co2 fraksiyonel lazer yaptırdım

kızlar yüzümde şakakta yırtık var sedef rengi almış....vücut çatlakları olur ya öyle...co2 lazer fayda eder mi.... önerir misininizz?? ne yapıcam bilemiyorummmmmm

ben önermem başka şeyler dene çünkü çok canın yanıyo.2 seans yaptırdım yüzümde izler vardı sadece birazcık küçüldüler okadar canımn yandığı boşuna oldu yinede sana kalmış.dermaroller falan yaptır daha az acısız

chaneeell tretin kullandığına çok sevindim çünkü bu soruyu ancak sana sorabilirdim. biliyorsun ki tretin yaklaşık 3-4 gün düzenli olarak kullanmanın sonrasında yüzünü soymaya başlıyor, bu soyulmalar senin yaptırdığın lazerdeki gibi mi? ya da yaptırdığın lazerdeki soyulmalar sence tretinin soyulmalarının yaklaşık kaç katıydı?

Bir de bu tretini doktoruna sordun mu? benim doktorum sürekli kullan, geceleri sür dedi. ama ben soyulmalar başladığı zaman kreme ara veriyorum.

yorumlarını bekliyorum canım :)

benim doktorum bıyık bölgesi koyuluğu için lazerin çok sancılı olabileceğini söyledi ve azalderm isimli bir krem önerdi etkisi çok uzun süreçte belirli olur ancak 1 yıl içerisinde etkisini görürsün dedi. biliyorum 1 yıl biraz uzun bir süreç ama hem lazere dünyanın parasını dökmektense hem de o acıyı çekmektense 1 yıl sabretmek ve etkiyi yavaş yavaş görmek daha mantıklı bence :)
tabi yine tercih hanımların. bir de bu koyuluk benim koltuk altımda da vardı ve doktor bu kremi oraya da uygulayabileceğimi söyledi.

not: krem aslında bir tür sivilce/iz kremi, ancak bölgesel koyulukları gerçirmeye de faydası olduğu tespit edilmiş. doktorum öyle dedi yani :)

canım ben arka arkaya kullanmıyorum, pazartesi, perşembe, pazar gecesi sürüyorum, lazer yaptırdığım doktor yazdı bana, soyulma çok az oluyor, lazerin yanında şaka gibi, lazerde tüm yüz derisi değişiyor, bunda ise basit kabarmalar, nemlendiriciyle engellenebiliyor, lazerin binde biri bile değil yani

chanel..bu kızlar anca seni dinlerler..gözünü seveyim..herkesi uyar...güneşli günlerde a vitamini türevi, ürünler tretin acnelyse gibi kremler. delici soyucu işlemler yapılırsa lekeler kaçınılmaz oluyor...eylülü bekleyelim bu işlemler için...bu arada benim yüzüm çok çok düzeldi...yüzde 70 diyebilirim...iş yerinde 55 yaşlarında bi odacımız var o bile söyledi adam ne anlar bu işlerden..gözle görülür bi düzelme var...yani şu lazerin etkisi zamanla oluyor hikayesi doğru olabilir..ben lazer dermaroler imedeen olayına olumlu puan veriyorum...şu içmek ve uyku da bi okadar önemli...bu arad dr perricone nin kitabını okuyorum..adam şeker ve karbonhidratın hücreleri yaşlandırdığını söylüyor...3 günde cildi parlatmak mümkün diyor..bunun için 2 gün ton balığı konserve türler var ya onunla beslenin domates ve kırmızı taze biber yeyin bol su için ve şeker karbonhidrat almayın 3 gün sonuç kesin..ben yaptım..3 gün balık testi sonuç veriyor cildi parlatıp gençleştiriyor....denemenizi tavsiye ediyorum..ayrıca kitapta çok güzel bilgiler var..tam bize göre

resigned özel mesaj yazamıyorum, umarım burayı okursun, resmini gönderdiğin cihaz evet benim yaptırdığıma benziyor, co2 fraksiyonel lazer cihazı, fakat daha önce yazmıştım çok çeşitleri varmış ve diğer bir forumdan öğrendiğime göre sivilce izlerinde en etkili olan henüz Türkiye' ye gelmemiş, beklemeni tavsiye ederim, sonuçta pahalı bir tedavi neden % 40-50 ile yetinesin

