çocuğu olup da uzağa göndermek zorunda kalanlar lütfen bir bakın

Yapmayin bunu , 6 yasina kadar anneannesinde buyumus bir cocuk olarak yaziyorum , pek cok konuda da dile getirdim bunu , annemden cok uzun seneler nefret ettim , cocuga verdigi zarar cok fazla
Belki her cocuk ayni degildir , ben cok hassas ve duygusal bir cocuktum ama kesinlikle tavsiye etmiyorum kimseye
Bir komsunuza dalan para verin gerekkiyorsa annenize yardimci olsun bakarken
Siz böyle söyleyince daha da kötü oldum ben.. benim ki sürekli olacak bir olay değil yalnız sadece 1 aylığına o da dayanabilirsek belki daha bile erken bitecek.. yine de o kadar etkiler mi dersiniz.

Siz böyle söyleyince daha da kötü oldum ben.. benim ki sürekli olacak bir olay değil yalnız sadece 1 aylığına o da dayanabilirsek belki daha bile erken bitecek.. yine de o kadar etkiler mi dersiniz.
etkılenır tabıkı
benım annem calısan kadın hep cok yogun olurdu 1 haftalıgına egıtımlere gıderdı cok uzulurdum aglardım cok zor oldu bır teyzemlerde bır babanemde bır annanemde kaldım herkes annelık yaptı bana
kac yasına gelırsen gel unutulmuyor ve sankı tam bag olusmuyor bır kopukluk oluyor
kendınızı onun yerıne koyun ?

Esiniz ne iş yapıyor? Bir aylığına vardiyalarinizi onagöre ayarlasanız? Veya eşiniz izin alsa o günler?

Isteyen beni topa tutsun ama yazmazsam icim rahat etmeyecek. Para cocugunuzdan degerli mi? Gerekirse kuru ekmek yemelisiniz ama cocugunuzdan ayrilmamalisiniz.

Artik devir kotu ve buyuk sehiri, kasabasi, köyu kalmadi bu durumlarin. Koylerde de neler oluyor duyuyoruz haberlerde.. Ne olursa bir kere oluyor. Sonrasi ah vah..

2 yasinda daha ana kuzusu kucucuk cocuk nasil etkilenecek kim bilir.. insallah uygun bir cozum bulup gondermezsiniz.

Kv ye laf atanlar olmus ama cocuk bakmak babaannenin, anneannenin sorumlulugu degil ki. Zaten normal sartlar altında bakıyormus da, onemlı bir mesele icin gitmis ki onlarında biraz kafa dinlemeye ihtiyacı var bence...
yok hakkını yiyemem kadın güzel bakıyor çocuğuma şimdi hayvan bakıcılığı yapıyorlar ondan gelemiyor kadın. Normalde kayın pederim tek başına bakıyor kışın ama yazın tek başına yetişemiyor.

Şartları zorlayıp bakıcı tutun. Hem anneniz başında durur rahat kontrol eder. Hem de yorulmaz. Lütfen daha bebek o. Anne kuzusu. Gönderme ihtimalini düşünmeyin bile.

etkılenır tabıkı
benım annem calısan kadın hep cok yogun olurdu 1 haftalıgına egıtımlere gıderdı cok uzulurdum aglardım cok zor oldu bır teyzemlerde bır babanemde bır annanemde kaldım herkes annelık yaptı bana
kac yasına gelırsen gel unutulmuyor ve sankı tam bag olusmuyor bır kopukluk oluyor
ya dediğim gibi kısa sürelik bir durum olmasa düşünmicem bile onun dışında oğlumla dip dibeyiz her gün her şeyi beraber yaparız. o f bilmiyorum vaz geçicem galiba.. ama ne yapıcam onu da bilmiyorum başka.

1 ay sonra annenizin iyileşeceği kesin mi?
Bide herkes bakıcı tut filan demiş ama herkes o kadar para kazanıyor mu bakıcı tutmaya .. gerçekten allah kimseyi zor durumda bırakmasın 😒 kendi iş yeriniz ile konuşsanız , eşiniz de kendi iş yeri ile belki vardiyaları dönüşümlü yapabilirler böylece hem siz hem baba bakmış olur ? Bundan başka çözümüm yok , inşallah herkes için en doğru seçeneği bulursunuz🌸
1 ay sonra annenizin sağlık durumları birden iyileşecek mi ki?

iyileşmekten ziyade dinlenecek kendini toparlayacak bu kadar uzun süre tek başına onu da çok yordu.

