Çocuk sahibi olmak

Bunun tam tersi de oluyor. Benim oğlum var. Kızı olan arkadaşlarım sürekli yanımda kız çocuğu övüyorlar. Kız olsun da taştan olsun diyorlar. Ben şok geçiriyorum. Oğlan çocuğu insan değil mi?
Kız çocuğunun bu kadar övülme sebebi de ileride hastalık durumunda ana babaya bakacak olması... Oğlan çocuğu bakmazmış

Hastanede bi hasta vardı, yanında oğlu var. E kadının "taştan da olsa" bi kızı olmamış napsın garibim :)) adam o kadar güzel baktı ki annesine o sürede, prensesler gibi. Ne bebek gibi giydirilmesini eksik etti ne altını değiştirmesini. Önemli olan çocuğun içine ekilen merhamet, kızı erkeği yok da anlayan nerde bilmem

3-4 cocuga hangi gelir ile bakmayi dusunuyorsunuz? Ya da düşünüyor musunuz?

Bilimsel araştırmalar yapabilirsn cinsiyeti belirleyen faktörlere yumurtlama gününe göre ilişkide erkek olma olasılığına vs vs belliki erkek çocuk hayalin var buna yorum yapmak bize düşmez ama bu psikoloji ile erkek çocuk için hamile kalırsan cinsiyetini öğrendiğin andan itibaren üzgün olacan keşke erkek olsaydı modun olacak bu da daha doğmamış yavruyu etkileyecek doğduktan sonra da sürekli bakıp ya ben erkek istemiştm gibi hissin hep olacak o yüzden ya bu hayaln için ciddi emek harca kız olma ihtimalini çok çok düşür ya da bu hayalinden vazgeç çünkü sende istemezdn erkek doğurmak için sana gebe kalmış ancak kız olunca mecburi gibi kabullenilmiş bir çocuk olmayı annemin bikaç yıl çocuğu olmamış sonra ilk doğan iki erkek ölmüş sonra bi erkek çocuğu daha olmş ama o erkek ailenin en hayırsızı ve hep diyor iki erkek ölmese onları da kendime benzetirdim yani verilende de verilmeyen de bi hayır var biz şimdi on kardeşiz 6 kız 4 erkek ve bazıları o kadar hayırsızki sırf doğurmak için doğruldukları çok belli hayırlısını iste bence

İşte sene 2024 olunca mağaradan bile internete erişim oluyor.

Bu bir linç mesajı değildir. Uzun ama lütfem okuyun ibretlik....
Rabbim hayırlı sağlıklı güzel ahlaklı evlatlar versin de kızı oğlanı yok ve dediğiniz gibi kızlar çok daha tatlı ama bilemedim oğlanlar da tatlı ya. Ben de mumla arıyorum. Tedaviler iğneler göbeğimde yer kalmadı inanın. Yani kızmış oğlanmış geçtim oraları. Etrafımda oğlan da oğlan diyenlerle görüşmem olur biter. Annem erkek kardeşimden yanaydı hep. Bn evlenirken etmediğini koymadı. Kardeşim bir kızla görüşmeye başladığı an ona çeyiz düzmeye başladı benim yoluma taşlar koyarken onun yoluna gülller serpti hep. Şimdi kardeşmin annemi bir dövmediği kaldı küfürler, hakaretler yaptığı yemekleri duvara atmalar kadının telefonunu kırmalar. Herkes hakettiğini er geç yaşıyor. Sizi linçlemek için yazmıyorum lütfen böyle düşünmeyin. Allahın gücüne gitmesin. Sağlıklı hayırlı güzel ahlaklı evlatlar isteyin. Erkek erkek erkek diyenlerle görüşmeyin. He bir de babam vefat etti. Cenazesini eşimle birlikte kaldırdık mezar yerini seçtik herkesten önce peşindeydik. O sırada kardeşim telefonu sessize almış uykusu bölünmesin diye. Defnedilirken yetişti şükür. Nolur bakın bir kız on erkeğe bedel olabiliyor

Babam hep kızım olsun istemiş, çocukken bu tip konuşmaları duyar, erkek çocuk ister miydin derdik. Olacaktı o bile yaşamadı, hep kızım olsun istedim der. İlk başta uzun süre çocuk istemedim, isteyince de olmadı. Tüp bebek tedavisi sonucu hamile kaldım. Kvalide hep erkek istedi. Ona inat kız istedim. Şimdi oğlum var, çok memnunum. Kızım olsaydı da fark etmezdi tek çocukta kalırdım. Başka çocuk düşünmüyorum.

Halamın kocası da erkek çocuk diye tutturdu. 2 kızdan sonra 1 oğlu oldu. Bebeğe bir iltimas, herşeyi ile titriyor. Bebek büyüdükçe özel bir çocuk olduğunu anladılar. Otizmli.... Bir sürü tedavi, terapiler takıntınızdan arının.... Onlar çekti çekiyor...

Siz kaç yılında kaldınız yahu? Benim çevremde hatta çevremin çevresinde de kalmadı bu düşünceler artık.. Siz suçu hiç elalem baskısına atmayın bunlar tamamen kendi düşünceleriniz..

Kız evlat öz evlat diye boşuna dememişler. Mesela bir erkek kardeşim var, var demeye şahit ister. Anneme gider, 1 saat oturmadan sürekli arkadaşlarıyla buluşur. Kadın yapayalnız zaten bi oğlum gelse de sohbet etsem vakit geçirsem die beklio. Erkek çocuk bi yaştan sonra yok, ama kız öylemi ölene kadar senin arkadaşın. Bi arkadaşımın 2 kızı var, heralde onun kadar özendiğim insan yok, tatillere hep beraber giderler, reelslar çekerler, birbirlerinin kıyafetlerini giyerler. Eskiden erkek isterlerdi evet genelde güçlü soyadı olan aileler işleri devam ettirsin falan diye. Ama bak şimdi iş hayatındaki güçlü kadınlara babaların miraslarını benim diyen erkekten daha iyi idare edip büyütüyorlar. Artık geçti o erkek adamın oğlu olur dönemleri. ( btw erkeğin de hayırsızı, kızın da hayırsızı var tabi genel konuşuyorum)

Çocukların hayvanların eziyet gördüğü bu dünyaya sürekli üremeyi düşünmek nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamak mümkün değil....

Benim cevremdekiler de kiz meraklisi
Rabbim nasip etti bir oglum var şükür
Cinsiyeti ogrendigim andan itibaren ay keske kiz olaydi, kiz nimettir, bi tane daha kizim olacagini bilsem dogururum diyenler mi dersin boyle cehalet kokan insanlara tahammul ettigim bir donem vardi oglum dogdu agliyor az uyuyordu "ah iste erkek cocugu zordur boyle, sen buyuyunce gör bide" diyenleri sayamadim daha

Kız erkek ayrımı yapmıyorum diyorsunuz 3. Kız olursa 4. nasıl doğuracağım derdine düşmüşsünüz. Gerçekten hiç kız erkek ayrımı yapmıyorsunuz

Erkek çocuğu yere göğe koyamaz, dur demezsen, her şeyi önüne serersen, kız çocuğu hizmetçi gibi yetiştirirsen tabi erkek bakmaz kız bakar. Tam tersi durumu da biliyorum, kız da olsa azdırıp kudurttuğun evlat yüzüne bakmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…