İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

maşallah canım oğluna :nazar:
oo bu hafta gerçekten çok yoğun gözüküyosunuz başarılar dilerim oğluna :nazar::nazar:
çok teşekkürler bitanem .
Rabbim hepimizin evladına zihin açıklığı versin, emekleri boşuna gitmesin.

çok makul fiyatlarmış gerçekten canım daha bizim okulda herhangi bir deneme sınavı yapılmıyor ama öğretmen evde bol bol test çzödürün kitap okutun diyor o da kendisi zaten hergün bir kere mutlaka test yapıyor.

okul da deneme olsa da olmasa da derslerinden arta kalan zamanında test çözme alışkanlığını edinmesi lazım sistem onu gerektiriyor çünkü.
bizim zamanımızda bizler hiç böyle değildik. inşallah haklarında herşey çok güzel olur hayatları boyunca kuzucukların.:KK19::KK19:

bugün okula geldik ve öğrendikki zambaktan 2. sınıflara sınav yokmuş:KK1::KK1:
perşembe günü sadece coşku yayınlarından olacaklarmış dün baya çalışmıştı bizimki neyse perşembeye hazırlık olmuş olur.:KK34:

çok teşekkürler bitanem .
Rabbim hepimizin evladına zihin açıklığı versin, emekleri boşuna gitmesin.

okul da deneme olsa da olmasa da derslerinden arta kalan zamanında test çözme alışkanlığını edinmesi lazım sistem onu gerektiriyor çünkü.
bizim zamanımızda bizler hiç böyle değildik. inşallah haklarında herşey çok güzel olur hayatları boyunca kuzucukların.:KK19::KK19:

amin canım amin gerçekten çocuklar çok çaba sarfediyor dediğin gibi işallh bu çabalrının karşılığını alırlar
evet malasef öğretmenimizde aynı şeyi söylüyor gerçekten sisitem bunu gerektiriyor o nedenel kendisi de evde bol bol test yaptırın diyor. çocuklar test sistemine alışmalılar diyor çünkü bundan sonra hayatalrı test olacak bu sınavlarda da okudukalrını anlayabilmeeri için de bol bol kitap okutun diyor. çok şükür bunlardan yana hiç sıkıntımız yok pazar günü topalntımız vardı öğretmenimizde çok memnun oğluşumdan ayberk için bişey söylememe gerek yok diyor :nazar: işallah hepimiz evlatalrı hep böyle devam ederler:nazar:

kızlar bursa kar altında ve okullar yine tatil değil sizin oralarda nasıl durum???

hadi ya ne güzel, valla burda da yağıyor geceden beri ama tatil haberi duymadım keşke olsa, ayrıca nereden bakılıyo ki kar tatili haberlerine onuda merak ediyorum

hadi ya ne güzel, valla burda da yağıyor geceden beri ama tatil haberi duymadım keşke olsa, ayrıca nereden bakılıyo ki kar tatili haberlerine onuda merak ediyorum

valla burda yollar falan kar altında bizim bursanın yerel gazetesi var onun internet sayfasından bakıyorum ben ama tatil falan yok olmasa da ben bugün göndermicem geçen sefer kar yağdığında gitti dizlerine kadar ıslak gelmiş eve çıkıp tenefüste kar topu oynuyolar ıslanıyolar sonrada akşama kadar öyle oturuyolar ıslak ılska aradım babaannesini gönderme dedim biliyorum çünkü çıkma tenefüse desen de söz dinlemeyecek

valla burda yollar falan kar altında bizim bursanın yerel gazetesi var onun internet sayfasından bakıyorum ben ama tatil falan yok olmasa da ben bugün göndermicem geçen sefer kar yağdığında gitti dizlerine kadar ıslak gelmiş eve çıkıp tenefüste kar topu oynuyolar ıslanıyolar sonrada akşama kadar öyle oturuyolar ıslak ılska aradım babaannesini gönderme dedim biliyorum çünkü çıkma tenefüse desen de söz dinlemeyecek

benim derdim de o ya canım, sınıflar hamam, çıkıyolar tenefüste kar topu oynuyolar, koşuşuyolar garanti hastalar yani, benimkide beni kandırcak anne çıkmadım tenefüse diyo ama çoraplar paçalar buz
:KK1:

benim derdim de o ya canım, sınıflar hamam, çıkıyolar tenefüste kar topu oynuyolar, koşuşuyolar garanti hastalar yani, benimkide beni kandırcak anne çıkmadım tenefüse diyo ama çoraplar paçalar buz
:KK1:

aynen canım akşama bizimkide sırlsıklam gelir paçalar çoraplar o nedenle göndermicem valla sonra birde hastalıkla uğraş dur

