Çocuk sahibi olmayı istememek

Çok uzun zamandır biliyorum ,ekşi sözlükten öğrendiğim bir şey değil...

Arkadaşlar size bir önerim var,çok ciddiyim...Bence siz sadece çocuk istemeyenlerin buluştuğu bir platform,bir site açabilirsiniz....Çocuklu insanları kabul etmezsiniz üyeliğe....Yazılarınızı da kendiniz okursunuz,sadece siz kendi aranızda paylaşım yaparsınız..Nasıl ? :KK34:

Narmik; tutumların biraz anlamsız değil mi?
Şaşırıyorum seni böyle gördükçe...

yazdıklarımdan sıkıldıysanız
sizin isteğiniz üzere bir araştırma yapıp hoşunuza gidecek şekilde yazmaya çalışayım
tabii siz sakin olun tavrınızdan biraz sinirli olduğunuz anlaşılıyor

Peki sayın hocam, sakin olmaya çalışacağım...
Böyle devam edeceksek, ben de forumda bir araştırma yapıp, senin gibi düşünenleri bulup getireceğim, zira sen de sıkıldın annelerden...

Lakin önce soruma bir cevap alayım, son 20-25 sayfayı okudun mu?

Narmik; tutumların biraz anlamsız değil mi?
Şaşırıyorum seni böyle gördükçe...

Canım, ben de sana şaşırıyorum açıkçası bu topikte bazı yazdıklarını görünce.... Ama değer verdiğim biri olduğun ve seninle bu şekilde karşılaşmak istemediğim için,seni üzmek istemediğim için alıntı yapmıyorum senden...Anlatabildim mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşin ne bilmiyorum ama, işinde de böyle "benim gibi düşünenler gelsin, düşünmeyenler gitsin" tavrındaysan işin gerçekten zor.

"Bizim gibi düşünmeyenler gitsin" tavrı yada tarzı değilde; bizim gibi düşünmeyenler neden defaatle anne olmak istemeyi dayatıyorlar üslubunda olabilir mi?

Yani şu yapılanlar çocuk sahibi olmak istemeyenlerin gidip gebelik topiğinde dolaşmaları ve onlara "hayır çocuk yapmayın..." tavırlarında dolaşmakla eş değer değil mi?

O kadar anlamsız bir gerginlik,tartışma ve tahammülsüzlük var ki bu topikte; artık paylaşım yapmaktan sıkıldım o derece...

Ne güzel bir başlık oluşturulmuş, bu tarz düşünceleri olanlar konuşup kaynaşmış.. Böyle düşünmeyenler, anneler, anne olmak isteyenler gelmiş düşüncelerini paylaşmış.. Son 20 30 sayfada herkes birbirine girmiş, seviye yerlere inmiş.

Forumdayız, herkesin kendine göre fikri var, saygılı olunduktan sonra herkes kendi fikrini her başlığın altında paylaşabilir.
Anlayamadım annelerin buraya yazmasının neden bu kadar garipsendiğini?

sen, ben, o çocuk sevmiyorsak, çocuk düşünmüyorsak, bir anne de gelip "çocuğumla çok mutluyum, iyi ki doğurmuşum" diyemez mi?

Tartışmanın fazla uzaltıldığını düşünüyorum.

Bu başlığın altına da, sadece kendi fikrini paylaşan 4 - 5 kişiyle konuşmak için gelen, geri kalan kesimden rahatsız olanlar için ise, özel konuşma platformlarını öneriyorum.

Peki sayın hocam, sakin olmaya çalışacağım...
Böyle devam edeceksek, ben de forumda bir araştırma yapıp, senin gibi düşünenleri bulup getireceğim, zira sen de sıkıldın annelerden...

Lakin önce soruma bir cevap alayım, son 20-25 sayfayı okudun mu?

