Çocuk sahibi olmayı istememek

teşekkürler...
evet delice bir hayvan severim. eşimle sokakta bulduğumuz hayvanları veterinere , barınağa taşırız. kedi , hamster, kuş , balık besledim. bir ara ev hamster çiftliğine dönmüştü. 3 kafae hamsterim vardı:KK1::KK1::KK1: son hamsterim evdeyken kızım geldi eve. şimdi sadece kızım var.:KK16::KK16::KK16:
bir keresinde kanadı kırık güvercini 1 hafta banyoda bakmıştık eşimle. sonra balkondan salıp uçuşunu izlemek gibisi yoktu:KK53::KK53::KK53:
ay ne yazık ki bende çocuk bebek sevmem. ama bunu pek dile getirmiyorum. ne yapayım uzaktan seviyom çocukları:KK17::KK17::KK17:öpmeyi mıncıklamayı sevmiom:KK17::KK17:
ama hayvan dedin mi deliririm. yanında sahibi varsa hele kocaman falan dinlemem her köpeğe atlarım:KK53::KK53::KK53:

Bende sıkı bir hayvanseverim...:nazar:

Hamster mı...Vaav benimde tam 3 tane hamsterım vardı.Halen özlüyorum onları :KK5:
Sonra guineapig besledim;tam 2 sene...:KK53:
Ortak noktalarda buluşmak ne güzel...:nazar:

Çok güzel yerlere değinmişsiniz.:KK9:

Doğurmak asla marifet değildir.

Marifet insan olabilmek,doğurduysan anne olabilmek...

Ne insanlar var...

Sokakta kışın soğuktan donan,açlıktan ölen hayvanlara dönüp bakmayan...

Bi insan olsun...Çocukları var,onlarla övünüyor..

Ama bi hayvana merhamet etmeyi bilmiyor.

Hayvan sevmeyen bi insanın kimseyi sevdiğine inanmam.

Kuru kuru sevmek de olmaz öyle.

Hiçbir şey yapamıyorsan süt,ekmek...Elinden ne gelirse.

Bir tanesi bile doysa o gün için,ne güzel şey.:KK12:

Haaa eminim bazıları o kadar aç insan varken onlara mı sıra kaldı diyecek.

Bakacağınız kadar doğurun o zaman şekerler.:emir_bebek:

Sevgiyle kalın güzel topiğin bilinçli kadınları.:KK8:

Tespitlerinde çok haklısın,harfiyen katılıyorum.

Hani bir laf vardır, hayvansever insanıda sever diye...Ben bu sözün doğruluğuna inanırım.

En az sizde bizim kadar bilinçlisiniz,sizler gibi bu forumda kadınların olduğunu bilmek,anlayabilmek ve anlaşabilmek çok güzel...

Öpüyorum :KK54:

Son düzenleme:
Gnotim ve Acapellam size bir tavsiyem var, bende yeni ögrendim :
netfotograf.net
Bakin bu iyiligimi sakin unutmayin yaslaninca satranc grubuma dahilsiniz ona göre......:KK52:

Yahu bosverin ya, hayat öyle güzelki bakin kizlar biz yaslaninca cocuksuz yaslilar köyünde söyle güzel bir sahilde yasiyalim.
Kim iyi yemek yapar?
Ben mesela cok iyi dis ceker, protez yaparim, onlar benden....:KK52:
Savascim sizlere Almanca kursu verir, hemde bedava, degilmi savascim?
Ema kesin güzel kurabiyeler yapar... ( Ema senide aliyoruz ona göre )
Black cat sende siyah kedini getirebilirsin, bende baliklarimi...vallahi cok güzel bir hayatimiz olur kizlar ya...hayali bilem cok güzel :KK53:

netfotograf.net
Bakin bu iyiligimi sakin unutmayin yaslaninca satranc grubuma dahilsiniz ona göre......:KK52:

Yahu bosverin ya, hayat öyle güzelki bakin kizlar biz yaslaninca cocuksuz yaslilar köyünde söyle güzel bir sahilde yasiyalim.
Kim iyi yemek yapar?
Black cat sende siyah kedini getirebilirsin, bende baliklarimi...vallahi cok güzel bir hayatimiz olur kizlar ya...hayali bilem cok güzel :KK53:

canım benim kedi beyaz yalnız
:KK52::KK52::KK52:
bak kızım :KK34:

Eklentiler

• $25122011031_1.jpg
    $25122011031_1.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 53
ay Masallah :nazar: yerim ben onu ya :))) nasilda bakimli...simdi sana neler yapiyordur tahmin bile edilemez. Mutlu saglikli nice senelere onunla. :KK54:

bir kedim bile yok anlıyor musunuz evli bile değilim üstelik evde kaldım bebiş istiyorum ben kaç senedir evlenemedim bir türlü evlenecemde çocuğum olacakta ne zman ya ne zman öffff.

