Çocuk istemeyen koca

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
42 yasına kadar istemediyse demek ki çocuk seven bir yapısı yok.
Bundan sonra da gönülden ikna olur mu bilmiyorum.
Sizi anlaması gerekiyor
Bence bu konuda Tavrınızı açık ve net olarak belirtin eğer istemiyorsan daha fazla zamanımdan çalma bana da haksızlık etme birbirimizi daha fazla kırmadan ayrılalım de

42 yasına kadar istemediyse demek ki çocuk seven bir yapısı yok.
Bundan sonra da gönülden ikna olur mu bilmiyorum.
Sizi anlaması gerekiyor
Bence bu konuda Tavrınızı açık ve net olarak belirtin eğer istemiyorsan daha fazla zamanımdan çalma bana da haksızlık etme birbirimizi daha fazla kırmadan ayrılalım de
Belli ki daha önde ayrılık tatmamışsınız. Ne mutlu size... O kadar kolay olmuyor ama al valizini çık demek ya da kendin çıkıp gitmek.
Yorum yazayım diye yazmak yerine yapıcı düşünerek fikir verseniz keşke...
Kırıcı olmak istemem ama bir an kendiniz yaşıyor gibi gözünüzde mutlu evliliğinizi sorunsuz hayatınızı ve sonrasında olabilecekleri düşünüp yazın lütfen...

Haklisiniz ama ne desem bilemedim. Anlattiginiza göre gayet iyi bir evliliginiz var. Eşinizi de anlamak lazım siz cocuk icin gencsiniz ama esinizin yaşı büyük cocuk 8 yasina geldiginde kendisi 50 yaşında olacak. O sorumluluğu almak istemeyebilir. Genelde cocuk isteyen erkekler yeğenleri falan çok sever. Acaba kücük cocuklarla yanyana getirseniz. Ya da kv kp biraz gönderme yapsa

Belli ki daha önde ayrılık tatmamışsınız. Ne mutlu size... O kadar kolay olmuyor ama al valizini çık demek ya da kendin çıkıp gitmek.
Yorum yazayım diye yazmak yerine yapıcı düşünerek fikir verseniz keşke...
Kırıcı olmak istemem ama bir an kendiniz yaşıyor gibi gözünüzde mutlu evliliğinizi sorunsuz hayatınızı ve sonrasında olabilecekleri düşünüp yazın lütfen...
Daha önce ayrılık yaşadım.
Ama bu yaşadığınız önemli bir konu.
Önemli bir fikir ayrılığı.
Bu konu açıldığında sizi dinleyip anlamak yerine kavga ediyorsa ya kabul edeceksiniz ya da ayrılmayı düşüneceksiniz ciddi ciddi.
30 yasında olsaydı derdim belki daha genciz gezeriz diye düşünüyor olabilir ama 42 yas diyorsunuz
Dünyayı gezdik diyorsunuz
İstemiyor demek ki
Bazı insanlar o sorumluluğu almayı göze alamaz.
Bunu açık açık konuşacaksınız kabul etmiyorsa alternatif düşüneceksiniz ya da siz ona saygı gösterip çocuksuz bu evliliğe devam edeceksiniz.
Amacım sizi kırmak inceltmek değil kesinlikle ama evliliğiniz düşündüğünüz kadar pürüzsüz değil demek ki

Gerçekten üzüntüden günlerdir içim içimi yiyor...
Ben 33 yaşındayım, eşim 42. Mutlu bir evliliğimiz var 3 senedir, ben çocuk istediğimi dile getirmezsem tabii ki.
Eşim bin kere ölçer tartar, bir kere hareket eder. Ama 42 yaşına gelmiş bir adam da 40 senedir ölçüp tartarsa, çocuk hasretiyle yanıp tutuşan eşini deli eder.
İlk görüşmeye başladığımızda çocuğa sıcak bakmadığını belirtmişti, 37 yaşındaydı o zaman. Ben de çocuk istiyorum o zaman devam etmeyelim dediğimde yalvarıp yakarıp ne olur devam edelim ben senle çocuğa da sıcak bakarım demişti.
Bunu demeseydi yemin ederim zorlamazdım, ısrar etmezdim. Ama ben ona en başında dedim... çocuk yoksa ben de yokum diye.
Evimiz arabamız her şeyimiz var, nerdeyse tüm dünyayı dolaştık 3 senede. Mutluyuz, seviyorum onu. Ama elim böğrümde yavrusuz kalakaldım.
Bir dünya kavga ettik yine bu akşam. Şimdiki bahanesi corona var hamile kalsan nasıl doktora gideceğiz. Sanki normalde istiyordu da şimdi corona olunca istemedi...
Ne incelik...
Ailemdeki kadınların hepsi 35inden sonra üreme organlarıyla ilgili sorun yaşadı. 2 senem var belkide. Doğal yolla hamile kalabilir miyim onu bile bilmiyorum, doktor sorun gözükmüyor diyor ama denemeden bilemeyiz ki...
Açık açık dedim bu akşam. Ya senin nazın bitene kadar ben çocuk sahibi olamayacak durumda olursam ne yapacaksın? Bu vicdan azabıyla yaşayabilir misin?
Susuyor...
O sustukça ben kendi kendimi yiyorum...
Beni seviyor biliyorum ama... Ben artık soğuyorum...
Arkadaşlarımın bebekleri oldukça koklamak için peşlerinden koşmaktan yoruldum... Ve çocuk ne zaman diyenlere çocuk hasretiyle yanıp tutuşurken bizim için daha erken şu an istemiyoruz demekten.
Kimsenin yapabileceği bir şey yok, sadece içimi dökmek istedim. Helal edin hakkınızı...

