Çocuk büyütürken herkesin karışması

Bizim zaten öyle ahım şahım anlastgimiz söylenemez. Farklı dünyaların insaniyiz. Bence farkında umarım gaza gelmez baya dusunceliymis seninki 40 gun sonra

Anlaşmasanizda artik orta da bir torun var. Kaynanalar lohusa sendormu da neymiş biz bilmezdik deyp o sendroma sokan kişidir benim gozumde...

Aynen öyle ama bakıcı olayını eşime pek kabul ettiremedim, yalnız bırakamazsın bebeği kimseyle gerekirse ben dururum başında falan diyordu ama artık geri adım atmıcam. Çok haklısınız, onlara muhtaç olduğum için biraz da sustum terslemedim, artık muhtaç olmadığımı bilsinler istiyorum.

Peki bişey merak ediyorum, benim bu konuda çok ortam yok ya çok sakin kalırım ya da çok ters söylerim. Anneler nasıl idare ediyorsunuz bu tarz bebeğinize karışıldığında kayınvalideye falan? Şakayla karışık mı lafı geçiriyorsunuz? Taktik verin lütfen

Şu eskiden öyleydi,
Benim kayınvalidem herkese çok karısır ama asla karıstığını kabul etmez. Ben karışmam fikir veririm der. Tabi doğum yapınca baya bi karışmaya başladı. Ben de her seferinde sen merak etme ben annesi olarak en iyisini yapıyorum zaten dedim. (Bu kadar net ve sert tepkimin sebebi bebeğimin olmasını hiç istememesi ve bunu milyon kere dile getirmesi). Asla izin vermedim ve vermem.

Eskiden öyleydi, böyleydi söylemlerine sinir oluyorum. Kim ne derse desin eskiden bebekler, şimdiki bebekler gibi değil.

Neden kartları açık oynamıyorsun? Yani çocuğu bırakacağın zaman mırın kırın ettiğinde desene ama bir de bakıcı tutma diyorsun böyle mi bakacaksın diye. Bu arada bakıcı tuttuğun daha iyi olmuş ben güvenilir bir bakıcı bulunma imkanı varken büyüklerin bakması taraftarı değilim. Onların da laf olsun diye bakarız dedikleri çok belli bu da genelde oğullarına hoş gözükmek için oluyor. Yazlıkta yaşadıklarınız da çok normal yurdum insanı işte.

1.5 yildir hatta 9 ayda hrbelik, 2 yildir alışamadınız mı, herkes bir sey soyler, anne bildiğini okur :)
Nesine takildiniz da bu kadar buyuttunuz anlamadim.
Bosverin gitsin. Bir de kin tutarim unutmam falan demissiniz :)) kendinize yazik.

Kayınvalide bakmak zorunda degil, maden imkaniniz var, bakici tutun.
1.5 yasinda daha bebeginiz, ise giderken ne umuyorsunuz bilmiyorum ama her sey daja zor olacak.
Iste yorulacaksiniz, butun gun sizi ozleyen bebek evde bir saniye rahat bırakmayacak ve gece uykusu duzene girene kadar uykusuzlugunuz devam edecek.
Bebeginize evde bakarkrn kendinize nefes alacak zamanlar yaratmaliydiniz bugune kadar. Haftada bir veya bir kac, 2 3 saatligine babasina birakip kendinizle vakit geçirmek gibi..

Malesef herkes bebege karisir. Benim daha doğmayan bebegime bile karisiyolar. Hele kv. Hic susmuyor sole bakmalisin bole olmali ben bakicam bilmem ne ki ben bakamicam demedim sen bak da demedim coronadan dolayi marttan beri evdeyim bi kere sormadi nasilsiniz diye 2 kg aldim 29 hafta boyunca daha dogmadan bakamıyor hiç kilo almadı dogunca ne olcak diyo. Ki bebegime annem bakicak dedim halde karisiyor ha bu arada eltim 6ay once dogum yapti bebegi 1 kere gordu sadece arasi 10 dakka olmasina ragmen sadece laf olsun diye konusuyolar bosverin iyi yapmissiniz takmayin kafaniza esiniz sizden yana anladim kadariyla.

Kusura bakmayin 1.5 yasinda bebek yemek yemiyorsa insanlar bunun normal bir durum olmadigini soylerler cunku normal degil..
Yoo bebektir bu, dönem dönem yemeyebilir.
Benim 1.5 yasindaki kizim da tam olarak su an bu durumda.
Benim verdigim hic bir seyi yemiyor .
Ben odada yokken 5 yasindaki abisinden yiyor.
Ben yedirirken akli fikri memede cunku, reddediyor yemek yemeyi.