çevremde yine bir çocuk baskısı başladı ben de yapıştırıyorum cevabı: canınız çok çekiyorsa çocuk buyrun siz yapın :KK53: :KK52:

çocuk sahibi olmayı istememek çok normal, annelik vasfı olmayan insanların anne olmayı istemeleri kadar yanlış bir şey olamaz. ama bunu o çocuğa bakınca büyüyünce nasıl bir canavar olacağını düşünüyorum, ya da hayvan yavruları benim için insan yavrularından daha değerli gibi saçmalıklarla desteklemeseniz bu kadar antipatik olmazdınız. inşallah dilediğiniz olur ve inşallah Allah anne olmak için yanan kişilere o potansiyel cani olarak gördüğünüz melekleri nasip eder. amiiiin.

bu arada kimse benim kadar hayvansever olamaz çocukluğumdan beri evimizden kedi eksik olmamıştır kedimi kaybettiğimde kaç ay kendime gelemedim görenler bu evden cenaze çıktı zannettik bizde dediler ama aynı şey değil sapla samanı birbirine karıştırmayın. birde hayvan sevmeyen insanda sevmez derler ama buradaki hayvanseverler insan sevmiyor o ne olacak peki??

benim annemde benden önceki kardeşimi aldırmış ve sonra ben olmuşum yine istenmeden ama hiç böyle bir hissiyata kapılmadım demekki bu kişisel bir durummuş. maddi durumumuz berbattı birçok istediğimiz şeyi alamadık ama bizi çok seven anne babamız vardı bu hepsinden daha değerliydi bizim için. şimdi benimde evladım var belki arkadaşları en iyi okullara gidip en güzel kıyafetleri giyecekler ve ben bunları sağlayamacağım, ama onu hiç bitmeyen bir sevgi ve şefkatle sevip her türlü kötülüğe karşı korumaya çalışacağım. herkes böyle hissetmek ve çocuk istemek zorunda değil ben o arkadaşları anlıyorum ve hak veriyorum ama masum bebeklere çamur atanları görünce yazmadan geçemedim.

Günlerdir düşünüyorum,artık eminim...

Ben de çocuk istemeyenlerdenim...

Kendime itiraf etmem zor oldu ama yaptım.:KK8:

Ama bunu sevdiğimle nasıl paylaşacağım bilmiyorum.:KK14:

Aman bugu_su dur hele, acele etme belki kararin degisebilir...herseyi zamana birak.
Bende ve burda yorum yazan cogu hemfikirlilerimde cocuklugumuzdan beri anne olmamayi kafamiza takmistik, yani öyle 20 veya 30 yasimizdan sonra degilde gercekten cocuklugumuzdan beri verilen bir karari bilinc alti verip, büyüdükce güclenmisti bu karar.

Anlık bi şey değil zaten canım.:KK34:

Onun sorumluluğunu almanın ne kadar ağır olduğunu biliyorum uzun yıllardır.

Ben cocuklugumdan beri bunu istemedigimi hissetmistim ama yinede belki üniversite biterse, belki hayatimi düzenledikten sonra, belki evlendikten sonra, belki simdi dedim, dedim ama hic o duygu olusmadi.
Üstüne üstlük öyle birisiyle evlendimki, bu dünyaya cocuk getirme istegi ondada yoktu. Onun bu dürüstlügü icin cok tesekkür ediyorum. Öyle kocalar varki cocuk yaparlar ama bir dirhem hanimina yardim etmezler cocuk bakimindan tutta egitimine kadar. Hersey anneye yük kalir, ne anladim bu isden.

Su bir gercekki her insan kendisini cok iyi bilir, demekki dogru karari kendimize vermisizki, ne eksikligini, nede özlemini yasiyoruz.
Oysaki cocuklarida cok seviyoruz ve cocuklarda bizi :KK52:
Onlarin dilinden cok iyi anliyoruz ikimizde, cocuklar olsun, cicekler olsun, doga olsun, hayvanlar olsun, ne olursa olsun hersey bizi cok mutlu ediyor...bizde elimizden geldigi kadar onlara sevgimizi veriyoruz.

netfotograf.net

Kim iyi yemek yapar?

