Çocuğum ve üvey annesi eski eşim evlendi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kötüsün ve vazgeçmeyeceksin. Az daha kudur çıldır da atsınlar seni o evden.
Zaten bu kötü kalple sokağa atılması yakındır,otur çocuğuna bak ilgilen ,bırak adam evdeyken çocuğu gönder ilgilensin ,yok illa çocuğu bahane edip huzur bozacak .Adama da yakında bir akıl veren bulunur evden,nafakadan ,çocuktan olur kalır öyle .......

Sustum derken..ne yapmayı düşünüyordunuz,"hayır evlenemezsiniz ayrılsakta bizim çocuğumuz var" demeyi mi düşünüyordunuz.

Sizin gibiler anne olmamali,yazık ya o çocuğa.
Çocuğu boşuna mı yaptı, iliğine kadar kullanacak tabi. Şampuan akmadığında su koyar gibi.

Tamam çocuğumu vermeyeceğim onlara ama ben kötü bir anne değilim çocuğuma hep sordum bisey yaptımı diye çocuğum yapmadı dedi ama kızıyormus bisey dökünce falan hem de çocuğu temelli yollayayım diyorsunuz.
Siz kendinizle çelişiyorsunuz. Hem diyorsun: çocuğuma hep soruyorum, tetikteyim ona kızıyormuş .. vb diye .. hem de bunlara rağmen çocuğunuzu kadına temelli göndermekten bahsediyorsunuz .( demekki siz de çocuğunuzun mutluluğunu değil kendi rahatınızı düşünüyorsunuz) insan sırf karşı taraf mutsuz olsun diye kendi çocuğunu mutsuz olacağı bir yere gönderebilir mi ?? hırsınıza yenik düşmeyin. Sizin de bir hayatınız var . Sadece onlar hayatını yaşamıyor. Siz neden kendinizi ezik hissediyorsunuz? Çocuğunuz sizle, eviniz var, nafakanız var ? Başka ne istiyorsunuz?? Sizde çocuğunuzla mutlu bir hayat kurun. Çocuk bir yük değil ki, hayattaki en güzel hediyedir. Size yük geliyorsa verin babasına temelli. Ama o zaman kimse sizi o evde oturtup o nafakayı vermez. Bir psikologla görüşün bence çünkü çok sağlıklı düşünemiyorsunuz gibi . Lütfen kimsenin mutluluğundan mutsuz olmayın . Ve başkalarını mutsuz etmeye çalışarak mutlu olmayı denemeyin.