Fraxel Repair diye bi lazer varmış, en etkili olan buymuş. ankarada yok ama istanbulda var. tek bi seansla çok iyi sonuç alınıyormuş. ama hastanede ameliyathanede anesteziyle yapılıyormuş. internette araştır bi istersen. 10,15 yıl da geri götürüyormuş.

yok canım ben artık % 100 sonuç alacağımı bilsemde yaptırmam, hem % 50 düzeldi cildim, artık öyle göze batan bir bozukluk yok yani, izler küçüldü ve yüzeyselleşti ama ilkkez yaptıracak, yolun başında olanlar için lumenis encore total fx adlı cihazı tavsiye ediyorlar seansı 1.000 usd imiş
ve resimler,
http://www.southcoastmedspa.com/laser_skin_resurfacing_gallery.phpxx

Son düzenleyen: Moderatör:
evet, bu sonuçlar eğer tek seansta alınmışsa çok iyi. fiyatı da iyi. senin seanslar bu fiyatı da geçti sanırım.

evet ben 2 senedir uğraşıyorum cildimle, ilk seneki dermebazyon, buhar, iğneyle delip kanatma (ismini unuttum) yöntemlerine 1.600, geçen seneki lazere 1.800 verdim, ilaçlarla falan 3.500 tl yi geçti

canm bende lazer yaptırdım ama izlerde hiç düzelme olmadı aksine berbat oldu cildim hertarafı yağ doldu.şimdi roaccutane başladım bu yüzden.yaptırmadan önceki halini arar oldum ah ah keşke hiç yaptırmasaymışım kızarıklığım bile geçmedi kaç ay halada kızarık . ama ben seansı 200 liraydı kötü bi makinemi oldundan cildim böle oldu. okadar pişmanımki ( iyice araştırmadan kimse yaptırmasın cilt bu sonuçta. dışarı bile çıkamaz oldum. yıllardır sivilce iz falan sorunları yaşarım ama cildm ilk defa bukadar kötü oldu. benmki heralde erbium yag fraksiyonel lazerdi co2 deil yani ondanmı böle olduki bilsem böle olacanı hayatta yaptırmazdım umarım roaccutane la düzelir biraz:85::85::85::85::85:

inşallah düzelir canım, hem o kadar acı çek, ümit et hemde cildin daha beter olsun, yaptırdığın yere gidip gösterseydin belki bir çare bulurlar, yaptırılan yer çok önemli demekki

inşallah düzelir canım, hem o kadar acı çek, ümit et hemde cildin daha beter olsun, yaptırdığın yere gidip gösterseydin belki bir çare bulurlar, yaptırılan yer çok önemli demekki

gittim gösterdim canm kadını boğasım geldi dediki ben sizinle devam etmek istemiyorum ilişiğinizi kesin diye bende şikayet etcem dedim yumuşadı sonra ilaç tedavisine başladım başka yöntem yok gibi malesef:((
evt bencede yerde doktorda çok önemli okadar canm yandı yaptırırken sonuç sıfır.bari esikisinden kötü olamasa ona bile razıydım.izlerim bile arttı
senin kızarıklığın falan geçtimi benm yaptıralı 3ay oldu hala kızarık
umarım düzelir canm düzelmezse zaten şikayet etcem o yeri

glamorus sen nerede yaptırdın? çok korktum şimdi. co2'nin 3 çeşidi varmış. benim yaptıracağım yerde karbondioksit lazer yapılıyor. erbium yapılan bir yer var, şu an kampanyalı yapıyorlarmış, fiyat da uygundu; ancak eylülden önce önermiyoruz, 2 ay çok iyi korunacaksınız yoksa çok kötü olur cildiniz dediler. acaba sen iyi koruyamadın mı? ben haftaya yaptıracağım aslında hemen yaptırmak istiyorum ama dr müsait değil. yaptırdıktan sonra 2 ay mümkün mertebe dışarı çıkmamaya çalışacağım. gerçi evin bütün işleri de benim üzerimde ama akşamları çıkarım artık.

benm yaptırdığım co2 lazer deildi.erbium olan benmki. co2 nin iyileşme süresi erbiuma göre daha uzun ama daha çok etkili ilk seansta bile yarı yarıya geçebiliyomuş izler ve gençleştiriyoda cildi.erbium kesinlikle ilzeri geçirmiyo.çünkü erbiumun 6seansı bir seans co2ye denk geliyomuş.
hiç evden çıkmadımki asla güneşte kalmadım.ve yüzümdeki renk değişkliği hala geçmedi nerdeyse 3ay olacak.kayseride güzellik merkezinde yaptırdım co2yaptıracaksan kesinlike hastanede ve doktorun yapması gerekir.iyice araştır.ben co2yi acıbadem hastanesine sordum seansı 900 dedi.dahada ucuz olmaz ucuz olanlar co2deildir erbiumda seans 200 liraya yaptrdım.hem param boşuna gitti hemde canm yandığıyla kaldım

