı söylemedi beni düşündürüyor ve bunalıma sokuyor acaba diyorum bide millette istemiyorum de bilmiyor seni çok acayip karşılıyor ya ben zaten iki kere tup bebek denedim onu yapmak öyle zor ki elim ayağım titriyor hatırladıkça o yaşadıklarımı çok stresli zaten eşim de istekli değil hiç olmazsa olamazsın tek başıma le etmekten istemediğim bir seye bıktım.sorunlarda çöktü evlilikte esim çocukla asla ilgilenmez ben annem gibi tek başıma kalmak büyütme istemiyorum.sizi görünce çok sevindim cunku herkes beni çok yargılıyor yapılıyor laf sokuyor .intihar bu aklımdan geçiyor bazen çocuk istemeyi çok istiyorum ama yok tik yok benim arkadaşların herkesin oldu çok seviyor onlar ama bende yok his ben o çocuğa iyi bir yaşam veremedik sonra neden cocuk yapayim oda benim gibi sevgisuzmu büyüsünün ne hakkim var benim gibi biri daha dünyaya gelsin .
canım benım nasıl seni bu hale getirirler,ve daha kötüsü nasıl onlara izin verirsinnn,lütfen sakin ol,yaşlanınca pişman olanlara deki,iyide çocuğu olabnlarda pişman,çocuğun olsa sende önce gitmeyeceğinin garantisimi var,senın eşin ne düşünüyor

canım benım nasıl seni bu hale getirirler,ve daha kötüsü nasıl onlara izin verirsinnn,lütfen sakin ol,yaşlanınca pişman olanlara deki,iyide çocuğu olabnlarda pişman,çocuğun olsa sende önce gitmeyeceğinin garantisimi var,senın eşin ne düşünüyor
inaninn öyle bunalimdayimki kalbimncarpinti yapıyor eşim de aynı benim gibi olursa olur olmazsa olmaz asla zorlamıyor sanırım.oda sorumlukluktanmkaciyor benmhastanelerde o kadar çile çektim ki o hiç yanımda yoktu belliki istemiyordu ama istese zaten ben istermuyrdumki..Ben.bekarligimdan beri çocuk sevmedim haa çok merhametliyimdir kiyamamnedemem hayvanları beslerimnevde yıllardır kuş besliyordu.Aynı evlat gibi bana ama asla anne olmaakndusuncesi o hamile kadın görüntüsü beni o kadar itiyorki.bu tup bebek yolunda bazı arkadaşlar ediniyorsunnister istemez onlar bile siz çok tuhafsiniz karinkoca demeleri oysa onlar benim gibi çocukluk yasmadilar ben çok acilarlanbuyidum hayatımın travmandolu annem.gibi bağıran çağıran bir anne olmak istemiyorum ama annem.oyle baski yapiyor ki oyke hakaret ediyor ki babana benzemesin hatta ailedekiller bile arkamdan konuşuyor zaten allah vermedi daha nendiye yipranayim belkide allahın bana lütfü olmaması bir hayır var belki bunu düşünen yok

Arkadaslar yanlız degilsiniz...
Ben de anne olmak istemeyen biriyim...
30 yasindayim gayet de saglikli bir bayanim hatta nisanliyim ve anneligi asla dusunmuyorum...
Allah isteyenlere nasip mumkunse ben almayayim...

Herkes ayni dusuncede olacak diye bir kaide yok... Bana gore annelik bir bayanin kisiligini yok ediyor...
Zaten bayan bile olmaktan cıkıp anne karakterine burunuyorsun...

Artik sen esinin arzuladigi bir bayan degil...
Cocuklarinin anasisin ☺☺☺☺

Ya bu kiz cocuklarinin ellerine bebek verip buyutmenin getirdigi bir aliskanlik baska birsey yok...

Her bayan anne olmak isticek diye bir kaide de yok...

