Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eski eşim çalışıyor kadın evlenince işi bırakmış ayrıca o evde hakkı yokmu odası olması gerekmiyormu çocuğumun o evdede,çocuğumu istemiyor sa evlenmeseydi çocuklu adamla evlendi
Odasi olmasi gerekiyorsa bile bunu eski ese soyleyin o agirligini koysun kimse sizden çıkanı siz gibi kayirmaz bunu bi kabul edin esinizede kizip cocuk uzerinden siyaset yapmayın lutfen bosaniyorsunuz hirslariniza çocukları kurban ediyorsunzu gunahtir.madem hirsiniz vsr bu adama yollamayin cocugu magdur etmeyin i gelsin gormek icin cocugunu kossun pesinizden ne bu sacmalik ya

Ben böyle kadınlara ‘ tirrek kadınlar’ diyorum.

Hasbelkader bi şekilde evlendiği kocasının kabusu oluyorlar.

Yemek yapmazlar, iş yapmazlar,çalışmazlar,kendi bakımlarını ihmal ederler, adamın sırtına kambur olurlar. Bi şekilde adam kaçınca da bana bakmak zorundasın diye adamın hayatını mahvetmeye devam ederler.

Haliyle bakımsız oldukları ve kötü bir karakteri oldukları için talipleri de olmaz bu yüzden boşandığı eşi birini bulunca onlara saldırırlar.

Tirrek kadınlarla evlenmek suçtur, kurtuluşu da yoktur :)

Evliliğin kadınlara verdiği avantajları sonuna kadar kullanma eğilimindedirler.

Şu görseldekiler gibidirler.
Yazık bugün de kocalara acıdım 😂

Çocuğun psikolojisi ne olucak peki? Anyayı konyayı gören çocuğunuz olmasın. Elalemin kadını sizin çocuğunuz ile çocuk bakmayı öğrenmek zorunda değil. Babası neredeyse onun yanına gönderin. Kadın çocuğu istemiyor, ortada inadına kullandığınız kendi doğurduğunuz çocuk! Oyuncak, eşya göndermiyorsunuz. Ben kadın istese bile çocuğumu eskisi kadar göndermem. Eşim madem evlenmiş gelsin burda görsün ya da götürsün bi avmye sabahtan akşama kadar vakit geçirsin geri getirsin. Bakmak zorunda olan kişi anne ve babadır. Bir çocuğun psikolojisi babasının evinde istenmemesi üvey anne travmasına uğraması sizi hiç korkutmuyor mu? Sınırlarınızı çizin çocuğunuz için.

Asıl siz bakıcaksınız çocuğunuza. Eşinizin evde olduğu ilgilenebileceği günler bırakın. Hırslarınız yüzünden çocukları perişan ediyorsunuz.😔

Siz normalmisiniz ya, boşanmayi sindirememişşiniz belli küçücük yavruyu kullanıyorsunuz.Karsi taraftan eski eşiniz dışında kimse çocuğunuza bakmakla yükümlü değil hanımefendi.Saygi duyar abla olarak yaklaşımda bulunur tamam ama emri vaki eşşek gibi bakicak diyemezsiniz.Bu kadar sikayetcisiniz bırak göndermeyi sokağından geçirmem,evladıma hissettirmemek için bin takla atarım psikolojisi bozulmasın diye.Sizin derdiniz çocuk felan değil eski eş,ev,nafaka Allah hidayet versin.

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda
Kadına kızmaya hakkınız yok maalesef. Kimse sizin çocuğunuza bakmak zorunda değil. Muhatabıniz babası, babasının eşi değil. 7 yıllık evliyim eşimin eski eşinin ses tonunu bile bilmem. Benim evimde eşimle ne yaşadığıma, ne yaptığıma karışamaz. Kadına haddini bil demişsiniz ama siz haddinizi bilmiyorsunuz bence.