Oliviacım,yemek konusunda ben tam bir düşeşim; ama yaşlanırken şöööyle en güzelinden bir protez yap sen en iyisi hepimize :KK53:

Bende hepinizin güzel fotoğraflarını çekerim.:KK34: Oh ne güzel hepimiz dağ- bayır-kır, o tepe sizin bu sahil bizim gezer gezer fotoğraf çeker,seyahat eder,tatil yaparız :KK24:
Hayat yaşamasını bilene güzel...:nazar:

Black cat, bu arada kızına bayıldım nasılda artist poz veriyor bir de :KK53: Tam yandan çarklı...

bir kedim bile yok anlıyor musunuz evli bile değilim üstelik evde kaldım bebiş istiyorum ben kaç senedir evlenemedim bir türlü evlenecemde çocuğum olacakta ne zman ya ne zman öffff.

Siz hatları,daha doğrusu topikleri karıştırdınız sanırım :)

Son düzenleme:
Anlık bi şey değil zaten canım.:KK34:

Onun sorumluluğunu almanın ne kadar ağır olduğunu biliyorum uzun yıllardır.

Bence biraz daha uzun bir yıl geçsin :KK34:

Hayatta plan yaparken aslında zaten bizim için önceden yapılmış bir planın/tasarının olmuş olduğunu unutuyoruz.

İstediğin şekilde hareket et,istediğin şekilde yaşa,istediğin tercihi yap...Gerisini hayata,akışa bırak.Bazı şeyler kendiliğinden oluyor zaten :KK34:

Gnotim istersen arasina bir altin disde önde serpistirebilirim hani söyle zengin modeli...:KK53:
Tamam, yemekde düses ise, söz, hic yapistirici kullanmadan yapisan altli üstlü bir yemek takimi yaparim :KK53: hepinize...
Ama bu arada sende benim resimlerimi iyi cekecen ama, Ara Güler gibim olsun, söyle anlamli anlamli nostalji kokan eski Istanbulu hatirlatan mekanlardaki gibi olsun.

Gnotim istersen arasina bir altin disde önde serpistirebilirim hani söyle zengin modeli...:KK53:
Tamam, yemekde düses ise, söz, hic yapistirici kullanmadan yapisan altli üstlü bir yemek takimi yaparim :KK53: hepinize...
Ama bu arada sende benim resimlerimi iyi cekecen ama, Ara Güler gibim olsun, söyle anlamli anlamli nostalji kokan eski Istanbulu hatirlatan mekanlardaki gibi olsun.

:KK53::KK53::KK53:
Aynı bu smiley'de ki gibi olsun dişlerim.:KK9:
Çekerim seni İstanbul'un eski semtlerinde şöööyle artistlik pozlar verirsiniz bana...Bir elimizde bastonla kokanalar gibi gezer dururuz...:KK1:
İlerde bir zaman bu topikletekilerle buluşmamı ayarlasak ne,hep beraber buluşmak güzel olur...:KK14:

Bu arada az önce bir konu gördüm.Kendi deyimiyle henüz hamiş(bu lafa da ifrit oluyorum) olmadığı halde bebeğine karyola için konu açanlar var.
Nedir bu acele diye düşünmeden edemiyor insan.:KK14:
Yahu benim ablam kıyafetlerini bile hamileliğinin taa bilmem kaçıncı ayında almıştı,bazılarının ilgi ve uğraş alanlarını anlayamıyorum.:KK6:

Son düzenleme:
ay kızlar ben var hepinizde kendimi bulmak:KK16::KK16::KK16:
acele etme zamanı vardır olacaksa olur. olmayacaksa da kafana takman birşeyi çözmez. ben hiç evlenmeyi çok istiyorum diyerek evlenene rastlamadım. kendiliğinden olur bu işler:KK34:
Ben cocuklugumdan beri bunu istemedigimi hissetmistim ama yinede belki üniversite biterse, belki hayatimi düzenledikten sonra, belki evlendikten sonra, belki simdi dedim, dedim ama hic o duygu olusmadi.
Üstüne üstlük öyle birisiyle evlendimki, bu dünyaya cocuk getirme istegi ondada yoktu. Onun bu dürüstlügü icin cok tesekkür ediyorum. Öyle kocalar varki cocuk yaparlar ama bir dirhem hanimina yardim etmezler cocuk bakimindan tutta egitimine kadar. Hersey anneye yük kalir, ne anladim bu isden.