Ya ben zaten oldum olasi cok kucuk bebekleri sevmem ne bilim ya anne de bebek te eskimis peynir gibi kokuyorlar...
Mis gibi bebek kokuyor diyenlere bir bakarim garip garip...

Ne diyim Allah isteyen herkese nasip etsin ama mumkunse ben almiyim

30 yasindayim gayet de saglikli bir bayanim hatta nisanliyim ve anneligi asla dusunmuyorum...

Herkes ayni dusuncede olacak diye bir kaide yok... Bana gore annelik bir bayanin kisiligini yok ediyor...

Ya bu kiz cocuklarinin ellerine bebek verip buyutmenin getirdigi bir aliskanlik baska birsey yok...

Ya ben zaten oldum olasi cok kucuk bebekleri sevmem ne bilim ya anne de bebek te eskimis peynir gibi kokuyorlar...

ekşimiş peynir kokusu gibi mi?????

Evet bence de kendini bilmen güzel. Çocuk yapmamalısın.Arzu duyulan kadın olmak herşeyden önemli.Ölürken de jartiyerli gömülmeli kadın her zaman bakımlı olmalı. Çok haklısın!!

:KK53: ekşimiş peynir mi? Bende diyorum bu kokuyu alan bir tek ben miyim? Meğersem başkalarıda alıyormuş. Hiç sevemedim bebekleri ya. Bir de sorun bendeymiş gibi davranmıyorlar mı! Ağızlarına kürekle vurasım geliyor.

Buradaki bir tartışma yüzünden seneler önce çıkmıştım kk dan. Bakıyorumda hiç bir şey değişmemiş. Biraz saygı ve karşılıklı hoşgörüye ne zaman sahip olacağız acaba. evet bende çocuk istemiyordum, hala da istemiyorum. insanların kararlarına saygı gösterilmesi taraftarıyım. herkes bu hayatı dilediğince yaşar.

Yasim 29 evliyim asla istemiyorum cocuklugumdan beri asla anne olamayacagim derdim. Cok sevilen tek cocuk olarak, simarik buyudum belki ondan geri tepti. Kedilerimiz var bi suru cok mutluyum onlari seviorm. Sokak hayvanlarini seviorum, hasta muhtaclari bulup tedavi ettiriyorum, ediyorumm.Fizigim tas gbi 18lik saniorlar. Spor yapiorum, geziyorum. Aksam eve geliorm ayaklarimi uzatiyorum film izliyorum cok mutluyummm. Esimle de birbrmizi seviyoruz. Kral hayat. Oooh Sukurler olsun.

Cocuk sahibi olmak istemeyen, icinde boyle bir istek, sevgi vs olusmayan, bi bebegi buyutup yetistirip fedakarlikla ona tum sevgi ve ilgisini veremeyecegini dusunen kisi elbette cocuk sahibi olmamakta ozgurdur.
Kimse kimseyi bu kararindan oturu yargilayamaz bence. Kimisi evlat olmadan olmaz der kimisi cocuksuz hayati tercih eder.
Hepimiz gonlumuzden gecenleri hayallerimizi yasayalim insallah hayirlisiyla:KK55:

