Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet öyle gözüküyor.benim teorim cocuk belli yasa gelinceye kadar baktiracaklar sonra da elinden herseyi alacaklar bu konu dogru ise ben böyle dusunuyorum
İnşallah doğru değildir. Çocuk altına kaçırıyormuş muso hala yengeyle iteşme peşinde.

Doğruysa bende kesinlikle öyle düşünğyorum. Sus payı verilmiş. Kayınvalide bebekken bakmamış şimdi güya bakacakmış. Eyliyor işte musoyu, musoda beni seviyorlar gelinleri olarak görüyorlar diyor.

Ay bu ne be? Insan kedisini köpeğini veremiyor, akli kalıyor; kendi evladınızı vermekten bahsediyorsunuz! Bir de tamamen verecekmiş. E sen öz anası degil misin? Elin kadını eski eşinizle evlendi diye ne diye sizin cocugunuza bakmak zorunda olsun? Elin kadını bakmak zorunda ama sen değilsin istediğin de başından atabilme yetkisine sahipsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Sorunuza gelecek olursak e tabi adam çocugunu aldiktan sonra nafakasını da geri çeker, evi de geri alır.

Son düzenleme:
Kesinlikle bu konu doğruysa olay bu kv rahatın dan olmak istemiyor musakka yi yaglayip bağlayıp çocuğun başında tutuyor..sus payı mis gibi yapıyorlar..aklını başına almassa hic iyi degil sonu

hmmm musonunkiler zaten çok fenalar. Oğullarının üzerine mal yapmamışlar ki muso hak talep edemesin. Boşamayı da sen bizim kızımızsın ayağına hiç bir şey talep etmemesi için yapmışlar.
Yakında o evden de çıkarırlar.

Evet öyle gözüküyor.benim teorim cocuk belli yasa gelinceye kadar baktiracaklar sonra da elinden herseyi alacaklar bu konu dogru ise ben böyle dusunuyorum

Ben tam tersini düşünüyorum, bazı kültürlerde, bazı ailelerde gelini bir kere eve geldiğinde, öyle boşanma vs olmuyor. O artık evin kızı sayılıyor ne yaşanırsa yaşansın.

Benim annemin ailesinde de bu şekilde boşanma olayı. Dayımında böyle feci mutsuz olduğu bir evliliği var, dayım çok boşanmak istemiş gençken, aileden kimse kabul etmemiş, destek vermemiş boşanamadı adam. Yaşlandılar şimdi iyi kötü eşiyle. Musakka da bu şekilde aileye güveniyor. Beni bırakamazlar diye düşünüyor, kocasının ilk karısı, kocası da onun ilk ve tek 'kocası', boşansam da bir şey değişmez diye düşünüyor.

Hadi dayımlar yaşlıydı, annemin başka bir akrabası 30-35 yaşındalar bugün, boşandılar, aynı musakkalar gibilerdi, sanki gelinleri eski gelin değil gibi görüşüyorlardı, eski kocayla bağları kopmadı. En son 3 yıla tekrar evlendiler.

Musakka ablam canım seni en iyi ben anlarımmm

Tam musakkakın aradığı yorum

Canim olabilir ama esi de ailenin tek çocuğu.adami çiğnemez ler asla.ogullarini ezip geçip musakkayi tutmazlar.zaten en son kv aramis çocuğu gönderme bizde görecek demis eski eşinden ötürü.zaten aile ne olursa olsun iyi niyetli 5 bin TL nafaka kolej ev mutfak.alisverisi ekstra hafta sonları baba futbola felan yazdırmayı düşünüyor du .dusun evlenene kadar adam musakkanin telefon faturasını ödemiş yeni gelin ödeme dedikten sonra adam musakkayi arıyor sen öde artık diye..bu kadin gicik olmasinda ne yapsin.ben acikcasi musakka yi kv yiyeni akraba diye dusundum .ama arkadaşının sevgilisinin arkadasiymis eski es çürüdü o teorinm
Ama sonunda hersey den olacakmis gibi hissediyorum güldük eğlendik ama.musakka için üzülüyorum ben aklını başına alir kendi hayatını düzenini kurar daha çok genç..

Olan faturaya oldu musakka hıncını alır onun

Musakkak doğruysa her denilene inanan, kendi kararlarına veremeyen birisi. Bütün bunlarda ondan olmuş zaten. Bir ev için kendisini ezdirmiş. Yani adamla boşanıp boşanmamış gibi hayat sürdürmesine izin vermiş. Gerçekten böyle giderse musakkak kayıp bir hayat olacak dolayısıyla oğlu da aynı olucak. Nasıl güvensin o çocuk? Pinpon topu gibi bir oraya bir buraya attılar.

Musoya biri ‘sen de bekar anneyim, tek başıma ayaktayım’ diye sayfa aç kahve, çay fotosu koy’ dedi. O da ‘düşünüyorum aslında’ dedi.

Muso bunu hayata geçir temellerini at ban süresince .

Evet, akraba diye bende düşündüm. Değişik bir kadın, yani saf değil, ama kendi hakkını korumayı bilmiyor. Kayınvalidenin kızı yok, kendine baktırıyor işte böyle böyle musakkaya.

Ama musakkanın aklı başına gelmez. Annesi, ablası varmış. Herhalde buradaki gibi mantıklı akıl vereni vardır. İmkansız akıl vereni olmaması. burada o kadar okudu etti yazılanları, yine aynı şeyleri yazdı durdu. Bu değişmez artık bu saatten sonra.

Musoya biri ‘sen de bekar anneyim, tek başıma ayaktayım’ diye sayfa aç kahve, çay fotosu koy’ dedi. O da ‘düşünüyorum aslında’ dedi.

Muso bunu hayata geçir temellerini at ban süresince .
Dalga mı geçti? Yenge çay kahve tanıtıyormuşta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…