Allah sana akıl fikir versin. Zavallı çocuğu istenmediği yere annesi zorla gönderiyor, çünkü annesi de İSTEMİYOR! KİMSE SENİN ÇOCUĞUNA BAKMAK ZORUNDA DEĞİL. SEN VE BABASI BAKMAK ZORUNDA! ÇOCUĞUMU DEĞİL ORAYA GÖNDERMEK KAPISININ ÖNÜNDEN GEÇİRMEZDİM. BİRDE OTURMUŞ NAFAKAYI EVİ DÜŞÜNÜYORSUN ÇOCUĞUN RUH HALİNİ DÜŞÜNECEĞİNE. YAZIKLAR OLSUN SENİN KAFANA, SENİN GİBİ İNSANLAR ANNE OLMASIN!!!!

Amacı belli zaten konu sahibinin.. huzursuz edip ayrılmalarını sağlamak.. çocuğu falan umrumda degil

Halbuki ayrılsalar durumu çok daha beter olacak.

Eski eşte ciddi bir babalık hissi yok, olsa “başıma atıyorsun” dedi diye eşine çemkirir.

Şimdi çocuk olduğu için mecburen iki ev açıyor, eşinden bir ayrılsa bekarlık evine geri dönmek isteyecek. Sonuçta yeni eş de ikinci evin bütçesine katkıda bulunuyor.

Konu sahibi ayrılırsa bana geri döner diye düşünüyorsa çok yanılıyor, bu adamda öyle bir düşünce yok çok belli.

Hep beni kötülemişsiniz ben onlar evlenirken bile sustum bisey demedim çocuğumla iyi olsunlar kötü davranmasın tamam dedim çocuğma hep sordum bisey yapıyormu sana diye tetikteyim hepde geçen sinir krizi geçirmiş evde ondan hemen aradım kavga ettik ilk kes oldu bu

Adam bekardi istedigini yapar. Siz bilerek cocugunuzu onlarin huzuru bozulsun diye gönderiyorsunuz. Size sonuc olarak ne olacak söyliyim mi? Cocugunuz akli erdigi zaman sizden nefret edecek. Bu bir. Ama en önemlisi: Eski esiniz esiyle anlassa size velayet davasi acip kazanabilir. O zaman dünyanin nasil bir yer oldugunu görürsünüz. Akrabagim öyle yapti mesela. Davayi kolaylikla kazandi mahkeme anneyi kusurlu buldugu icin..simdi cocuk anneyle görüsmüyor. Basiniza gelecek bunlar. Hak ediyorsunuz da. Ama olan cocugunuza olacak. Sizce o salak mi ne yaptiginizi anlamiyor

Eski eşim çalışıyor kadın evlenince işi bırakmış ayrıca o evde hakkı yokmu odası olması gerekmiyormu çocuğumun o evdede,çocuğumu istemiyor sa evlenmeseydi çocuklu adamla evlendi
Belirli zamanlarda gelen biri için niye oda yapayım. Ha ablamın çocuğu ha eşimin çocuğu, benim için yeğen gibi. Kardeşimin çocuğu belirli zamanlarda bana kalmaya gelir bunun için oda mı yapılmalı.

Çocuğunuzun baba evindeki odasına takilacaginiza, yara alan psikolojisine takılın hanımefendi.

Demek ki her boşanmada erkek kötü değilmiş
çocuğu verirseniz o evden eşşek gibi çıkar çocuk için verilen nafakayı da alamazsınız. kıskanıyorsunuz ve huzur kaçırmaya çalışıyorsunuz. üstelik bunu yaparken çocuğunuz umurunuzda değil. o çocuğu siz ve eski eşiniz yaptı kadına ne acaba