kızlar duydunuzmu bilmiyorum ama az önce gazetede okudum 4+4+4 olacak olan eğitim siztemi formülü yine eskisi gibi 8+4 olarak revize edilmiş yani 8 yıl zorunlu eğitim devam edecek

kızlar duydunuzmu bilmiyorum ama az önce gazetede okudum 4+4+4 olacak olan eğitim siztemi formülü yine eskisi gibi 8+4 olarak revize edilmiş yani 8 yıl zorunlu eğitim devam edecek

görmedim canım, kesin karar mıymış peki, inşallah öyledir ya, diğeri tr için felaket olcaktı

bu haliylede değişen pek bişey yok bence, çocuklar 4. sınıftan sonra meslek seçimine zorlancak daha doğrusu aileler onlar adına bilinçsiz seçimler yapcak, daha bi dolu şey, eğitim sistemi deney laboratuvarı oldu zaten.... aman neyse eğitim hakkında konuşuyoruz ama şimdi densizin biri siyaset konuşuyo diye kötü içeriğe basar, uğraş dur:KK53::KK53:

Son düzenleme:
hanımlar siizn çocuklarınızın beslenme saati nasıl oluyo, öğretmen karışıyomu, toplumu, serbest mi nasıl

hanımlar siizn çocuklarınızın beslenme saati nasıl oluyo, öğretmen karışıyomu, toplumu, serbest mi nasıl
Merhaba,
Hergün için farklı yiyecek listesi var.Ama çikolatalı ekmek günü benim oğlum yemediği için kek ,börek tarzı birşeyle değiştiriyorum ben.
Öğretmenimiz beslenme saati dışarı çıkmıyor,sınıfta çocuklarla beraber oluyor.Fazka karışmıyor ama diğer çocukların canının çekeceği çok farklı
yiyeceklere izin vermiyor ve uyarıyor. Mesela geçen gün bir arkadaşı mısır patlatıp getirmiş ''anne çok canım çekti bana hemen mısır patlatırmısın''dedi.
Akşam eve geldiğinde yemekten önce mısır patlattık.

Son düzenleme:
Merhaba,
Hergün için farklı yiyecek listesi var.Ama çikolatalı ekmek günü benim oğlum yemediği için kek ,börek tarzı birşeyle değiştiriyorum ben.
Öğretmenimiz beslenme saati dışarı çıkmıyor,sınıfta çocuklarla beraber oluyor.Fazka karışmıyor ama diğer çocukların canının çekeceği çok farklı
yiyeceklere izin vermiyor ve uyarıyor. Mesela geçen gün bir arkadaşı mısır patlatıp getirmiş ''anne çok canım çekti bana hemen mısır patlat''dedi.

çikolatali ekmek yemeyen bir çocuk ilk defa duyuyorum canım:KK1::KK1:
herkes kendi getiriyor yani ne güzel, ama tabii kokcak şeyler olmamalı
bizde toplu hergün bi veli evde yapıp dağıtıp, yemelerini bekleyip, çöpleri çıkarıyo, valla çok şikayetçiyim bu durumdan ama öğretmenimizde nuh diyo peygamber demiyo sağolsun, kendide oluyo ve yemeyenlere çok kızıyo, ben çok üzülüyorum açıkcası bu duruma, belki çocuk sevmedi, belki öğlen yemişti tok, belki içi almadı
öğretmen hem çocuklarınız soumluluk almayı öğrensin diyo hem doyup doymadıklarını bile o söylüyo, artık bunlar anaokul çocuğu değil ki, bizden de yemeyenleri zorlamamızı bekliyo, doydum diyosa doymuştur, onun midesini biz nasıl hissedelim, valla dertliyim bu konuda

Son düzenleme:
çikolatali ekmek yemeyen bir çocuk ilk defa duyuyorum canım:KK1::KK1:
herkes kendi getiriyor yani ne güzel, ama tabii kokcak şeyler olmamalı
bizde toplu hergün bi veli evde yapıp dağıtıp, yemelerini bekleyip, çöpleri çıkarıyo, valla çok şikayetçiyim bu durumdan ama öğretmenimizde nuh diyo peygamber demiyo sağolsun, kendide oluyo ve yemeyenlere çok kızıyo, ben çok üzülüyorum açıkcası bu duruma, belki çocuk sevmedi, belki öğlen yemişti tok, belki içi almadı
öğretmen hem çocuklarınız soumluluk almayı öğrensin diyo hem doyup doymadıklarını bile o söylüyo, artık bunlar anaokul çocuğu değil ki, bizden de yemeyenleri zorlamamızı bekliyo, doydum diyosa doymuştur, onun midesini biz nasıl hissedelim, valla dertliyim bu konuda

Geçekten bende çikolatalı ekmek yemeyen oğlumdan başka çocuk tanımıyorum.Benden de kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum.Çünkü bende ekmekle tatlı bir yiyecek bal,reçel,helva vs..hiç yemedim, yiyemem.Sizinkide zormuş yani insan ortalama 30 çocuğa ne pişirir ve nasıl tutturur.Damak tadına uygun değilse, sevmediyse çocuk zorla nasıl yesin.Ben bile herkesin yaptığını yiyemem huyluyumdur.Bizim sınıfta Allah tan öyle değil benim oğlum zorladığın anda affedersiniz ama çıkarır bütün yediğini.Seneye farklı olur inşallah sizde rahatlarsınız.