Ben bu forumu ilk açıldığı günden beri okuyorum
olabilir bazı yanlış sözler
anlaşılmalar karşılıklı atışmalar olabilir
ama siz de anlayış gösterin lütfen
ilk kez benim gibi düşünen kadınları tanıma fırsatım var burada
çünkü çevremde benim gibi düşünen arkadaşım yok o yüzden
bu forum benim için önemli
ben annelerden sıkılmam arkadaşlarımın hepsi anne

Canım, ben de sana şaşırıyorum açıkçası bu topikte bazı yazdıklarını görünce.... Ama değer verdiğim biri olduğun ve seninle bu şekilde karşılaşmak istemediğim için,seni üzmek istemediğim için alıntı yapmıyorum senden...Anlatabildim mi ?

Yoo alıntı yapabilirsin; ne var ki...
Ne demişim ki bu kadar şaşırıyorsun.

Seni üzmek istemiyorum...Zira anne olmak ile ilgili talihsiz yorumlarına rastladığım oldu...İçinde bulunduğun durumu biliyorum çünkü...Birbirimizi kırmayalım en iyisi...........

Anne olmak ile talihsiz yorumumu bulursan sevinirim...Çünkü böyle bir tutumda bulunmadım.

Bazı annelerin yanlış tutumlarıyla ilgili yorumlar yaptım,fakat bunu her yerde herkes kadar yapıyorum. Evladı olan ve ebeveynliklerinin hakkını verenlere en ufak laf etmediğimi biliyorum.

Sanırım hırsını alamayıp benim hastalığımı yüzüme vuracaktın :)

Sağlık sorunlarımı bu başlık altında defaatle paylaştım;buradaki arkadaşlar benim sağlık sorunumu biliyorlar.
Burası bir şekilde anne olamayan yada düşünmeyen kadınların topiği; bir takım paylaşımlarda bulunmamız,hayat stillerimizden örnekler vermemiz,bir şekilde çocuksuz aileler olarak burada kendi yaşantılarımızdan güzel kesitler sunup örnek vermemiz kadar daha normal ne olabilir ki. Belki burada sınırı aşan üyeler olmuştur,o kişilerde beni bağlamaz...

Kaldı ki yumurta bulunduğunda bile sırf hazır hissetmediğimden dolayı düşünmediğimide paylaştım.Hem bu topikte, hem seninle.Seninle erken menopozla ilgili durumumu paylaştığımda sana da dediklerim "çocuktan ziyade kendi sağlığıma kavuşmak istiyorum" dedim.

Yani sapla saman karışmıyor mu bu durumda...

Oysaki ben sana birşey demedim ki; sadece Emel Sayının anne olmadığından dolayı pişmanlık yaşadığı linkini vermek anlamsız geldi...Daha doğrusu kendi doğrularını birilerine dayatmaya çalışmaların...Bunu ben kişisel algılamadım.Ama tavrına şaşırdım.

Muhabbeti ikili sohbete dönüştürmek istemiyorum,zira topik zaten uçmuş durumda buna bir de ben neden olmayım.

Bu konuda benim gibi düşünenlerle yazışmak isterdim
ama sanırım bu mümkün değil
paylaştığınız yazıları önceden biliyorum
birşey ifade etmiyor
ben benim onlar da onlar
kişisel gelişimini tamamlayamamış
insanlardan olmamamız dileği ile

bu arada benim gibi düşünen arkadaşlarım sanırım yeni bir topik kurdular
burada yoklar
onları bulayım iyi günler bol paylaşımlar sevgili anneler

hep hoş buldum yazılarınızı ama bunu anlayamadım. Anne olmak yada anne olmanın iyibirşey olduğunu kendince dili döndüğünce anlatmaya çalışan "kişisel gelişimini tamamlayamamış" mı oluyor ? Yada anneler kişisel gelişimini tamamlayamayan tiplerden mi oluşuyor ?

Ya ben yanlış anladım ya siz gerçekten bunu anlatmaya çalıştınız " kişisel gelişimini tamamlayamamış insanlardan olmamamız dileği ile" derken.

Ben yanlış anladımsa lütfen ne demek istediğinizi izah edin çünkü gerçekten merak içerisindeyim.

Son düzenleme:
Anne olmak ile talihsiz yorumumu bulursan sevinirim...Çünkü böyle bir tutumda bulunmadım.

