Çocuk sahibi olmayı istememek

Bak ama yigidi öldür hakkini yeme, cokda tertipliymis bak.
Yani oda benim gibi titiz kendime notlar altinda: itinali ve cok büyük bir titizlikle not aliyor. Yani azimli insanlarda bir baskadir yahu...simdi bir seref söz konusu yapacak o kafaya takmis...mümkünati yok yapacak...:KK4:

Yani oda benim gibi titiz kendime notlar altinda: itinali ve cok büyük bir titizlikle not aliyor. Yani azimli insanlarda bir baskadir yahu...simdi bir seref söz konusu yapacak o kafaya takmis...mümkünati yok yapacak...:KK4:

yaptı zaten, bitti. 2.ye başladı şu an. neymiş efendim 2 günde yapmışmış, 11-12 dakikada bitiren insanlar varmış, onlardan ne eksiği varmış. eksiğin yok hayatım fazlan var, bana sahipsin dedim, hemen kendimi araya itinayla sıkıştırdım :KK51: bugün evdeyiz anlaşıldı, o küpten hevesi geçene kadar genelde evdeyiz sanırım

Melodi hanim daha cevabinizi yazmadiniz, hayirdir?

Çok tırstım senden, bir an böyle elim ayağıma dolandı, ondan cevap veremedim...
Siteden çıkmış olabileceğimi düşünmek için illa çok zeki olmak gerekmiyor oliva hanım...

Sorunuza gelince, aslında bu mantıksız soruyu cevaplamazdım lakin, ısrarla "melodiiii pabucu yarımm gel topiğee oynayalımmm" dediğin için zahmet edip cevap veriyorum..

Şimdi, gelelim sizin saygı ile ilgili probleminize;

Manyakmisiniz, tabiki insan cocugunuda köpeginide özler, bunlar insani duygular.

Bu ne biçim bir ifadedir? Hangi cesaretle insanlara "manyak mısın" diyebilme hadsizliğini gösterebiliyorsunuz? Bunun cevabını beklediğim için sormuyorum...Zira bu denli bir saygısızlıkla saygı beklemeye hakkınız olmadığını vurgulamak için söylüyorum...

Aynen öyle melodi hanim, insan tabiki bir seyahata cikarsa, cocugunuda özler, köpeginide özler, evinide özler, bahcesinide özler.
Bunda neden bu kadar alindin peki?

Sizin dün sorduğun soru ise bu..Bakın bakayım yukarıda demek istediğim ile bu sorunuzun uzaktan yakından alakası var mı?
Alakasız sorular sorup sonra ısrarla yanıt beklemenin hafifliği kalkmıştır umarım üzerinizden...

Sizin bu manasız sorunuz yüzünden siteden uzaklaştırılırsak, bir süre topiği uzaktan izleyeceksiniz, üzgünüm...

Son olarak; ben site kurallarını aşmadığım sürece, istediğim topikte fikrimi sunarım...Yani bu topikten ben de bir yere gitmiyorum....

Son düzenleyen: Moderatör:
Bi dedikleri bi dediklerini tutsa tamam dicem. Ne dediklerini kendileri de bilmiyor. Üstüne üstük saygı ararken saygısızlığın alasını da yaptıklarının farkındadırlar umarım.

Aayyy Filtrekahve sende az muzur degilmissin.:KK52:

80`lerin en trendy oyuncagi. Aman Tanrim herkesin elinde vardi, gercekten cok sabir ve kurnazlik isteyen bir oyun. Vallahi bak iyi bir düsünce, bende alacagim eve, bakalim yapabilecekmiyiz bizde.

Benim esimde normalinde cok ciddi ve az öz konusur ama karikatür manyagi, su penguen falan varya, bazen oturdugu yerde kahkahalara bogulur, birde gelen giden kim varsa Türkiye`ye ilk istedigi sey o.
Bazen bende okurum, gercekten cok komik, icimden hak vermiyor degilim, ama bazende hic bir sey anlamiyorum...

ben de yıllardır tüm karikatür dergilerini okurum olivcim insana
iyi geliyor ve espri gücünü geliştiriyor
tavsiye ederim

Bi dedikleri bi dediklerini tutsa tamam dicem. Ne dediklerini kendileri de bilmiyor. Üstüne üstük saygı ararken saygısızlığın alasını da yaptıklarının farkındadırlar umarım.

Siz de gereksiz bir gerginlik var
hamilesiniz
bu dönem ki tüm gerginlikler bebeğe yansır
bir topik için gerilmeye değer mi
daha güzel paylaşım alanları elbet var bebeklerle ilgili ve gerginlik olmayan konular
haddim değil ama yazdım
sevgiler

Siz de gereksiz bir gerginlik var
hamilesiniz
bu dönem ki tüm gerginlikler bebeğe yansır
bir topik için gerilmeye değer mi
daha güzel paylaşım alanları elbet var bebeklerle ilgili ve gerginlik olmayan konular
haddim değil ama yazdım
sevgiler

evet yapılan terbiyesizliğe karşı gerginim.
size de sevgiler.

