Çocuk sahibi olmayı istememek

Hmmm,peki.

Gerçeklerin tokat gibi yüzüme çarpılması beni fazla etkilemedi sanki;yüzsüz müyüm neyim?:KK51:

Fikir teatisi yapıyoruz yahu...Belki ben okuya okuya 2. çocuğu düşünmekten vazgeçeceğim ; kime ne ki?

Zevkle takip ediyorum,etmeye de devam edeceğim:KK34:

Bizler de zevkle takip ediyoruz..:KK24:

Hmmm,peki.

Gerçeklerin tokat gibi yüzüme çarpılması beni fazla etkilemedi sanki;yüzsüz müyüm neyim?:KK51:

Fikir teatisi yapıyoruz yahu...Belki ben okuya okuya 2. çocuğu düşünmekten vazgeçeceğim ; kime ne ki?

Zevkle takip ediyorum,etmeye de devam edeceğim:KK34:

Bizler de zevkle takip ediyoruz..:KK24:

Ziyaretçiler de zevkle takip ediyor:KK35:

Ausencia vazgeçme 2. çocuktan yahu...Senin yetiştireceğin her çocuğun insanlara ciddi faydaları olacağını düşünüyorum..

Ben bu konuya cevap yazan anneleri eleştirmek için yazmadım. çocuk sahibi olmak istemeyen arkadaşların yazdıklarına istinaden yazdım, benim görüşümdü, katılmak zorunda değilsiniz, ama okuma ve anlama alışkanlığınızı tekrar gözden geçirin. zira "topiğin asıl üyeleri " dedim sahip ve üye kelimeleri farklıdır..

güzel paylaşımlar diliyorum......

Beloved cok tesekkür ediyorum sana...Iste bu!!!! :KK16:

Bizimle empati kurabilen tüm anneler buraya...:KK24:

Objekitf, gercekci ve abartisiz düsünceleri olan tüm kadinlarin konusup, dertlesecegi bir yer.
Bizi anlayan cok anneler var ve buda bizi cok gururlandiriyor.
Bizi anlayip empati kurabiliyorlar, hepsine binlerce tesekkürler...

Gercek hayatimdada öyle, beni anlayan cok anneler var. Daha bugün tanistigim bir bayan bile, inan hic eksikligini duymadim diyor.
Cok faal birisi kendisi, bu ara Almanlara türk yemekleri kitabi cikariyor, evinde oturduk her yer aydinlatici ve kabloloarla doluydu, hafta sonuda resimler cekilecekmis evinde...
Hic bir kadin istemedigi sürece cocuk yapmak mecburiyettinde degil. Bu bilincin var oldugunu herkes kabul etmeli.

Objekitf, gercekci ve abartisiz düsünceleri olan tüm kadinlarin konusup, dertlesecegi bir yer.

Gercek hayatimdada öyle, beni anlayan cok anneler var. Daha bugün tanistigim bir bayan bile, inan hic eksikligini duymadim diyor.
Cok faal birisi kendisi, bu ara Almanlara türk yemekleri kitabi cikariyor, evinde oturduk her yer aydinlatici ve kabloloarla doluydu, hafta sonuda resimler cekilecekmis evinde...
Hic bir kadin istemedigi sürece cocuk yapmak mecburiyettinde degil. Bu bilincin var oldugunu herkes kabul etmeli.

Elbette...Kabul etmeyenler sizin ilgi alanınız dışında zaten...

Abartılardan ben de hoşlanmıyorum...Zira ben de okuduğum uç ve hoş olmayan abartı ve genellemeler üzerine bu topiğin müdavimi oldum...
Birbirimizi anlayabildiğimize göre, hepimize keyifli paylaşımlarEn Büyük KK

İyi geceler olivcim
buraya artık girip okumak beni mutsuz ediyor
gereksiz bir gerginlik var

