çıkmazda kaldım ne yapacağımı bilmiyorum

nenene9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
53
47
34
kızlar merhaba ,

eşimle 2 yıldır evliyiz , şuan boşanmaya karar verme aşamasındayız
Boşandıktan sonra beni neler bekliyor , neler yaşarım, nasıl bir hayatım olur ? bu şekilde çekincelerim var
tecrübeli olanlarınız ne yaptı ?
Aile evine dönmek istemiyorum , beni darlayacakları için , onlarda ayrı eve tamamen karşılar

Aşırı çıkmazda hissediyorum

34 yaşındayım , çalışan meslek sahibi bir kadınım , çocuğumuz yok ,

şuan ne hissettiğimi bile bilmiyorum

Son düzenleme:
İki değil de artık tek olarak yaşayacaksın tek fark bu olacak. Tabi eğer aileniz ve çevreniz sığ görüşlü gibi dul gözüyle bakmazsa..

Neden boşanacaksnz

İki yıl önce nasılsa aynı devam farkı yok aile evine dönmek istemiyorsanız ev tutun taşının boşanın sonra aniden boşandım diyin

ailenizle yaşamayın mümkünse, kendi ekonomik bağımsızlığınız var mı?

Boşanma sebepleriniz herneyse bunlardan kurtulacaksınız? 34 yasında kızlarına ayrı ev konusunda fikirlerini söyleyebilirler sadece.Kararı siz vereceksiniz hayatınız icin.Cıkmaza girdim diye düsüneceginize, ailenize nasıl bir düzen istediginizi söyleyin.

Niye boşlukları bizim doldurmamız gerekiyor ? Derdim var demişsiniz , derdin içeriği yok. Çalışıyor musunuz , boşanma gerekçesi ne , ruh haliniz nasıl bilmeden nasıl yorum yapalım.
Her neyse yeni kararınız size mutluluk getirsin

İki değil de artık tek olarak yaşayacaksın tek fark bu olacak. Tabi eğer aileniz ve çevreniz sığ görüşlü gibi dul gözüyle bakmazsa..
Neden boşanacaksnz
Neden boşanacaksnz
ailenizle yaşamayın mümkünse, kendi ekonomik bağımsızlığınız var mı?

evet hali hazırda mesleği olan çalışan bi kadınım , çocuğumuz yok , erkek tarafının aile müdahelesi yüzünden sürekli kavga çıkması sebebi ile

aileme tek yaşamak istediğimi söyledim ancak , kesimlikle karşı çıktılar

yani aile evine dönmek bilmiyuorum ...

Çalışan 34 yaşında bir kadın olarak size yaptırım yapmalarına izin vermeyin.

Evlenmeden önce nasıl yasiyordunuz Hayatımız evlilikle başlamıyor .Herkesin deneyimi farklı kimisi dipçik gibi ayakta kimisi son durakta eceli gelmiş havalarında.Tamamen karakter tamamen ekonomik durumla ilgili.Kendinizi ne kadar seviyor ve sayiyorsaniz ona göre olacak her şey

34 yaşındasınız. Ekonomik gücünüze güveniyorsanız zaten kimseden izin almayın artık. Karşı çıksınlar, alışırlar .
Onları kararlarınızdan haberdar edin, yeterli .
(Not: Yalnız yaşadığım seneler hayatımın en güzel seneleriydi)

Belli bir yaşa gelmişsiniz ne mutlu size ki elinizde ekonomik özgürlüğünüz de var. Bu durumda çocuk değilsiniz ve ailenizin baskısına boyun eğmeye de mecbur değilsiniz. Hayat sizin hayatınız yarın dönüp baktığınızda siz pişman olacaksınız aileniz değil. Kafanıza ne yatıyorsa nasıl mutlu olacaksanız onu uygulayın. Hayatınızın geri kalan kısmı öncekinden daha iyi olsun inşallah.

Aileniz karşı çıktı diye bu yaşta onlara hala söz geciremiyorsaniz bu durumda aile evine geri döneceksiniz .Başka birşey yapılamaz.Oyle aileler bir anda sevgi anlayış olgunluk gibi değerlere kavusmuyor .Bu islerde bazen kavgasız kirginliksız olmuyor.Ailenin size güvenmemesi ve üzerinizde bu kadar kontrolünün olması iyi değil.Muhakkak etrafa güvenmiyoruz lafida bonus gelecek O zaman ölene kadar onlarla yaşamak durumundasınız.Erkeklet de olsa belli bir yaşa gelmiş hala ailesi ile yaşayan erkeklere koyulan bir teşhis var kadınlara ise bu baskı ile dayatılıyor.Bagimli değil bağlı yetiştirmek nefes hayat alanı açmak kocaman insanlara çocuk muamelesi yapmamak gerek

Aile evine dönmek zor,onun dışında bir problem yaşamazsiniz çocuk yoksa,ha aile evine dönmek de çocuk olmadığı için yine de daha kolay

34 yas ve bir mesleginiz var. Bence de aile evine donmeyin. O evden hic ayrilmamis olsaydiniz suregelen duzen aynen devam ederdi yas kac olursa olsun. Fakat baba evinden ayrilip kendi evinde ayri bir duzem kurup kendi duzeninde yasamaya alistigin zaman kaldiginiz yerden devam edemiyceginizi dusunuyorum. Ben annemi babami cok ama cok seviyorum 33 yasindayim. Esimle bir problem yasasam bana kucak acarlar gerekirse kendi duzenlerini bozarlar benim icin , hayatim boyunca hep arkamda oldular. Fakat yazin annemin yazligina tatil icin gittigimde 2 hafta 3 hafta kaldigim donemlerden anliorumki ayni sey degil. Durumunuza uzuldum allah kolaylik versin. Ben boyle bir durumsa olsam kendimi toparlamaya ihtiyacim varsa bu sureyi ailemin yaninda degerlendirip sonrasinda kendi evime gecerdim. Hayatiniza bir sure kirgin yoegun devam etmek disinda pek degisiklik olucagini sanmiyorum eger cocuk yoksa. Evlenmeden once onsuz nasilsaniz bir sure sonra ayni sekilde hayatiniza devam etmis olursunuz. Hayatinizdan biri gelip gecmis olur okadar. Cocuk varsa tabi belli araliklarla.gorusmek zorunda olmak tam anlamiyla kopamamak psikolojik olarak daha yipratici olabilir.

İmkanınız varsa bireysel uzman desteği alın.
Daha ekonomik bir çözüm istiyorsanız Tülay Kök’ün youtube sayfasını öneririm. Boşanmadan mutlaka dinleyin

çocuk yok

Ailenizle yaşamak tek zorunlu seçenekse bir çift terapistine gidin bence. Çünkü az çok tahmin edebiliyorum aile yapısından kaynaklanacak sorunları. Şimdi evlisiniz,ne olursa olsun kendiniz ağ paşasınız. Eve gidip tekrar kız çocuğu gibi size müdahele edecek bir potansiyeldelerse bugünlerinizi arayabilirsiniz.

Ben ayrıldığımda kendi evimde kaldım ama ailem çok yakındı. Evden girdiğim-çıktığım her saati takip ederlerdi ve inanın neredeyse kararımı sorgulatacaklardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…