Çocuk sahibi olmayı istememek

Ben konuya ilgili değilim ama biraz okudum yorumları.
Çocuk istememek insanın en doğal hakkı, çocuklu annelerin bir kaç yorumunu okuyunca da şok oldum, çok ilginç...
Hem ne gerek var, bırakın istemeyenler paylaşım yapsın..
Şaşırtıcı..

şaşırtıcı evet ben de şaşırmıştım yalnız değilim

demek ki tam öğrenememişsiniz sendrom ve hastalık farkını.biz paylaşıma karşı değiliz kavga halinde paylaşıma karşıyız ayrıca.

Neyi öğrenip öğrenemediğimi bilemezsiniz..Bunun tartışmasını yapıp diretmeyin bence...Biz kavga etmiyoruz gelen hakaretlere,çirkin yakıştırmalara tepki gösteriyoruz...Siz çocuklu bir annenin gelip en ufak fikrini belirtmesıne bile tahammül edemez olmuşsunuz...Siz derken sizi değil sizin gibi düşünenleri kastettim üzerinize alınmayın...Böyle anneler de var şeklinde konuşsanız neyse ama genel konuşma yapıp sonra geneli kastetmedim diyorsunuz...

Bu topikte doğan bebeklere dışkı diyen bile oldu zamanında...:KK50:

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyi öğrenip öğrenemediğimi bilemezsiniz..Bunun tartışmasını yapıp diretmeyin bence...Biz kavga etmiyoruz gelen hakaretlere,çirkin yakıştırmalara tepki gösteriyoruz...Siz çocuklu bir annenin gelip en ufak fikrini belirtmesıne bile tahammül edemez olmuşsunuz...Siz derken sizi değil sizin gibi düşünenleri kastettim üzerinize alınmayın...Böyle anneler de var şeklinde konuşsanız neyse ama genel konuşma yapıp sonra geleni kastetmedim diyorsunuz...

Bu topikte doğan bebeklere dışkı diyen bile oldu zamanında...:KK50:

münchausen by proxy sendromu - ek_i sözlük kızlar okusanıza çok ilginç değil mi böyle annelerde var hemde bi hastalık değil sadece sendrom ilgi eksikliği ilgiyi sevdiği için kendi çocuğunu öldürmek

ne demişim orda? böyle annelerde var demişim.ayrıca tüm anneler bütün anneler annelerin hepsi demediğim sürece yazdığım hiç bir şey genelleme değildir.

münchausen by proxy sendromu - ek_i sözlük kızlar okusanıza çok ilginç değil mi böyle annelerde var hemde bi hastalık değil sadece sendrom ilgi eksikliği ilgiyi sevdiği için kendi çocuğunu öldürmek

ne demişim orda? böyle annelerde var demişim.ayrıca tüm anneler bütün anneler annelerin hepsi demediğim sürece yazdığım hiç bir şey genelleme değildir.

Çok akıllıca ve kurnazca..Sadece son mesajınızı örnek göstermeniz...:KK1:

...Son mesajınıza değil,önceki mesajlar için dediğimi biliyor olmalısınız...Neyse ne kadar anlatırsan anlat karşındakinin anlayabildiği kadardır...

İyi paylaşımlar..........

Bu konuyab örnek olarak bir film önereyim
KEVİN hakında konuşmalıyız
mutlaka izleyin etkileyici
we need talk about Kevin

Narmikciğim, cahil insan kendi kendinin bile düşmanıdır, başkasına dost olması nasıl beklenir.
Kendini yorma, cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

En kötüsü de tahsilli cahil olmak.

Çok akıllıca ve kurnazca..Sadece son mesajınızı örnek göstermeniz...:KK1:

...Son mesajınıza değil,önceki mesajlar için dediğimi biliyor olmalısınız...Neyse ne kadar anlatırsan anlat karşındakinin anlayabildiği kadardır...

İyi paylaşımlar..........

öncesi içinde açıklamam orada yazıyor zaten aynen ne kadar anlatırsam anlatayım bir türlü anlayamadınız orda genelleme yapılmadığını sanki tüm anneler annelerin tümü annelerin hepsi gibi bir tabir kullanmışımda genelleme yaptığımı anlamışsınız.çok özelleştrilmiş bişeydi o nası herkes üstüne alındı bilemiyorum.

öncesi içinde açıklamam orada yazıyor zaten aynen ne kadar anlatırsam anlatayım bir türlü anlayamadınız orda genelleme yapılmadığını sanki tüm anneler annelerin tümü annelerin hepsi gibi bir tabir kullanmışımda genelleme yaptığımı anlamışsınız.çok özelleştrilmiş bişeydi o nası herkes üstüne alındı bilemiyorum.