Tam benlik konu olmuş küçüklüğümden beri çocuk sevmiyordum hani sevmiyor derken öyle düşman değilim asla bir fiske vuramam çocuğum ilsa bile öyle naif insanım 41 yaşındayım sü an zaten d3 olmadı çocuğum sank8 Allah biliyor gibi istemediğin ama çevre baskısı ve annem baskısı canımdan bezdirdi ve 4 kere tu9 bebek denedik doğal yolla olmasına bile bir sebep yokken tu9 ile olmadı ilk ik8 tüp bebek denemd3 ohhh çektim tutmayınca resmen ama digerlerind3 kararsız kaldım çevre baskısı acayi0 bezdiriyor insanı laf sıkmalar neler neler bu arada tuo bebek denemek o kadar zor ve yıpratıcı bir sürekli surekl8 hormon iğneleri duyguları bedeni acayip değiştirip psikoloji bırakmıyor kanser rsik8 d3 var ignelerd3 şimdiler annem yine baskıda 5.denemezsen bize gelmeyecekmiş öyle bunalimdayimki anlatamam bir yandan istememek bir yandan bask8 ben tek coxuktum annem babam üç yaşında ayrıldılar ben annemle büyüdüm çok zor bir hayatım oldu çocuğa verecek sevgim ilgim olmayacak diye korkuyorum sorumluluk almak istemiyorum kuşlarım var evlat gibi bana onları çok seviyorum ve iyi bakioyrum onu sevmek bana yetip hamile bir kadın görünce özenmek yerine hemen vazgeçiyorum tüp bebek denemekten. Eşimde çok istekli değil.annem beni çok yıpratıyor tek çocuğum diye olsun istiyor ama sağlığımı düşünen yok 31 yaşında evlendim sorun oluşmasına rağmen çocuk olmadı h8c korunmadik sanki olmayacağını biliyor gibi olacak diye bir düşüncem hayalim hiç 8lmadi.bu arada bitin arkadaşlarımın oldu k8mseyle görüşmüyorum yanlız kalmak istiyorum ben onları anlayamam artık onlarda beni kadın muahnnetlerin8 sevmiyorum klasik çocuk şöyle böyle k8mseye istemiyorum 'da denmiyor sana kötü kötü bakiolar aslında evlenemeye hiç istemedim ama yine baskı baski

Tam benlik konu olmuş küçüklüğümden beri çocuk sevmiyordum hani sevmiyor derken öyle düşman değilim asla bir fiske vuramam çocuğum ilsa bile öyle naif insanım 41 yaşındayım sü an zaten d3 olmadı çocuğum sank8 Allah biliyor gibi istemediğin ama çevre baskısı ve annem baskısı canımdan bezdirdi ve 4 kere tu9 bebek denedik doğal yolla olmasına bile bir sebep yokken tu9 ile olmadı ilk ik8 tüp bebek denemd3 ohhh çektim tutmayınca resmen ama digerlerind3 kararsız kaldım çevre baskısı acayi0 bezdiriyor insanı laf sıkmalar neler neler bu arada tuo bebek denemek o kadar zor ve yıpratıcı bir sürekli surekl8 hormon iğneleri duyguları bedeni acayip değiştirip psikoloji bırakmıyor kanser rsik8 d3 var ignelerd3 şimdiler annem yine baskıda 5.denemezsen bize gelmeyecekmiş öyle bunalimdayimki anlatamam bir yandan istememek bir yandan bask8 ben tek coxuktum annem babam üç yaşında ayrıldılar ben annemle büyüdüm çok zor bir hayatım oldu çocuğa verecek sevgim ilgim olmayacak diye korkuyorum sorumluluk almak istemiyorum kuşlarım var evlat gibi bana onları çok seviyorum ve iyi bakioyrum onu sevmek bana yetip hamile bir kadın görünce özenmek yerine hemen vazgeçiyorum tüp bebek denemekten. Eşimde çok istekli değil.annem beni çok yıpratıyor tek çocuğum diye olsun istiyor ama sağlığımı düşünen yok 31 yaşında evlendim sorun oluşmasına rağmen çocuk olmadı h8c korunmadik sanki olmayacağını biliyor gibi olacak diye bir düşüncem hayalim hiç 8lmadi.bu arada bitin arkadaşlarımın oldu k8mseyle görüşmüyorum yanlız kalmak istiyorum ben onları anlayamam artık onlarda beni kadın muahnnetlerin8 sevmiyorum klasik çocuk şöyle böyle k8mseye istemiyorum 'da denmiyor sana kötü kötü bakiolar aslında evlenemeye hiç istemedim ama yine baskı baski
Zaten evlenmeyi de istemediginiz halfr, cevre baskisiyla evlenmissiniz.
Bebek hic istemediginiz halde kanser riskini de goze alip (bilmiyordum tup bebek ilaclarinin kansere yol actigini sasirdim) 4 kez denemissiniz Allah nasip etmemis ve olmamis.
Bence kendinizi daha fazla fiziksel ve psikolojik olarak yipratmayin.
Siz ve esiniz istemiyorsa, kise icin tekrar denemek ve cocuk yapmak zorunda degilsiniz bence.

