Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazık ya hiç sevilmemiş konu sahibi belli. Oğlunun üstünden ilgi görmeye çalışıyor.
Öyle bir duruma gelmiş ki oğlunun isminden bile pay çıkarıp en çok beni sevecekler diyor. Oğlundan bahsediyor öyle anlatırken ama asıl derdi kendi.
Umarım aşık ve dinamik çifti rahat bırakır gerçeği görüp sevilmenin tadına varırsın bir gün.
Kızılcık şerbeti Nilay gibi aynı. ben büyük gelininim en çok beni seviyosun diğ mi annee diye darlıyodur kv 'yi. doğurcam da miras eltimin çocuğa kalmayacak diye yırtındıydı o da musakka gibi 🤣🤣

Yengeyi birde influencer diye işsiz diye aşağıladı 😂😂😂🤣🤣🤣🤣
herkesi aşağılıyo zaten bi kendisi ak pak 😂 kadının evi var, üniversite mezunu, güzel, bakımlı, zeki, kocası etrafında dört dönüyo off musakkak musakkak valla kıskanmakta haklısın kız 😂

Hanımefendi çocuğunuz şu an bu yaşta ama elbet bir gün büyüyecek kendi hayatına dönecek. Öyle veya böyle evliliğiniz yürümemis. Çocuğun etkisi ortadan kalkınca eski eşinizin yeni ailesinin huzurunu kaçıracak bahaneniz de kalmayacak. Size tavsiyem ben dahil kimseye cevap vermeye çalışmadan eski eşiniz defterini kapatın.

Biz size katılmıyoruz, kadın çocuğunuza bakmak zorunda değil. Tamam biz yanılıyor olalım, bakmak zorunda olsun. Sizce bunu ona eski eşiniz dahil herhangi biri zorla yaptırabilir mi? İnsanları zorlayarak istediğiniz yere getiremezsiniz. Olmuyorsa başka çözüm arayın. Sizin veya başkasının zoruyla o çocuğu evinde ağırlayan kadın çocuğunuza iyi davranabilir mi?
Böyle yaptıkça çocuğunuz için daha zor bir hayat inşa ediyorsunuz.

Lütfen kendinize bi hayat kurun ve yavaş yavaş o aileden kopun. Eninde sonunda çocuğunuz büyüyecek ve irtibatınız kopacak, bunu bugünden yapın ki çocuğunuz arada ezilmesin.

Bir fotoğraf karesinde anne baba yanyana olmasa da olur bu çok küçük bi ayrıntı. Ama bu yaptıklarınız yüzünden insanlar geriliyor ve çocuğunuz bunu olduğu gibi alıyor içine. Yazık günah. Kıymık kadar kıymeti varsa çocuğunuzun bırakın küçük hesapları. Siz uğraştıkça ister istemez o çocuktan çıkaracaklar öfkelerini, size yapılsa siz de öyle olurdunuz. Daha fazla saldırarak bunu ancak artırırsınız, azaltabilir yolunuz yok. Siz bulaşmadıkça azalabilir.

Eski eşiniz size dönmeyecek, o kadınla ayrılsa da dönmeyecek. Bunu bilin ve önünüze bakın. Yeni çevre, yeni uğraşlar edinin ve bu defteri kapatın.

herkesi aşağılıyo zaten bi kendisi ak pak 😂 kadının evi var, üniversite mezunu, güzel, bakımlı, zeki, kocası etrafında dört dönüyo off musakkak musakkak valla kıskanmakta haklısın kız 😂
Musocuğumunda dükkanları var hakkını yiyosun ama 🤣 köfte yoğurmak ve don yıkamakta da bir dünya markası. Değerini bilen yok musonun ya 😢

kadının uzaktan huzurunu bozuyorsunuz çocuğu kullanarak hoş değil konuşma tarzınız bile kötü.

Buraya ikinci adamlarla evlenen kadınlar yazmış okudum hepsini bekar adam seçmeyen sizsiniz bana akılmı veriyorsunuz kusura bakmayında yani ben ölsem çocuğa kim bakacak o Kadın bakacak he sizde eşşek gibi bakacaksınız kocanızın çocuklarına köprü geçene kadar canım cicim sonra çocuk gelmesin gelecekte ilgileneceksinizde adam sizi kapıya koyar bir gün görürsünüz :KK66:
Acilen kusma butonu gelmeli çok acilennnn🤮🤮

Oğlumu aradı yine her akşam görüntülü arıyor onlar konuştular sonra çocuk kapatırken anneni verir misin konusalm dedi öyle konustk ben aramadım böyle seni rahatsız etmeyelim her aksm ben oğluma telefon alayım hat almayalım evdeki internete bağlanır akşamları onunla ordan konuşuruz dedi görüntülü seni de meşgul ediyoruz böyle olmuyor dedi dedim ne münasebet eşinmi kızıyor dedim oda hayır her akşam oğlumla konuşuyorum bazen uzun sürüyor senin özel telefonun işin olur gücün olur ondan dedi Kadın korkutmuş bunu anladım dedim iznim yok sorun değil benden konuşun dedim
Bak sana bir şey diyeyim mi, eşim benim nikahlı kocam, benim haberim olmadan çocuğuna bir çorap almaz. Eski eşi ile çocukla ilgili bir durum olmadığı surece asla konuşamaz. İstediğim hastaneye götürürüm, istediğim okula gönderirim, istediğim yerden alışverişini yaparım annesi buna asla karışamaz. Eşim de karşı çıkamaz bu duruma, çünkü eşimle bütçemiz ortak.
Ben kendime bile bir şey alırken eşime bilgi veriyorsam, benim de her şeyden bilgim olmalı.

Bak sana bir şey diyeyim mi, eşim benim nikahlı kocam, benim haberim olmadan çocuğuna bir çorap almaz. Eski eşi ile çocukla ilgili bir durum olmadığı surece asla konuşamaz. İstediğim hastaneye götürürüm, istediğim okula gönderirim, istediğim yerden alışverişini yaparım annesi buna asla karışamaz. Eşim de karşı çıkamaz bu duruma, çünkü eşimle bütçemiz ortak.
Ben kendime bile bir şey alırken eşime bilgi veriyorsam, benim de her şeyden bilgim olmalı.
Yengenin de senin gibi olduğuna eminim. Muso ancak hayaller aleminde napıcan.

E haliyle. Eve giren çıkan para belli, dış kapıya mandal olmayanların inisiyatif alabildiği bi yerde görülmüş değil. Millet anasını babasını karıştırtmıyor, eski eş kimmiş?

Yengenin de senin gibi olduğuna eminim. Muso ancak hayaller aleminde napıcan.
Eski eş muso gibi olsaydı çok net çocuğuna dışarıda görüş derdim eşime. Bu ne Bee karın ağrısı gibi kadin. Bizimki de bir miktar muso gibi ama öyle çeneleşemez. Bir şeyi ister ben uygun görürsem yapılır, uygun görmezsem istediğiyle kalır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X