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu

eski eşimle 2 yıl önce boşandık 7 yaşında çocuğumuz var velayeti bende kendisi altı ay önce evlendi normalde mahkeme günleri dışındada alırdı çocuğu evlendiği kadın müşterisi o şekilde tanışmışlar geçen sene .kadının çocuğu yok ilk evlendiklerinde ben çocuğu sık gönderdim oraya alışsın diye aynı ilçede oturuyoruz ama kadın hoşnut değildi galiba bilmiyorum çocuğuma sordum hep sana bisey yaptımı diye kadın eline tablet veriyormuş bütün gün çocuk tablette ilgilenme yok ödev yaptırma yok çocuğumun canı köfte çekmiş x abla yapmadı yemek var evde dedi baska yemek yedirdi dedi kadın baska yemek yaptı diye çocuğumun istediğini yapmıyor niye çocukluyla evlendi o zaman eşek gibi yapacak çocuğu ağlatmış koltuğa bisey döküncede kızıyormuş çocuğa dikat et diye bide olay buradan sonra koptu çocuğum dün onlarda kalmıştı kadın sinir krizi geçirmiş evde eski eşimle kavga etmiş bağırmış niye bilmiyorum çocuğum korkmuş bugün kadını aradım benim çocuğumun önünde böyle yapamazsın haddini bil dedim oda çocuğunu zırt pırt başıma atıyorsan yaparım eşim bütün gün evde yok çocuğu bana atıyorsun dedi kavga ettik en son birdaha çocuğunu gönderme dedi bende eşek gibi bakacaksın orası çocuğumunda evi dedim oda çocuğunun evi değil benim evim eşim benim evime taşındı hatırlatırım dedi ev kadının bekarlıkta aldığı ev benim pislik eski eşim onun evine taşındı yinede çocuğumu kabul edip bakmak zorunda bugün arkadaşlarım çocuğu bırak babaya Anya Konya görsünler diyor çocuğumun o evde odası yok salonda yatırıyorlarmış kadın bebek odası yapacakmıs diğer odayı çocuk yapacak heralde neyineyse bir çocuğa bakmayı bilmiyor çocuğum oda istiyor orda diye o kadın yine kavga çıkarmış bebek odası orası ona oda yapmam yer yok demiş çocuğum şahit olmuş bunlara çocuğu bırakmak iyi olurmu onlar çocuk yapacak görsünler dünya kaç bucak sizce vereyimmi tamamen? Biz şuan çocuğumla eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi? Birde eski eşimi aradım onada kızdım ben yoğun çalışıyorum bilmiyorum ev içini sen gönderiyorsun çocuk istiyor diye x kabul ediyor rahatsızsan yollama dedi bende sen babasısım esek gibi bakacaksınız dedim tamamen verme fikri oluştu aklımda bu insanlara müstahak ben tek başıma yapmadım bucocugu
Hayretler içerisinde okudum.Niyetiniz , amacınız o kadar kötü ki bu yolda kendi çocuğunuzu kullanmaktan çekinmiyorsunuz.Çocuk tabiiki babasıyla görüşecek ama babasıyla.Yeni eş ve çocuk neden birlikte vakit geçirsin, babasının evi nasıl bir mantık, yani evin içinde zaman geçirmesi mi yoksa babası ile bir şeyler paylaşarak belki daha kısa ama kaliteli zaman geçirmesi mi doğru olan.Yok köfte istedi, yok oda istedi.Çocuk sizin aynanız olacak maalesef.Siz yönlendiriyorsunuz, kıskançlık damarlarıza o kadar işlemiş ki çocuğa her detayı anlattırıp gelişimini olumsuz etkiliyorsunuz.Çocuk adına çok üzücü.
Çocuğunuzdan ayrı kalmayı bile göze aldınız.Siz ölmediniz hayattasınız.Başka birinin çocuğunuza annelik yapmasını göze aldınız.Bu kadar kalpsiz biri çocuğun köftesine takacak.Güldürmeyin kendinize.
Arkadaşlarınız ayrı bir dünya zaten.
Yalnız yeni eşi çok takdir ettim.Sabırlı ,bir şeyleri oturtmuş bir kadın demek ki.Çok mahalle kavgalarına girecek biri değil gibi

Sustum derken..ne yapmayı düşünüyordunuz,"hayır evlenemezsiniz ayrılsakta bizim çocuğumuz var" demeyi mi düşünüyordunuz.

Sizin gibiler anne olmamali,yazık ya o çocuğa.
Aklı başında bir insan çocuğu o eve gidince rahat etsin diye diğer kadınla da asgari bağ kurmaya çalışır hadi olmuyorsa da ateşe bu kadar körükle gitmez. "Eşek gibi bakacaksın" dediği kadın bir daha ılımlı davranır mi? Baba nerde bu hikayede, çocuğuyla ilgilense bu kadar sıkıntı da olmazdı belki. Hadi diğer kadının vicdani yok, kendisinde var mı, el kadar çocuğu kullanıyor, onların huzuru kaçsın diye çocuğu temelli o kadının eline vermeye planlıyor. Özellikle de "bakmıyor, ilgilenmiyor, kötü davranıyor" dediği kadına kendi eliyle verecek sabiyi. Allahım böyle kadınları anne yapma, çok sinirlendim..

Allahım Allahım siz nasıl bi insansınız.
İçinizdeki kin ve öfke uğruna çocuğunuzun hayatında yaralar açıyorsunuz.

1 Adamın evinde oturuyorsunuz
2 Adam evlendi diye krizlere giriyorsunuz
3 Çocuğu huzurları kaçsın diye devamlı gönderiyorsunuz
4 Kadın çocuğunuzun annesi değil (eziyet + darp etmediği sürece ki böyle bişey yapmıyor kadın) huzurları kaçsın diye devamlı gönderdiğiniz çocuğa kadın asla bakmak zorunda değil.
Sizin nasıl bi kalbiniz var anlamadım.
5 Eşinizin evlenmeden önce var olan evinde oturuyorsunuz, o evde çocuğunuz için oturuyorsunuz siz galiba başka kafalardasınız bi konuyu anlayamamışsınız. Adam istese sizi şu an kapının önüne koyar ve hiç birşey yapamazsınız.
6 Çocuğunuzu olması gerektiği gibi gönderin, içinizdeki nefreti kusmak, huzur bozmak için göndermeyin.
7 Madem kocanıza çocuğunuzu bırakmayı düşünüyorsunuz valizinizi alıp evden gelideceksiniz.