Eşinizde bir sorun olmadığına eminmisiniz ? Belki onun bildiği ama sizin bilmediğiniz bi sorun vardir siz boyle anlatinca direk aklima ablamin görümcesi geldi adam yıllarca cocuk istemiyorum çocukları sevmiyorum dedi kadini kandırdı korunmasiz iliskiler baslayinca kadin surekli doktora gitti ama hic bir sorunu olmadigini ogrendi insan bile bile ldes edermi edenler var malasef bide olaya bu yönünden bakın bence

Haklisiniz ama ne desem bilemedim. Anlattiginiza göre gayet iyi bir evliliginiz var. Eşinizi de anlamak lazım siz cocuk icin gencsiniz ama esinizin yaşı büyük cocuk 8 yasina geldiginde kendisi 50 yaşında olacak. O sorumluluğu almak istemeyebilir. Genelde cocuk isteyen erkekler yeğenleri falan çok sever. Acaba kücük cocuklarla yanyana getirseniz. Ya da kv kp biraz gönderme yapsa
Daha önce ayrılık yaşadım.
Ama bu yaşadığınız önemli bir konu.
Önemli bir fikir ayrılığı.
Bu konu açıldığında sizi dinleyip anlamak yerine kavga ediyorsa ya kabul edeceksiniz ya da ayrılmayı düşüneceksiniz ciddi ciddi.
30 yasında olsaydı derdim belki daha genciz gezeriz diye düşünüyor olabilir ama 42 yas diyorsunuz
Dünyayı gezdik diyorsunuz
İstemiyor demek ki
Bazı insanlar o sorumluluğu almayı göze alamaz.
Bunu açık açık konuşacaksınız kabul etmiyorsa alternatif düşüneceksiniz ya da siz ona saygı gösterip çocuksuz bu evliliğe devam edeceksiniz.
Amacım sizi kırmak inceltmek değil kesinlikle ama evliliğiniz düşündüğünüz kadar pürüzsüz değil demek ki
Evliliğimiz pürüzsüz demiyorum elbette. Ama asla ses yükseltme kavga etme gibi bir durumumuz yok. Zaten ikimiz de sakin tabiatlı insanlarız.
İstemiyorsa onu en başta anlardım ama şimdi söz vermişken böyle yapmasını anlamıyorum. Şimdi Eylül ekim dedik, bekleyip göreceğim

Eşinizde bir sorun olmadığına eminmisiniz ? Belki onun bildiği ama sizin bilmediğiniz bi sorun vardir siz boyle anlatinca direk aklima ablamin görümcesi geldi adam yıllarca cocuk istemiyorum çocukları sevmiyorum dedi kadini kandırdı korunmasiz iliskiler baslayinca kadin surekli doktora gitti ama hic bir sorunu olmadigini ogrendi insan bile bile ldes edermi edenler var malasef bide olaya bu yönünden bakın bence
Bildiğimiz bir sorun yok, ama varsa da denemeden öğrenemeyeceğiz.

Kimse kimsenin anne olma hakkini elinden alamayacağı gibi kimse de kimseyi gönülsüz bir şekilde baba olmaya zorlamamalı. Evlenmeden önce sizi kaybetmemek için razı olmuş gibi yapmış kilit nokta bu bence. Birbirinizi sevdiğiniz için bu konunun üstünü örtmüşsünüz. Bence evliliginizi gözden geçirin. Cocuk istemiyorsa da duygusal manipülasyon vb şeyleri yapmayın lütfen. Çünkü insaniz istemeden yanlış şeyler söylenebiliyor. Yani bazen insan seçim yapabilmeli. Cocuk yapma isteğiniz ona olan sevginizden üstün mu? Ve cevabınız evet de olabilir bu da çok normal.

Evliliğimiz pürüzsüz demiyorum elbette. Ama asla ses yükseltme kavga etme gibi bir durumumuz yok. Zaten ikimiz de sakin tabiatlı insanlarız.
İstemiyorsa onu en başta anlardım ama şimdi söz vermişken böyle yapmasını anlamıyorum. Şimdi Eylül ekim dedik, bekleyip göreceğim
Sorun da o zaten önce olabilir deyip yokuşa sürmesi
Bende olsam buna odaklanırdım

26 yaşındayım çocuk istedikten 18 ay sonra ilaç ve iğne tedavisiyle hamile kalabildim. Korunmayı bıraktıktan hemen sonra hamile kalacağınızın garantisi yok malesef. Ve siz kadınların doğurganlığının azalmasından bahsetmişsiniz ama unutmayın ki erkeklerin de sperm karakteristikleri yaşla beraber düşüyor. Korona bahanesi olmuş ben çıkmadan önce hamile kaldım ne yapayım korona var diye aldırmalımıydım tedbirlerimi alıp gidiyorum kontrollerime saçma.

