Çocuk istemeyen koca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ablamın eski sevgilisi asla istemiyorum çocuk eğer kazara kalırsanda aldırırım aldırmayı kabul etmezsende boşanırım ,
anlaşalım öyle evlenelim demişti ,
ayrıldılar , ablam evlendi 2 çocugu var adam halaa çocuksuz eşsiz dolanıyor ,

Herkes cocuk istemek ve yapmak zorunda degil. Keske bunu bastan soylediginde sonra sicak bakarim demeseymis. O istemedigi halde cocuk yaparsaniz mutsuzluga surukleyebilirsiniz.
Korona konusunda da hakli bence. Suan hamile olmak acisindan coook yanlis zamanlama. Hamile bir arkadasim 5 haftadir kontrole gidemedi. Mayis ortasina kadar da gidemeyecek. Detayli usg falan cektirememis.
Ben mesela 3 haftada bir gitmek zorundaydim tiroit testleri icin.

En baştan konuşmuşsunuz. Haklısınız. Eşinizi ikna etme konusunda eşinizden geleni yapın.

Kelime oyunu yapana kadar açık açık deseymiş o zaman. 3 senedir beğendiğim çocuk eşyalarını dünyanın her yer yerinden toplarken açık açık deseymiş.
Beni kaybetmek istemediği için susuyor ve benim vazgeçmemi bekliyorsa, elbette vazgeçeceğim... ama çocuktan değil, ondan.
Ve sebepte beni kandırmış olması olacak.

bu durumda gercekden iki üc ay degil, iki üc gün beklemem ben. iki üc ay degil belki iki üc sene ugrasacaksiniz....... sahsen ben bu riske girmezdim.

ablamın eski sevgilisi asla istemiyorum çocuk eğer kazara kalırsanda aldırırım aldırmayı kabul etmezsende boşanırım ,
anlaşalım öyle evlenelim demişti ,
ayrıldılar , ablam evlendi 2 çocugu var adam halaa çocuksuz eşsiz dolanıyor ,
Şöyle düşün ben de en başında daha ilk görüştüğümüz haftalarda dedim. O zaman ablanızın eski sevgilisi gibi deseydi saygı duyacaktım.
Sonuçta bu zorla yaptırılacak bir şey değil.
Ama kabul etmişken şimdi yan çizmesi de olacak iş değil.
Başka biriyle olsaydım şimdi ablanız gibi yavrumu bağrıma basmış olurdum.
onun yerine şu an içimde öküz oturuyor

Sizi anliyorum cok da haklisiniz. Ancak soyle de bir durum var bu gece cocuk denemeye karar verseniz yarin sabaha hamile olarak uyanabilirsiniz. Boyle pat diye hamile kalan da cok fazla. E bu sartlarda kontroller, testler vb. nasil olacak? 2-3 sene beklemek seklinde olmasa bile en azindan biraz onumuzu gorseydik. Asi cikacak mi, ilac cikacak mi, salgin azalacak mi vs. bir baksaydik. Insallah gonlunuzdeki bebege en hayirli zamanda saglikla kavusursunuz.

Bence eşiniz sorumluluk almak istemiyor. Bir çocuk demek hayatını ve zamanını ona adamak demek. Yaşam kalitesinden ödün vermek istemiyor. Çocuk işi nasip. Ben 4 senedir uğraşıyorum. Sizin yaşımızda evlendim.Şansımı da zorladım, eşim de istiyor ama Allah nasip etmedi.

Sizi anliyorum cok da haklisiniz. Ancak soyle de bir durum var bu gece cocuk denemeye karar verseniz yarin sabaha hamile olarak uyanabilirsiniz. Boyle pat diye hamile kalan da cok fazla. E bu sartlarda kontroller, testler vb. nasil olacak? 2-3 sene beklemek seklinde olmasa bile en azindan biraz onumuzu gorseydik. Asi cikacak mi, ilac cikacak mi, salgin azalacak mi vs. bir baksaydik. Insallah gonlunuzdeki bebege en hayirli zamanda saglikla kavusursunuz.
Mantıksız bir insan değilim, elbette söylediğiniz şeyleri düşünüyorum. Bende hemen bu gece icraata geçelim demiyorum zaten. Yaz sonu Eylül ekim gibi mesela... böyle orta yolu bulacak bir şey dese... keşke dese...
Virüsü duyar duymaz 1-2 seneyi patlattı hemen.
Olacak iş mi?