Su bir gercekki her insan kendisini cok iyi bilir, demekki dogru karari kendimize vermisizki, ne eksikligini, nede özlemini yasiyoruz.
Oysaki cocuklarida cok seviyoruz ve cocuklarda bizi :KK52:
Onlarin dilinden cok iyi anliyoruz ikimizde, cocuklar olsun, cicekler olsun, doga olsun, hayvanlar olsun, ne olursa olsun hersey bizi cok mutlu ediyor...bizde elimizden geldigi kadar onlara sevgimizi veriyoruz.
ben mesela çocuklarla iyi anlaşırım. çünkü asla çocuk muamelesi dediğimiz agaga gugugu yapmam onlara. bir yetişkinle konuşur gibi konuşur fikirlerini sorarım.mesela okulunu derslerini ciddibir eda ile sorarım. çocuklar bundan olsa sanırım beni severler. çocuklar birer küçük insandır. ayni zekaya ve zevklere sahibiz onları küçümsememek gerek diyorum
Oliviacım,yemek konusunda ben tam bir düşeşim; ama yaşlanırken şöööyle en güzelinden bir protez yap sen en iyisi hepimize :KK53:

Bende hepinizin güzel fotoğraflarını çekerim.:KK34: Oh ne güzel hepimiz dağ- bayır-kır, o tepe sizin bu sahil bizim gezer gezer fotoğraf çeker,seyahat eder,tatil yaparız :KK24:
Hayat yaşamasını bilene güzel...:nazar:

Black cat, bu arada kızına bayıldım nasılda artist poz veriyor bir de :KK53: Tam yandan çarklı...

Siz hatları,daha doğrusu topikleri karıştırdınız sanırım :)

öyledir kızım tam bir hanfendi :KK53::KK53::KK53:
geçem gün bir mağazadayım. 4 yaşlarında bir çocuk ağlıyor bağırıyor annesinin cevabı "gebertitim seni bir sus rezil ettin beni" :KK53::KK53::KK53::KK53:
ay bu mu annelik.bakmaya sabrın yoksa yapma o çocuğu yazık değil mi ona . oradan bir müşteri erkek gel oğlum falan diye sakinleştirmeye çalışıyor çocuğu. gülsem mi bu hale ağlasam mı bilemedim:KK31::KK31:

Ömrün boyunca oku, tip profesörü ol , esinde ayni öyle ve tanisin evlenin, Allahim hangi insana nasip olur böyle bir hayat.
Tip profesörü olmak ne demek arkadaslar???
Sonra hamile kal, hangi ümitlerle mutlulukla ve o canin kanin dogurdugun insan gelip seni ve babasini bir gün öldürsün. Ve ölümünüzü kendi dogurdugun bir cani tarafindan yapilsin.
Yok ya, iyikide yapmamisim, ben su güzelim hayatimi doyasiya yasamak istiyorum, bana cocuk mocuk lazim degil, bir sürü cevremiz, arkadaslarimiz var ve ailem var, hatta bir sürü sevdigim ve sevildigim insanlar, baska sevgiye gerek yok, cogu zarar misali.

Ömrün boyunca oku, tip profesörü ol , esinde ayni öyle ve tanisin evlenin, Allahim hangi insana nasip olur böyle bir hayat.
Tip profesörü olmak ne demek arkadaslar???
Sonra hamile kal, hangi ümitlerle mutlulukla ve o canin kanin dogurdugun insan gelip seni ve babasini bir gün öldürsün. Ve ölümünüzü kendi dogurdugun bir cani tarafindan yapilsin.
Yok ya, iyikide yapmamisim, ben su güzelim hayatimi doyasiya yasamak istiyorum, bana cocuk mocuk lazim degil, bir sürü cevremiz, arkadaslarimiz var ve ailem var, hatta bir sürü sevdigim ve sevildigim insanlar, baska sevgiye gerek yok, cogu zarar misali.

o olaya bende çok üzüldüm ya. hemde yanyana toprağa verildiler. ne kadar acı:KK43:
geriye kalan kardeşe Allah sabır versin

X