Çıldırtan görümce anıları

Sedef93

İyilikle gülümseyen insanlar vardı hala
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
84
77
Arkadaşlar merhaba,

İçimi döküp, biraz olsun rahatlamak için geldim. Sizlerinde paylaşmak istediği olaylar okursa mutlaka okuyacağım belki bana emsal olur :))
Nişanlıyım, her şey çok güzel. Her konuya nişanlım ile kendimiz karar veriyoruz, anne babalar asla kendi fikirlerini dayatmıyor. Nişanlımı zaten çok uzun yıllardır tanıyorum. Kusursuz hiçbir ilişki elbette yok ama gerçekten mutlu olduğum bir ilişkim var. Gel gelelim görümcem gerçekten bazen benim sınırlarımı çok zorluyor. Evli çocuklu bir kadın, kendi ailesi var sözde ama ben bu kadar kök ailesine bağımlı bir insan görmedim. Nişanlım şu an anne babasıyla aynı evde yaşıyor. Görümcem iki günde bir bazen iki gün üst üste sürekli annesinin evinde. Gitmediği günün ise akşamı mutlaka uğrar bir şekilde. Tabi ki istediği zaman gidebilir sonuçta kendi annesinin babasının evi ama sizin hiç mi çekirdek aile olarak bir hayatınız, planlarınız yok sürekli annesinin evinde olduğu için ilişkimizin eşyalarımızın içinde resmen. Şu an bizim aldığımız her eşya mecburen nişanlımın evine geliyor benim evim 1+0 olduğu için. ne eşyamız gelse ve görse sürekli yorumlar. Ama hani " aa çok güzel vs" gibi değil. Kahve makinası alınır görür "aa ben gelince bana kahve yapmak için aldınız değil mi", televizyon gelir görür "artık gelirim de beraber film izleriz". Başka bir şeyi görür "aa bana da lazımdı bundan ben kullanayım bari siz evlenene kadar" demeler. Sorsan hepsi şaka, takılmak için. Sorsan beni çok sevdiği ve yakın gördüğü için böyle yapıyor. Gelen kargonun fotoğrafını atıp "aa canım bana mı aldın teşekkürler" gibi garip garip espriler. Hiçbir zaman aşırı bir samimiyet olacak kadar vakit geçirmişliğimiz olmadı ama nişanlıma o kadar düşkün ki sanırım onu kaybetme psikolojisine girdiği için çok garip bir yakınlık gösteriyor bana. Aslında tek rahatsızlığım, benim evliliğim ile ilgili veya benim ilişkimle ilgili en ufak bir yorum yaptığında, ağzından çıkan her cümleye kendini katması. Biz nişanlımla gelecek hakkında bir konuşma yaparken hemen "aa bende gelirim, aa beni de çağırırsınız değil mi" gibi gibi. En ufak gelen eşyayı gördüğünde hemen kendisinin bize geldiğinde onunla kullanacağımıza dair espriler vs. Ben tepki bile vermiyorum artık, nişanlım ise onu geçiştirecek ya da geri püskürtecek şekilde cevaplar bekliyor saygısını bozmadan fakat anladığı yok. İnsan bi bozulur "ya hoşlarına gitmiyor sanırım böyle takılıp durmam" der Yok yüzsüz gibi devam ediyor sürekli. Biz çeyiz için borç harç içine girmeden önce sürekli nişanlımdan borç alıyordu. İki çocuğu da büyük, okul çağında. İstese işe girip çalışabilir. tek maaş ile geçinemiyorsunuz belli işte. Bir şey oldu mu hemen kendi çocukları üzerinden "dayısı dayısı" diye darlamalar. Maddi manevi faydalandığı kapı yüzüne kapanacakmış gibi hissediyor galiba. Bu yüzden sanırım "bak ben buradayım, hep olacağım alış şimdiden" mesajı vermeye çalışıyormuş gibi hissediyorum artık.Uzatıp sizi sıkmak istemediğim için tek tek yaşanan şeyleri anlatmak istemedim ama genel durum budur.