Şöyle düşün ben de en başında daha ilk görüştüğümüz haftalarda dedim. O zaman ablanızın eski sevgilisi gibi deseydi saygı duyacaktım.
Sonuçta bu zorla yaptırılacak bir şey değil.
Ama kabul etmişken şimdi yan çizmesi de olacak iş değil.
Başka biriyle olsaydım şimdi ablanız gibi yavrumu bağrıma basmış olurdum.
onun yerine şu an içimde öküz oturuyor

çocuk istememesini anlarımda sizi kandırması kötü olmuş

Bence eşiniz sorumluluk almak istemiyor. Bir çocuk demek hayatını ve zamanını ona adamak demek. Yaşam kalitesinden ödün vermek istemiyor. Çocuk işi nasip. Ben 4 senedir uğraşıyorum. Sizin yaşımızda evlendim.Şansımı da zorladım, eşim de istiyor ama Allah nasip etmedi.
Dilerim tez zamanda siz de çocuğunuzu kucağınıza alırsınız.
Şans ve kısmet o kadar haklısınız ki. Hani sizin gibi denemiş olsak diyeceğim ki şansımızı denedik corona araya girdi.
Adam düşüncesine bile katlanamıyor.
Ve evet, keyfine konforuna inanılmaz düşkün. Gezelim, görelim, dünyayı keşfedelim, ikimiz mutlu olalım, ama sadece ikimiz üzerine kurulsun o dünya...
Konfor alanını asla terketmeyi düşünmüyor.

Bu şekilde yaklaşacağım...
3 ay virüsten sonra... Eğer hala istemiyorsa yumurtalarımı dondurmak istediğimi söyleyeceğim. Çünkü hayat hem çok kısa hem de çok uzun... sonuçta daha önce bahsettiğim gibi onu ne kadar çok sevsem de bu benim 2. Evliliğim, kendi kaderimi bir erkeğin iki dudağının arasına bırakmayacak kadar çok şey gördüm, çok şey yaşadım.
Dilerim onunla birlikte ikimizin çocuğunu büyütmeyi nasip eder Allah. Ama hala ısrarcıysa ben de kaderimi ona bağlamayacağım.
Bu belki ona ağır gelecek ama bir ömür kendi kendimi yeyip bitiremem.
Bir kez geldim dünyaya...
Embriyo dondurmak daha mantıklı. Yumurta dondurma ile şans azalıyor.

Dilerim tez zamanda siz de çocuğunuzu kucağınıza alırsınız.
Şans ve kısmet o kadar haklısınız ki. Hani sizin gibi denemiş olsak diyeceğim ki şansımızı denedik corona araya girdi.
Adam düşüncesine bile katlanamıyor.
Ve evet, keyfine konforuna inanılmaz düşkün. Gezelim, görelim, dünyayı keşfedelim, ikimiz mutlu olalım, ama sadece ikimiz üzerine kurulsun o dünya...
Konfor alanını asla terketmeyi düşünmüyor.
Amin 🙏 Şunu da düşünün derim. Düzgün bir evlilik olmadıktan sonra çocuk sahibi olmanın da pek bir anlamı yok. Tamamen bencil duygularla o çocuğu dünyaya getirmiş oluruz. O çocuğun bir babaya bir aile ortamına ihtiyacı var. Allah bugünümüzü aratmasın.

Ben de düşündüm bir delik atmayı ama o da çocuk değil ki farkeder elbet... üstelik işi gereği inanın benim görmediğim şeyleri bile farkeder... o sebeple ne yazık ki o bir seçenek değil.
Zaten istemediği bir şeyi zorla yaptırmak istemem.
Karakterine, evimizdeki huzura, mutluluğumuza diyecek en ufak şeyim yok. Hani şunu istedim de olmadı ya da beni şu konuda da kırdı parçaladı diyemem...
Ben ondan başkasıyla bir yuva kurmayı da asla düşünmem o bir seçenek değil. Esasında ben kendimi kandırılmış hissediyorum. Biraz da buna içerliyorum. Onun keyfini beklerken ömrümün geçmesi... O istiyor ya da o istemiyor diye onun talebine göre daha doğrusu sadece onun talebine göre hareket etmemiz.. Kızıyorum içerliyorum ve bencillik yaptığını düşünüyorum.
Ben onu nasıl saygıyla beklediysem bekliyorsam onun da artık bana biraz saygı gösterip kabul etmesini bekliyorum.
Yakın zamanda bir arkadaşım prezervatifle korunmalarına rağmen 3. Çocuğuna hamile kaldı. İmkansız diye birşey yok 🤗

Çocuk kararınız kesinse 33 yeniden evlenmek için geç bir yaş değil beklentileriniz birbirine uymuyorsa ayrılın bence istemeyen birini zorla baba yapmak anlamsız.Bir de ben olsam Çocuk sahibi olmayı kesinlikle düşünmüyorsa ve onu bu isteğiyle kabul edeceksem vazektomi yaptırmasını isterdim.50 yaşında gelip birden ben baba olmak istiyorum derse ve sizin için geç olursa boşanıp başkasıyla evlenirse çok acı çekersiniz.O yüzden madem siz geri dönemeyeceğiniz bir yola gireceksiniz o da girmeli bence

