Çocuk olunca alışır mı?

Eşim istemiyorsa aksi bi durumda çocuğa tek bakacak kapasitem varsa doğururum.

Eşim istemiyorsa aksi bi durumda çocuğa tek bakacak kapasitem varsa doğururum.
Yani misal imtihan insan eşini kaybedebilir Allah muhafaza ya da ayrılabilir. Öyle olunca insan ona da sabreder elbette. Ama evlilik ilişkisi içinde beklentisiz olmak bence imkansız. Bir de çocuk da elbette iki kişiye muhtaç yoksa hep yarım kalır.

Bence bu tarz konulara evlilikten önce konuşulmalı diye düşünüyorum eşiniz ne kadar istemese bile sizin tercihleriniz istekleriniz de önemlii anne olmak isteyinede saygı duymak zorunda sonuçta evlenmişsiniz birbirinizi herşekilde kabul etmişsiniz bence evliliğin temel amacı zaten yuva kurmaktır , bence bunu sizden çok eşinizin düşünmesi gerekir.

Bence bu çoğunlukla Türklerde veya belli bi kültürde olan bir duygu düşünce. Yoksa Avrupada bir çok kadın tek başına anne olmayı tercih ediyor. Biz biraz daha duygusal düşündüğümüz için daha farklı.

Doğru diyorsunuz. Özellikle bizim kültürümüzde normal olan çocuk sahibi olmakken istemeyen bunu önceden belirtmeli.

Tabi o da olabilir ama çocuk açısından bakınca tek ebeveyn sahibi olmak travmatik bir durum

Kızlar güncelleme. Eşimle konuştuk ve hayatı boyunca değil şu an için gelecek kaygısından sıyrılana kadar ertelemek istediğini söyledi. Hiç çocuğumuz olmasın düşüncesinde değilmiş. Şu an duygularımı biraz erteleyip mantığımla hareket etmeye karar verdim. Çünkü içinde bulunduğumuz ortamda eşim de duygusal olarak hazır değilken bu sorumluluğa mecbur bırakmak istemem. Neticede önce anne baba sağlıklı olmalı duygu ve düşüncede. Ömür boyu istemediğini söyleseydi bile kızardım zorlanırdım yine de ayrılmak istemezdim gibi geliyor. Ama şükür ki öyle değilmiş. Demem o ki tatlıya bağlandı mevzu fikrini belirten herkese teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…