Dilencilik huyu olmuş. Borç yaptırman iyi olmuş bunlar saf bulduklarına asalak gibi yapışırlar.

Finansal olarak eşine güvenme hesap işleri sende olsun.

Esprilerine de gülme. Mesaj yazarsa görüldü at.

Her ailede vardır böyle çıkıntı yapan.Önemli olan nisanliniz tavrı,evlenince o benim ablam diye evin içine her plana onu dahil ederse o zaman yandınız.Yegenlerinin ihtiyaçlarını yuklenirse,ablam da ablam derse o zaman boşanmayı gözünüz yer mi yoksa aman yuvam bozulmasın diye çeker misiniz????

güzel kardeşim dünya yüzeyinde iyi niyetli görümce yoktur. Anne babalar evlatlarının iyiliğini ister görümce de her yerde ve her şeyin içinde olmak ister . Sanırım kendilerini dışlanmış veya olayların dışında kalmış gibi hissetmemek için sürekli meydanda kalma hissiyatı duyuyorlar. Senin yaşadığın olayın üst evresi rahatsızlığını belirttiğin an itibariyle kayınbaban ve kayınvalidenin nişanlına ve sana ablanızı üzmeyin o sizi seviyor sizi düşündüğü için samimiyet kurmak için yapıyor onun içinde kötü niyet yok gibi savunmalara girmesi. Onun bir üst evresi de görümcenin anne babayı fişlemeye başlaması duygu sömürüsü yaparak bu kız kardeşimle benim aramı açacak algısı yaratması . İşin çok zor . Biz diyarbakırdayız eşimin ailesi edirnede yine görümcem bir yolunu bulup taaa ordan buraya huzursuzluk çıkarıyor sürekli çocucğunun masraflarını bahane edip borç istiyor. Biz de tüp bebek düşündüğümüzü para biriktirdiğimizi söyleyip geçen ay vermedik. Ama bu durum aramızda kalsın dedik.Tam bir aydır bütün aile geçmiş olsun üzülmeyin zamanı gelince allah verir diye beni arıyor. Kayınvalidem ben niye bilmiyorum diye küstü . Görümce böyle lanet bişey yani

güzel kardeşim dünya yüzeyinde iyi niyetli görümce yoktur. Anne babalar evlatlarının iyiliğini ister görümce de her yerde ve her şeyin içinde olmak ister .

Ben vardım iyi niyetle hareket ettim yardımcı oldum içlerine girmedim ama bizim gelin değişik çıktı

Bence Ying Yang gelin iyi olursa görümce kötü oluyor. Görünce iyi olursa gelin kötü

Görümceniz ya şımarık,ya kıskanç ya da psikolojik sorunları var. Koca koca insanlar nasıl böyle oluyor valla hayret.. Belki nişanlınızla kardeşlik bağı yüksekti paylaşmak istemiyor..Bir de bekar adam yeğenlerine çocuğu gibi ilgi göstermiş koruyup kollamışsa şimdi o ilgi gidecek diye yapıyordur.

allahım çok daraldım.
sürekli gelmesi mi, para didiklemesi mi, her konuya karışması mı?
siz nasıl dayanıyorsunuz_?
gerçketen çok anlayışlısınız, ben olsam asla içimde tutamazdım, saygı duydum valla.
daha o gece eşimi arayıp rahatsızlığımın tümünü anlatırdım
siz nişanlınızla paylaşmıyor musunuz bu tuhaf hareketleri?