Hala son mesaja takılı kaldınız....Neyse.........................................:KK9:

yolakes, karakartal... tek tek nick yazmayayım, aynı fikirde buluştuğum arkadaşlar...
ben de mesela ilk çocuğunu düşünenler, hapı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalırım, çocuğuma isim... gibi konulara cevap yazıyorum.
mesela ilk çocuğunu düşünenlere, başlığı değiştirseniz, her defasında düşüRenler olarak okuyup üzülüyorum şeklinde bir şey yazmıştım. kendim istemiyorum ama isteyip düşürenler dolu, gerçekten üzülüyorum öyle durumlara, kişilere.
ben de doğum kontrol hapı kullanmıştım. bir çok kişiden farklı olarak, evlenmeden önce kadın doğum uzmanına gittim ve yaklaşık yarım saat konuştuk bayanla. haplar vücudu nasıl etkiler, ne kadar koruma sağlar, kesince ne olur gibi sorularda, aklımda kalanları yazdım mesela bilmeyenlere. ki yine bir çocuk sahibi olmakla ilgili bir konuydu.
asla kendi fikrimi empoze etmedim hatta kendi fikrimi belirtmedim bile. konu ne ise, konunun içeriği ne ise ona göre yorum yaptım.
kimseye "amaaan ne çocuk düşünmesi, boş verin" demedim.
ya da "hapı bırakma, korunmaya devam et, doğurma bence" de demedim.
zaten başlıkların amacı da bu değil mi? bakarsın, bazen başlık yanıltıcı olabilir, yazılanları okursun, bildiğin bir cevap soruluyorsa yardımcı olursun, sonra da sana hitap etmiyorsa, seninle ilgisi yoksa uğramazsın bir daha. ne sürekli taciz edersin o konudaki insanları ne de cevap vermemeye karar vermiş insanların arasında yorum yazmak için inat edersin.

eğitim, bilgi bunlar bir yere kadar okulla olur. gerisi kişinin karakteriyle, büyütülme şekliyle alakalıdır.

birisi sadece eşimle beni ilgilendirecek olan bir başka konu için, eşim hobisi için bile gitmeyiversin, öğrenmeyiversin deme cüretinde bile bulundu. ona da cevap vermedim. buraya çocuğu olup yazanlardan, sadece bir tanesi tanımasam bile benim gözümde çok kıymetli. yazım şeklinden, kurduğu cümlelerden belli ki kendini yetiştirmiş birisi. onun da yazdıklarına cevap vermedim. diğerlerinden farklı olarak o kişiyi kırmak istemedim. yoksa buraya yazılanlardan bazıları o kadar saçma ki, öyle bir bozar atarsın, o rezil olma duygusuyla iyice saldırganlaşır.

ben hala cevap vermeme konusunda kararlıyım, gerçekten sizlere de öneririm.

Bu bir atasözü, kelimeye takılmayın. Kelimeye takılacak olursanız eğer, dönün bir söylediklerinize bakın. İnsanlara yakıştırdığınız aslında yakışıksız yaftalamalara bakın.
Konular birbirine karışmıyor, çünkü siz 'bir' olamıyorsunuz.
Tutturmuşsunuz çocuk ayak bağıdır, çocuk yapan kadın cahildir, evde oturan kadın bi halta yaramaz. Siz bu sözleri kendinize yakıştıraıyorsanız eğer problem yok. Tahsilli insanlarsınız ve ettiğiniz kelimelere bakın.
Hepimiz burda 'insanca' tartışabiliriz. Kimsenin kimseyi hor görme lüksü yok.
Yarın bi gün bi kaza geçirirsiniz, ne elden ayaktan düşersiniz ne eğitim kalır, ne para.
Hayatta hiç bir şeyden bu kadar emin konuşmayın.

İnsanları sınıflandırmak gibi en büyük yanılgıdasınız aslında, ama göremiyorsunuz.Çünkü sizin hem gözleriniz hem gönlünüz mühürlenmiş.

''sıkılınca giderler, alıntılamayın, konuşmayın, etmeyin'' tarzı irite cümleler kurmakla da ne kadar 'kapalı' olduğunuzu açıkça gösteriyorsunuz. sizinle aynı frekansta olanlarla sohbet etmek güzeldir, ama farklı frekanslardan sesler duymak bişey kaybettirmez.

Narmikciğim, cahil insan kendi kendinin bile düşmanıdır, başkasına dost olması nasıl beklenir.
Kendini yorma, cahil ile sohbet etmek güçtür bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline.

