çocuğu olup da uzağa göndermek zorunda kalanlar lütfen bir bakın

Eve bakici lazim.annenizde ewde olsun bi aylik boyle idare edin sonra tamm ayri kalmak zor cunku dayanilmaz. Ben de ise giderken ewe geldigimde yuregim ciz ederdi ayri yatan oglumla sarilir yatardim gunduz goremedigim icin.is yerinde surekli gozlerim yasli olurdu.Ayri kalmak yani hic gorememek cok daha zor.Allahim kolaylik wersin ama bakici en mantiklisi 1 ayliksa daha super

hanım efendi zaten kredi ve diğer borçlarımızı ödediğimiz için şu an zor durumdayız, yani kenarı para atamıyorum malesef ve sürekli olan işimi de kaybetmek istemiyorum. Ki göndereyim mi diye sormadım zaten, göndermek zorunda kalanlar nasıl gönderdiniz, en az badireyle nasıl atlattınız bu kısa süreyi onu öğrenmeye çalışıyorum.. Gönderenler neler yaşadı.. Deneyimleri öğrenmeye çalışıyorum..

Benim bir arkadaşım bu yaz 3 yaşındaki oğlunu 1.5 aylığına yolladı annesine.
Nasıldı döndüğünde dedim, mesafeli gibiydi. Sadece sarıldı geçti. Özledim mi dediğimde cevap vermedi dedi. Sadece hediyeler için teşekkür etmiş.
Arkadaşımın annesi bakıyordu zaten, alışık olduğu insan annem zaten. Sanki benden değil annemden ayrı kalsa üzülür gibi geliyor dedi. Biz görüştüğümüzde mesela ben ilişkilerine şaşırıyorum. Çocuk annesinden ne bir şey ister ne ağladığında anne der sarılır. Mesafeli bir ilişkileri var en başından beri. Arkadaşım bu durumdan rahatsız değil ama ben çocuğumun başka birine daha samimi olması daja güvenmesni istemezdim.
Ne kadar sıkışıklık olsa da bir çözüm bulmaya bakardım.
Hayvancılık yapmaya gitmiş orada işi gğcü varken ne kadar çocuğunuzla ilgilenecek? En ufak bir ihmal nelere sebep oluyor. Allah korusun.
Bence tekrar düşünün kararınızı benim de tam iki yaş oğlum var benden bir gece ayrı kalamıyor daha anne kuzusu

Arkadasim cocuk dogdugundan beri oyle desem. Nasil dayaniyo bilmiyorum ama cocuk haftaici hep babaannede haftasonu gidip aliyo. Surekli goruntulu konusuyolar.

Öncelikle merhaba hanımlar, 2 yaşında bir oğlum var ve çalışıyorum. Normal şartlarda çocuğuma kayınvalidem ve annem dönüşümlü bakıyor. Ama bu sene kayınvalidem nisan başında köye gitti daha da gelmedi. Annem çocuğa bakıyor iyi güzel ama kendi sağlık sorunları çok ve ileri derecede. Belinde vida var, bacaklarından varis ve protez ameliyatı olması lazım. Gün içinde çocuğa bakıyor ama akşam lavaboya bile koluna girerek götürüyoruz ve bu beni çok üzüyor. Dün akşam kayınvalidemden gelmesini istedim sonra yine dönersin en azından annem biraz dinlensin dedim, ama gelemeyeceğini bizim çocuğu göndermemizi söyledi. Ben ilk başta ciddiye almadım ama onlar baya ciddi söylemişler ve evdeki herkes ciddiye almış durumda. Dünden beri iki gözüm iki çeşme ağlıyorum ben oğlumdan nasıl ayrı kalacağım diye,bana bir akıl verin.

Annem gerçekten rahatsız olmasa hayatta düşünmem oğlumu uzağa göndermeyi ama annemin sağlık durumu elvermiyor çocuk bakmaya. Bu zamana kadar nasıl baktı derseniz, 24 saatlik vardiyalarla çalışıyorum, bir gün annem bakıyor, 2 gün ben evdeyim ama ister istemez aynı evin içinde olunca kadın duramıyor, onu da yapayım bunu da yapayım derken yoruyor kendini. e bende 24 saat işten çıkıyorum evde anneme daha fazla yük olmamak için çocuğa ev işlerine her şeye yetişmeye çalışıyorum. bende ister istemez sürekli yorgun isteksiz ve stresli oluyorum. Oğlum dedesine babaannesine özellikle evdeki amcasına feci düşkün, ve köyü seviyor. Mantık olarak olur diyorum. Ama gelin görün ki dün geceden beri ağlıyorum ben onsuz ne yaparım diye. Anneme üzülmesem bir dk düşünmem bile bu teklifi ama ona üzülüyorum. o da beni böyle gördükçe üzülüyor ben bakarım tamam diyor ama tamam demekle olmuyor.