Kusura bakmayin 1.5 yasinda bebek yemek yemiyorsa insanlar bunun normal bir durum olmadigini soylerler cunku normal degil..
İnsanlara ne bu durumdan? Bilerek ve isteyerek yedirmiyor, özellikle aç bırakıyor değilim. Doktoruyla sürekli görüşüyorum. Bence gayet normal. Dilerim sizin bebekler yiyordur iştahlıdır...

Oglumun ayagina cay dokuldu. Kucagimdaydi,bana cay getiren kuzenimin elibden kayip ustumuze dokuldu. Ikimiz de yandik. Duyan herked benim ihmalim oldugunu dusunuyor. Alt komsum bile bu yastaki cocuga cok dikkat etmek lazim gozunu ayirma vs dedi. Once cok sinirlendim benim uzuntum bana yetiyir insanlar densiz densiz konusuyor dedim ama sonucta insanlarin agzi torba degil buzemiyorsun. O halde nefesini tuketmeyeceksin. Sen nasil tavjr yaparsab yap millet karisir. Hele kvalide. Kulak arkasi etmek lazim

Maddi durumun sıkıntıda değilken sırf kendin hava almak evden kurtulmak için çalışmak istiyorsun, kvalide gönülsüzmüş gibi davranıyor diye trip atıp ses etmeden geliyosun falan doğru mu okudum. Bazılarına hayat çok güzel geliyor bana

Amannn canımmmm bosver takma esine sakince olani anlat ve mesafe koy. Mesafe candır benim için. Böyle şeyler cok yasayacaksin klasik k.v elti görümce tepkileri . Eger işe baslayacaksan bakici tam cözüm degil. Bakıcı hasta olur ,işi olur ,olduya çat diye işi bırakır. kaynanana muhtaç olacagin tutar. Oyüzden fevri ataklar yapma bence .kendinide ezdirme tabi ama tavrini koy ama gemileri yakma.

Belli ki onlar da gönülsüz bakacak zaten, öyle olunca sonu hiç iyi bitmiyor inanın, çocuk bakmak zaten zor bir de gönülsüzlük olunca iyice zor geliyor, mutlaka anlaşmazlık oluyor. Çocuğa da yazık oluyor öyle olunca. Bakıcı olursa kafanız daha rahat olur. Eşinize deyin, kimseye bu kadar yüklenemeyiz filan deyin. Olmadı bakıcının yanında durmasını istersiniz kayınvalidenizin canı istedikçe. Belli bir yerden sonra durmaz zaten, çocuk da tanıdığı biriyle beraber bakıcıya alışmış olur.

Bi de böyle bi durum var dimi maddi durumu iyi insanlar sürekli linç yemeli. İmkanım varken neden yardımcı tutmayayım ki? Kendi ailemin ve eşimin durumu iyi ama insanların hayatı çok güzel çok kolay değil dur ona göre mi yaşayayım dememi bekliyorsunuz? Herkes kendi standartlarına göre yaşar.

Bu kadar her şeye yorum yapma, müdahale bıktırıyor bir süre sonra. Çok geçmiş olsun.

Karışma demek istiyorsaniz deyin.
Çalışmak istiyorsanız çalışın.
Bakıcı tutmak istiyorsanız tutun.
Çelişkili tutumları bozun hem de eşinizin önünde.
Ben olsam "Tabi tabi bakarsınız. 2 saat temizlik yaparken bile bakmak istemediniz. " derim.
Alınan alınsın. Kızan kızsın.
Sırat asıl evi terk etmekten daha iyi bir tepki emin olun. En azından abarttı diyemezlerr.
Bunlar gerçekten basit mevzular.

Hiçbir şey yokmuş gibi davranamam yapım böyle :) Evet ama çevremdeki birçok anne çalışıyor, yorucu olsa da çalışmanın psikolojik olarak da anneye biraz destek sağladığını düşünüyorum. Çalışmayan arkadaşlarımla kafayı yediğimiz de oluyor çünkü.
Bebeğim biraz anneci, eşim işten gelince pek vakit geçirmek istemiyor onunla. E haliyle onun da işine mi geliyor bilmiyorum çok ilgilenmiyor artık. Yani gece gündüz uykusuzluk evden çıkamama derken epey bunaldım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…