Bazı annelerin yanlış tutumlarıyla ilgili yorumlar yaptım,fakat bunu her yerde herkes kadar yapıyorum. Evladı olan ve ebeveynliklerinin hakkını verenlere en ufak laf etmediğimi biliyorum.

Sanırım hırsını alamayıp benim hastalığımı yüzüme vuracaktın :)

Sağlık sorunlarımı bu başlık altında defaatle paylaştım;buradaki arkadaşlar benim sağlık sorunumu biliyorlar.
Burası bir şekilde anne olamayan yada düşünmeyen kadınların topiği; bir takım paylaşımlarda bulunmamız,hayat stillerimizden örnekler vermemiz,bir şekilde çocuksuz aileler olarak burada kendi yaşantılarımızdan güzel kesitler sunup örnek vermemiz kadar daha normal ne olabilir ki. Belki burada sınırı aşan üyeler olmuştur,o kişilerde beni bağlamaz...

Kaldı ki yumurta bulunduğunda bile sırf hazır hissetmediğimden dolayı düşünmediğimide paylaştım.Hem bu topikte, hem seninle.Seninle erken menopozla ilgili durumumu paylaştığımda sana da dediklerim "çocuktan ziyade kendi sağlığıma kavuşmak istiyorum" dedim.

Yani sapla saman karışmıyor mu bu durumda...

Oysaki ben sana birşey demedim ki; sadece Emel Sayının anne olmadığından dolayı pişmanlık yaşadığı linkini vermek anlamsız geldi...Daha doğrusu kendi doğrularını birilerine dayatmaya çalışmaların...Bunu ben kişisel algılamadım.Ama tavrına şaşırdım.

Muhabbeti ikili sohbete dönüştürmek istemiyorum,zira topik zaten uçmuş durumda buna bir de ben neden olmayım.

Sana karşı ne gibi bir hırsım olabilir ? İnan çok şaşırdım sana...Yüzüne birşeyleri vurmak isteseydim zaten vururdum ki böyle biri olmadığımı anlayamamış olman üzücü....Aksine sana moral vermeye çalışmıştım hatırlarsan.........

Ben kendi doğrularımı değil bulduğum bir alıntıyı paylaştım..Diğer üyeler gibi....Kimseye anne olmalısınız diye diretmem ,diretmedim de....Anlamak istediğin gibi anlamışsın...

Sen verdiğin örnekleri bazı anneler diye anlamamızı isterken benim verdiğim örneği de bazı ünlüler diye de anlayabilirdin mesela....Çünkü aynı bakış açısı aşağı yukarı..........

hep hoş buldum yazılarınızı ama bunu anlayamadım. Anne olmak yada anne olmanın iyibirşey olduğunu kendince dili döndüğünce anlatmaya çalışan "kişisel gelişimini tamamlayamamış" mı oluyor. Yada anneler kişisel gelişimini tamamlayamayan tiplerden mi oluşuyor ?

Ya ben yanlış anladım ya siz gerçekten bunu anlatmaya çalıştınız " kişisel gelişimini tamamlayamamış insanlardan olmamamız dileği ile" derken

ben yanlış anlattım diyeyim
kendim için de yazdım bunu hepimiz için
kişisel gelişimimizi tamamlayabilelim diye
bu aralar biraz bu konularda okuyorum da
kendimi de kattım yanlış anlaşılma olmasın
olmamamız dedim

kızlar mesela kirli çıkılar diye bi bölüm var birikim yapan herkes orda ne güzel konuşuyor gün içindeki herşeyide paylaşıyorlar.bizde burda hayat tarzlarımız benzeyen insanlarla ( tabi ki benzemeyenlerde isterse paylaşım yapabilir ) gün içinde neler yaptığımızı paylaşalım günlük konular hakkında fikir alışverişi yapalım hoş olmaz mı ?