Alti üstü bir aymis.
Anladigim kadariyla siz 3 günün birinde calisiyorsunuz. 3 günde 1 gelecek bir kadin bulacaksiniz annenizin yaninda bakicak yani annenize yardimci olacak.
Baska yolu yok malesef. Ben göndermezdim.

Bastan desenize bir ay diye :) ben daha uzun sandim , siz izin alamaz misiniz 1 hafta falan? Gider 1 hafta yaninda kalirsiniz , bi 10 gun de o kalir orda son care ama yasi o kadar kucuk ki , benim 30 aylik kizim var daha 1 geceyi onsuz gecirmedim
Oglumu 3.5 yasindayken ilk defa tatile gondermistim annemlerle onda bile cok zorlanmistik , her hafta sonu yanlarina gitmistim

Öncelikle merhaba hanımlar, 2 yaşında bir oğlum var ve çalışıyorum. Normal şartlarda çocuğuma kayınvalidem ve annem dönüşümlü bakıyor. Ama bu sene kayınvalidem nisan başında köye gitti daha da gelmedi. Annem çocuğa bakıyor iyi güzel ama kendi sağlık sorunları çok ve ileri derecede. Belinde vida var, bacaklarından varis ve protez ameliyatı olması lazım. Gün içinde çocuğa bakıyor ama akşam lavaboya bile koluna girerek götürüyoruz ve bu beni çok üzüyor. Dün akşam kayınvalidemden gelmesini istedim sonra yine dönersin en azından annem biraz dinlensin dedim, ama gelemeyeceğini bizim çocuğu göndermemizi söyledi. Ben ilk başta ciddiye almadım ama onlar baya ciddi söylemişler ve evdeki herkes ciddiye almış durumda. Dünden beri iki gözüm iki çeşme ağlıyorum ben oğlumdan nasıl ayrı kalacağım diye,bana bir akıl verin.

Annem gerçekten rahatsız olmasa hayatta düşünmem oğlumu uzağa göndermeyi ama annemin sağlık durumu elvermiyor çocuk bakmaya. Bu zamana kadar nasıl baktı derseniz, 24 saatlik vardiyalarla çalışıyorum, bir gün annem bakıyor, 2 gün ben evdeyim ama ister istemez aynı evin içinde olunca kadın duramıyor, onu da yapayım bunu da yapayım derken yoruyor kendini. e bende 24 saat işten çıkıyorum evde anneme daha fazla yük olmamak için çocuğa ev işlerine her şeye yetişmeye çalışıyorum. bende ister istemez sürekli yorgun isteksiz ve stresli oluyorum. Oğlum dedesine babaannesine özellikle evdeki amcasına feci düşkün, ve köyü seviyor. Mantık olarak olur diyorum. Ama gelin görün ki dün geceden beri ağlıyorum ben onsuz ne yaparım diye. Anneme üzülmesem bir dk düşünmem bile bu teklifi ama ona üzülüyorum. o da beni böyle gördükçe üzülüyor ben bakarım tamam diyor ama tamam demekle olmuyor.

Velhasıl çocuğunu daha önce böyle köye babaannesinin, anneannesinin yanına gönderenler nasıl dayandınız, çocuğunuz geldiğinde size küstü mü, ya da gittiği yerde çok zorlandı mı alışıldık yer bile olsa, nasıl aştınız bu süreci lütfen bana bir şey söyleyin.. Dünden beri sarılıp sarılıp ağlayasım geliyor çocuğunda psikolojisi bozulacak benim yüzümden..

not: yazmayı unutmuşum bu olay sadece 1 aylığına olacak. sonra yine annem gelecek ve kışa da zaten kayın validem dönecek evine.
Anladığım kadarıyla sağlıkçısınız ,
Bi sağlıkçı da bakıcıya verecek kadar para kazanmıyorsa asgari ücretli ne yapsın ?
Ki annenizin koluna girilerek iş yapmasına rağmen hala o bakacak diyorsunuz , pes valla.
Daha bi kaç hafta önce babannesinin kapısının önünde kaybolan bi çocuk vardı ,
Anne olarak bu ne cesaret ???
Gerçekten insanları anlamak zor ...