ben de yıllardır tüm karikatür dergilerini okurum olivcim insana
iyi geliyor ve espri gücünü geliştiriyor
tavsiye ederim

o karikatür hastalığını bize hiç söylemeyin. gırgır dergisi vardı eskiden, benim zamanımda yoktu, biz ama bir şekilde bulduk, tüm sayılarını aldık, taşınırken kolisi kayboldu. millet beyaz eşyaları için "aman bunlara dikkat der, biz karikatür kolilerimiz için diyoruz :KK9:
lemanyak lombak dolu bizde. maalesef artık sadece 1 tanesini çıkartıyorlar dergi olarak. 3 koli onlardan var, ciltlenmeyi beklerken her ay yeni arkadaşlar ekleniyor. bayan yanı aldık, ben pek sevemedim o dergiyi. koala vardı, çok seviyorduk onu, tirajı fazla değildi galiba o da sonlandı. karikatür demeyin kısaca bize :KK1:

o karikatür hastalığını bize hiç söylemeyin. gırgır dergisi vardı eskiden, benim zamanımda yoktu, biz ama bir şekilde bulduk, tüm sayılarını aldık, taşınırken kolisi kayboldu. millet beyaz eşyaları için "aman bunlara dikkat der, biz karikatür kolilerimiz için diyoruz :KK9:
lemanyak lombak dolu bizde. maalesef artık sadece 1 tanesini çıkartıyorlar dergi olarak. 3 koli onlardan var, ciltlenmeyi beklerken her ay yeni arkadaşlar ekleniyor. bayan yanı aldık, ben pek sevemedim o dergiyi. koala vardı, çok seviyorduk onu, tirajı fazla değildi galiba o da sonlandı. karikatür demeyin kısaca bize :KK1:

uykusuz favorim canım bu aralar

benim kocam da çok titiz 8 yıllık evliyim
her işe yardımcıdır
ütüyü bile titizlikle yapar
ben de ütü sevmem
böylece kurtardım

benim kocam da çok titiz 8 yıllık evliyim
her işe yardımcıdır
ütüyü bile titizlikle yapar
ben de ütü sevmem
böylece kurtardım

benim cancanım da yapar ütüyü, hem kendi kıyafetlerini hem de benimkileri. elime yakışmıyormuş ütü, ben bir tane gömlek ütüleyene kadar kendi 3 tane ütülermiş :KK9:

beraber çok güzel ev dağıtırız mesela, dağınıklıkla ilgili sıkıtımız yok. özellikle mutfağımız ve banyomuz temiz, düzenli oldukça, evin geri kalan bölümleri dağılmış, dağılmamış dert etmiyoruz.

Cocuk konusu hic aramizda gecmedigi icin bazen yokluyorum esimi, aman diyor inan evi terk ederdim diyor.
Allah Allah diyorum icimden, demekki gercekten var böyle erkeklerde. Hala ayni hala ayni.
Esim zoraki milletin cocuklarini sever, hatta dikkat eder aman gömlegine kusmasin veya salyasi degmesin diye, bazen kiziyorum ona cok titizdir bu konuda.

Cocuk konusu hic aramizda gecmedigi icin bazen yokluyorum esimi, aman diyor inan evi terk ederdim diyor.
Allah Allah diyorum icimden, demekki gercekten var böyle erkeklerde. Hala ayni hala ayni.
Esim zoraki milletin cocuklarini sever, hatta dikkat eder aman gömlegine kusmasin veya salyasi degmesin diye, bazen kiziyorum ona cok titizdir bu konuda.

en sevdiğim arkadaşlarımdan birinin eşi de böyle titizlik olsun, tahammül edememek olsun. bir de çekincesi yoktur tanısın tanımasın pat diye söyler lafını. çenesini tutamadığı için çok garip şeyler yaşadık hep beraber:KK9:

o kusma olayı iğrenç ama ya, ben yolda yerde bile görsem gözlerim yaşarır (ben de çıkaracak gibi olurum, bir şey çıkmaz gözlerime vurur), hele tam olurken görmeyeyim aman aman, eşlik ederim artık o kişiye. neyse ki bebeklerin yediği içtiği belli, süt ve de süt bir de bebek maması, onların ki tolere ediliyor da büyüklerin ı-ıh mümkün değil.

bir de benim eşim mümkün değil kimsenin çocuğunu sevmez, kendi yiğenlerini bile uzaktan. 4 yaşında var bir tane yiğeni, "anne al git şu çocuğu, başka yerde ağlasın dursun" diyen birisi. bu da zora sokuyor insanı.

melodiyle olan konuşmaları yüzünden mi olivia geçici olarak giremiyor acaba? üzüldüm ya, kendi aramızda muhabbet etmeye çalışırken olanlara bak. olivia, melodi bir de bir anne adayı daha, demek ki bundan sonra buraya gelip huzursuzluk çıkartan anne ve adayları ile cevap veren bizlerin akıbeti böyle olacak

Bu topikle işleri olmayanlar zaten ortaya alakasız laf atmalarını bıraksalar hiç gerginlik yaşanmayacak...

Bunu dediğimizde "istediğimiz yere gireriz" savunmasını yapıyorlar.

Evet,istediğin yere girersin ama istediğin gibi topiği karıştırıp tartışma yaratamazsın.

Birde saygı edebiyatı yapılıyor,bırakın Allah aşkına...:KK51:

kesinlikle cocuk yapmak bireylere kalmıs birşey bir kadın cocuk yapmak istemezse kimse zorlayamaz veyahut yargılayamaz bence ! ben cıcgı burnunda 4 aydır anneyim uzun sure cocuk ıstemedım sonra bır gun uyandım ve yapmama gerektıgını dusundum hayatımda aldıgım en guzel kararlardan bır bence benım içim hamılelık dönemınde ay ben uyanamam kı yapamıycam galıba dıye cok endıselendım ama doğuman sonra kendıme bıle ınanamadım en ufacık ses degısımınden uyanır oldum :) iyiki doğurmusum ! düşünceler değişebilir.. ama yine de kızlar cocuk yapmak istemiyorsanız yapmayın kımsenın de sizi bu nedenle yargılamasına musade etmeyın. size tek bir önerim olaca mutlaka hayat arkadası edının sızın görüşlerinize saygı duyan hayatın guzellıgını kötülüğünü beraber paylaşabileceginiz birini hayatınıza alın ...

X