Biz aksini söylemedik ki.
Benim merak ettiğim, söylediğiniz irite cümlelerin bütün anne ve çocukları kapsamadığının farkında olmayışınız mı? yoksa bunu bilerek mi yaptığınız?
Son mesajlarınızdan anladığım kadarıyla ''iyi yetiştirilebilen, her şeye ağlayıp zırlamayan, oraya buraya saldırmayan, ayak bağı olmayan...'' çocuklara bi nebze de olsa ''pozitif'' ''bakabiliyorsunuz''.
Bizler de zaten bunu söylemeye çalışıyoruz, ''tamam, şımarık, laf-söz dinlemeyen... anne-çocuk ikilisi var'' buna karşılık yukarıda belirttiğim gibi iyi yetişmiş, laftan sözden anlayan ikili de var.
Sizlerin çocuğu herhangi bir sebeple istemediğinizi de biliyoruz. Peki biz bu konu içerisinde nerede örtüşemiyoruz?

Karam zaten hayatimiz o kadar yogunki, vaktim yok aslinda böyle seylere ama sevdiklerimle sohbet etmek icin buradayim aslinda ama yapacak birsey yok.
Yakinda ücüncü yillik tatilimi yapiyorum 2 hafta sonra Istanbuldayim, benimle görüsmek isteyen kafa dengi arkadaslar varmisiniz bulusmaya??? Bana özelden yazin bir yerde toplanalim...:KK55: yyyuuuhuuuuuuuu Istanbul geliyorum....:KK76:

Karam zaten hayatimiz o kadar yogunki, vaktim yok aslinda böyle seylere ama sevdiklerimle sohbet etmek icin buradayim aslinda ama yapacak birsey yok.
Yakinda ücüncü yillik tatilimi yapiyorum 2 hafta sonra Istanbuldayim, benimle görüsmek isteyen kafa dengi arkadaslar varmisiniz bulusmaya??? Bana özelden yazin bir yerde toplanalim...:KK55: yyyuuuhuuuuuuuu Istanbul geliyorum....:KK76:

karakartalla buluşursunuz sanırım. ben de isterdim gelebilmeyi. o kadar yoğunum ki, şuraya bile uzun uzun takılamıyorum, 5 dakikalık bakmalar sonra mecburi çıkmalar. üff azıcık kıskandım galiba seninle karakartalı :KK17:

Ben de artık bu konuyu okumayacağım
bana gerginlik veriyor
diğer arkadaşlara mutlu paylaşımlar dilerim
farklı sohbetler hayal etmiştim olmadı
varsın olmasın
olivcim sana mesaj atarım
ve filtre kahve
ikinizin de mesaj kutusu dolu
herkese iyi geceler
hoş sohbetler

karakartalla buluşursunuz sanırım. ben de isterdim gelebilmeyi. o kadar yoğunum ki, şuraya bile uzun uzun takılamıyorum, 5 dakikalık bakmalar sonra mecburi çıkmalar. üff azıcık kıskandım galiba seninle karakartalı :KK17:

seni ve olivi tanımayı çok isterim
belli olmaz
hayatın gidişatı
ben varlıklarınızdan bile mutluyum sevgiler

Çocuk sahibi olmayı geçtim bu devirde evlenmek bile bana zor geliyor.Burada her gün aldatılma,boşanma haberleri okuyorum.Erkeklerin çoğu evlenip kısılıp kalmaktansa özgürce tek gecelik ilişkiler istiyor.Özlerinde öyle insanlar olmasalar bile çevreleri onları değiştiriyor.

Hadi evlendim diyelim bu devirde çocuk büyütmek de çok zor...Ben bu yükleri kaldıramam gibi.

Çocuk sahibi olmayı geçtim bu devirde evlenmek bile bana zor geliyor.Burada her gün aldatılma,boşanma haberleri okuyorum.Erkeklerin çoğu evlenip kısılıp kalmaktansa özgürce tek gecelik ilişkiler istiyor.Özlerinde öyle insanlar olmasalar bile çevreleri onları değiştiriyor.