Ben size hak verdim. Baştan net şekilde isteğini dile getirecekti eşinız. Çocuk mevzusu diğer mevzulara benzemez. İnsanların hayat görüşü değişir buna tamam ama çocuk konusunda diretiyorsa oturur düşünürdüm. Sizin yaşınız daha genç nasılsa

Amin 🙏 Şunu da düşünün derim. Düzgün bir evlilik olmadıktan sonra çocuk sahibi olmanın da pek bir anlamı yok. Tamamen bencil duygularla o çocuğu dünyaya getirmiş oluruz. O çocuğun bir babaya bir aile ortamına ihtiyacı var. Allah bugünümüzü aratmasın.
Kesinlikle katılıyorum. O sebeple onun da içine sinmeyen hareket etmeyeceğim. Ama bana yaptığını da içim almıyor.
Az önce geldi sarıldı... o da bitap düşmüş sabaha kadar benim gibi.
Ben seni üzmek istemiyorum.
Çocuğumuz olsun ama şu olayların geçmesini bekleyelim Eylül ekim gibi önce doktora gideriz dedi...
Söyledi söylemesine içim eriyor ama geri adım atmadım hala surat yapıyorum çünkü şu an yüzüme gülüp bir kaç ayın daha konu açılmadan geçmesini sağlamak mı istiyor bilmiyorum.
Onu çok seviyorum ama artık bu konuda güvenmiyorum. İçimden gelmedim bana sarılırken geri sarılmak.

Kesinlikle katılıyorum. O sebeple onun da içine sinmeyen hareket etmeyeceğim. Ama bana yaptığını da içim almıyor.
Az önce geldi sarıldı... o da bitap düşmüş sabaha kadar benim gibi.
Ben seni üzmek istemiyorum.
Çocuğumuz olsun ama şu olayların geçmesini bekleyelim Eylül ekim gibi önce doktora gideriz dedi...
Söyledi söylemesine içim eriyor ama geri adım atmadım hala surat yapıyorum çünkü şu an yüzüme gülüp bir kaç ayın daha konu açılmadan geçmesini sağlamak mı istiyor bilmiyorum.
Onu çok seviyorum ama artık bu konuda güvenmiyorum. İçimden gelmedim bana sarılırken geri sarılmak.
Kabul edin konuyu uzatmayın ama eylül ekimden sonraya artık bu konuyu erteleyemeyeceğinizi bu konuda kararlı olduğunuzu söyleyin derim. Siz haklısınız yaş geçiyor, evlenmeden önce de konuşmuşsunuz bu konuyu. Spermle ilgili ciddi sorunlar yoksa erkek istediği zaman çocuk sahibi olabiliyor. Zaman biz kadınlara acımasız.

Son düzenleme:
Çocuk kararınız kesinse 33 yeniden evlenmek için geç bir yaş değil beklentileriniz birbirine uymuyorsa ayrılın bence istemeyen birini zorla baba yapmak anlamsız.Bir de ben olsam Çocuk sahibi olmayı kesinlikle düşünmüyorsa ve onu bu isteğiyle kabul edeceksem vazektomi yaptırmasını isterdim.50 yaşında gelip birden ben baba olmak istiyorum derse ve sizin için geç olursa boşanıp başkasıyla evlenirse çok acı çekersiniz.O yüzden madem siz geri dönemeyeceğiniz bir yola gireceksiniz o da girmeli bence
Aslında daha önce de belirttiğim gibi ikimizin çocuğunu birlikte büyütmek istiyorum. Çocuk için evlenmedim, çocuk için de boşanmayacağım. Bir kere boşandım, o süreci yaşamayan bilmez. Çok seviyorum onu. O sebeple çok ince bir çizgi bu.

Mesele beni kandırması...
Bunu hazmedemiyorum.
Az önce geri adım attı ama ne kadar sürer bilmiyorum.

Kabul edin konuyu uzatmayın ama eylül ekimden sonraya artık bu konuyu erteleyemeyeceğinizi bu konuda kararlı olduğunuzu söyleyin derim. Siz haklısınız yaş geçiyor, evlenmeden önce de konuşmuşsunuz bu konuyu. Sperme ilgili ciddi sorunlar yoksa erkek istediği zaman çocuk sahibi olabiliyor. Zaman biz kadınlara acımasız.
Haklısınız. Uzatmayacağım o da bitap düşmüşken. Ama geri adım da atmıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X