Geçekten bende çikolatalı ekmek yemeyen oğlumdan başka çocuk tanımıyorum.Benden de kaynaklanmış olabilir diye düşünüyorum.Çünkü bende ekmekle tatlı bir yiyecek bal,reçel,helva vs..hiç yemedim, yiyemem.Sizinkide zormuş yani insan ortalama 30 çocuğa ne pişirir ve nasıl tutturur.Damak tadına uygun değilse, sevmediyse çocuk zorla nasıl yesin.Ben bile herkesin yaptığını yiyemem huyluyumdur.Bizim sınıfta Allah tan öyle değil benim oğlum zorladığın anda affedersiniz ama çıkarır bütün yediğini.Seneye farklı olur inşallah sizde rahatlarsınız.

inşallah canım ya, 40 porsiyon hazırlamak çok zor oluyo, aşçı değiliz ki biz. aslına bakarsan bence oğlunun alışkanlığı süper, şekerin tatlının kime ne faydası var, alışmamış, çok iyi olmuş bence

Bizde de herkes kendi getiriyor beslenmesini...
Bizim öğlen yemeği aramız olduğu için çok önemsemiyoruz açıkcası...
Aslında hergün belirlenmişti yiyecekler ama pek uyduğumuz söylenemez...
Mesela bugün çikolata ekmek sürdüm bir dilim ve süt...
Evde kek poğaça ne varsa onlardan koyabiliyorum...
Akan kokan şeyler hariç...
Birde isterse meyve de gönderiyorum ama pek rahat olmuyor...
Portakalı soysam suyu çıkabiliyor soymazsam nasıl kendi halledecek...
Elma kararıyor bende kuru üzüm ve ceviz koyuyorum hergün beslenmesine meyve olarak...
Böyle bizim beslenme saatimiz rahat yani...
İnşallah sizin de en kısa zamanda öyle olur...
Çünkü 40 kişiye hazırlamak zor olsa gerek...
Peki neler yapıyorsunuz beslenme olarak...
Hamurişi mi yemek tarzı şeyler mi?
Pilav makarna gibi???

tubasultancım, orasıda ayrı saçma onada öğretmen karar veriyo kim ne yapcak diye liste veriyo, tavuk pilavda var, makarna, kısır da var, poaça kek börek tarzıda var, ne saçma demi, belki ben hamurişi yapmayı beceremiyorum, hatta inanmazsınız yaprak sarma, patlıcan dolma bile var:KK53::KK53:
sizin beslenme saati olmasada olurmuş, öğlen yiyolardır çocuklar evlerinde

Son düzenleme:
tubasultancım, orasıda ayrı saçma onada öğretmen karar veriyo kim ne yapcak diye liste veriyo, tavuk pilavda var, makarna, kısır da var, poaça kek börek tarzıda var, ne saçma demi, belki ben hamurişi yapmayı beceremiyorum, hatta inanmazsınız yaprak sarma, patlıcan dolma bile var:KK53::KK53:
sizin beslenme saati olmasada olurmuş, öğlen yiyolardır çocuklar evlerinde

Çoğu çocuk kısır sevmez mesela...
Benim oğlumda şehriyeli pilav yemez...
Makarnayı yoğurtlu sever...
Çok saçma gerçekten...
Öğretmen yine liste versin...
Pazartesi kek süt
Salı tuzlu kurabiye meyve suyu gibi...
Herkes de çocuğun sevdiği türde peynirli patatesli yapar daha mantıklı...
Birde her çocuğun yeme kapasitesi farklıdır...
Benim oğluma 1 poğaça yeterse diğer çocuk belki 2-3 tane yemek isteyecek...
o zaman hazırlayan veliye de zor...
Yetecek mi yetmeyecek mi?

Evet canım bizim beslenme saati hiç olmasa daha iyi aslında çocuklar hiç acıkmıyorlar bile...
Sabah kahvaltı yapıp gidiyorlar zaten öğlen de eve geliyorlar...
Seneye olmaz belki...
Bu sene bile kaldırılsın dedik ama neden kabul edilmesi bilemiyorum toplantıya gidememiştim...
Sonra da unuttum sınıf annesine sormayı...
Sen söyleyince aklıma geldi :KK1:

X