Velhasıl çocuğunu daha önce böyle köye babaannesinin, anneannesinin yanına gönderenler nasıl dayandınız, çocuğunuz geldiğinde size küstü mü, ya da gittiği yerde çok zorlandı mı alışıldık yer bile olsa, nasıl aştınız bu süreci lütfen bana bir şey söyleyin.. Dünden beri sarılıp sarılıp ağlayasım geliyor çocuğunda psikolojisi bozulacak benim yüzümden..

not: yazmayı unutmuşum bu olay sadece 1 aylığına olacak. sonra yine annem gelecek ve kışa da zaten kayın validem dönecek evine.
Büyük konuşmayayım ama kesinlikle göndermezdim
Hele iki yasındaki cocugu asla
Hele bu devirde kesinlikle hayır

Bu devirde amcaya bile güven olmayabilecegini gordük.Sizin amca icin soylemiyorum tabi.Gönderirseniz psikolojisi ve huyları degismis bir cocukla karsilasmaya hem de ayrilik surecine hazirlikli olun.Her seyin bir bedeli var malesef.

haftanın iki günü bakacak şekilde kimseyi bulamadım aradım, tamamen bakıcıya ayıracak bütçemde yok malesef zorunda olmasam hiç çalışmıcam direk kendim bakıcam ama ne yazık ki. maaşımı bakıcıya ayırınca çalışmam çok yersiz kalıyorç
Kayinvalideniz gelene kadar annenizin yanına bakıcı tutun hem annenizin de gözü üzenlerin de olur..Bir kaç ay çocuğunuz için değer. .Lütfen maddiyatı düşünmeyin.

köy yeri eğer başına bir iş gelmeyeceğini düşündüğünüz güvenli bir yer ise mecbursaniz göndereceksiniz tabiki.

1 ay çok uzun süre değil. Hepimiz tatillere şunlara bunlara gittik aile evlerine. Ben oraya alışır,sizden kopar, pedagog gerekir diye düşünmüyorum. 1 aylığına 2 yaşında bebek depresyona girmez belki ama siz olmadan uyur mu? Ağlama krizlerine girer mi? Yemeğini yememezlik yapar mi? Bunları düşünmelisiniz bence ki bu da çocuğun yapısına göre değişir.

ben daha okula bile başlamadan gönderildim öyle 15 20 gün 1 ay. Bayram öncesi giderdim çok da mutlu olurdum anneanne-babaanne evi çok güzeldir el ustunde tutulunca ve cok uzun surmezse. Bayramda gelirlerdi beraber dönerdik.

yalniz kafami karıştıran şu oldu, 1 ayda annenizin düzeleceği kesin mi? Yani ameliyat hem de dizlerinden. Nasil 1 ay sonra 2 yaşında çocuğun peşinden dolanacak moda girecek kadın ben orasını anlamadim.

bana da en yakın düşünce, es dost akraba birinin kızı veya gündelik işler yapan birinin eve gelmesi olurdu açıkçası. Çünkü bence süreç 1 aydan uzun sürmesi beklenen bir zaman

köy yeri ve babaannesi dedesinin yanına gidiyor, hakikaten torunları el üstünde tutuyorlar bayılıyor bütün torunlar onlara.. o yüzden güveniyorum. benim merak ettiğim aynı sizin dediğiniz gibi alışır mı yoksa bir ay zindan mı gelir.. normalde çok aktif bir çocuk dışarı çıksın yeni bir yer keşfetsin yeni oyunlar oynasın bayılıyor. o yüzden çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama anne yüreği dayanamıyorum da. ben de küçükken anneannemde büyüdüm sürekli ama annemi de çok seviyorum anneannemi de çok seviyorum. onda kaldığım zamanlarda çok güzeldi evde olduğum zamanlarda.. ama her çocuk bir değil, ve anne olunca işler değişiyormuş, çocukken gidip anneannemde kalmak çok kolay gelirdi, annem hep istemeye istemeye mecburiyetten yollardı. ama anne olunca işin rengi değişiyor, şu an annemi o kadar iyi anlıyorum ki.. yok para çocuğundan daha değerliyse yazan insan var.. para nasıl çocuğumdan daha değerli olabilir, ne çocuğumdan daha değerli olabilir.. hangi akla sığıyor.. ama kısa bir süreliğine böyle bir çözüm bulmam lazım.. hiç tanımadığım birini bir anda evime sokamam tanıdığım güvendiğim insanlarda kabul etmiyor.. ne yapabilirim.. Annemin ameliyatı şimdi olmayacak şu an sadece dinlensin ağrıları geçsin biraz diye ameliyatlarını kışa doğru yaptırcaz kısmetse, hem izin alabilicem herkesin izni bitecek, hemde kayınvalidem gelecek o zaman annemlede daha iyi ilgilenebilicem.. ama yüksek ihtimal gönderemicem çünkü bunları bile ağlaya ağlaya yazıyorum, dayanamam biliyorum, böyle düşününce de anneme haksızlık ediyorum diye viicdan azabı duyuyorum..