Dayanamıyorum ki. Artık travma oldu resmen bende. 2-3 kere nişanlıma patladım ablasının bu tavırları yüzünden. Oda elinden geleni yapıyor. Ablası şakayla karışık dahil oluyorsa oda şakayla karışık tersliyor onu, dahil etmiyor fakat bence alıp karşısına ciddi bir şekilde konuşması gereken zamanlar gelecek ileride.. Telefonda konuşurken arkadan sesini duyduğum an tüylerim ürperiyor. Öncesinde gülüp geçiyordum esprilerine, takılmalarına. Baktım bitmiyor katlanarak çoğalıyor, artık tepki vermiyorum, konuyu değiştiriyorum bilerek (belki anlar rahatsız olduğumu) diye. (asla anlamıyor ya da anlamak istemiyor) Birde sürekli aramamı, yazmamı bekliyor resmen. 1-2 hafta konuşmasak hemen bir mesaj "canım hiç yazmıyorsun unuttun beni vs"
"Ee canım ben çalışıyorum evde oturmuyorum tüm gün senin gibi" dememek için zor duruyorum vallahi. Biraz mesafeli davranmaya başladım. Mesafe dediğimde önceden emojili fln cevap yazıyordum ama artık beni davranışları çok rahatsız ettiği için dümdüz yazıyorum biraz mesafe koyabilmek adına. Bu sefer" ne oldu senin canın mı sıkkın" diye darlıyor. Asla kendinde aramıyor sebebini .D

İçinizden geçeni yazın sonra aile içinde nasıl tepki alıyorsunuz görün,böylece ilerde kim nasıl davranıyor anlamış olursunuz.Bence korkmayın gerekirse çat çat yazın , söyleyin..... nisanlinizın tavrına bakın nasıl olsa ilerde dayanamayıp karşı saldırıya geçeceksiniz ne kadar erken o kadar iyi , yolunuzu çizmiş olursunuz.Evlendikten sonraya bırakırsanız hiç beklemediginiz eş tavrıyla yıkılırsınız.....

Tamamını okumadim ama okuduğum kadarıyla abartiyorsun bende bişey alsalar kardeşimle eşine yaa benim icinmi aldınız,ayyy banamı yapacaksiniz uyyy oyke böyle dedim hep ama gerçekten takılmak için evlneli 5 sene oluyor toplasan 20 kez anca girmisimdir,herkesin işi gücü var gidilmez zırt pırt ama anneme devamlı uğrarım yani,bence şaka yapiyordur gerçekten şimdiden bunları takip aranızı bozma

Bu konuyu daha önce de açmıştınız okudum ben sanki.. evlenince ne olacak acaba çok merak ediyorum. Bence henüz tam anlamıyla somut bir hareket yokken kötü olmaya gerek yok nişanlın arada kalır canın sıkılır vs. Hele bi atağa geçsin ondan sonra yapılır ne yapılacaksa.

Benim de görümcem 7/24 ailesinde biz hiç yalnız zaman geçirmedik mesela her zaman her yerde mutlaka kızı var. Rahatsız eden birisi değil o yüzden sorun etmiyorum. Ama bence yine de yanlış yani insan geliniyle oğluyla da bir Zaman geçirmeli niye illa kız da geliyor.

Dünyanın en iyi görümcesi olabilirim,kötü anlarında hep destek hiçbir setlerine hiç karışmam etmem annemle sıkıntı yaşadılar mi anneme kötü olmayi göze alarak orta yol bulmaya çalışırım ki uzamasin sorun büyümesin vs vs

Fazla mana yüklemeyin bence ne konuştuğunu bilmiyor. Laf söylemek istiyor, beceremiyor. Ben gelince kahve içeriz diyor işte. İlla konuşacak, hayırlı olsun güzel günlerde kullanın deyip geçse ölür çünkü.