Hadi evlendim diyelim bu devirde çocuk büyütmek de çok zor...Ben bu yükleri kaldıramam gibi.

evlenip çok mutlu olanlarda var diye düşünüyorum, sadece buradaki kötü hikayeleri değil, evli ve eşiyle arası iyi olan kadınları da göz önüne almak lazım.
ama çok haklısın, ben de bir süre önceye kadar evlenmeye çok karşıydım, ne gerek var diyordum, sevgililerim olur ilişkilerim olur, herkesin kendi hayatı olur, beraber zaman geçirmek istiyorsak aynı eve çıkarız olur biter evliliğe ne gerek var diyordum. şimdi sevdiğim sevildiğim düzgün giden bir ilişkim var, o kadar katı değilim artık.
ama yine de belli bir yaşa gelmeden çok karşıyım evliliğe.
bir de hayatta bekarken daha mükemmeli bulma seçeneği var. bu fikri kafamdan atamıyorum.

çocuk olarak çok çok katılıyorum sana, büyük sorumluluk, gerçekten istemeyen ve hazır olmayan kişinin asla adım atmaması gereken bir konu.
çok soğuk duruyorum çocuk fikrine karşı

evlenip çok mutlu olanlarda var diye düşünüyorum, sadece buradaki kötü hikayeleri değil, evli ve eşiyle arası iyi olan kadınları da göz önüne almak lazım.
ama çok haklısın, ben de bir süre önceye kadar evlenmeye çok karşıydım, ne gerek var diyordum, sevgililerim olur ilişkilerim olur, herkesin kendi hayatı olur, beraber zaman geçirmek istiyorsak aynı eve çıkarız olur biter evliliğe ne gerek var diyordum. şimdi sevdiğim sevildiğim düzgün giden bir ilişkim var, o kadar katı değilim artık.
bir de hayatta bekarken daha mükemmeli bulma seçeneği var. bu fikri kafamdan atamıyorum.

çocuk olarak çok çok katılıyorum sana, büyük sorumluluk, gerçekten istemeyen ve hazır olmayan kişinin asla adım atmaması gereken bir konu.

Benim de düzenli ve yolunda giden bir ilişkim var.Yaklaşık iki senedir beraberiz hatta o ciddi şeyler düşünüyor bizimle ilgili.Ama ben yine de inanamıyorum.Evlensem bile bir gün ayrılacakmışım gibi geliyor.Hatta sevgilim ciddi düşünmeye başladığından beri kafamda acaba ayrılsam mı gibi sorular dönmeye başladı.

Eskidenmiş bence mutlu sonlu aşklar.Şimdi tüketim toplumuyuz.Her şey gibi ilişkilerimizi,sevgimizi,saygımızı da çok çabuk tüketiyoruz bence.Ve teknoloji yüzünden insanların yalnız kalma,birisini bulduktan sonra artık bir başkasını bulamama sorunları da çözüldü.

O yüzden sıcak bakamıyorum evliliğe.Ama daha gencim 22 yaşıma yeni girdim.Belki zaman geçtikçe bu konuda düşüncelerim değişir.Ve hatta inşallah değişir.

Benim de düzenli ve yolunda giden bir ilişkim var.Yaklaşık iki senedir beraberiz hatta o ciddi şeyler düşünüyor bizimle ilgili.Ama ben yine de inanamıyorum.Evlensem bile bir gün ayrılacakmışım gibi geliyor.Hatta sevgilim ciddi düşünmeye başladığından beri kafamda acaba ayrılsam mı gibi sorular dönmeye başladı.

Eskidenmiş bence mutlu sonlu aşklar.Şimdi tüketim toplumuyuz.Her şey gibi ilişkilerimizi,sevgimizi,saygımızı da çok çabuk tüketiyoruz bence.Ve teknoloji yüzünden insanların yalnız kalma,birisini bulduktan sonra artık bir başkasını bulamama sorunları da çözüldü.

O yüzden sıcak bakamıyorum evliliğe.Ama daha gencim 22 yaşıma yeni girdim.Belki zaman geçtikçe bu konuda düşüncelerim değişir.Ve hatta inşallah değişir.

Bencede; herkes kötü içeriğe bassın tekrar konuyu dağıtanlara karşı ve bence kendi görüşmelerimizi özel/face/msn gibi yerlerden yada özel mesajlarla devam edelim.

Bende sıkıldım artık.

Ben artık yokum bu topikte arkadaşlar.

Sıktı artık bazıları...