Yanlis hatirlamiyorsam 40 yasindaki bir babanin cocugu 24 yasindakine gore 5 kat daha fazla sizofren olma ihtimaline sahipti .Yaş illerledikce erkeklerin sperm kalitesi ciddi derecede düşüyor.

Sorun da o zaten önce olabilir deyip yokuşa sürmesi
Bende olsam buna odaklanırdım
Odaklandığım nokta bu zaten.
O sebeple içerliyorum ya.
Şu an evimize bebek gelse bez ve mama hariç 6 ay bakabiliriz. O kadar çok kıyafet biberon oyuncak bir dolu şey aldım.
Sonuçta ben onların hepsini alırken yanındaydı. Bazen fikir bile verdi...

Dilerim bu süreci tatlılıkla ikimizi de kırmadan yakmadan yıkmadan tamamlarız

Şu an evimize bebek gelse bez ve mama hariç 6 ay bakabiliriz. O kadar çok kıyafet biberon oyuncak bir dolu şey aldım.

İnşallah hakkınızda hayırlısı olsun.

Yasiniz gecmeden bosanin. Neticede bunu istedigini bilerek evlenmis sizi kandirmis. Belkii yine cocuk sahibi olmazsiniz ama onu da sizden mahrum birakarak cezalandirmis olursunuz

ha denilince hamile kalınmıyor ne yazık ki. durumunuza üzüldüm corona konusu şuan için biraz bahane olmuş. eşinizinde sizinde yaşınız ne yazık ki epey var . şimdi ki zamanda 20 li yaşlarda bile doğal yolla kalamayan çok . örnek eltim 38yaşında kaynım 39 yaşında bir oğlu var 6 yaşında 2.ci bebek olmadı tüp bebek yaptı tutmadı gibi gibi.
eşinizi seviyorsunuz oda sizi. güzelce halletmeyi deneyin. umarım olumlu sonuç alırsınız. evlat gibisi yok gerçekten evin sesi huzuru başka oluyor . Rabbim isteyen dileyen kim var nasip etsin.

Canım konunu okudum, bunun dışında iyi geçindiğinizi çok kez söylemişsin. Yani şu yazdıklarına da dayanarak anlattığın tipteki bir adam evlendikten sonra ikna ederim diye seni kandırmış gibi gelmiyor, yani hince hareket ettiğini sanmıyorum. Muhtemelen o dönemki kaybetme korkusuyla çocuk yapabilirim diye düşündü, anladığım kadarıyla 3 yıldır çocuk isteğini dile getirmiş fakat pek arıza da çıkarmamışsın o nedenle erteleyebildiği kadar erteliyor. Dünkü patlamana bakılırsa sen de artık çocuk isteğini ve kararlılığını daha net gösterecek gibisin bundan sonra. Virüsün bahane zaten biliyorsun, bugün hamile kalsan bile 9 ay sonra hafifler zaten salgın. Eylül gibi denersiniz inşallah canım lütfen kendini üzme, öte yandan kararlılığında da devam et, adam belli ki seviyor seni ben ikna olacağını düşünüyorum. Allah gönlüne göre versin inşallah.

Yolunuzu çizin.Şimdi yazacağim yorumu negatif değil pozitif şekilde değerlendirin lütfen.Ben 30 yaşından daha büyükken beni dünyaya getiren bir annenin çocuğuyum.Babam birkaç yaş daha küçük.Hiçbir bedensel ve zihinsel sorunum yok çok şükür.Ama ne var biliyor musunuz?Dönem farkı.Çoğu konuda birbirimizi anlayamıyoruz.Garip karşılıyoruz.Devir değişik çünkü.Bunu neden yazdım moralinizi bozmak için değil sakın öyle anlamayın.Sadece çocuk istiyorsanız -bence- daha fazla beklemeyin.Eşinizin çocuk sevgisi yok demek ki buna birşey diyemem.Ama baştan olumlu baktıysa sonradan yan çizemez.

Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın.
Bu sizin 2. evliliğiniz diye hatırlıyorum.
Zor günlerin ardından gerçekten anlaştığınız, mutlu evliliğe kavuşmuşsunuz.
Tek sorun bu sanırım.
Ben olsam öyle kolay vazgeçmezdim.
42 yaşına gelmiş insan, sizin gibi bir hayat arkadaşını da bulmuş onu korkutan nedir?
Bulmak ve üzerine gitmek lazım.
Anlaşabileceğinize inanıyorum.
Hadi corona bahanesi diyelim.
Eylül beklenir zor değil.
Baktınız hala bencillik ediyor rest çekmek en doğal hakkınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X