Aklima bir fikir daha geldi , haftada 2 gun temizlige gelen ablalardan birini bulsaniz , anneniz dinlenir o bakar cocuga annenizin yaninda
Sonucta onlar gunluk calisiyor , madem 1 ay , bu sekilde idare edebilirsiniz 1 ay

etkılenır tabıkı
banada kimin baktığı belli değil 1.5 yaşından sonra ailem ülke değiştirmiş .babaannem bakmış babaannem onların yanına gitmiş dedem bakmış.dedem hastalanmış ananem bakmış.mahalledeki artuk kim olursa bakmış.anneme hiç düşkün degılım .Sevgi bağı kopuk.o yüzden çocuğuna ben bakıyorum sadece bizimde maddi durum iyi değil meslegımde3 var ama oğlumu sectım .bu hayattaki en önemli sey Sevgi ve annedir.

16 aylik kizim aksam saat 18 den 20 ye gördüğü babasini 2 gun gormedi diye 2. Gece sabaha kadar babam diye agladi uyandi uykusundan. 2 aylik bebeginiz sizi 1 ay gormezse ciddi travmatize olur.
2 yaşındaymış ki o da çok küçük

Bakıcı tutmaya tabiki herkesin durumu olmayabilir ama anane veya babane de torun büyütmek zorunda değil. Heleki böyle hastalıkları vs varsa onlarada yazık günah. Bi cocuk dünyaya getiriyorsak onun geleceginide nasıl bakacagınıda kimseye muhtac etmeden anne babalar olarak bizim düşünüp ona göre plan cizmemiz lazım
Elbette .. kimseye güvenip çocuk yapılmaz . Ki ben zaten anane -babaanne baksın demedim , eşinizle dönüşümlü bakabilirseniz öyle bir çözüm bulmaya çalışın dedim :KK66:

Alti üstü bir aymis.
Anladigim kadariyla siz 3 günün birinde calisiyorsunuz. 3 günde 1 gelecek bir kadin bulacaksiniz annenizin yaninda bakicak yani annenize yardimci olacak.
Baska yolu yok malesef. Ben göndermezdim.
Bastan desenize bir ay diye :) ben daha uzun sandim , siz izin alamaz misiniz 1 hafta falan? Gider 1 hafta yaninda kalirsiniz , bi 10 gun de o kalir orda son care ama yasi o kadar kucuk ki , benim 30 aylik kizim var daha 1 geceyi onsuz gecirmedim
Oglumu 3.5 yasindayken ilk defa tatile gondermistim annemlerle onda bile cok zorlanmistik , her hafta sonu yanlarina gitmistim
Anladığım kadarıyla sağlıkçısınız ,
Bi sağlıkçı da bakıcıya verecek kadar para kazanmıyorsa asgari ücretli ne yapsın ?
Ki annenizin koluna girilerek iş yapmasına rağmen hala o bakacak diyorsunuz , pes valla.
Daha bi kaç hafta önce babannesinin kapısının önünde kaybolan bi çocuk vardı ,
Anne olarak bu ne cesaret ???
Gerçekten insanları anlamak zor ...

problem şu ki izin alamıyorum ve vardiyalarım sıklaşacak arkadaşlar yıllık izinlerini kullanacağı için. Ayrıca sağlıkçılar kaç para kazanıyor sanıyorunuz bilmiyorum ama asgari ücretten 100 lira daha fazla alıyorum sadece ve inanın iliğimi kemiğimi sömüyorlar özelde. bu sene asgari ücret 2000 olasaydı bu rakamı bana ancak 3 sene sonra verirlerdi.

köyde yapması gereken şeyler veya daha çok görmek istediği kişiler olabilir. hatta sırf köy havasını daha çok solumak istemiş olabilir keyiften feragat etmek vb bence çok kaba dusunceler. bakmak zorunda degil ki
Kesinlikle bakmak zorunda değil zaten.
Ama madem yapacak bir iyilik, ben babaanne olsam torunumu annesinden ayırmayı teklif edemem.
Madem zorunluluk var, geri kalan herşey ikinci planda kalırdı benim için..
Bu gelini için değil, torunu için yapacağı bir iyilik çünkü..
Yoksa anne baba dışında kimsenin bakma zorunlulugu yok..

X