Hheeeyyyyyyy Gnotim, Allah askina simdi bir kac kisi yüzünden kacinci sayfaya gelmis bir konuyu birakmakmi istiyorsunuz?
Herkes burda kalacak kimsede gitmiyor, yine eskisi gibi yazisip gülecegiz, eglenecegiz, dertlesecegiz.
Dogrusu baskalarinin yorumlarini okumuyorum bile sizleri dikkate aliyorum ve sizlerele sohbet ediyorum.
Burasi benim ve bizlerin düsüncelerinde olan kadinlarin yeri.
O kadar cok özel mesaji aliyorumki beni tebrik eden, tesekkür eden. Demin istemeye istemeye silmek mecburiyetinde kaldim, zira özel mesaj kutum dolmustu yine.
Bizim düsüncelerimiz bu, isteyen ayni düsüncede olan gelir sohbet ederiz. Baska yorumlar yapanda yapsin beni hic ilgilendirmiyor dogrusu.

Neyse konumuza dönecek olursak, demin bir hemcinsime yazdim.....bir kadin erkegi katmiyorum ,zira onlar sadece büyüyünce ogullariyla zamparalik yapmak isterler baskada pek yardimlari yoktur cocuk büyütmede, bir kadin cocugunu iyi egitirse ömür boyu mutlulugu yakalayabilir ama yanlis bir egitimde o cocuk onun felaketide olabilir bu kadar hassasdir cocuk büyütmek.
Simdi bu bir trend`dir herkes anne olma merakinda, ama gelecekte Türkiye`de Avrupa gibi olacak, kadinlar artik evde oturup cocuk bakmak istemeyecek, kariyer yapmak isteyecek, yüksek yerlerde konumlarda olmak isteyecek, zamanini ne cocuk dogurmakla nede bakmakla gecirmek isteyecek. Söyle diyeyim daha bir 20 senemiz var.
Burdaki kadinlarimiz, iste gelecegi simdiden yasayanlar ve toplum tarafindan dislananlar.
Onun icin ic üzülmeyin, dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmis.
Ama o göz varmi bizde????

Neyse konumuza dönecek olursak, demin bir hemcinsime yazdim.....bir kadin erkegi katmiyorum ,zira onlar sadece büyüyünce ogullariyla zamparalik yapmak isterler baskada pek yardimlari yoktur cocuk büyütmede, bir kadin cocugunu iyi egitirse ömür boyu mutlulugu yakalayabilir ama yanlis bir egitimde o cocuk onun felaketide olabilir bu kadar hassasdir cocuk büyütmek.
Simdi bu bir trend`dir herkes anne olma merakinda, ama gelecekte Türkiye`de Avrupa gibi olacak, kadinlar artik evde oturup cocuk bakmak istemeyecek, kariyer yapmak isteyecek, yüksek yerlerde konumlarda olmak isteyecek, zamanini ne cocuk dogurmakla nede bakmakla gecirmek isteyecek. Söyle diyeyim daha bir 20 senemiz var.
Burdaki kadinlarimiz, iste gelecegi simdiden yasayanlar ve toplum tarafindan dislananlar.
Onun icin ic üzülmeyin, dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmis.
Ama o göz varmi bizde????

o kadar katılıyorum ki bu yazdığınıza, şimdi bile eskisi gibi değil hiç bir şey, eskiden anneler 7 8 çocuk yaparlarmış, şimdi 2den fazlasına çoğu kişi cesaret edemiyor - en azından batı tarafında.

ben çocuk olayının kesinlikle eğitimle, kültürle alakalı olduğunu düşünüyorum. Kendini geliştirememiş, hayatta bir yere gelemeyeceği belli olan, yetersiz kişilerin çocuk doğurmasına çok karşıyım. herşey eğitimle kültürle alakalı.

birilerinin dediği gibi herkesin 3 çocuk yapabilmesi için, ve bu 3 çocuğun dağa çıkıp vatana ihanet etmemesi, veya ileride eşlerini öldürmemesi, veya anne babasını sokağa atmamaları için, önce ülke sisteminin değişmesi lazım olduğunu düşünüyorum. Bazı insanların cahillikleri ve yanlışlarını gördükçe sinirleniyorum, ve bazen yüzlerine de söylüyorum " aman sen çocuk doğurma " diye...

X