Zaten evlenmeyi de istemediginiz halfr, cevre baskisiyla evlenmissiniz.
Bebek hic istemediginiz halde kanser riskini de goze alip (bilmiyordum tup bebek ilaclarinin kansere yol actigini sasirdim) 4 kez denemissiniz Allah nasip etmemis ve olmamis.
Bence kendinizi daha fazla fiziksel ve psikolojik olarak yipratmayin.
Siz ve esiniz istemiyorsa, kise icin tekrar denemek ve cocuk yapmak zorunda degilsiniz bence.[/QUOTE annem gelmeyecekmiş birdaha benim gibi anneniz olsa anlardınız bagirip çağırmışlar hakartler

Şu an yola girdik aon kez deneyeecz yine tutmayacak ya annemden kurtulurum en azından tüp bebek ilaçları tabik8 kanser risk var dr bile söyledi saraçoğlu hep soyler

kızlar çocuk sahıbı olmak istememek ve toplumda kabul görmediği için sırf bu yüzden evlenmeyen biriyim.sizce çocuk istememek doğal değilmi?ve aranızda böle düşünenler lütfen hislerini yazın
Herkes cocuk oluncak diye birsey yok bende 2 sene yili bitmek üzere cocuk yapmadik hala cünkü hazir hissetmiyoruz hem esimde hazir degil hemde ben de hazir degilim herseyde zamani gelince cocuk olur veya olmaz zorla onlar kendileri yapip baksinlar ben ugrasamam mesela bize laf atmaya basladilar yeni yeni en sonunda patladim siz kendiniz yapin bakin cocuk bakmak kolay size herhalde dedim agzimdan kacti napayim sisirmeselerdi beni en sonunda artik cocuk lafi acmamaya özen gösteriyolar

ıstemek kadar ıSTEMEMEKTE doğal...çok önce bu tarz bu konu açmıştım bende..istemediğime dair..anne olan kişilerin yorumları akıllara zarar dı...sanki başları göğe erdi anne oldukları zaman..sen doğuruyorsun diye herkezde doğuracak diye bir şartmı var..kimi cennet kokulu diye başlar kimi olağanüstüymüş gibi doğumunu yazar v.sss yani çokta mathaf birşey değil çocuk yapmak..ASLA ıSTEMEDıM ıSTEMıYORUMDAAA
Öyle bi hatırlatayım dedim konu hortlamış, bu mesajınıza denk geldim sonra girip eski mesajlariniza baktım. Hayat işte. Bende 10 gün oncesine kadar tüp bebek tutsun nolur diye Allaha yalvarirken şimdi istemiyorum diyorum.

:KK53: ekşimiş peynir mi? Bende diyorum bu kokuyu alan bir tek ben miyim? Meğersem başkalarıda alıyormuş. Hiç sevemedim bebekleri ya. Bir de sorun bendeymiş gibi davranmıyorlar mı! Ağızlarına kürekle vurasım geliyor.
1,5 yıl önce böyle yazmışsınız şuan hamile olduğunuz görülüyor.. nasıl bir duygu nasıl istemeye karar verdiniz:)

Bu konuyu ilk defa gördüm ve yerinde olmuş. Gerçekten istemeyen hiç kimse anne olmasın çünkü memlekette anne olup annelik yapmayan çocuklarını terk eden çok kadın var, istemiyorsanız yapmamakta ısrarcı olun, olan masum çocuklara oluyor.

X