çıkmazda kaldım ne yapacağımı bilmiyorum

Cok guzel.. eger ayrilmak konusunda kararliysaniz cocuk olmadan ayrilmak cok mantikli. Tabiki gonul ister evlenen herkes mutlu mesut yasasin bosanma raddesine kimse gelmesin ama olmuyorsa da yapicak bisey yok. Hayatin ne getiricegini karsiniza ne cikaricagini bilemezsiniz. her şerde bir hayir vardir diye bosuna dememisler. Bu tip donum noktalarinda tek yapmamiz gereken dogru karar verdigimizden emin olmak. Size guzel mutlu bir hayat diliyorum. Umarim goblunuzce olsun.

Sorun onun ailesi kaynaklıysa bence çift terapisti alın. Eğer eşiniz evliliğin bitmemesi tarafındaysa. Sizi sevdiğini ama ailesini de üzmemek için olduğunu söylüyorsa.yani arada kalmışsa orta yolu bulun derim. Eşinizde bitirme taraftarı mı?

Ailenin evine geri dönme. Boşanmış bir kadın olarak artık sana eskisi gibi baskı yapamazlar. Evlilik imzasıyla birlikte artık onların otoritesinden çıktın

kızlar merhaba ,

eşimle 2 yıldır evliyiz , şuan boşanmaya karar verme aşamasındayız
Boşandıktan sonra beni neler bekliyor , neler yaşarım, nasıl bir hayatım olur ? bu şekilde çekincelerim var
tecrübeli olanlarınız ne yaptı ?
Aile evine dönmek istemiyorum , beni darlayacakları için , onlarda ayrı eve tamamen karşılar

Aşırı çıkmazda hissediyorum

34 yaşındayım , çalışan meslek sahibi bir kadınım , çocuğumuz yok ,

şuan ne hissettiğimi bile bilmiyorum
Bu yaştan sonra aile evine dönme anlaşamazsın.

Sorun onun ailesi kaynaklıysa bence çift terapisti alın. Eğer eşiniz evliliğin bitmemesi tarafındaysa. Sizi sevdiğini ama ailesini de üzmemek için olduğunu söylüyorsa.yani arada kalmışsa orta yolu bulun derim. Eşinizde bitirme taraftarı mı?
Sorunlar genellikle eşimin ailesinden kaynaklı bizim kavga etmemiz
Eşimin hala bekar hayatını yaşamak istiyor olması
Ve evlilik birliğinde maddi manevi sorumluluklarını üstlenmiyor olması

Eşimle karar verme aşamasındayız oda bende şuan boşanmaya bir tık daha yakınız

Erkek ailesi yüzünden boşanan onlarca insan duydum bu süreçte çok üzgünüm

Ailem beni baskılarla onlarla yaşamam hakkında baskı uyguluyorlar

Bu onlar işe yaşarsamda baskılar ve kısıtlamalar devam edecek

Beni silmek ile bile tehdit ettiler
Maalesef eski kafalık

Çok aşırı çıkmazdayım eşim olacak adam ve ailesine yazıklar olsun

Ailenizle yaşamak tek zorunlu seçenekse bir çift terapistine gidin bence. Çünkü az çok tahmin edebiliyorum aile yapısından kaynaklanacak sorunları. Şimdi evlisiniz,ne olursa olsun kendiniz ağ paşasınız. Eve gidip tekrar kız çocuğu gibi size müdahele edecek bir potansiyeldelerse bugünlerinizi arayabilirsiniz.

Ben ayrıldığımda kendi evimde kaldım ama ailem çok yakındı. Evden girdiğim-çıktığım her saati takip ederlerdi ve inanın neredeyse kararımı sorgulatacaklardı.
Boşanırsam beni boşandığıma bile pişman edebilirler sanıyorum aynı kafada bir yapı asla desteklemiyoeum

Ama anne babanın ömür boyu evlatlarını silmesi ile karşı karşıya bırakıldım

Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık

Şuan hiçbir şeye müdahale etmeyeceklermiş izlenemi verip sonrasında hapishane hayatı devam edecek aynı evde

Sizlwr neler yaşadınız bu süreçte biraz bahsedebilir misiniz ?

Ailenin evine geri dönme. Boşanmış bir kadın olarak artık sana eskisi gibi baskı yapamazlar. Evlilik imzasıyla birlikte artık onların otoritesinden çıktın
Maalesef benim ailem gibi kafa yapısındaki aileler için dediğiniz keşke mümkün olsa

Evlatlıktan ve mirastan reddedildim ayrı evde yaşamak istediğim için az önce

Onun ailesini Allaha havale ediyorum eşimdede çok suç var onları savunması ve etkisiz eleman olması gibi

Sorumsuz ve etkisiz eleman

kızlar boşandıktan sonra nerede yaşadınız ne yaptınız aile evine dönenler nelerler karşılaştı ?

Ben bu durumda tam olarak çıkmazdayım
Kocaman bi çıkmaz

Maalesef benim ailem gibi kafa yapısındaki aileler için dediğiniz keşke mümkün olsa

Evlatlıktan ve mirastan reddedildim ayrı evde yaşamak istediğim için az önce
Geri adım atmayın korkmayın hiçbir şey yapamazlar küser sonra barışırlar çocuklarısınız bu korku baskı sarmalından çoktan kurtulmuş olmanız gerekiyordu 34 yaşındasınız

Boyun eğerseniz ömür boyu böyle devam edersiniz bir kere karşı çıkarsanız da bir fitil ateşini yakmış olursunuz biraz cesur olun .

bütün kararlarınıza saygı duymaya başlarlar çünkü tepkinizden çekinirler bu iş böyle siz hiç savaşmadan önünüze altın tepsiyle anlayış ve sevgi sunmayacaklar

Bir daha görüşmemek ile tehdit edildim :)
Anne babanın yüz göstermemesi ile :)
etsinler? Seni ve kararlarını olduğun gibi kabul etmeyen anne ve babayı görmemek dünyanın sonu değil ama sürekli birilerinin gölgesi altında yaşayan yetişkin bir birey olmak gerçekten dünyanın sonu.

X