Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi siz anne mi oluyorsunuz? Çocuğunuzu babasına ve üvey annesine vermekten bahsediyorsunuz ve kadının çocuğunuza eşek gibi bakmak zorunda olduğunu söylüyorsunuz, bir de kadını arayıp hesap soruyorsunuz. Siz iyi değilsiniz. Yazık o çocuğa.
Depresyondan çıkamamış bence

Konu sahibinin kilo sorunu varmış bakın demiştim kimseyi bulamadığı için eski eşine sarıyor :)
Belki de derdi eski eşi değil çocuğu başından atıp koca bulmak. Her durumda kendi uçkuru yani. Böyleleri keşke anne olamasa, bunların yerine çocuk hasreti çeken o yavruları hakeden insanların çocuğu olsa.

Bakmak istemediğiz, sorumluluk sevmediğin kişiliğiniz varsa çocuk doğurmayın

Pesss. Ne kadar garipsiniz?
Siz delirdiniz mi? Çocuğu vermekten bahsediyorsunuz sonra ev ve nafaka diyorsunuz. Anne olamamışsınız. Çocuğunuzun huzuru değil sizin egonuz ön plana geçmiş. Hanımefendi kusura bakmayın ama kimse kimsenin çocuğuna eşek gibi bakmak zorunda değil. Çıkın artık şu iğrenç kafalardan ya. Ne güzel adam sizi mağdur etmeden boşanmışsınız ama derdiniz kendi rahatınız. Çocuğunuzu verdiğiniz de sırf onların huzurunu kaçırmak için utanmayacak mısınız nafaka almak ve evde kalmak için. Pess.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Bir büyüğünüz olarak yazıyorum.Çevremde çok tanıdık oldu bunun gibi benzer evlilikleri olan, o deneyimlerden yazıyorum.
Yazdığınız her cümle yanlış.Doğru olan bir cümleniz yok.Yaptıklarınızın hiç biri çocuğunuz için değil, öyle ama diye sakın cevap vermeyin.Siz ne ayrılığı ne de eski eşin evliliğini halen kabullenmemişsiniz.Tek derdiniz onları huzursuz mutsuz etmek.Açık ve net bu böyle.Çocuğunuz için çok üzüldüm, iki ev arasında gidip geliyor psikolojisi ne durumdadır kimbilir.Bakın yarın ergenliğe girecek bu yanlışlara devam ederseniz çok pişman olursunuz.
Siz en kısa zamanda bir uzman desteği alın.Buradaki herkesin size yanlış yaptığınızı söylemesi sizin aşla işinize gelmez gelmiyor.Bir uzmandan belki duyarsanız anlamı olacak.Bu uyarıyı evladınız için alın ve gerçekleştirin.
Karşınızdaki kişi yeni evli bir çift daha onlar birbirlerini tanımadan benim çocuğumu daha iyi tanısın diye çocuğunuzu oraya gönderiyorsunuz.Bakın dünyanın en iyi insanı olsa ilk günler bunu beklemez ve istemez.Durun kadın evine girsin evlilik nedir eşle vakit geçirsin evine alışsın.Sonra kadının çocuğu yok birden evinde 8 yaşında bir çocuk .Kolay mı sanıyorsunuz onunla nasıl ne yapacağını bilemeyebilir ki çok doğal.Hepimiz çocuğumuz doğunca hemen mi öğrendik nasıl yapılacağını anneliği.Siz kadının profesyonelce anne olmasını beklemişsiniz.Sonra 8 yaşındaki çocuğu laf taşımada kullanıyorsunuz.Ne yaptı ne yedin ne içtin kızdı mı.Bunlar normal mi sizce.
Kadını aramak eşşek gibi yapacaksın edeceksin demek ne demek.Herkese eşek gibi ile başlayan cümleler.Çok kaba değil mi.Bunlarla nereye varacaksınız.
Son olarak onların yanlışı yok demiyorum.O evde babanın ilk çocuğunun da bir odası olmalı elbette.Bu yarın kardeşi olduğunda ilk oğlunu dışlanmış hissettirir ve çocuk babasını kaybettiğini zanneder.Ancak bu psikolojiniz ile siz ve eşiniz bunu ve benzer sorunları çözecek gibi durmuyorsunuz.Bu nedenle baştaki gibi eşle beraber mutlaka uzman desteği alın.8 yaşındaki çocuğa yazık etmeyin...