köy yeri ve babaannesi dedesinin yanına gidiyor, hakikaten torunları el üstünde tutuyorlar bayılıyor bütün torunlar onlara.. o yüzden güveniyorum. benim merak ettiğim aynı sizin dediğiniz gibi alışır mı yoksa bir ay zindan mı gelir.. normalde çok aktif bir çocuk dışarı çıksın yeni bir yer keşfetsin yeni oyunlar oynasın bayılıyor. o yüzden çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama anne yüreği dayanamıyorum da. ben de küçükken anneannemde büyüdüm sürekli ama annemi de çok seviyorum anneannemi de çok seviyorum. onda kaldığım zamanlarda çok güzeldi evde olduğum zamanlarda.. ama her çocuk bir değil, ve anne olunca işler değişiyormuş, çocukken gidip anneannemde kalmak çok kolay gelirdi, annem hep istemeye istemeye mecburiyetten yollardı. ama anne olunca işin rengi değişiyor, şu an annemi o kadar iyi anlıyorum ki.. yok para çocuğundan daha değerliyse yazan insan var.. para nasıl çocuğumdan daha değerli olabilir, ne çocuğumdan daha değerli olabilir.. hangi akla sığıyor.. ama kısa bir süreliğine böyle bir çözüm bulmam lazım.. hiç tanımadığım birini bir anda evime sokamam tanıdığım güvendiğim insanlarda kabul etmiyor.. ne yapabilirim.. Annemin ameliyatı şimdi olmayacak şu an sadece dinlensin ağrıları geçsin biraz diye ameliyatlarını kışa doğru yaptırcaz kısmetse, hem izin alabilicem herkesin izni bitecek, hemde kayınvalidem gelecek o zaman annemlede daha iyi ilgilenebilicem.. ama yüksek ihtimal gönderemicem çünkü bunları bile ağlaya ağlaya yazıyorum, dayanamam biliyorum, böyle düşününce de anneme haksızlık ediyorum diye viicdan azabı duyuyorum..
1 aylık bakici olayına sıcak bakarsanız anneniz de dinlenir,çocuğunuz da yanınızda kalır.

Burda yazan arkadaşlar çocuğunuzu düşünerek yazmış :KK66:

Arkadasim cocuk dogdugundan beri oyle desem. Nasil dayaniyo bilmiyorum ama cocuk haftaici hep babaannede haftasonu gidip aliyo. Surekli goruntulu konusuyolar.
valla ben işe başlayana kadar markete bile onsuz gidemiyordum, çok yakın bir arkadaşımıın nikahına gittim ilk 4 aylıkken herşeyini tamam edip giderken ağladım dönerken ağladım.. ben onsuz evde ne yaparım bilmiyorum..

valla ben işe başlayana kadar markete bile onsuz gidemiyordum, çok yakın bir arkadaşımıın nikahına gittim ilk 4 aylıkken herşeyini tamam edip giderken ağladım dönerken ağladım.. ben onsuz evde ne yaparım bilmiyorum..

Yaa kiyamam cok tatlisin, Allah buyuk ayrilik vermesin insallah:) bence arkadaslarin dedigi cok mantikli birini bul 1 ayligina anneciginle birlikte dursun. Hem bakicidan yana kafan rahat olur hem de annen yorulmaz.

Babaannesini anne biliyordur çocuk yazık üzüldüm çocuğa. Çok büyük travma

Babaannesini anne biliyordur çocuk yazık üzüldüm çocuğa. Çok büyük travma

Kiz sey diyo herkes cok elestiriyo ama yine onun icin calisiyorum falan. Babaanne cogunlukla koye gidiyo cocuguma bakiyo diye koca kadina gitmemi diyim diyo. Bilemedim ki belki de caresizlik surekli bir hasret ceker halde.

Emanetin emaneti olmuyor, calisan anneler bunu cok iyi biliyor. Bu kadar da akrabaya guvenmeyin. Once Allaha, sonra kendinize guvenin. Baskasina degil. Madem bir ay icin bu durum, annenizin gozetiminde bakici bulmaktan baska careniz yok. O ay maasiniz bakiciya gidecek. Butce kaldirmaz derseniz esiniz ek is bulacak, siz masraflari kisacaksiniz. Sigara iciliyorsa o ay cocuk icin icilmeyecek, gibi. Cok kucuk annesi. Bunu kaldiramaz. Ona da bunu yasatmayin. Komsularinizla konusun. Ek gelir isteyen kimsede mi yok? Anneniz nezaretinde cocuk kendi evinde guvenle bakilir. Annesinden babasindan ayrilmaz.

Kiz sey diyo herkes cok elestiriyo ama yine onun icin calisiyorum falan. Babaanne cogunlukla koye gidiyo cocuguma bakiyo diye koca kadina gitmemi diyim diyo. Bilemedim ki belki de caresizlik surekli bir hasret ceker halde.
Çocuk gelişimciyim bu kesinlikle sağlıklı bir yol değil. Anne bebek arasındaki Güvenli bağlanmayı derinden etkiler

Çocuk annesiz büyüyor neredeyse ama annesi cocuk çin çalışıyor, aralarinda anne evlat ilişkisi olmayacak, arkadaşınız farkında değil yada işine öyle geliyor.

X