Aaa pes valla, hem adamın hiç bir hakkınızın olmadığı halde evinde oturun, evlendiği için huzurları kaçsın diye bilinçli olarak devamlı çocuğunuzu gönderin hemde çocuğu tamamen babasına verip adamın evinde oturup nafaka almayı düşünün.

Bazi insanları çamaşır suyuyla yıkasak temizlenir mi acaba…

Bu konularda genelde kadınlar haklı olur ama siz tamamen haksızsınız…

Konu buyuk ihtimal insanlarin duygulariyla oynamak icin acilmis sizin var olabilceginize inanmiyorum bir insan cocugunu boyle kullanmaz. Ama yinede gercekseniz diye yaziyorum cocuga anne babasi bakmak zorunda babasi yokken o evde o cocugun isi yok. Evde yemek varken cocuk istedi diye kofte yapilmaz. Cocugu tamamen verecekseniz tabiki evden cikacaksiniz nafakada almicaksiniz. Umarim sizde cocuklu biriyle evlenirsinizde butun gun cocuga bakmak zorunda kalirsiniz cinnet gecirip ondan da bosanirsiniz.
Bence de ınsanların duygularıyla oynamak için yazılmış gibi. Böyle insanlar var tabiki de var,esimin eski esi de bana benzer şeyler yaptı ve benzer cümleler kurdu ama bu zihniyette birisi açık açık bu şekilde yazmaz

Çocuğumu sevmediğimi iddia etmişsnz ne alaka çocuğuma kötü davrandı diye kadına kızdım zaten ben anneysem o da babası niye yaşamasın ki orda

Şöyle deseydiniz size gönülden hak vermiştik:

“Eşimle boşandık, eşim yeniden evlendi bekarlık evinde oturuyoruz. Çocuğumun diğer evde odası yok ancak bebek odasına yer var? Kızayım mı?”

Ancak...

1) Çocuğun salonda yattığını, itildiğini bile bile görüş günü dışında gönderiyorsunuz,

2) Daha beteri çocuğu başımdan atarsam eski eşimin bekarlık evinde oturmaya devam edebilir miyim diye soruyorsunuz.

Şu durumda üvey anneden beter asıl siz çocuktan kurtulmak istiyormuş gibi davranıyorsunuz. Böyle davranırsanız eski eşiniz çocuğu temelli alır, size de evimden çık der, ortada kalırsınız.

Yapmanız gereken ise basit, çocuğu sadece görüş gününde gönderin ve sadece onun iyi bakılıp bakılmadıpına odaklanın. Ayrı oda talebi ise makul zira bebek odası için yer varsa çocuğunuza da özel yer ayarlanabilir. Bu çocuk hep salonda mı yatacak?

Siz nasıl bir annesiniz ya 😡😡😡😡
Çocuğunuzu, canınızı, diğer yarınızı bir silah gibi kullanıyorsunuz. Eski eşinizin canını yakmak için arada kendi çocuğunuzu harcıyorsunuz farkında değilsiniz yazıklar olsun. Ne demek eşek gibi bakacak. Ulan o çocuğun psikolojisini düşünüyor musun. Babaya gidiyor baba ilgilenmiyor üvey anne ilgilenmiyor. Anneye geliyor anne babasının canını yakmak için, (güya) sorumluluklarını bilsin diye başından atmaya çalışıyor. Kimse bu çocuk olaylardan nasıl etkilenir demiyor. Yazıklar olsun ya 😡😡😡😡😡😡
Yazıklar olsun, burda sinirden hop oturup hop kalktım, o yavru için içim acıdı.