Belki de derdi eski eşi değil çocuğu başından atıp koca bulmak. Her durumda kendi uçkuru yani. Böyleleri keşke anne olamasa, bunların yerine çocuk hasreti çeken o yavruları hakeden insanların çocuğu olsa.

Yok keşke o olsa öyle olsa kilo verir süslenmeye çalışırdı

Amacı yeni eşi kaçırıp, eskisi gibi sık sık görüşmek adamla 😏

Bu uğurda tek silahı olan cocuğu kullanıyor, psikolojisi bozulsun umrunda değil, dayak yesin cocuğu diye bekliyor dayak atarsa boşanmış onu bekliyor timsah gibi.

Çocuk elde tablet önde bilgisayar abur cubur gitmeyi o yüzden istiyor kadın ilgili değil aksine tüm gün telefonda televizyonda kadın programları izleyen biri birde çocuk yapmayı düşünüyor
Çocuk mutlu ki gidiyor..üstelik babası evde değilken... kötü bir muamele görse,sevilmediğini hissetse gider miydi?

Neyse ben o kadinin yerinde olsam o gariban cocugu yanima alip, kendim büyük eve gecip, evimi kiraya verdiririm, senin oturdugun evi de bosalttiririm, madem cocuga ben bakmaliyim, o zaman nafakani da kestiririm. Sana verilen parayla eve de bi tane bakici, yardimci tutarim ay kiz sabahlar olmasin. Versene sen su kadinin numarasını bana jdjdjd

Yasiycaklarrrrr, sen de kenarda oturup çekirdek citleyip izleyebilirsin

Boşatır ama bunları bu, eve de çöreklenmiş. Nafakayı da yiyip yiyip semirmiş bedavaya yaşayacak ömür boyu. Misyonu bu.

İlk defa bi üyenin ölmesini istiyorum, ölse de rahat etse herkes yoksa kurtulamayacaklar :KK43:

Neyse ben o kadinin yerinde olsam o gariban cocugu yanima alip, kendim büyük eve gecip, evimi kiraya verdiririm, senin oturdugun evi de bosalttiririm, madem cocuga ben bakmaliyim, o zaman nafakani da kestiririm. Sana verilen parayla eve de bi tane bakici, yardimci tutarim ay kiz sabahlar olmasin. Versene sen su kadinin numarasını bana jdjdjd
Müthiş bence de layığını bulur, ancak böyle anlar 👌🏻

Yok keşke o olsa öyle olsa kilo verir süslenmeye çalışırdı

Amacı yeni eşi kaçırıp, eskisi gibi sık sık görüşmek adamla 😏

Bu uğurda tek silahı olan cocuğu kullanıyor, psikolojisi bozulsun umrunda değil, dayak yesin cocuğu diye bekliyor dayak atarsa boşanmış onu bekliyor timsah gibi.
Gerçekten bu koca delilerinden nefret ediyorum. Bu kafalar işte sevgilisine çocuğunu öldürten kocasına dövdürten çocuğu bırakıp kocaya kaçan profil bu işte. Anne olmayı asla haketmeyen asla o duygusu olmayan zaten çocuğu da evliliği garantilemek için yapan. Nefret ediyorum böyle kadınlardan.

Kendinizi yırtsanız da o adam boşanıp size dönmeyecek.
Evlenirlerken sesimi çıkarmadım diyorsunuz, bekar adam sizden izin mi alacaktı? Keşke nikah memuruna gidip iznim yok deseydiniz, eski eşinin rızası yokmuş bu nikah kıyılamaz diyerek kıymazdı o nikahı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X