İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

farmasi tebrikler canım oğluna
ben de geçen hafta toplantı vardı öğretmeni ile konuştum bu konuyu rehber öğretmenle konuşup bana haber göndemiş oğlumla zamanı geçmiş o sınavların hem de gerke yokmuş öyle bir sınava diye rehber öğretmen öyle diye söylemiş nasıl sinir oldum anlatamam öğretmene de kaçkere söyledim ayberki sokmak istiyorum bu sınavlara atlamayalım diye ben de haber verecek diye bekliyorum keşke daha önceden sorsaymışım hayır birde rehber öğretmenin gerek yok demesi sinirlendiridi beni daha çok seni ne ilgilendiriyo gerek olup olmadığı nasıl böyle yorum yapabiliyosun

selam hanımlar...

@farmasi tebrikler kuzucuğa... Maşallahı var zaten inşallah hep böyle devam eder...

@seyyahalemi teşekkür ederim iyi olmaya gayret ediyorum...

çok sevdiğim teyzemi kaybettik...

Bu dönem sınavlara bugün itibari ile başlamış olduk...
Bu döneme hızlı girdik geçen hafta iki performans ödevi yaptık,
Matematikten yarım, bütün ve çeyrekler ...
Türkçeden ise noktalama işaretleri ile ilgili idi.
Bu hafta da hayat bilgisi performansımız var doğal afetler ile ilgili...

Çocuktan çok annelere verilmiş gibi ödevler...

Bu arada bu 4+4+4 çok kafamı karıştırıyor...:44:
İyi yönleri de var gibi ama garip yönleri de fazla...

üzülme canım ya, bilseme girmek çok abartılan bişey bence, bencede çok önemli değil yani şahsi fikrim

Çocuktan çok annelere verilmiş gibi ödevler...

Bu arada bu 4+4+4 çok kafamı karıştırıyor...:44:
İyi yönleri de var gibi ama garip yönleri de fazla...

başınsaolsun canım, mekanı cennet olsun

canım mesela napıyosunuz ya performans ödevinde, merak ediyorum, oğlum hiç böyle bişeyle gelmedi eve, öğretmen okulda mı yaptırıyo acaba

haklısın canım ya bende çok merak ediyrorum 4+4+4 durumu nedir nasıl olcak, çocuklarımızın geleceği sonuçta, en çokta sınav sistemini merak ediyorum, sbs falan kalkçakmış, şimdi 5 sınıf olmayacağına göre müfredat falan da değişecek muhtemelen, şuan çocukların yaptıkları testler boşunamı diye getiriyo akla, mesela oratokula giriştemi sınavla olcak, okul türleri ne olcak valla çok kafamı karışıtırdı bu konu

Son düzenleme:

başınız sağolssun canım allah rahmet eylesin
sınavlarda size de kolay gelsin başarılar
valla 4+4+4 sisitemi ile ilgili yapanlarda bence daha bişey bilmiyo kimse doğru düzgün ne anlama gelecek iyi mi kötü mü bilmiyuo ki :26:

noktalama işaretlerinde küçük bir kitap hazırladık mesela...
her noktalama işareti ile ilgili 3 er cümle kurulması gerekiyordu...
biz onu hikaye şeklinde yazdık oğlumla...

yarım, bütün ve çeyrekte ise resimler bulduk yapıştırdık tek tek kartonlara...
sonra sınıfta sunum yaptılar çocuklar...

doğal afetlerde ise her doğal afetin sebebi sonuçları ve görsellerle desteklenmesi istenmiş...
bakalım bu hafta sonu yaparız sanırım onu da...

şu eğitim sistemi yap bozdan beter oldu...
önceki hükümet geldi bozdu...
bu geldi değiştirdi
şimdi ne yapmaya çalışıyorlar anlaşılmış değil...
ben bu konuda şöyle düşünüyorum...
mesela eğitim alanında en ileride olan ülkelerin eğitim sistemleri incelense ve bizim ülkemize uygulansa çok zaman kaybetmemiş oluruz...
çok çok çok önemli bir konu ve asla geri dönüşü yok...
arada çocuklarımız harcanıyor
deneme yanılma yöntemiyle bu iş halledilemez diye düşünüyorum...

kendimden biliyorum ben bir sene lise de hazırlık okuduğum için sistem değişikliğine denk geldim ve mağdur oldum...
şimdi benim yaşadığım mağduriyetleri çocuklarım yaşasın istemiyorum...
bence üniversite sınav sistemi kalksa çoğu şey düzelecek gibi geliyor...
şu an herkes okuldan çok dershaneye önem veriyor ama okul ortalamasına ve derslerdeki başarılarına göre üniversite eğitim alınacak olması okula verilen önemi arttıracak diye düşünüyorum... ara eleman için de meslek liseleri çok önemli mesela bence... offff çok konu var ama bakalım neler olacak...
keşke bu konuda da referandum yapsalar...

sağol canım Allah razı olsun...