Hep beni kötülemişsiniz ben onlar evlenirken bile sustum bisey demedim çocuğumla iyi olsunlar kötü davranmasın tamam dedim çocuğma hep sordum bisey yapıyormu sana diye tetikteyim hepde geçen sinir krizi geçirmiş evde ondan hemen aradım kavga ettik ilk kes oldu bu
Tamam çocuğumu vermeyeceğim onlara ama ben kötü bir anne değilim çocuğuma hep sordum bisey yaptımı diye çocuğum yapmadı dedi ama kızıyormus bisey dökünce falan
Benim ailemde vermemi söyledi ben anneysem o baba değil mi diğer çocuk olunca ne yapacak
Birincisi bosandigin adam istedigiyle evlenir, ne yapabilirsin ki? Yapabileceğin tek şey kocan yokken zırt pırt çocuğunu yollamak, ondan aldığın haberlerle arayıp huzursuzluk çıkarmak zaten. Onu da maşallah yapıyorsun 🧿
İkincisi çocuğuna sürekli 'sana bir şey yaptı mi' , 'kotu bir şey dedi mi' , 'sana kızdı mi' falan filan demenin çocuğa en ufak bir yararı olmayacağı gibi çocuğu strese sokmaktan başka bir halta da yaramaz. Huzursuzluk çıkarmak için çocuğunun da psikolojisini bozuyorsun, hala daha o eve komple vermek istiyorsun. Bir de çok matah bit anneymissin gibi milletin üvey anneliğini eleştiriyorsun
Üçüncüsü senin ailen düzgün bir aile olsa zaten seni yetiştirmezdi. Neden onlardan akıl aliyorsun ki? Hangi aile torununun sevilmedigi ortama gitmesini ister,biraz da o baksın der 😮😮 ailen de senin gibi annelikten anlamayan insanlardan oluşan bir çatı,belli ki.
Belki de çocuksuz olursan daha rahat yenisini bulursun diye ümid ediyorlardır. Yoksa akıl kâri değil bu söz

Bugün pazar her pazar çocuğu alırdı bugün tek izinli günü eski eşimin almadı karısıyla olmayı seçti bunu onlar yapıyor ben değil
Karısının kocasıyla başbaşa bir pazar geçirmeye hakkı yok mu? Bir pazar çocuğuna, bir pazar eşine ayırabilir. Ayrıca bu babasının inisiyatifinde, insanlar size göre hayatlarını yaşayamazlar.

Yolla yolla.
Sonra adam inşallah dava açar, çocuğu tamamen alır seni evden atar nafakayi keser
Tek başına hayatına devam edersin girer bir yere çalışırsın.
Çocuk büyüyor görüşmek istemiyorum dediğinde bitti
Bu nasıl hırs nasıl kıskançlık inanılır gibi değil
Sorun Çocuk değil sensin senden kurtulsalar rahatlayacaklar
Düşmanıma bile çatmasin senin gibiler

Birincisi bosandigin adam istedigiyle evlenir, ne yapabilirsin ki? Yapabileceğin tek şey kocan yokken zırt pırt çocuğunu yollamak, ondan aldığın haberlerle arayıp huzursuzluk çıkarmak zaten. Onu da maşallah yapıyorsun 🧿
İkincisi çocuğuna sürekli 'sana bir şey yaptı mi' , 'kotu bir şey dedi mi' , 'sana kızdı mi' falan filan demenin çocuğa en ufak bir yararı olmayacağı gibi çocuğu strese sokmaktan başka bir halta da yaramaz. Huzursuzluk çıkarmak için çocuğunun da psikolojisini bozuyorsun, hala daha o eve komple vermek istiyorsun. Bir de çok matah bit anneymissin gibi milletin üvey anneliğini eleştiriyorsun
Üçüncüsü senin ailen düzgün bir aile olsa zaten seni yetiştirmezdi. Neden onlardan akıl aliyorsun ki? Hangi aile torununun sevilmedigi ortama gitmesini ister,biraz da o baksın der 😮😮 ailen de senin gibi annelikten anlamayan insanlardan oluşan bir çatı,belli ki.
Belki de çocuksuz olursan daha rahat yenisini bulursun diye ümid ediyorlardır. Yoksa akıl kâri değil bu söz

Demek ki konu sahibi de çocuğunu itip kakıyor hakaret ediyor istemediğini beyan ediyor ki demiş çocuğun velayetini vereyim diye.

Bunlar onun normali. Bence destek olalım versin cocuğu adama.

Cocuk bu canavar annenin elinden alınmalı.

Ben zaten çocuğum için tekrar evlenmedim babasının yaptığını yapmadım hemen birini bulup evlendi o ayrı konu çocuğum o eve gitmek istiyor bilgisayar var orda oynamayı da seviyor oyunlarını vs ben buna da karşıyım tablet bilgisayar veriyorlar çocuğun eline tüm gün kadın keyif çatıyor çocuğum tablette bilgisayarda ,eski eşim karısının çocukla ilgilenmediğini görmüyor ona göre iyi Kadın o çocuğumu kabul ediyor diyor ama gerçekleri görmüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X