Canım çok geçmiş olsun. o kadar etkili değilmiş ve iyileşme süresi de kısaymış niye peki cildin normale dönmedi? yapan kişi estetisyen miydi, yanlış bi şey mi yapmış? erbium da fraksiyonel lazermiş bildiğim kadarıyla. konu sahibi arkadaş da benim yaptıracağım lazerden yaptırmış. kafam o kadar karışık ki... yaptırıp bi deneyeceğim ama olumsuz yazıları okuyunca da ya eskisinden kötü olursa diye korkuyorum. o kadar para ver hiçbi faydasını göremediğin gibi bir de cildin daha kötü olsun. ama bende böyle bi şey olursa, verdiğim paranın on katını alırım. yok öyle dava

saol canm inş geçer zamanla evt erbiumda fraksiyonel lazer.yapan kişide uzman doktordu.bilmiyorumki niye böle olduysa ilk senasta 2haftada geçti hemen hafif bi kzıarıklık kalmıştı.ama 2haftadan sonra yüzümde yağlar oluşmaya başladı(komedon adı) neyse dedim 2.ciyi yaptırıyım belki geçer.yaptırmaz olaydım o yağların uçları delik delik oldular hep gözenek açılmış gibi duruyolar ve daha çok fazlalaştı.artı bide siviceler çıktı.lazerden sonra sivilceler kusabilrmiş netteki bilgilerdede yazıyo ama bana en başında hiç böle bişe demediler.çok fazla acımaz kızarıklık 1haftadan geçer dediler hep yalan ya.felaket canın yanıyo.ve 2 3 gün ağrısını çekiyosun.koyduğum buz bile hemen ısınıyodu aşırı sıcaklık oluşuyo yüzünde.cildinin renk tonuda değişiyo.3ay geçmesine rağmen benm cildim hala kendi rengine gelemedi.
kesin kararlıysan yaptırmaya bunlara hazırlıklı ol derim.ama herkesin cilt tipine göre değişir.sende böle bişe hiç olmayadabilir.ama kızarıklık kesinlikle olacak.co2 fraksiyonel lazermi yaptıracaksın.ilk seans yaptır baktın kötü oldu 2.ciyi asla yaptırma.izler için demi yaptırcaksın sivilcelerin varsa hala yine yaptırma onlar geçince yaptır.çünkü benm sivilcelerin üstüne bile yaptı onlar iz kaldı yeni izler oluştu bende
dene bi canm umarım sende işe yarar canm bide yaptırdığın makina kaliteli olması gerekir.makinenin ismni falan sor internnetten araştır.benmki kalitesiz bi makineydi heralde ondanda kötü olmuş olabilir

Son düzenleme:

benim yüzümde akrif sivilce yok ama bazen çıkıyor. aktif sivilcesi olanlara yapılmıyormuş zaten. kılcal damar çatlamaları var. zaten bu lazer kılcal damar tadavisi için de kullanılıyormuş. çukur şeklinde sivilce izlerim var. bu izler için haliyle derin soyma yapılması gerekiyor bu da insanın canını acıtır. yüzüm de beyaz ve hassas nasıl kızaracağını tahmin ediyorum, ciğer gibi olacak. 2 aylık bi sıkıntıya katlanmak için hazırım ama bir de eskisinden kötü olursa, yüzümü sivilce basarsa, izlerde hiçbir düzelme olmazsa, o zaman kötü olur. sivilcenin kusmasını anlayamadım. etkilerinde gözeneklerin küçüleceği yazıyor. belki erbiumda öyledir. benim yaptıracağım co2. bi kere yaptırıp bi bakacağım. eğer istanbula gitme imkanın varsa, lazerde en etkili cihaz fraktel repair'miş. ama hastanede ve ameliyat odasında duruma göre lokal ya da genel anesteziyle yapılıyormuş. bir kerede sonuç veriyormuş ama bir hafta boyunca dr tarafından pansuman yapılıyormuş. biraz da maliyetli ama izlerden kurtulmaya değer. istanbulda olsaydım yaptırırdım. burada yok işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…