sonuçları iyi olur inşallah şu sistemin....

yok bu tarz ödevler gelmiyo okulda yapıyorlar herhalde, sonuçta performans ödevi zorunlu diye biliyorum

evet keşke referandum olsa... çünkü eğitim sistemindeki yanlış bi adım sadece kişisel değil ülke geleceğine, yetişecek toplumun kalitesine etki ediyor, tamam halka sormasınlar öğretmenlere sorsunlar bari, onuda yapmıyorlar

aynen bende bir deney faresi olarak bir deneyin ürünüyüm lisede kredili sistem mağduru

Son düzenleme:

bize de çok fazla gelmiyor bi geçen dönem ürün dosyamız vardı bu dönemde kumbara ödevimiz var işallah da gelmez daha fazla bu sene zaten gelmesin diye dua ediyorum
bilsem konusunda da canım benim kızdğım hadi sınava girmedik dünyanın sonu değil abartılacak bişe de değil ancak o rehber öğretmenin gerek yok demesi beni sinirlendiriyor o kim oluyo da benim çocuğum hakkında karar verebiliyo öenmli olup olmadığını söylebiliyo belki benim çocuğum için önemli çok kızıyorum böyle şeylere başkası için fikir yürüten başkası için karar verern insanlara

anladım canım haklısın, zaten bu seçim neye göre oluyor onuda anlamış değilim, bizim burda bazı okullarda "tüm 2. sınıfların tüm mevcudu" katılırken, bazı okullardan bir kişi bile gitmemiş, bu nasıl yetenekli ya da üstün zekalı çocuk seçme yahu
bizde de öğretmen bizim sınıftan iki kişi gideceğini bi tanesinin benimki olduğunu söyledi ama ses çıkmadı
muhtemelen bende daha üstte karar veren birileri var diye düşündüm, belki yönetim arasının iyi olduğu öğretmenin seçtiği bi kaç çocuğumu yolluyo diyede düşündüm (bu böyle demiyorum yani insanın aklına çeşitli ihtmaller geliyor, yoksa öğretmen yollıcam deyip neden vazgeçsin)
sınavın bilseme gitmeseler bile şöyle bi faydası olurdu yeteneği ne yönde bilimsel olarak öğrenmiş olurduk, gerçi yinede seziyoruzdur neye yetenekli ama bilimsel olarak görmek başka

Son düzenleme:

zaten sistemimiz hep başkalarının adına karar verenlerden ibaret değil mi karamukcum...
çok dertliyim bu konuda çokkk...

bizim bilsem sınavlarından haberimiz bile yok...

baş sağlığı dileyen arkadaşlara tek tek teşekkür ediorum
gecmişi tam olarak okuyamadım tuba sultan başınız sağolsun
annem tek kalmasın diye kardeşim ünversiteden gelinceye kadar oradayım.oğlanı yeni bir servise yazdırdım dedesinin ölümünden de haberdar. gelen ve gidenlerden dedesinin ölüm anının internet ve haberlere konu olduğunu duydu galiba izledi.

sağol meldam ...
ben de seni merak ediyordum...
teşekkür ederiz yazdığın için...

Allah razı olsun canım
hayret birşey ya başkasının adına bir kişi nasıl karar verebilme cesareti gösterir anlayamıyorum.

bizim öğretmene de okul müdürü çocukların bilseme kaydını yaptırırken sınav öncesi '' gerek yok hocahanım nasılsa kazanamazlar benim kızlarım da kazanamamışlardı demiş '' ne tuhaf insancıklar var ya senin kızların bir ölçüt mü
yarabbim ne kompleksli insanlar var offffffffffffff offfff Rabbim herkesin niyaetine göre versin.
öğretmenimiz de o kadar saf niyetli bir bayan 7 öğrencisi başvurdu 5 tanesi kazandı .Allah bizim öğretmeni küçümseyenlerin ağzının payını verdi, ama anlayacaklarını hiç sanmıyorum.
sağır kulakların, kör gözlerin ,anlayışı kıtların.......

kuzucuk tüm etapları geçse bile ben göndermeyi düşünmüyorum çünkü ilçedeyiz ben malum çalışıyorum , il merkezine getir- götür zaten çocuğun okulda yeterince meşguliyeti var kaç parçaya bölelim çocuğu
deneyim olsun diye koydum sınava bir de okulda duymuş gelmiş ve sınava girmek istedi şevkini kırmamak için tamam demiştim.

geçen haftaki batı akademinin sınavında 1. olmuş dün açıklandı sonucu.

ama coşku da hapı yutacak 4 yanlışla ilk 10-15 e bile giremez

Allah razı olsun bitanem

hoşgeldin meldam, umarım daha iyisindir. trafik kazası mı canım, haberler falan deyince...

günaydın hanımlarrr
meldam canım hoşgeldin merak etmiştik seni umarım biraz daha iyisindir

günaydın hanımlarrr herkeseee
tüm hanımların dünya kadınlar günü kutlu olsunnnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…