Aklı başında bir insan çocuğu o eve gidince rahat etsin diye diğer kadınla da asgari bağ kurmaya çalışır hadi olmuyorsa da ateşe bu kadar körükle gitmez. "Eşek gibi bakacaksın" dediği kadın bir daha ılımlı davranır mi? Baba nerde bu hikayede, çocuğuyla ilgilense bu kadar sıkıntı da olmazdı belki. Hadi diğer kadının vicdani yok, kendisinde var mı, el kadar çocuğu kullanıyor, onların huzuru kaçsın diye çocuğu temelli o kadının eline vermeye planlıyor. Özellikle de "bakmıyor, ilgilenmiyor, kötü davranıyor" dediği kadına kendi eliyle verecek sabiyi. Allahım böyle kadınları anne yapma, çok sinirlendim..
Amacı belli zaten konu sahibinin.. huzursuz edip ayrılmalarını sağlamak.. çocuğu falan umrumda degil

Ne iğrenç bir insansın ya, sırf kadına eziyet etmek için eski eşin işteyken, çocuğun kadını sevmezken ve mahkemenin izin verdiği günün disimda çocuğunu yollayıp durmussun.
Çocuk babasiyla zaman geçirmeli,üvey annesiyle değil. (Zaten özünde de çok iyi olmayan) kadını delirtmissin. Arayıp arayıp kiskirtmissin. Bir de sırf eziyet olsun diye çocuğunun velayetini onlara bırakmak istiyorsun.
Anneliğini alkislayasim geldi. Çocuk evdeyken kavga ettiler diye telefona sarılıp "çocuğumun psikolojisini bozamazsin,essek gibi bakacaksın" diyen bir anne de anca bu kadar düşünürdü çocuğunun psikolojisini.
Kimse ilgilenmiyor, ödevini yaptırımiyorlar,tablet telefon verip köşeye atıyorlar, istenmediğini belli ediyorlar.
Annenin çözümü çocuğu onlara vermek.
Bir de şöyle diyor
eşimin evinde oturuyoruz ev biz evlenmeden alınmış babasının üstüne o evden valizle gitti herşeyi bırakmıştı boşanınca ,ben çocuğu versem beni evden çıkarabilirmi? Ben evimden gitmek istemiyorum nafaka alıyorum kesilirmi?
Çocuğu onlara verip eski eşimin evinde kalıp nafaka alabilir miyim?
Hem ayranim dökülmesin hem ...
Kötü şeyler olmasın:)
Boyle saçmalık mi olur?
Yazık ki bu yavruya sizin gibi annesi,öyle babası ve üvey annesi var

Kadın senin çocuğuna bakmak zorunda değil, kusura bakma ama çocuğunun canının istediği de, dağıttığı da yaptığıda kadının sorumluluğunda değil kadın çocukla evde yalnız kalıyor baba işte sen neden kadına çocuğunu gönderiyorsun hafta sonları babasıyla görüşür zaten

Yuh ya, ilk defa bir topikte bu kadar şaşırdım. Çocuğun değerli, eşine olan öfkenden, çocuğunuzu kullanıyorsun farkında mısın? Babası mümkünse dışarıda görüşsün. Şimdiki eşi de senin çocuğuna bakmak zorunda değil, babası babalık yapmak zorunda, çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu bile bile, intikam almak için temelli gönderme fikriniz bile var. Anlamıyorum anne olarak evlat her şeyden önce gelir. Gönderme evine filan yazık yavruma, köftesini de sen yapiver bir zahmet

Ay çocuğa çok üzüldüm. Anne babaya atayım rahat edemesin diyor baba rahatsızsan gönderme diyor belli ki o da çocuğun heveslisi değil garibimi gerçekten seven Bi annesi babası bile yok, hepsi uçkurunun derdinde. Bu tabloda üvey anneye kızamadım öz annenin babanın istemediğini onun istememesi en normali olur.

Eski eşim çalışıyor kadın evlenince işi bırakmış ayrıca o evde hakkı yokmu odası olması gerekmiyormu çocuğumun o evdede,çocuğumu istemiyor sa evlenmeseydi çocuklu adamla evlendi

Sizin derdiniz oda değil ki sizin derdiniz çocuğu başınızdan atmak.

Hayır nasıl çocuğu oraya temelli gönderirim hesabı yapıyorsunuz hayret ediyorum. Demek ki kendi eviniz olsa, eski eşinizin evinde oturmasanız bu çocuk sizin eve giremeyecek.

Allah rızası için bu hikayede çocuğun ihtiyaçlarını önemseyen bir Allahın kulu yok mu? Eşiniz ayrı beter sizin öncelikleriniz bambaşka, üvey anne üveyannelik modunda.

Yazık, elbirliği ile mahvediyorsunuz garibanı. 😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X