Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hırslarınız için çocuğu kullanmanız ne kadar normal? benzer durumda olsam çocuğum orada mutsuzsa asla göndermem babanın dışarıda bir yerde çocukla vakit geçirmesini isterim. yad bir ortak yol bulmaya çalışırım. burada öncelik çocuğunuzu etkilenmemesi, mutlu olması olmalı. siz kalkmış huzur bozmak için çocuğu başlarına bırakmaktan bahsediyorsunuz.
eski eş statüsünden çıkıp anne olduğunuzun farkına varın

Yine var ama yok bir baba maşallah.
Yeni eş açısından da oldukça sıkıntılı bir durum. Belirttiğim gibi çocuğun anne ve babasının çözmesi gereken sorunu kendilerinden başka herkes üstlenmiş yeni eş, babaanne ve ne yazık ki çocuk. Çocuğu yeni eşe kitle ortadan yok ol, yeni eşle eski eş kavga etsin dursun. Sorsan mağdur, sorsan çocuğu ile ilgileniyor. Maddi manevi çocuk bakamayacak olan yapmasa keşke. Sadece para kazanınca bitmiyor babalık malesef.
Bir de konu sahibi ikinci çocuk istedim ama eşim istemedi gibi bir şeyler demişti. Neyse ki aklı başında bir hareket yapılmış en azından. Adam belli ki evlilik içinde de yokları oynuyormuş. Konu sahibinin annesi geliyormuş sürekli çocuk bakımına destek olmak için. Anne de de aklı başında değil asla sadece kendi keyfi ve kadınca kıskançlıklarının etkisinde davranıyor.
Bu hikayede yanan çocuk ve yeni eş malesef.

Sen paşa paşa onların tatil fotograflarini sosyal medyadadan takip edeceksin Terapi al ve calismaya basla

Ağlıyor gibi yazmamış mı sence de? Yazık be üzüldüm.

Saniyor ki cocugun sayesinde sınırsız sacmayalabilir, ama isler öyle olmuyor. Kuzenimde annesi cocugu hep babayi birakti, ama ayni anda babaya nafaka artirma davasi acti. Baba itiraz etti tabi cocuk zamanin cogunu zaten bende yasiyor velayeti tam istiyorum diye. Hakim hem velayeti babaya verdi hem nafakayi kesti. Kadin simdi cocuk icin nafaka ödüyor. Konu sahibi hep diyor ya "tek yapmadim" diye. Evet tek yapmadın. Gerekiyorsa sende pasa pasa nafaka ödersin.

Adam kurtulmuş diye başının gözünün sadakasını veriyor bence

Ne itici bir insansınız ya eşiniz iyi ki sizden ayrılmış bide çocuğu kullanıyorsunuz aralarını bozmak için . Sanki çocuk sizin umurunuzda mı

kendi ayaginiza sıkıyorsunuz. yeni esin canini sıkmaya devam edin daha nelerden mahrum kalacaksiniz. don paca kapida bulunca kendinizi o zaman hirs atesiniz söner

Adam kurtulmuş diye başının gözünün sadakasını veriyor bence

Adam kötü olsa zırnık koklatmazdi, ama en azindan egitim masraflari felan karsiliyor. Konu sahibi barismayi umuyordu cocugu da kullanarak. O yüzden beraber bulusuyordu pazarlari. Adam evlenince hayaller tabi . Ondan sonra sirf onlara huzur vermemek icin cocugu devamli "alismasi" icin göndermis. He tabi. Biz yemedik..yeni es veya eski es yer mi. Burda bile hala esim diye yaziyor. Terapi almasi lazım. Insallah baba cocugunu tamamen alir konu sahibi de kücük ucuz bavulunu toplayip evlerinden cikar

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda
Anlamıyor musun gerçekten.
Sen huzur kaçırmak için, babası yokken, yabancı birine çocuk gönderip duruyorsun, rahat vermemek için.
Babası evde olsa, çocuk da istese tamam.
Kadına ne alaka gönderip duruyorsun.
Eski eşle çok mu kötü ayrıldın.
Adam ne kadar efendi gibi valizini alıp çıkmış.
Neden mutlu olmasını istemiyorsun.
Hadi onu da geçtim, neden çocuğunu silah gibi kullanıyorsun.
Bir insan evladına bunu nasıl yapar, sen anne olarak bunu yaparsan elin kadını niye kalkıp köfte yapsın.

çocuğa, eski eşe, yeni eşe üzüldüm ya, ne biçim bi düşünce yapınız var valla pes size.

Bu kafayla hiç bir yere varamazsınız. Sonunda kaybeden siz olacaksınız.

Nefret gözünü bürümüş ya arkadasım sen çocuğunu hiç düşünmüyorsun .
Ayıp ya.
Ben çocuğumu kimseye vermem ağlatmam .
Onların arası bozulsun diye çocuğumu kullanmam ya.
Kendinize gelin .
Çocukta kapanmayacak travmalar oluşturuyorsunuz.
Hepiniz suçlusunuz .

Siz kafanızda boşanmamışsınız ki. Hala gelin geldim, düzenim bozulmasın vs.
Maddi sorununuz yok. Psikolojik destek alın. Kafanızda eski eşinizden ve onun ailesinden bi ayrışın. Yeni bir hayat kurun. Çok gençsiniz yazık olur yıllarınıza.

Adam evini eşyalarını bırakmış. Nafakasini da ödüyor anladığım kadarıyla. Kendi aranızdaki sorunlar bir yana.. Kac adam bunu yapar ?
Mahkemenin belirlediği günlerin dışına çıkmayın siz de.
Nihayetinde kadın da yeni evli. Siz düşündünüz mü yeni evli bir kadinin esiyle birlikte yalniz kalma isteğini?.. Ayrıca bakıcı değil o kadın. Çocuğunun kaliteli vakit geçirmesini üvey annesinden beklemek biraz gerçek üstü beklenti
Çocuğa üzüldüm. İkinci travmayı anne eliyle yaşıyor.
Bence destek alın. Kötü biri olduğunuzu düşünmüyorum. Sadece kabullenemediginiz durumlar var. Çocuğunuzu da bu hengamede geri dönülmez yaralar actirmayin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…