Canım bende görümceyim yengelerimle çok kontağım yok zaten aşırı yaş farkımız var paylaşacak bir şey de bulamıyorum açıkçası bu yakınlığı da sunmuyorlar böylesi daha iyi ben daha sakın sessiz biriyim uysalımdır onlar daha farklı neyse. Benim sana önerim şu olucak eşyalarına sahip çık annen baban hayattaysa onların kileri yada senin 1+0 olan evinin kileri altta varsa oraya koy artık bence çok manasız nışanlının evinde olması bence meraktan. Sürekli geliyor yarın Birgün eşyaları açmak için başında dikilecek insan bi sinir olur ben 6 yıllık evliyim ben nişanlımla herşeyi almak isterken KV felan kuzenine kadar her halta burunlarını soktu burnumdan gele gele aldım herşeyi nikah çiçeğime bile karıştılar. Senden ricam görmesinler ne aldın ne ettin al kendi evinde kilerde kalsın zor bişey değil taşınınca kendi evine götürürsün veya evinizi tuttuysanız oranın kilerine deposuna koyun. Herkes herşeyi bilmesin evine ne alıyorsun felan. Yakınlık da kurmak istiyor olabilir ama eşyalar hakkında sürekli yorum yapması benim hoşuma gitmedi veya hep birlikte olmak istemesi de hoş değil. Kardeşi veya abisiyle vakit geçirebilir ama bu ilerde sizin evliliğinize yansımasın mesela annesinin evi gibi heeeer akşam gelmesin mı ? Benim aklıma böyle şeyler gelmeye başladı. Bende evliyim annemle aramda bi sokak var hafta da 2-3 kez giderim oda eşim çalışıyor ben yalnızım diye eşim evdeyken sık gitmiyorum vakit geçirmek için onunla. Kendi planlarımız oluyor böyle yazdım ama amacım seni evlilikten soğutmak değil görümcen fazla laubali galiba stop düğmesini çek şimdiden al eşyalarını ordan.

Eşyalarımı maalesef alamıyorum şu an için. Çok fazla şey alındı bile şu an onları oradan almam ters görünebilir. Benimde aslında endişem o sadece. Evlendiğimizde artık kardeşinin yeni bir düzeni olduğunu, yeni bir yuvası olduğunu idrak edebilecek mi, sınırını koruyabilecek mi tek derdim o. Ben kimseye şaka bile olsa bir şey için kendimi dahil edecek sözler söyleyen biri değilim. Biri bir yere çağırmadıysa bozulmam, lafını sokmam. Biri davet etmeden gitmem, kimseye darlamam sık boğaz etmem. Ne soğuk olalım ne de çok vıcık vıcık olalım kafasındayım. Kötü biri olduğunu düşünmüyorum zaten sadece çok fazla böyle kendini dahil eden espriler yapıyor buda ister istemez artık bana çok batmaya başladı. Kendimi ufak ufak geri çekmekle çare buluyorum. Ben normal hayatımda hoşuma gitmeyen davranışlar yapıldığında asla idare eden, susan biri değilim normalde. Yorumlarda da var “ver cevabını” gibi şeyler. Cevap vermek en kolayı, tartışmak dediğin nedir ki? Ben kalp kırmak istemiyorum. Sadece iki kişilik bir ilişkiye/evliliğe/eve/eşyaya sürekli birileri kendini şaka bile olsa dahil eder gibi davranıp, konuşmasın istiyorum o kadar…

Ya evet bu kadar basit aslında :) zaten geleceksin bize mutlaka. Yeri gelir beraber filmde izlenir, yemekte yenir, kahve de içilir. Sürekli dillendirilip durması rahatsız ediyor beni sadece. Ama ben çok kafaya takıyorum artık çünkü o kadar çok farklı farklı konular üstünden sürekli şaka yaparak kendini dahil etti ki bir şeylere. Bu arada belki evlenince yapmayacak hiçbirini belki kadının günahını alıyorum şimdiden kurulup bilmiyorum tamamen şakada olabilir her şey ama yine de şakası bile rahatsız edici oluyor bazı şeylerin. Ben nişanlıma iltifat ettiğimde ona da etmemi istiyor mesela yine şaka yaparak. Hani kardeşini kıskanıyor direk benden desem bana kötü davranır kalkıp ona sevgi göstereyim istemez. Bu kadar baskın olmasa, darlamasa zaten göstereceğim ben sevgimi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…