En kötüsü de tahsilli cahil olmak.

şimdi bu iki yorumunuzda siz kendinizle çelişmediniz mi ? insanları sınıflandırıp hor gördünüz bir anda ne entrasan! okuyan kimin cahil olduğunu çok rahat görür.artık size cevap vermiyorum.

[/FONT][/COLOR]

[/QUOTE]

Hala son mesaja takılı kaldınız....Neyse.........................................:KK9:

neden anlamıyosun ? son mesaj için değil önceki mesajlarımdada genelleme yaptıgım bir kelime tüm anneler bütün anneler vs olmadığını söylüyrom bir kerede kabul edin yanlış anladığınızı ya bu bir erdemdir kötü bir şey değildir.

yolakes, karakartal... tek tek nick yazmayayım, aynı fikirde buluştuğum arkadaşlar...
ben de mesela ilk çocuğunu düşünenler, hapı bıraktıktan ne kadar sonra hamile kalırım, çocuğuma isim... gibi konulara cevap yazıyorum.
mesela ilk çocuğunu düşünenlere, başlığı değiştirseniz, her defasında düşüRenler olarak okuyup üzülüyorum şeklinde bir şey yazmıştım. kendim istemiyorum ama isteyip düşürenler dolu, gerçekten üzülüyorum öyle durumlara, kişilere.
ben de doğum kontrol hapı kullanmıştım. bir çok kişiden farklı olarak, evlenmeden önce kadın doğum uzmanına gittim ve yaklaşık yarım saat konuştuk bayanla. haplar vücudu nasıl etkiler, ne kadar koruma sağlar, kesince ne olur gibi sorularda, aklımda kalanları yazdım mesela bilmeyenlere. ki yine bir çocuk sahibi olmakla ilgili bir konuydu.
asla kendi fikrimi empoze etmedim hatta kendi fikrimi belirtmedim bile. konu ne ise, konunun içeriği ne ise ona göre yorum yaptım.
kimseye "amaaan ne çocuk düşünmesi, boş verin" demedim.
ya da "hapı bırakma, korunmaya devam et, doğurma bence" de demedim.
zaten başlıkların amacı da bu değil mi? bakarsın, bazen başlık yanıltıcı olabilir, yazılanları okursun, bildiğin bir cevap soruluyorsa yardımcı olursun, sonra da sana hitap etmiyorsa, seninle ilgisi yoksa uğramazsın bir daha. ne sürekli taciz edersin o konudaki insanları ne de cevap vermemeye karar vermiş insanların arasında yorum yazmak için inat edersin.

eğitim, bilgi bunlar bir yere kadar okulla olur. gerisi kişinin karakteriyle, büyütülme şekliyle alakalıdır.

birisi sadece eşimle beni ilgilendirecek olan bir başka konu için, eşim hobisi için bile gitmeyiversin, öğrenmeyiversin deme cüretinde bile bulundu. ona da cevap vermedim. buraya çocuğu olup yazanlardan, sadece bir tanesi tanımasam bile benim gözümde çok kıymetli. yazım şeklinden, kurduğu cümlelerden belli ki kendini yetiştirmiş birisi. onun da yazdıklarına cevap vermedim. diğerlerinden farklı olarak o kişiyi kırmak istemedim. yoksa buraya yazılanlardan bazıları o kadar saçma ki, öyle bir bozar atarsın, o rezil olma duygusuyla iyice saldırganlaşır.

ben hala cevap vermeme konusunda kararlıyım, gerçekten sizlere de öneririm.

vallahi çileden çıktım haklısınız en doğrusu cevap vermemek.

şimdi bu iki yorumunuzda siz kendinizle çelişmediniz mi ? insanları sınıflandırıp hor gördünüz bir anda ne entrasan! okuyan kimin cahil olduğunu çok rahat görür.artık size cevap vermiyorum.

Atasözleri ile neden kendimi çelişki içerisine sokayım ki. Asıl senin söylediğin çok enteresan.. Cahil olmak okumamakla olmaz.

neden anlamıyosun ? son mesaj için değil önceki mesajlarımdada genelleme yaptıgım bir kelime tüm anneler bütün anneler vs olmadığını söylüyrom bir kerede kabul edin yanlış anladığınızı ya bu bir erdemdir kötü bir şey değildir.[/QUOTE]

Hani görmezden gelecektiniz,hani cevap vermeyecektiniz..Beni tacize devam ediyorsunuz................Ben size değil sizin gibi düşünenler için dedim....