Bu konuda benim gibi düşünenlerle yazışmak isterdim
ama sanırım bu mümkün değil
paylaştığınız yazıları önceden biliyorum
birşey ifade etmiyor
ben benim onlar da onlar
kişisel gelişimini tamamlayamamış
insanlardan olmamamız dileği ile
bu arada benim gibi düşünen arkadaşlarım sanırım yeni bir topik kurdular
burada yoklar
onları bulayım iyi günler bol paylaşımlar sevgili anneler

şu cümlenizde yerden göğe kadar haklısınız..kişisel gelişimini tamamlamış insanlar önce saygı kavramını öğrenir ve bir düşünceyi ifade ederken başka bir kavrama çirkin yakıştırmalar da bulunarak yapmaz bunu..

ben yanlış anlattım diyeyim
kendim için de yazdım bunu hepimiz için
kişisel gelişimimizi tamamlayabilelim diye
bu aralar biraz bu konularda okuyorum da
kendimi de kattım yanlış anlaşılma olmasın
olmamamız dedim

şimdi çok yanlış olmuş
ben anne veya anne değil demedim' insan' dedim
kadın bile demedim
böyle yanlış anlaşılmak istemem

ANNEYİM ya ötesi var mı?
canımdan can olmuş, benden daha değerli, benden daha kıymetli biri var hayatımda. aşığım oğlum sana...
mucizemsin oğlummm. gözlerin, ellerin, gıdın, herşeyin benim yaşama sevincim.
ne çikolatalı pasta yemeden önce onun tadını, ne de seni doğurmadan önce senin anlamını bilemezdim.
şimdi bir kez daha anne olmak istiyorum. aynı heyecanı, mutluluğu bir kez daha yaşamak, bir mucizem daha olsun istiyorum.
allahım bana hayırlısıyla bir evlat daha versin inşallah.

polemik yok. saygı lütfen :KK51:

Neden başka fikirlere saygılı olamıyoruz ? Hepiniz aynı düşünce yapısına sahip olmak zorunda değilsiniz ve fikrinizi kabul ettirme ısrarını kabul edemiyorum.

Konu : Çocuk sahibi olmayı istememek

bu başlığa gelip ısrarla neden illa bu kişileri çocuk sahibi yapmaya çalışıyorsunuz ?

Sadece fikrinizi yazın bakın şu artıları var diyin geçin dileyen katılır dileyen katılmaz....

Neden başka fikirlere saygılı olamıyoruz ? Hepiniz aynı düşünce yapısına sahip olmak zorunda değilsiniz ve fikrinizi kabul ettirme ısrarını kabul edemiyorum.

bu başlığa gelip ısrarla neden illa bu kişileri çocuk sahibi yapmaya çalışıyorsunuz ?

Sadece fikrinizi yazın bakın şu artıları var diyin geçin dileyen katılır dileyen katılmaz....

Sanırım size baya eksik aksettirmişler yazdıklarını...Kimse kimseyi çocuk sahibi yapmaya çalışmadı...Annelik ve çocuklara karşın çirkin yakıştırmalar olduğu için tepkiler geldi......Değilse kim çocuk isterse istesin kim istemezse istemesin şeklinde yaklaştık............Anneliğe,çocuklara dil uzatılması rahatsız etti....

Kimse kimseyi çocuk sahibi yapmaya zorlamıyor Kazen. Böyle bir şey mümkün olamaz zaten.

Sanırım size baya eksik aksettirmişler yazdıklarını...Kimse kimseyi çocuk sahibi yapmaya çalışmadı...Annelik ve çocuklara karşın çirkin yakıştırmalar olduğu için tepkiler geldi......Değilse kim çocuk isterse istesin kim istemezse istemesin şeklinde yaklaştık............Anneliğe,çocuklara dil uzatılması rahatsız etti....

Merhaba
Bana kimse konuyu bahsetmedi kötü içerikten gelen linki inceledim açıklamayı okumadım ve hala ikili polemiğe devam ediyorsunuz. Kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil ! Siz fikrinizi kabul ettirmek zorunda da değilsiniz. Anneliğe dil uzatılmışsa kötü içeriğe basarsınız bu kadar gelip burada cevap verme ikili polemik konuyu uzatıyor.

Benim düşüncem budur yazmak çok mu zor ?

X