Biz annelerde erdem ne gezer tabi........................................:KK36:

canım arkadaşım ben cevap vermiyorum ama arada yazılan
cahil, okumuş cahil ,tahsilli cahil gibi kelimeleri esefle
okuyorum
sorun değil
ben işim gereği toplum profilini çok iyi biliyorum
hayatta olduğu gibi sanal ortamda da
kimse ile polemiğe girmem
buraya üye olma sebebim
olivia,filtrekahve,yolakes,blackcat,yorgun savaşçı,gnotiseavton
ve bu arkadaşlar gibi insanlarla(zelihakoçyiğit,endülüs vb hatırlamadığım olabilir)
paylaşım yapmak idi
kısmet olur inşallah

Bu konuda benim gibi düşünenlerle yazışmak isterdim
ama sanırım bu mümkün değil
paylaştığınız yazıları önceden biliyorum
birşey ifade etmiyor
ben benim onlar da onlar
kişisel gelişimini tamamlayamamış
insanlardan olmamamız dileği ile
bu arada benim gibi düşünen arkadaşlarım sanırım yeni bir topik kurdular
burada yoklar
onları bulayım iyi günler bol paylaşımlar sevgili anneler

Ben sizden aynı şeyleri okumaktan çok sıkıldım...
Tamam tavrın gayet saygılı ve düzgün, ama aynı şeyleri yazıp duruyorsun...

Karakartal, geçmiş sayfaları okudun mu?
Samimiyetle söyle lütfen, son 20 sayfayı okudun mu?
Eğer okumadıysan, işlerimi hallettikten sonra sana tek tek alıntılayacağım, gelen bu tepkilerin sebebini!

Saygı saygı saygı saygı..Asıl benim içim şişti...
Bazı arkadaşlar saygı beklerken saygı göstermeyi atlayıp, kendisi gibi olmayanlara ya da düşünmeyenlere zavallı gözüyle bakarak haddini aştı diyorum, anlatabiliyor muyum?????

Burası kimsenin babasının çiftliği değil...Kendisi gibi olmayana her istediği yakıştırmayı yapıp at koşturacağı bir platform da değil...

Öte yandan, bana ya da diğer annelere cevap hakkı doğmasa bile, canım isterse her 2 dakikada bir gelir bir kaç cümle yazıp giderim...Forum burası yahu, kuralları aşmadığım sürece kim ne karışabilir?

olivia,filtrekahve,yolakes,blackcat,yorgun savaşçı,gnotiseavton
ve bu arkadaşlar gibi insanlarla(zelihakoçyiğit,endülüs vb hatırlamadığım olabilir)

İşin ne bilmiyorum ama, işinde de böyle "benim gibi düşünenler gelsin, düşünmeyenler gitsin" tavrındaysan işin gerçekten zor.

Ben sizden aynı şeyleri okumaktan çok sıkıldım...
Tamam tavrın gayet saygılı ve düzgün, ama aynı şeyleri yazıp duruyorsun...

Karakartal, geçmiş sayfaları okudun mu?
Samimiyetle söyle lütfen, son 20 sayfayı okudun mu?
Eğer okumadıysan, işlerimi hallettikten sonra sana tek tek alıntılayacağım, gelen bu tepkilerin sebebini!

Saygı saygı saygı saygı..Asıl benim içim şişti...
Bazı arkadaşlar saygı beklerken saygı göstermeyi atlayıp, kendisi gibi olmayanlara ya da düşünmeyenlere zavallı gözüyle bakarak haddini aştı diyorum, anlatabiliyor muyum?????

Burası kimsenin babasının çiftliği değil...Kendisi gibi olmayana her istediği yakıştırmayı yapıp at koşturacağı bir platform da değil...

Öte yandan, bana ya da diğer annelere cevap hakkı doğmasa bile, canım isterse her 2 dakikada bir gelir bir kaç cümle yazıp giderim...Forum burası yahu, kuralları aşmadığım sürece kim ne karışabilir?

yazdıklarımdan sıkıldıysanız
sizin isteğiniz üzere bir araştırma yapıp hoşunuza gidecek şekilde yazmaya çalışayım
tabii siz sakin olun tavrınızdan biraz sinirli olduğunuz anlaşılıyor

İşin ne bilmiyorum ama, işinde de böyle "benim gibi düşünenler gelsin, düşünmeyenler gitsin" tavrındaysan işin gerçekten zor.

çocuk sahibi olmak istemeyenler konusunda
bu özelliği ve düşünceyi taşıyan arkadaşlarımla
paylaşım yapmak istedim
bu bir suç mu
bu arada işimle ilgili bir sorunum yok
dilerim sizin de bir sorununuz yoktur

X